The Chronicles of Avalon - Excalibur

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser706

The Chronicles of Avalon

in the Name of the King


http://youtube.com/watch?v=c9oV_JiAutA



… se ridica de pe tron la apropierea noastra… O privire galesa, putin intrebatoare se rasfranse pt o clipa asupra lordului avalon… Imediat aceasta se stinse, un zambet larg lumina frumusetea chipului ei si cu un glas deschis, placut urechilor noastre, rosti….
- Bine ati venit in umila mea locuinta, unde intotdeauna sunteti asteptati cu mare nerabdare… Lord Barony, continua mandra amazoana, … de mult nu am avut bucuria revederii… Sper ca imprejurarile sunt de natura placuta…
- Ma inchin in fata frumusetii si intelepciunii tale, marita regina…si-ti multumesc din suflet pentru primirea prieteneasca.. Acestia sunt pretini, aliati cu care am trecut prin multe incercari grele.
- Capitanul de steag din Gura Humorului, Black Mamba, anunta Barony, iar ursul de Mamba lasa un genunchi in pamant,… cu capul plecat in semn de omagiu… Se ridica greoi si cu ochiul liber tintui pe maria sa..
- Incantata capitane sa te cunosc in persoana. Dupa faima te stiu de multa vreme…
- SlimSlick, cunoscut drept Samuraiul Negru, maria ta… De putin timp alaturi de noi, insa om viteaz si de incredere…, rosti Barony prezentand umila mea persoana…
- Pe acest viteaz luptator il cunosc de foarte mult timp, de pe vremea cand am luptat impreuna in cateva batalii indepartate, pe taramurile nipone. Incantata de revedere temutule samurai… Multe povesti s-au nascut dupa faptele tale de atunci…
- Acesta e pajul meu, din neamul de nobili al ploiestenilor… arata cu un gest lordul catre Hereticu’ care statea rusinos intr-o parte…
- Pare mai degraba visul unor femei decat luptator si paj al unui vestit cavaler, zise cu zambet cald regina… Inseamna ca inima sa este cea a unui leu si contrazice aparentele …
- Ma tem ca imprejurarile in care ne revedem, nu sunt deloc placute, decat poate in inimile noastre. Vin cu mare rugaminte…Prietenul meu si al mariei tale, Sudoku, este atacat de catre gintea dacilor. in scurt timp castelul sau se va afla sub asediu… Aceasta imprejurare, precum si placerea revederii m-au indemnat incoace…
Fata reginei capata o asprime ce-i schima trasaturile. Din chipul perfect, frumos, ce putea imbia un anume trubadur sa compuna cantecele despre frumusetile pamantului, ramasese prea putin. Privirea se inaspri si ea aruncand fulgere manioase… Dacii…??!! Hmmm!! Se luptase in nenumarate randuri cu acestia… Trib puternic si adversari pe masura in timpul luptei…
Batu’ din palme de doua ori si intr-o clipa aparu langa ea o slujnica…
- Sa vina la mine Gebeliza, mana mea dreapta…, Moko, comandanta ostilor si Irma, capetenia steagului nostru de elita.
- Mergem in sala sfatului, zise regina pasind inaintea noastra…
Ne conduse pe cateva holuri mai inguste si cateva scari pana ajunseram la o usa din stejar… Deschisa, aceasta ne primi intr-o camera destul de incapatoare, in mijlocul careia trona o masa din lemn masiv, inconjurata de scaune cu spatar inalt, tapisate cu catifea purpurie… La un gest al reginei aparura cateva slujnice ce purtau opaite ce luminara camera … Camera era inchisa, fara ferestre sau alte usi… o adevarata camera de consiliu…
Usa se deschise si intrara pe rand cateva frumuseti amazoane, fiecare luand loc la masa la cere sedeam noi…
Incepea sfatul de taina….


SlimSlick
 

DeletedUser

Bine ati venit, aztecule. Ma intrebam cand o sa apari :)

Ne vedem pe harta!
 

