Sprijin L. clasica

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Sa presupunem ca eu am cercetat lancierii la nivelul 5 si ii trimit sprijin cuiva care-i are la nivel 2. Cum se comporta ei in caz de atac, ca nivel 5 sau ca nivel 2?
 

DeletedUser

Teoretic ar trebui sa se comporte ca lancieri nivel 2.

Stiu ca pe undeva (pe .net eventual?) se daduse o explicatie pentru chestia asta. Daca un sat cu tech-level 5 la lancieri sa zicem, primeste suport de la alte 10 sate lancieri cu tech-level diferit, in cazul unui atac pe satul sprijinit toti lancierii (suport sau trupe proprii) se vor lupta cu tech-level-ul satului sprijinit pentru a se evita supraincarcarea serverului. Asta e tot ce pot sa-ti spun :|
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

suportul foloseste nivelul la care este cercetat in satul in care a fost trimis :D
 

DeletedUser

Ciudat, pt. ca daca extrapolam la lumile celelalte (cele cu arcasi) ar insemna ca daca cel sprijinit n-a cercetat arcasii si primeste sprijin arcasi acestia nu-i folosesc la nimic. Ceea ce-i fals. :confused:
 

DeletedUser

ai dreptate doar ca setarile nu le poti judeca de la o lume la alta pentru simplu fapt ca fiecare are setari proprii si nu e neaparat ca setarile unei lumi sa fie asemanatoare cu cele ale altora
 

DeletedUser

De aceea as vrea un raspuns de la cei responsabili cu setarile ;)
 

DeletedUser

Ciudat, pt. ca daca extrapolam la lumile celelalte (cele cu arcasi) ar insemna ca daca cel sprijinit n-a cercetat arcasii si primeste sprijin arcasi acestia nu-i folosesc la nimic. Ceea ce-i fals. :confused:

Acolo vor lupta ca si cum ar avea tech-level 1 ;)
 

DeletedUser184

Sa presupunem ca eu am cercetat lancierii la nivelul 5 si ii trimit sprijin cuiva care-i are la nivel 2. Cum se comporta ei in caz de atac, ca nivel 5 sau ca nivel 2?

suportul trimis, in cazul de fata lancierul de lvl 5 trimis in sat cu cercetare de lvl 2, se va comporta normal ca lancierul de lvl 5.

indiferent de ce nivel de cercetare are destinatia (satul in care se aduna trupele suport), trupele ce vin vor lua in calcul nivelul de cercetare de la fieraria de unde a plecat.

@revenire la ceea ce am scris

va rog sa nu o luati ca pe o informatie oficiala deoarece nu doresc sa transmit informatii neclare - voi reveni in cel mai scurt timp cu un raspuns oficial
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser184

pentru a clarifica situatia sau cazurile de acest gen voi incerca sa aflu cat mai multe detalii - in cel mai scurt timp voi face revenire asupra acestui post

in cazul in care ceea ce am zis nu se adevereste voi rectifica
conform testelor mele ceea ce am zis eu este real dar intotdeauna intervine in calcul randomul dat de server (noroc, moral, etc)
 

DeletedUser184

dupa cum am spus am revenit cu informatie "calda" sa zicem despre aceasta intrebare.

in urma informatiilor primite si a diverselor simulari am ajuns la rezultatul ca testele mele initiale au fost eronate.


trupele primite suport vor avea nivelul de cercetare a fierariei in care se afla la momentul respectiv.
in cazul mentionat - intaririle de lvl 5, trimise in sat cu nivel cercetare lvl 2, vor avea nivel de cercetare 2.
 

DeletedUser

pai si daca au am cercetare de 5 si imi trimite cineva cu cercetare nivel 2 o sa fie de 2 sau de 5?:D
 

DeletedUser1563

Mi-a luat-o cineva inainte si a pus intrebarea asta.
Oricum nu prea mi se pare corect ca daca eu trimit sprijin trupele mele sa zicem la lvl 10 intr-un sat in care respectivul le are doar lvl 1 ele sa lupte ca si cum ar fi lvl 1... Atata timp cat se stie ca trupele sunt de la mine din sat nu cred ca s-ar incarca serverul foarte rau daca s-ar tine cont de fiecare nivel al trupelor. Cred insa ca ar trebui schimbat sistemul de lupta intr-un mod substantial pentru ca ar trebui sa aiba grija ca unele trupe sunt de un anumit lvl altele de alt lvl (ar fi foarte complicat pentru ca ar lupta in acelasi timp trupe de mai multe "lvl-e").
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser184

pai si daca au am cercetare de 5 si imi trimite cineva cu cercetare nivel 2 o sa fie de 2 sau de 5?

va fi de nivel 5 - pentru ca se ia in calcul nivelul de cercetare a satului pazit.
 

DeletedUser

Trupele trimise suport vor fi la nivelul satului in care se afla. Nu conteaza nivelul din satul de provenienta.
In cazul in care trupele primite suport nu sunt cercetate in fieraria satului suportat, trupele vor deveni trupe de nivel 1.
 

DeletedUser

E putin ciudat.... ce rost ar mai avea sa studiez lvl la trupele defensive daca atunci cand le trimit sprijin intr-un sat de atac e ca si cum nu as fi studiat... dupa parerea mea ar trebui regandit putin lucrul acesta:)
 

DeletedUser

E putin ciudat.... ce rost ar mai avea sa studiez lvl la trupele defensive daca atunci cand le trimit sprijin intr-un sat de atac e ca si cum nu as fi studiat... dupa parerea mea ar trebui regandit putin lucrul acesta:)

in orice sat deal tau fie ca e atac die ca e defensiva lanciile sabiile si cav grea trebuie cercetate la maxim;):D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus