T.T. Vs L.O.D.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

V-am avertizat pana acum:
rares123: 5 puncte warn
pici29 avertizare.
Va mai spun inca o data: pastrati discutiile in limita bunului simt!
 

DeletedUser

De ce nu se remarca !?
Tocmai am spus.. pentru ca multi s-au lasat.. multi au sitter..
Iar faza cu 300 de atacuri si niciun sat luat este mai mult decat irelevanta..

E irelevant faptul ca ataca toti un player si nu reusesc sa ii ia sate? ia mai gandeste-te. Claudiu shhh... daca nu vrei sa iti prind iara nobilii :))
 

DeletedUser

E irelevant faptul ca ataca toti un player si nu reusesc sa ii ia sate? ia mai gandeste-te. Claudiu shhh... daca nu vrei sa iti prind iara nobilii :))

Da este irelevant.. de ce spun asta !?
Pentru ca spre exemplu..(iti zic de pe L7 un caz mai ciudat)... un oarecare trib a trimis peste 1000 de atacuri pe un singur jucator.. fie fake, real sau nobili.. nu au reusit sa ia niciun sat.

Timp de 2 zile.. il tin la fel.. (in priza..) cu atacuri.. Nimic...
Dupa aceste zile trimit maxim 100 de atacuri (inafara de nobili.. vorbeasc doar de atacuri reale si cateva fake-uri..) si iau cca 20 de sate..


Faptul ca tu ai avut 300 de atacuri si nu ai pierdut niciun sat nu este relevant.. depinde de strategia fiecarui trib.. poate ideea era chiar sa nu pierzi.. gandeste-te ca te tin in priza 3-4 zile non-stop.. cu atacuri.. reale, fake-uri.. nobili.. tot.. non stop.. ceri sprijin din trib.. (deci nu mai poti avea sitter) cand vrei sa dormi ce faci !?

Atunci automat vei pierde sate cu un numar infim de atacuri.. ma rog.. asta-i un simplu exemplu.. sunt sigur ca nu`i prima oara cand auzi de asa ceva.. pentru ca esti un jucator bun.. dar incearca doar sa nu-ti mai subestimezi adversarii... pentru ca asta-i cea mai proasta pozitie pe care o poti lua fata de un inamic.. (Parere personala.)
 

DeletedUser

Da este irelevant.. de ce spun asta !?
Pentru ca spre exemplu..(iti zic de pe L7 un caz mai ciudat)... un oarecare trib a trimis peste 1000 de atacuri pe un singur jucator.. fie fake, real sau nobili.. nu au reusit sa ia niciun sat.

Timp de 2 zile.. il tin la fel.. (in priza..) cu atacuri.. Nimic...
Dupa aceste zile trimit maxim 100 de atacuri (inafara de nobili.. vorbeasc doar de atacuri reale si cateva fake-uri..) si iau cca 20 de sate..


Faptul ca tu ai avut 300 de atacuri si nu ai pierdut niciun sat nu este relevant.. depinde de strategia fiecarui trib.. poate ideea era chiar sa nu pierzi.. gandeste-te ca te tin in priza 3-4 zile non-stop.. cu atacuri.. reale, fake-uri.. nobili.. tot.. non stop.. ceri sprijin din trib.. (deci nu mai poti avea sitter) cand vrei sa dormi ce faci !?

Atunci automat vei pierde sate cu un numar infim de atacuri.. ma rog.. asta-i un simplu exemplu.. sunt sigur ca nu`i prima oara cand auzi de asa ceva.. pentru ca esti un jucator bun.. dar incearca doar sa nu-ti mai subestimezi adversarii... pentru ca asta-i cea mai proasta pozitie pe care o poti lua fata de un inamic.. (Parere personala.)

Inseamna ca nu imi cunosti stilul de joc.... :) Io dor foarte bine si nu am nevoie de sitter... ia intreabai pe ei cum dorm?
 

DeletedUser15988

eu dorm mai bine decat tine rainn21 ca doar ai avut grija sa imi ramana contu blocat pana va puteti sprijini satele de la scorpion ....in locul tau as mai pune o pila buna si l-as bloca si pe razvansil si inca vreo 2-3 jucatori sa puteti lua si voi satele linistite +la deblocare sa scapi de cateva sate pline cu trupe .....ca doar asa iti faci avantaju si mai amre in acest razboi cica corect...atat ama vut de postat in rest ii doar un joc si nu ii important cine castiga ii important cum te joci cu onoare si deminitate sau ca un las si alte chestii nu zic prea multe sa nu supar pe alti ...oricum ii un joc frumos pe care merita sa iti investesti timpu in el dar cu o conditie sa se joace corect si fara "coruptie" ca altfel nu mai are rost sa il joci daca se stie cum se va termina acest joc oricat te=-ai zbate ca pestele pe uscat ...
 

DeletedUser

Nu facem nimic dar din moment ce noi oferim un razboi corect... de ce nu am avea parte de unu?