DeletedUser706

Proiectul Excalibur

The Chronicles of Avalon
IN THE NAME OF THE KING SIR SOREEN




userimagephpeq4.jpg



Ce este proiectul Excalibur ?


Proectul Excalibur se doreste o continuare a vechiului trib avalon din Lumea 1 .
Desi va purta un nume nou [Excalibur ?] acest proiect va continua drumul inceput de avalon acum un an ...
Tribul va continua parcursul elitist si se va conduce dupa aceeasi constitutie avaloniana care a functionat in Lumea 1.
Istoria spune ca Excalibur ? este parte a legendei despre taramul Avalon ...
Excalibur ? este mana de fier a unui avalonian .


De ce renasterea avalonului ? De ce Excalibur ? ?


valiusha , talibanul , Gebeleza [Rumi],Sir Sor [simavo] , vokiel , flamer ....o lista lunga de jucatori care au scris cartea de istorie a acestui joc ...
Si lista poate continua usor cu inca o suta ...
albertus ,nihilus,hades1234,vadimash,...sa nu uitam de aiurea ....pionerii acestui joc ...
Unii dintre ei mai joaca ..
Putini ..
Cei mai multi s au retras intr un loc caldut ....[moderatori , sau partcipare pe o lume ..simbolic]
Intre timp au aparut .."lupii tineri" ...
Multi dintre ei ..jucatori foarte buni ...."maniaci" ai spedului ...clameaza din ce in ce mai tare suprematia acestui joc ...
Proiectul Excalibur ? se doreste o provocare a batranilor acestui joc , intr o lupta pe un singur servar , cu "lupii tineri "
Mai pot face fata "pionerii" jocului , noii generatii de vanatori ?

Cine va participa la acest trib ?

Excalibur este un trib elitist , in spiritul traditiei avaloniene , iar partciparea in Excalibur se va face doar in anumite conditii ..

1.Faci parte din lista Excalibur ?
Din lista Excalibur ? fac parte fosti membri ai avalon sau jucatori exponentiali din pionerii LUMEA 1

2.Ai jucat in tribul avalon si se poate verifica asta .

3.Esti prezentat de catre un membru Excalibur ? , iar tribul voteaza 50+1 pentru participarea ta
[aceasta ultima conditie doar dupa inceputul jocului]

Cerinte pentru punctul 3 .
a]Varsta minima 17 ani
b]Un nivel acceptabil de stapanire a limbi Romane
[folosirea abuziva a limbajului mess k ,tz,nb precum si greselile repetate de exprimare este unul din motivele principale de respingere a candidaturii ]
c]Un nivel acceptabil de umor si tratarea jocului ca un mod de a te distra alaturi de niste prieteni , poate fi un avantaj .

Cine va fi liderul acestui trib

Unicul lider al tribului avalon a fost , este si va fi Sir Sor [simavo]
In cazul in care Sir nu va putea da curs invitatiei de a juca in lumea 7 ...tribul va fi condus din unul din jucatorii :

-valiusha
-flamer
-aiurea
-barony

Care este lista Excalibur ??

Lista Excalibur ? reprezinta un nucleu de jucatori care au jucat in tribul avalon sau in tribul prieten ~TLD~ si/sau au experienta suficenta in acest joc .
Unii dintre ei numai joaca , dar vor face parte din lista Excalibur ? si daca vreodata se vor intoarce in joc , sunt asteptati alaturi de prieteni si colegi lor .

