Special 31 ?

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Bun, deci speciala 32 o sa o facem fix asa cum o sa propuna @Marmo

Cu toate variabilile de rigoare, inclusiv cu daca, parca, si toate x,y,z necunoscute.
 

Marmo

member
Scor reacție
0
@Rakanishu - nu stiu de ce esti asa suparat, dar probabil daca-ti dau o lista de setari (eventual freedom vote la viteza) o sa placa la jucatorii de speciale/clasice.

Cum ti-am zis si cand aberai cu 15 tech si arcasi (incontinuare o stupizenie, vorbeste si tu cu Jaw Jaw, te mai invata si el ca nu esti singuru fixist dat pe breazda), asa m-am luat de moralul de acum ca e aberant, e setare de lumi normale unde joaca si plebisorii.

Cat despre aberatia ta cu 2 triburi 1v1 si altele, go for it. Eu o sa urmaresc mananc floricele sau intru la mema sa dau support la unii si backstab la altii (#traiescpentrutrib).

P.S.
Dati drumu repede ca sunt baietii ocupati pe .net, poate mai castiga si altii specialele astea "minune".
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Nu sunt suparat de loc, astept setarile care sa le placa la toti jucatorii, si promit ca fix pe alea le pun pe 32.
Daca te simti atat de superior, joaca pe orice setare, daca tot te crezi dzeul jocului...nu-i asa ca unul bun joaca la fel de bine pe orice setare ? Pai daca exista optiuni, de ce nu ? Se termina specialele cu setarile astea ? Te lasi maine de joaca si ti-e frica ca nu mai prinzi setarile care iti creeaza o erectie ? :D
 

Marmo

member
Scor reacție
0
Bine Rakanishule, omue care nu ai mai deschis jocul de 10 ani, tine-o tot asa cu setarile si bataia de joc si doamne ajuta. Am avut farmville si marea barbariada lumea trecuta, asta o sa avem scheme si manevre. Nu degeaba te stie toata lumea doar dupa cele mai praoste setari. Sfatul ramane acelasi, vorbeste si tu cu Jaw Jaw si cu altii sa te invete meserie.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
M-ai omorat cu Jaw Jaw al tau, nu stiu cine este si nici nu ma intereseaza, doar sa critici stii, dar n-am vazut vreo propunere din partea ta.
De negativisti si pe dos dinastia la orice suntem satui...cu totii..
 

Thunderstorm.

member
Scor reacție
0
De la început sunt neutru discuțiilor de genul. Setările mi se par destul de ok. Într-adevăr pe .net setările lumilor clasice/high performance sunt mai diversificate.

Că a mai fost sau nu setarea asta cu 2 triburi predefinite pe specialele anterioare eu nu știu. Am prins pe speed acum 6-7 ani setarea asta și știu ce înseamnă. Backstab oricum se dă cu setarea asta sau nu. Ambele triburi or sa fie de cel puțin 30 de conturi de suport
Dacă ești bun ești pe orice setare !
 

Marmo

member
Scor reacție
0
M-ai omorat cu Jaw Jaw al tau, nu stiu cine este si nici nu ma intereseaza, doar sa critici stii, dar n-am vazut vreo propunere din partea ta.
De negativisti si pe dos dinastia la orice suntem satui...cu totii..
1. Ti-am zis de Jaw Jaw care este ex-community manager pe .net (ar fi trebuit sa-l stii) pentru ca si el venea cu setari aiuristice de multe ori. Diferenta e ca el asculta si la oameni. Bine daca imi zici cine e JawJaw sau Jirki clar nici macar pe discordul mare nu stai sa inveti si tu una alta. Ce asteptari sa am sa existe discord pentru .ro.

2. Am critical setarile absolut aberante, ca ti-ai batut joc de noi cu barbariada vietii de a durat 6 luni speciala si a trebuit sa o inchizi manual ca mai dura 3 luni. La fel am criticat si alte setari care aduc mai multe dezavantaje decat avantaje si sunt clar absurde: moralul tine-l pentru lumile normale, triburi predefinite = meme (dar daca lumea vrea, trebuie sa fie si o lume de genul).

3. Deschide ochii si nu mai manca rahat ca doar critic, ca ti-am dat si propuneri, vezi mai jos. Ah si apropo, propun no limit fake de 3 lumi, nu prea iti place sa o implementezi vad.

+1 pentru NO HAUL

Orice combinatie de viteza 3 sau 4 cu 0.5, 0.67 si 1 la trupe
FARA Fake Limit (we pro or no?)
FARA BARBARIADA (s-a indurat una, nu a doua la rand sa ajungem iar la mii de sate).

In rest preferinta personala, dar se accepta orice:

Adeziunea: 25-35 + Gap 50ms
Fara arcasi - simple or 15 tech
Trib: 10/15/20 (cu indulgenta 20) si neaparat restrictii de def (uber arrival)

1. No Haul e preferinta personala, accept orice fel de setari: full haul, limit haul, curatare on/off, no haul.

2. Nu zic sa nu se innobileze barbarele, ci sa nu mai fie atatea barbare, ultima lume a avut gen 17 sate sau 19 pe jucator, stupid de multe. Max 3 barbare / jucator.

P.S.
Hai spor si toate bune ca e luna sarbatorilor. Oricum la finalul zilei tot dupa cum te taie faci rahatu prastie, ca de fiecare data. Si vezi ca iara faci setari pro-pushing si pe partea de pushing te faci ca nu vezi conturile evidente.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Posibil sa fi sarit unele propuneri, daca ai facut, mea culpa.
Legat de setari, s-au facut cam cum s-a cerut in mare si in limita posibilitatilor, din pacate ( am mai zis asta si pe alte threaduri ), ce se vrea e una, ce se poate e alta si ne lovim de ele atunci cand ni-e lumea mai draga. O sa ignor de data asta agresivitatea in limbaj, nu cred ca cineva asculta atunci cand se foloseste astfel de ton, in fine, mergem inainte.
Moralul si gapul se pot modifica, nu e problema.

Partea cu "ma fac ca nu vad" e cam trasa de par si merge spre acuzatii nefondate, poate ar trebui 2-3 zile sa te invit in sistem sa vezi si tu niste reguli si proceduri si poate apoi te mai calmezi, ca te agiti ca pepsi cateodata absolut aiurea :)

Daca se doreste gap de 50 si fara moral,. so be it, pe speciala asta.
Dar sa vedem si alte pareri, mai este pana pe 12
 

Marmo

member
Scor reacție
0
Niciodata nu am cerut ce nu se poate, am respectat ceea ce ai zis ca se poate tehnic si ce se aproba de sus. Doar ca la unele nu ai ascultat deloc. Probabil agresivitatea mea nu avea locul mai sus, dar sper ca s-a lamurit care e problema, dar asta incercam sa-ti zic, lumile ca cea de dinainte au fost horrendous, efectiv te sug de energie si timp fara motiv, doar ca sa ajunga niste low players pentru prima data la 100-200 de sate. Inteleg ca e nevoie si de lumi de astea, dar fie 1 din 4/5 nu setari aiuristice prea des. Pentru mine unul speciala de pe .ro este echivalenta cu clasica de pe .net si reprezinta ambele pur si simpla o lume fara pp-uri, cu setari standard vechi (fara moral, fara biserica, fara turn de veghe) si viteza mai mare. Restul setarilor se ruleaza intre ele si let it be what it will be, cum ziceam: acum un no haul cu 10 in trib si 3 barbare, acum o barbariada, acum un full haul 0 barbs si tot asa.

Bottom line: Ramane cu triburi predefinite si se mai fac tweakuri la setari in caz de nevoie?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
As lasa asa cu 1vs1 de data asta sa vedem ce iese, la partea de moral si gap n-am probleme sa modific.
La barbare am setat 3/jucator, e suficient, stiu ca au fost cu barb multe ultimele pentru ca...asa se cere.
 

Marmo

member
Scor reacție
0
Atunci propunerea mea de modificare a setarilor actuale ar fi urmatoarele:
1. Fara moral (dpmdv obligatoriu, pentru a nu prelungi lumea prea mult)
2. Fara limita de fake-uri (daca tot e haos, sa fie pana la capat)
3. Sugestie modificare gap la 50ms (nu incurca asa mult 100ms, dar e mai fain cu 50ms)

In rest let's have fun si sa curga manevrele (yeah boy) !
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Sa vedem ce mai zic si altii, la ce scripturi se ruleaza o sa fie dileala maxima fara fake limit.... :D
 

Marmo

member
Scor reacție
0
Sa vedem ce mai zic si altii, la ce scripturi se ruleaza o sa fie dileala maxima fara fake limit.... :D
Nici nu trebuie sa rulezi scripturi, iti zic eu am dat timp de 2 ore ca un robot pe .net (8 - enter - enter) si din cand in cand mai dadeam un D (sa schimb satul). La 2k comenzi se blocheaza jocul nu mai stie sa numere, dar le ai afisate pe pagini. Ceea ce este drept, fara fake limit este si mai greu solo account pentru ca ai constant sute daca nu chiar mii de atacuri, dar militez fara limita mai ales ca sunt doar 2 triburi, sa fie haoseala haoseala si sa conteze organizarea si sparlele.
 
Scor reacție
98
Atunci propunerea mea de modificare a setarilor actuale ar fi urmatoarele:
1. Fara moral (dpmdv obligatoriu, pentru a nu prelungi lumea prea mult)
2. Fara limita de fake-uri (daca tot e haos, sa fie pana la capat)
3. Sugestie modificare gap la 50ms (nu incurca asa mult 100ms, dar e mai fain cu 50ms)

In rest let's have fun si sa curga manevrele (yeah boy) !

De acord cu Marmo la 1 si 3

Ar trebuii sa fie cu limita fake, e si asta o arta
 

Marmo

member
Scor reacție
0
Meama ce manevra Rakanishu, nu am vazut ca nu e asistentu :)) Joc si fara asistent nu e stres, 3 steps attack script si asta e, dar e mai fair pentru toata lumea cu asistent. Think about it.
 
Sus