Au fost multe situatii in care nu am pus ticket dar deja unele masuri s-au intrecut.... Si oricum voi mereu o sa ciripiti tot felul de prostii timp de 1 luna nu am pus nici un ticket si acum la primul ticket deja sariti cu gura... Asa ca bafta...

Cand jucati corect atunci sa imi ziceti mie ceva..
 

DeletedUser

Nu facem nimic dar din moment ce noi oferim un razboi corect... de ce nu am avea parte de unu?

Au fost multe situatii in care nu am pus ticket dar deja unele masuri s-au intrecut.... Si oricum voi mereu o sa ciripiti tot felul de prostii timp de 1 luna nu am pus nici un ticket si acum la primul ticket deja sariti cu gura... Asa ca bafta...

Cand jucati corect atunci sa imi ziceti mie ceva..

Imi pare rau sa o spun in public, insa uneori ma enerveaza jucatori care triseaza intr-un mod evident si sustin ca sunt corectitudinea intruchipata: rainn21 fara informatii obtinute pe cai neconforme cu regulamentul jocului, ai parasi aceasta lume mai repede decat ai intrat in ea.
Cel mai recent exemplu cu obtinerea de informatii este cand a aflat cine la cine e sitter in L.O.D. si care sunt jucatorii inactivi sau cu foarte multe zile pe sitting. In acea perioada, din 6 conducatori, 4 erau pe sitting, cei 2 ramasi fiind de incredere si unii dintre cei mai inversunati in razboi. Daca poate sa-mi explice si mie cineva cum a obtinut aceste informatii pe cai normale, il astept (omul cat traieste invata).


P.S. Am aflat intre timp si cine ti-a furnizat informatiile si voi depune o cerere oficiala pentru banarea voastra permanenta pe acest server. Sunt destui care s-au saturat de un joc incorect iar daca tot pierdem atata timp pe triburile, macar sa o facem din placere si nu sa ne umplem de scarba ca in astfel de cazuri...
 

DeletedUser

Ilcri nu ma lua pe mine cu din astea... E problema voastra daca unii nu isi tin gura.. nu e neaparat nevoie sa imi zica mie direct... :) chiar asa naiv esti la varsta asta?

Crezi ca mie tre sa imi zica? E destul sa zica la cineva si eu tot aflu.

Cat despre chestia cu zile pe sitting de ce m-ar fii interesat?

Cat despre acuzatii ai face mai bine sa incepi sa iti inveti coechipierii sa nu triseze dupa aia sa vii la mine sa vorbesti ca eu trisez ;)

Ca sa imi completez afirmatiile pacat ca ati sters din forum:

cyber george în data de 02.12. la ora 11:13 Citat am nevoie de sitter il las pe razvansil sper sa nu te superi daca e cineva activ de acum pana la 6,5 e k
sa imi spuna

;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Side 1: T.T.

Side 2: L.O.D.

Timeframe: 12/11/2008 00:00:00la06/12/2008 21:24:33

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 685
Tabăra 2: 762
Diferență: 77

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 328
Tabăra 2: 20
Diferență: 308

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 6,844,395
Tabăra 2: 7,844,005
Diferență: 999,610

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,202,079
Tabăra 2: 209,154
Diferență: 2,992,925

image.php


Tot din cauza trisatului va luam atatea sate nu?
 

DeletedUser15982

H@k uk

Pe mine de ce ma-ti blocat? numa sa imi stricati nervi aiurea si odata o fost explicatie situatia si ma-ti deblocat acuma iara ma-ti blocat si cred k tu rain apai atat te duce capul kt pe mine ... oricum nu mai imi pasa daca imi blochezi contul defenitiv ca asa ai sanse sa castigi si tu si TT si oricum eu ies din acest joc cu blocare definitiva dar ma bazez pe ilcri k te rade de pe lumea 5 oricat de mult va dura . :)
 

DeletedUser8542

Rainn21 e cel mai mare trisor de pe triburile!Un prieten de-al meu a fost in T.T. si a fost innobilat de catre acest paranoic jucator care considera acest JOC un lucru esential al vietii.A trisat enorm schimbandu-i prima data parola si apoi intrand pe cont si trimitand trupele la zeci de ore distanta!Nu are rost sa va tocati nervii cu el.E pur si simplu patetic!Sfat pt rainn:"Get a life!". . .
 

DeletedUser15982

H@k uk

Rain deci nu numai eu zic despre tine asa ceva inseamna k esti trisor . joaca corect.
 

DeletedUser15988

cum doresti sa joace corect ca atuncia nu poate castiga ...nu ar fi ajuns la scoru asta sa il laude lumea cat de bun este el cu tribu lui...ajung la concluzia ca asa poti cuceri tot L5 daca trisezi....auzi o intrebare farmecu ii mare cand faci asa ceva???
 

DeletedUser

Ilcri nu ma lua pe mine cu din astea... E problema voastra daca unii nu isi tin gura.. nu e neaparat nevoie sa imi zica mie direct... :) chiar asa naiv esti la varsta asta?

