Stiri Degeaba 01 - Analizam harta si numarul jucatorilor

Unloving

member
Scor reacție
1
Da foarte frumos, incredibil, nu se stie nimic inca.

O analiza slaba de pupat in ***. Daca s ar face o analiza adevarata a unei lumi de la inceput cu adevarat s-ar inchide topicul dupa postare.

Epoca politically correct. Asta e.
 

DoNo

member
Scor reacție
0
Da foarte frumos, incredibil, nu se stie nimic inca.

O analiza slaba de pupat in ***. Daca s ar face o analiza adevarata a unei lumi de la inceput cu adevarat s-ar inchide topicul dupa postare.

Epoca politically correct. Asta e.
era de asteptat sa apara si un desta ca tine. nu ne deranjeaza, fa-ti treaba, nu incurci pe nimeni
 

dugtrio

member
Scor reacție
0
Da foarte frumos, incredibil, nu se stie nimic inca.

O analiza slaba de pupat in ***. Daca s ar face o analiza adevarata a unei lumi de la inceput cu adevarat s-ar inchide topicul dupa postare.

Epoca politically correct. Asta e.

Deci daca nu jignesti si nu te iei de nimeni analiza e slaba, of :(

Ideea in sine a postarilor pe care o sa le fac este sa fiu cat mai obiectiv, normal ca am si eu parerile mele despre anumite triburi/jucatori de pe harta, dar prefer sa le tin pentru mine, pentru ca nu despre asta e vorba. Vreau ca oricine citeste ce scriu eu aici, indiferent ca e nou sau vechi pe joc, indiferent ca joaca sau nu pe lumea aceasta sa poata urmari ce se intampla pe harta, atat.
 

Unloving

member
Scor reacție
1
Cred ca ai confundat obiectivitatea cu ipocrizia. Suntem toti buni sa scriem ce ai postat tu pentru a avea 2 pagini de like-uri inutile. Daca te pricepi si cunosti triburile care au intrat aici cat de putin scrie adevarul, nu ceea ce vrea lumea sa citeasca. Asa lumea veche sau noua poate urmari cum zici tu.
 

dugtrio

member
Scor reacție
0
Cred ca ai confundat obiectivitatea cu ipocrizia. Suntem toti buni sa scriem ce ai postat tu pentru a avea 2 pagini de like-uri inutile. Daca te pricepi si cunosti triburile care au intrat aici cat de putin scrie adevarul, nu ceea ce vrea lumea sa citeasca. Asa lumea veche sau noua poate urmari cum zici tu.

Ceea ce consideri tu adevarat despre un trib este diferit de ce consider eu sau poate oricine altcineva. De exemplu, mie personal nu imi place stilul de joc al RS, asta inseamna ca au un stil de joc urat/slab/etc? Din punctul meu de vedere poate ca da, dar sunt multi care nu cred asta (sunt si cel mai numeros trib de pe harta). Deci care e adevarul?

Nu fac asta pentru likeuri sau recunoastere sau whatever, mi s-a parut o idee misto care merita continuata. Sunt de acord ca sunt multi care pot face treaba asta, nu e nimic wow, dar e un timp pe care eu il petrec pentru a mai diversifica putin continutul de pe forumul asta care e plin de aceleasi certuri copilaresti pe orice lume.

Daca o sa fie cazul sa critic un trib sau un jucator cu siguranta o sa o fac, dar o sa fie datorita unei actiuni facute pe aceasta lume.
 

Prim-plan

member
Scor reacție
0
Cred ca ai confundat obiectivitatea cu ipocrizia. Suntem toti buni sa scriem ce ai postat tu pentru a avea 2 pagini de like-uri inutile. Daca te pricepi si cunosti triburile care au intrat aici cat de putin scrie adevarul, nu ceea ce vrea lumea sa citeasca. Asa lumea veche sau noua poate urmari cum zici tu.
De obicei, cand vii cu acuzatii, ai si niste argumente care sa confirme ceea ce zici.
Spune-ne si noua ce e atat de gresit in postarea colegului. Sau mai bine fa tu un topic asemanator, in care sa dai "pe fata" cruntul adevar (care, aparent, doar tu il vezi distorsionat)
Legat de obiectivitate. E jurnalist? Materialul este unul jurnalistic? Trebuie sa respecte nu mai stiu ce coduri de etica? Chiar si asa, intr-o opinie personala, n-ai sa vezi nicicand obiectivitate (de-aia ii spune opinie personala)
 

badnews880

member
Scor reacție
0
De obicei, cand vii cu acuzatii, ai si niste argumente care sa confirme ceea ce zici.
Spune-ne si noua ce e atat de gresit in postarea colegului. Sau mai bine fa tu un topic asemanator, in care sa dai "pe fata" cruntul adevar (care, aparent, doar tu il vezi distorsionat)
Legat de obiectivitate. E jurnalist? Materialul este unul jurnalistic? Trebuie sa respecte nu mai stiu ce coduri de etica? Chiar si asa, intr-o opinie personala, n-ai sa vezi nicicand obiectivitate (de-aia ii spune opinie personala)


ey Freud, langsam bitte.
9 pe aici ne plac dramele, nu consilia pe cine nu doreste sa fie consiliat x)
 

