tabel armata

DeletedUser

era un tabel in care zicea de cata armata ai nevoie la fiecare interval de puncte, mi`l puteti da va rog?
 

DeletedUser

era un tabel in care zicea de cata armata ai nevoie la fiecare interval de puncte, mi`l puteti da va rog?

Acel ghid este precum te-ai juca starcraft impotriva calculatorului! Un fel de ghid univervsal!
Din pacate acest ghid este egal cu zero atunci cand intalnesti un jucator activ!
Depinde de zona in care te afli, depinde de mai multi factori!
Cu regret iti spun ca va trebui sa dai cu capul in garduri ca sa stii ce este adecvat! Cu totii am patit asa! Nu ai de ce sa te sperii!!!
 

DeletedUser

era un tabel in care zicea de cata armata ai nevoie la fiecare interval de puncte, mi`l puteti da va rog?

Ghidul la care mai trageam cu ochiul la inceput zicea ceva de genul:

Populatie trupe:puncte raport 3:1 asta inseamna la 1000 puncte sa ai minim 3000 populatie ocupata pentru recrutarea trupelor sa nu devenii ferma.
Eu merg pe sat mixt la inceput asta inseamna ca trupele de aparare sunt in jur de 500 l/s iar restul atac...
Trupele se construiesc in functie de zona, mergi pe cav. usoara daca zona e slaba si pe topoare daca zona e nasoala...

Sper ca ti-am fost de folos. :)
 

DeletedUser

dar este ceva perfect adevarat. trebuie sa te adaptezi la harta. degeaba ai 15 mii de tutoriale :D
 

DeletedUser17342

da, in schimb ca sa fi bun la practica trebuie sa stii teorie. sa citeasca tot ce prinde, la noi, la englezi, etc. asta e primu pas spre a invata jocu
 

DeletedUser

Asta să i-o spui lui Purple Predator şi lustruieşte tot forumul cu tine :p

pe bune ? cine-i asta ? vreun tutorialist ?

am si eu ca multi altii tutoriale salvate . si ghici ce ? la partea cu cati berbeci sau catapulte trebuiesc sa demolezi unul sau 20 nivele nu corespunde simularilor facute cu religie , zid 20 , noroc zero . diferente semnificative .+ ca in primii pasi pentru dezvoltare te indeamna sa devii ferma . ca sa citez aproximativ , zice asa : sa investesti resurse in cazarma sau grajd pentru inceput inseamna resurse consumate aiurea , in loc sa faci asta ridica minele .
 
Sus