Lista este in ordinea alfabetica fara nici o alta conotatie

1.Aiurea
2.Aquilla
3.Afrodita
4.Anubis22
5.adisstoican
6.albertus
7.Adi Mutu
8.Aztecul
9.algeron
10.Bogdan3L
11.barony
12.balieca
13.dave
14.flamer
15.Gabi23
16.Gebeza[Rumi]
17.King Dracula
18.killerul
19.Lucas TM
20.Lizard King
21.lacry
22.lordul
23.hades1234
24.mirceabrezovan
25.mladie
26.moko
27.j0zeph
28.natty
29.NightWolf
30.nihilius
31.nomemory
32.nickulae
33.radasca
34.ripperfield
35.PopescuA
36.Sir Gulos
37.Sir Soreen
38.sacalaka
39.SlimSlick
40..Storm
41.Stucka
42.seraph
43.vokiel
44.valiusha
45.talibanul
46.warangel
47.vietnam
48.Thorak30
49.vadimash
50.Rockgirl​

Aceasta lista este DOAR o parte din pioneri jocului impreuna cu vechi avaloni . Multi dintre jucatori numai joaca . Multi probabil nu vor dori sa joace .
Insa
Numele acestor jucatori vor ramane in permanenta pe lista si oricand vor dori sa se alature , ei sunt camarazi nostri


[In cazul in care am omis pe cineva i mi cer scuze si voi repara greseala imediat ce voi fi anuntat !]

De ce ar trebui sa particip in Excalibur ??

Timpul a trecut ....
Cu ceva timp in urma avaloni au decis sa ascunda armele si sa se retraga .
Zilele acestea un alt mit au ascuns scutul razboiului destramandu se ..~TLD~
Cele doua legende din pioneratul jocului ....nu mai sunt .
Jucatori noi au auzit de ele doar daca au cautat prin arhive ..
De jucatori care au format aceste triburi cu atat mai putin ...
Avem de ales intre 3 variante ..
1.Sa ne lasam de joc [ desi drogul acesta este mai posesiv decat tigara , multi au dorit sa se retraga , dar s au intors aici ]
2.Sa jucam singuri , imprastiati prin n triburi mai slabe sau mai bune , triburi de un servar sau triburi care nu termina nici un servar
3.Sa jucam

In primul rand ar trebui sa jucam pentru distractie !
Apoi ...
O data si o data tot va trebui sa jucam impreuna , noi astia "batrani" contra generatiei tinere ...
Fiecare din noi joaca separat pe diverse servare ...impreuna toti ....nu !
Discutam pe forum ..
Vorbim despre cine am fost noi ...
Poate ar fi timpul sa aratam generatiei tinere , ca stim si sa jucam , nu doar sa vorbim , sa fim admini sau moderatori ...
Si daca nu pe un servar de V2 ...atunci cand ?
Incercam ?

Motto : “Somnul ratiunii naste monstri ! Treziti-va si sa-i trezim si pe ceilalti !”
[Constitutia avalon]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11381

DAMN... se traiesti jocul la maxim :p imi place sa vad astfel de jucatori si imi place regula cu minim 17 ani :D poate chiar 20 hehehe
excalibur......cu atatea nume din vechime,.. Calad Bolg,..atat de intalnita in toate legendele vechi,..sabia lui artur, sabia smulsa de Sigmund din stejarul Branstock,.. un nume frumos si cu rezonanta. sa vedem ce faceti, ca de vb arata bine momentan
 

DeletedUser706

Precizari necesare :

1.Nu cereti invitatii in cadrul acestui topic !
Este un trib elitist .
Aceptarea de membri se face exclusiv prin prezentarea lui de catre un membru al listei Excalibur

2.Nu incercati sa provocati la discutii membri Excalibur ...cei mai multi dintre ei , raspund exclusiv in joc .

3.Pentru detalii despre tribul Excalibur - Avalon

http://thechroniclesofavalon.wordpress.com/

Acolo veti gasi detali despre trecutul avalon , despre ce inseamna avalon , proiecte despre vitorul avalonului si multe alte detalii .

4.Jucatorii din lista Excalibur - Avalon nu vor juca toti .Defapt multi dintre ei nici numai joaca acest joc . Proiectul Excalibur - Avalon nu se foloseste de numele lor in nici un fel , aceasta lista reprezentand echipa ideala a veteranilor ..

