Spionaj la atac

  • Autor subiect DeletedUser11655
  • Data de început

DeletedUser11655

Ma gandesc,ca aparatorul,atunci cand este atacat,sa poata spiona atacul.Atunci s-ar spune,dar la ce mai este bun fake-ul.Evident,sa fie nevoie de un numar mare de spioni,proportionat cu distanta trupelor.De exemplu,daca trupele se afla la 60 min dinstanta,sa fie nevoie de 300 de spioni.La 120 de minute,de 600 spioni.
 

DeletedUser

Ma gandesc,ca aparatorul,atunci cand este atacat,sa poata spiona atacul.Atunci s-ar spune,dar la ce mai este bun fake-ul.Evident,sa fie nevoie de un numar mare de spioni,proportionat cu distanta trupelor.De exemplu,daca trupele se afla la 60 min dinstanta,sa fie nevoie de 300 de spioni.La 120 de minute,de 600 spioni.

Pur si simplu nu, nicicare dintre numerele specificate nu sunt deloc impresionante avand in vedere avantajele extraordinare, oricum, ideea in sine nu este buna, ar strica din farmecul jocului si mai ales din strategie

Te rog sa nu mai deschizi topicuri cu sugestii, inteleg ca ai multe idei dar cel putin pastreaza-le intr-un topic daca nu vrei sa-mi asculti sfatul din celalalt thread
 

DeletedUser

cum adica sa spioneze atacul?
oricum aparatorul vede cu ce a fost atacat,sau poate nu am inteles eu ce ai vrut sa zici

Adica sa vezi cu ce o sa te atace..... am dat un comentariu si dincolo. E o mare prostie....se duce tot farmecul jocului si asa apartorul sigur nu mai avea nici o problema. De fapt nici nu cred ca s-ar mai cuceri sate daca se face asa.
 
Sus