Crezi ca mie tre sa imi zica? E destul sa zica la cineva si eu tot aflu.

Cat despre chestia cu zile pe sitting de ce m-ar fii interesat?

Cat despre acuzatii ai face mai bine sa incepi sa iti inveti coechipierii sa nu triseze dupa aia sa vii la mine sa vorbesti ca eu trisez ;)
[bla bla bla]


Ma obligi sa vorbesc mai mult decat trebuie.
Cum se face ca urmatoarele Conturi sunt inchise de peste 24 de ore : Krystyan23, H@k uk, dink4kbt.. fara a primii raspuns de la Admini la Contestatie.. pentru ca pur si simplu nu au facut absolut NIMIC.

Au fost banati acum 3 zile exact aceleasi persoane.. insa situatia s-a incheiat.. si s-a finalizat prin pierderea a 10 sate dintre cele ale lui dink4kbt.
La o zii jumatate dupa ce s-a luat sentinta.. fara absolut nici cea mai mica interactiunea intre aceste Conturi ajung sa fie iar inchise..

Sa vorbim si despre cazul lui florinel !?
Sunt cam multe mestere.. si cam toate duc catre tine.. (Vorba aceea.. "Toate drumurile duc spre Roma..")

Coincidente !?
Eu sunt sigur ca nu..
Stiu si de la un admin ca tu faci manevre, dar nu`i pot da numele. Ce-i drept a recunoscut ca inca nu ai fost prins in culpa.. insa tare astept ziua aceea.
 

DeletedUser

Nu stiu cum se face da toti de care imi ** sun jucatori ff "corecti". Da jocul asta e viata mea.. nu ies din casa ca sa joc triburile asta e idealul meu in viata e vreo problema? Puteti face cate speculatii vreti pt mine e de ajuns parerea celor ce ma cunosc in RL. Succes la speculatii.


Si faptul ca cei 3 sunt blocati nu e problema mea.. eu doar am depus un ticket cei in masura au verificat si au luat ce decizie au considerat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Rainn21 e cel mai mare trisor de pe triburile!Un prieten de-al meu a fost in T.T. si a fost innobilat de catre acest paranoic jucator care considera acest JOC un lucru esential al vietii.A trisat enorm schimbandu-i prima data parola si apoi intrand pe cont si trimitand trupele la zeci de ore distanta!Nu are rost sa va tocati nervii cu el.E pur si simplu patetic!Sfat pt rainn:"Get a life!". . .

Fiecare vede partea care o vrea, colegul tau ti-a povestit ca si-a dat parola la alti amici pe messenger? Probabil ca nu. Asa ca daca tot zici o poveste zio pana la capat..

Toti vin cu acuzatii dar nici unu nu detaliaza.
 

DeletedUser

Cu faze de genu` sa iei pe cine vrei...eu am auzit prea multe pentru a mai crede in coincidente stranii..

Nu stau acum sa o dau in corectitudine cu tine.. atata timp cat eu nu`s implicat direct.. insa.. cel putin nu`i mai mintii pe cei de pe Forum care nu te stiu cum ca tu esti un jucator cu scrupule.

Nu stiu cum se face da toti de care imi ** sun jucatori ff "corecti"
dink4kbt (in contul caruia vorbesc eu acum.. caci de la el stiu f bine fazele astea..) nu a fost un jucator corect deoarece nu a anuntat prin ticket retragerea sa din joc si nu a numit o persoana care sa stea sa imparta satele lui.. cam necinstit, nu !?
Merita sa piarda 10 sate pentru asta, nu !? Totusi.. nu a obiectat nimic cand s-a intamplat asta pentru ca a incalcat regulamentul si era constient de asta.. chiar daca a facut`o fara intentie.. Dupa aceea nici macar nu a mai intrat pe cont.. si s-a trezit banat permanent.

Eu nu mai fac interpretari.. doar am expus problema.. fiecare trage absolut ce concluzii doreste.. si face orice conexiuni cu alte intamplari similare ale altor jucatori.. aflati in razboi cu TT.


Da jocul asta e viata mea.. nu ies din casa ca sa joc triburile asta e idealul meu in viata e vreo problema?

Eu te inteleg ca doresti sa ne destainui care-s micile tale placeri alea vietii, insa nu cred ca am spus eu vro clipa ceva de faptul ca tu nu iesi din casa..
(pentru ca din cate am observat postul tau era un reply al ultimului meu post.)
 

DeletedUser

ma toti il acuzati pe rainn ca a facut asta ca a facut asta dar voua va este ciuda pentru ca nu aveti punctele lui si ca nu ati ajuns unde a ajuns el. E adevarat ca sta mult timp pe joc si joaca jocul ca un nebun dar daca ii place si vrea sa fie cel mai bun asta e treaba lui nu e treaba voastra asa ca vedetiva de treburi si faceti mai multa treaba decat sa vorbiti
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus