Tastatura în asistent

  • Autor subiect DeletedUser44200
  • Data de început

DeletedUser44200

Salutare!

Găsiși acest SCRIPT pe .net și mă gândeam dacă ar putea fi aprobat și pentru noi. E teribil de util când ai multe sate de farmat în asistent.
 

DeletedUser

Va rog o scurta prezentare a noului script ptr necunoscatori sau un video .
multumesc .
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Pe scurt, il puteti folosi la nivelul asistentului de farmare. Intrati in pagina asistentului, click pe script si o sa apara un 'meniu' de forma: http://s14.postimg.org/jxdc6o12p/sss.jpg

- pentru fiecare optiune din asistent aveti asociat un buton. By default sunt cele trecute pe randul urmator, puteti sa le schimbati dand click pe o optiune (de exemplu, pe sablonul A) si ulterior apasati pe tasta ce doriti sa o utilizati pentru aceasta (de exemplu, tasta z). In exemplul dat, veti putea farma folosind sablonul A doar apasand tasta z. Satele vor fi luate in ordine si pe masura ce trimiteti atacuri vor fi ascunse in mod automat din lista respectiva. PS: aveti grija ce scurtaturi folositi, unele au fost deja implementate la nivel de joc si au un cu totul alt rol.

- puteti trece de la un sat la altul folosind cele doua sageti (dreapta/stanga) de pe tastatura (bineinteles, puteti schimba aceste doua scurtaturi). Nu va fi necesara rularea scriptului din nou in conditiile trecerii pe un alt sat.

- puteti filtra satele afisate in asistent dand click pe butoanele de tip checkbox din fata filtrelor dorite si ulterior, apasand pe 'apply' pentru salvarea configuratiei.
 

DeletedUser43615

wow acest script este noul trend ♥♥♥♥♥♥♥☻
 

DeletedUser43615

stie careva daca pot sa distrug zidul direct din asistentul de farmare?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Nu, nu poti. Nu ai berbeci si catapulte in asistent, ca atare nu poti trimite de acolo.
 

DeletedUser43615

atunci cine imi da si mie scriptul pentru "farmat" sa distrug zidurile :D
cu 100xclick 3x click 2xclick 1xclick nu conteaza :D
 

DeletedUser44200

S-ar putea face o modificare în asistent care să permită, sau măcar să ușureze trimiterea de berbeci pe barbare?

Teoretic, scriptul accesează în background piața centrală, de unde trimite direct trupele pe coordonatele respective. Cu un script s-ar putea forța cumva adăugarea a, să zicem, 10 berbeci la șablonul A pe care asistentul să îi introducă printre trupele trimise. Sau dacă nu, atunci un script care atunci când selectăm „Spre piața centrală” din asistent, să introducă automat niște trupe + berbeci. Cum face scriptul de farmare când îl selectezi direct din piața centrală.

S-ar putea? Sau trăiesc în lumea mea :))?
 

DeletedUser43615

S-ar putea face o modificare în asistent care să permită, sau măcar să ușureze trimiterea de berbeci pe barbare?

Teoretic, scriptul accesează în background piața centrală, de unde trimite direct trupele pe coordonatele respective. Cu un script s-ar putea forța cumva adăugarea a, să zicem, 10 berbeci la șablonul A pe care asistentul să îi introducă printre trupele trimise. Sau dacă nu, atunci un script care atunci când selectăm „Spre piața centrală” din asistent, să introducă automat niște trupe + berbeci. Cum face scriptul de farmare când îl selectezi direct din piața centrală.

S-ar putea? Sau trăiesc în lumea mea :))?

mi-se pare cea mai buna idee ne-ar usura munca foarte mult :x
si ar face jocul mult mai distractiv si am avea mai mult timp pentru a planifica atacurile sau alte placeri ale jocului :D
 

DeletedUser44200

Nu putem știi dacă tehnica poate ține pasul cu visele noastre...
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Nu vreau sa fiu rea si sa va spulber visele dar trebuie sa aveti in vedere faptul ca sunt 2 aspecte de care tinem cont in ceea ce priveste "cerinta" voastra:

1. tehnica (dupa cum ii spuneti voi) si care consta in partea de scripturi/programare si care nu doar ca poate tine pasul cu 'visele' dar le poate depasi cu mult (totul raportat la discutia de mai sus, bineinteles);
2. regulamentul iar acesta cam spune "nu".


Desigur, pot fi facute diverse artificii. Un exemplu la care ma gandesc ar fi folositi un script de extragere a satelor in cazul carora ati avut rapoarte galbene iar coordonatele acestora sa le folositi ulterior intr-un script de farm cu ajutorul caruia sa trimiteti un anumit numar de berbeci pe fiecare sat.
 
Ultima editare:

DeletedUser45630

Cum de s-a aprobat scriptul ? :D

Am o intrebare : ce se intampla in momentul in care tin o tasta apasata incontinuu in momentul in care farmez ? Este vreun pericol sa primesc sanctiune din partea Team-ului pentru motivul ca dau prea rapid atacurile ?
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
De ce sa aprobat?... Ghici!

Sistemul le preia oricum tot cum vrea el...
Depinde si de netul tau, degeaba bagi 30 comenzi/sec daca dureaza 10 secunde pana ajung comenzile
 

DeletedUser45630

Cred ca e prea ilegal scriptul acesta pentru ca automatizeaza prea mult actiunile in joc.
Care e diferenta intre scriptul care da click pe butoanele de farm sau acest FA-key care pana la urma da click pe butoanele de farm doar prin mentinerea apasata a unei taste..
 

DeletedUser42487

S-a dat ok-ul la ceva folositor tuturor si in loc sa va bucurati de asta, cautati nod in papura.
 

DeletedUser44200

Nu vreau sa fiu rea si sa va spulber visele dar trebuie sa aveti in vedere faptul ca sunt 2 aspecte de care tinem cont in ceea ce priveste "cerinta" voastra:

1. tehnica (dupa cum ii spuneti voi) si care consta in partea de scripturi/programare si care nu doar ca poate tine pasul cu 'visele' dar le poate depasi cu mult (totul raportat la discutia de mai sus, bineinteles);
2. regulamentul iar acesta cam spune "nu".


Desigur, pot fi facute diverse artificii. Un exemplu la care ma gandesc ar fi folositi un script de extragere a satelor in cazul carora ati avut rapoarte galbene iar coordonatele acestora sa le folositi ulterior intr-un script de farm cu ajutorul caruia sa trimiteti un anumit numar de berbeci pe fiecare sat.

:)) Deci tehnologia ne permite, dar ne punem unii altora piedici. Dar după cum zicea și Napoleon „regulamentul e sfânt.”

Și ideea ta mythra cu extragerea rapoartelor nu-i deloc rea. Mai ales de când putem filtra rapoartele de farmare de celelalte.

Cred ca e prea ilegal scriptul acesta pentru ca automatizeaza prea mult actiunile in joc.
Care e diferenta intre scriptul care da click pe butoanele de farm sau acest FA-key care pana la urma da click pe butoanele de farm doar prin mentinerea apasata a unei taste..

Heath, trebuie să ne recunoaștem că românul e leneș. Că dacă nu eram, acum aveam capitala la Berlin. Și orice bizdiganie care să ne satisfacă lenea trebuie primită cu brațele deschise!
 

Pch.. HOoke

member
Scor reacție
4
la mine nu maifunctioneaza acest script de farm dupa update
ma poate ajuta cineva sa imi spuna cum il mai folosesc???
 
Sus