Prim-plan

member
Scor reacție
0
ey Freud, langsam bitte.
9 pe aici ne plac dramele, nu consilia pe cine nu doreste sa fie consiliat x)
Stai ca incep sa inteleg. Cred ca despre asta e vorba totusi:)) Sunt aici niste clovni pe care nu trebuie sa-i opreasca nimeni din a intretine publicul. Cand incearca cineva sa faca putina ordine, nu-i ok.
Noroc ca mai vine cate un open-minded de pe Germania, care a aflat el cum merge treaba in lume dupa cativa ani prin Bavaria si ne lumineaza si pe noi..
 

ionut barbaru

member
Scor reacție
0
Așai Romanul, în loc sa aprecieze o inițiativa el vine și da cu bota. Din păcate asta e tara în care trăim. E frumoasa dar o strica unii.
 

=Mihnea=

member
Scor reacție
1
N a zis o cu rautate, se explica ora..
O sa revina el :)

Felicitari pt analiza.
 
Ultima editare:

GumGum

member
Scor reacție
0
Un topic frumos si interesant era pe forumul asta si l-ati stricat repede ! Bineees
 

warhopegod

member
Scor reacție
0
Felicitari farmez! Si eu sper ca o data la doua luni sau cand consideri tu sa vi cu genul acesta de prezentare. Respect pentru efortul depus si modul in care ai asternut parerile in scris.
Nu-ti bate capul cu frustrari ale minoritatilor, sunt oameni mici si obtuzi in gandire si probabil coroborat cu multe mizerii traite si patite in viata de zi cu zi, tind sa-si verse ofuri pe unde pot si catre oricine. Cumva trebuie sa-i intelegem si sa-i compatimim, nu sa ne suparam pe ei. Viața le-a otravit existenta iar ei, vor tinde sa faca asta(de multe ori involuntar) cu tot ce intra in contact.

In speranta ca toti aflati in aceasta postura mai putin favorabila vor avea parte si de momente de fericire sa-i reanimeze, eu unul, chiar mi-as dori sa vad mai multi useri ca si tine si cu genul acesta de interventii pozitive si interactive.
 

Tupeu

member
Scor reacție
0
Felicitări pentru analiza și timpul "pierdut"!
Așteptăm continuarea !

#BigLike!
 

Tupeu

member
Scor reacție
0
Felicitari farmez! Si eu sper ca o data la doua luni sau cand consideri tu sa vi cu genul acesta de prezentare. Respect pentru efortul depus si modul in care ai asternut parerile in scris.
Nu-ti bate capul cu frustrari ale minoritatilor, sunt oameni mici si obtuzi in gandire si probabil coroborat cu multe mizerii traite si patite in viata de zi cu zi, tind sa-si verse ofuri pe unde pot si catre oricine. Cumva trebuie sa-i intelegem si sa-i compatimim, nu sa ne suparam pe ei. Viața le-a otravit existenta iar ei, vor tinde sa faca asta(de multe ori involuntar) cu tot ce intra in contact.

In speranta ca toti aflati in aceasta postura mai putin favorabila vor avea parte si de momente de fericire sa-i reanimeze, eu unul, chiar mi-as dori sa vad mai multi useri ca si tine si cu genul acesta de interventii pozitive si interactive.
Chiar și lunar , se schimba mult harta de la luna la luna...
 

Deleted User - 2122631

Salut, tuturor!

Vezi atașament 3758

SUD-VEST:

Vezi atașament 3756
Tribul RS: Un alt trib cu traditie, nu sunt prea multe de spus, au deja majoritatea continentului, fiind foarte numerosi.

Triburile OdiN-TITS-ROM: Singurele triburi care mai apar pe continent si care au o alianta declarata, acestia sunt destul de imprastiati si cel mai probabil nu vor rezista foarte mult pe harta.





Eu nu prea sunt de acord cu chestia asta. Cred ca TITS-ROM-OdiN o sa castige razboiul si K-ul, chiar daca sunt in inferioritate numerica de 1 la 10 :)))


btw: Cele 2 familii sunt in razboi de ieri. Va tinem la curent,


 
Sus