5.Ma adresez jucatorilor din acea lista :

Stiu ca multi dintre voi au renuntat datorita problemelor cu timpul ...
Cine nu are ?
Cei mai multi au decis sa participe doar simbolic pe un servar ..
Asta si cer ..
Cei care nu au timpul necesar , as dori ca macar simbolic sa creeze contul pentru ca numele lor sa apara alaturi de ceilalti camarazi ...

Rugamintea mea este ca fiecare jucator din aceasta lista , sa si precizeze pozitia pentru a putea sti exact daca acest proiect este doar un vis sau vom incerca impreuna sa nu lasam ca legenda avalon si ~TLD~ sa moara

Astept confirmarea celor 50 de jucatori ...

6.Speram ca jucatorii foarte buni ai acestui joc , dar care au venit mai curand , sa reuseasca sa se grupeze intr un trib care sa poata deveni un adversar cu adevarat competitiv .
Personal recomand jucatorilor valorosi gruparea in jurul tribului format de BlooM .
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
:D Pe hartie suna bine, realitatea va demonstra ca nu e chiar asa, ma rog, este o parere personala. Anyway...voi participa si eu pe L7, dar alaturi de oameni care vorbesc putin si fac multe....prietenii stiu de ce ! Povestile cu eroi si legende sunt frumoase, dar din pacate nu au nici o legatura cu realitatea.

Respectele mele si succes !:rolleyes:
 

DeletedUser

Tocmai ... e un joc ,ti se pare ca are legatura cu realitatea ? :confused:
Inafara de faptul ca ne mananca tuturor cateva zeci de minute zilnic ...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Pai exact asta am specificat :parere personala.....prea multa poveste pentru un joc, sa nu confundam totusi virtualul cu realitatea.
Inca odata...parere personala :rolleyes:
 

DeletedUser

Nu inteleg, daca eu vreau sa ma cred Mihai Viteazu, care e problema ta ?
Pentru mine ... jocul asta e un fel de pasiune, daca nu ar fi fost asa ... as fi renuntat de mult.
Tu cand aveai 9 ani si te jucai in fata blocului pac pac ,nu te credeai vreun fel de John Wayne ?Sau aveai impresia ca esti doar un copil de 9 ani care se joaca la fel ca milioane de alti copii ...
Cum ar fi sa privim jocul ca un simplu pumn de biti ?Ar fi prea plictisitor ....


Dar ... oameni diferiti, pareri diferite :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Eu mi-am exprimat o parere personala, am si subliniat asta, ce treaba ai tu cu mine, daca eu vreau sa fiu dus sau chiar sunt, este problema mea, iar daca tu vrei sa fi Mihai Viteazu' este, evident problema ta, asa ca sa nu amestecam lucrurile ! :D
 

DeletedUser706

Gabi ..
Nu are rost ...
Nu am deschis acest topic pentru a ne certa ...
Am spus si am sa o repet ..
Acest proiect este modul nostru , al jucatorilor care au fost "pioneri" in acest joc , de a arata ca inca mai stim sa jucam .
Mai mult ..
Dorim sa aratam ca in jocul asta nu au existat decat 2 triburi cu adevarat MARI ! .Avalon si ~TLD~ ...
Orice alt trib care considera ca se poate compara cu cele doua , il asteptam sa intre in acest joc si sa demonstreze asta !


Si pentru ca cineva spunea ca este prea multa poveste ..
Da este ..
Este pentru ca insasi acel trib avalon , pentru ca jucatori care au jucat in acel trib , pentru ca jucatori care au jucat atunci ...totul este o poveste frumoasa !
Cine nu a trait o ..este greu sa o intelega !

E adevarat ..
Pentru noi ..cei de atunci ....jocul este o frumoasa fantezie ..
Jocul este o poveste unde ne reantalnim cu prietenii ..
Multi din cei care joaca acum , au o incrancenare de parca nu ar participa la fantezie ..
Pentru unii dintre ei jocul este mult prea serios !

PS:Repet rugamintea de a nu transforma acest topic intr unul de discutii .
Rolul lui este exclusiv de a confirma prezenta jucatorilor !
 

DeletedUser

hmm...aztecule...atunci locul lui ar fi trebuit sa fie la "triburi si membri". Daca nu este loc de discutii, stii ca risti sa fie inchis sau posturi sterse si topic mutat acolo. Doar umila mea parere.

On-topic: multa bafta, se pare ca va fi distractie asigurata pe L7!
 

DeletedUser706

hmm...aztecule...atunci locul lui ar fi trebuit sa fie la "triburi si membri". Daca nu este loc de discutii, stii ca risti sa fie inchis sau posturi sterse si topic mutat acolo. Doar umila mea parere.

On-topic: multa bafta, se pare ca va fi distractie asigurata pe L7!

Nu am spus ca nu vom discuta ...
Am spus ca ne vom limita dreptul de a raspunde persoanelor care abordeaza o discutie serioasa si constructiva ..
Mai mult aceasta este DOAR o lista de persoane .
Aici ei vor confirma sau infirma participarea !
Ceea ce este clar ca nu ar fi posibil in cadrul "triburi si membri "...

Ideea este ca am rugat membri Excalibur sa nu se lase provocati in discutii fara sens , si pe cat posibil sa mentina topicul la un nivel de discutii , fara cearta sau razboi verbal ..
 

Bogdan3L

member
Scor reacție
0
de fiecare data cand vad un post in care un jucator vorbeste frumos despre avalon si tld ma trece un fior!!!
cand am vazut filmuletul la fel a fost!!!

iti multumesc aztecul pentru postarile frumoase la adresa avalon si iti zic sincer ca ma gandesc serios daca o sa intru pe L7
 
Ultima editare:

Leutzu

Game Suport
Scor reacție
0
Oau...tot timpul m-am gandit cum ar fi un trib care va fi condus in egala masura de Valiusa si de Sir Soreen - poate cei mai marei conducatori ai acestei lumi, conducatori sub comanda carora am avut onoarea de a juca in L1. Daca acest proiect se va si finaliza in L7 nu voi rata ocazia si onoarea de a mai juca odata alaturi de ei - alaturi de amandoi...

Sper sa mi se acorde acesta onoare...

Despre filmuletz...mi s-a facut pielea de gaina cand l-am urmarit.
 

DeletedUser706

Oau...tot timpul m-am gandit cum ar fi un trib care va fi condus in egala masura de Valiusa si de Sir Soreen - poate cei mai marei conducatori ai acestei lumi, conducatori sub comanda carora am avut onoarea de a juca in L1. Daca acest proiect se va si finaliza in L7 nu voi rata ocazia si onoarea de a mai juca odata alaturi de ei - alaturi de amandoi...

Sper sa mi se acorde acesta onoare...

Despre filmuletz...mi s-a facut pielea de gaina cand l-am urmarit.

I mi cer scuze ca am omis sa te trec pe lista ...
Bineanteles ca un batran avalon ca tine , nu trebuie invitat acasa la el .
El doar trebuie sa vrea sa vina !
 

Leutzu

Game Suport
Scor reacție
0
Eu cred ca sunt cea mai mare corcitura a acestei lumi. M-am nascut ca lupator si am ajuns la maturitate in TLD, ca apoi - prin octombrie sa ajung si la "o maturitate morala" cand am acceptat spiritul avalonian sa ma cuprinda - prin intermediul lui cher-cher avand si binecuvantarea lui Valiusha - si sa ajung sa joc alaturi de SS, trib in care am si murit in momentul retragerii lui din joc. De atunci pana la a fi ingropat si a disparea de pe harta lumii 1 nu a mai fost mult.

Ce citesc eu este un vis frumos de-al meu, vis ce se pare ca a devenit realitate.
 

DeletedUser

Problema rezolvata.
Speram sa nu mai apara probleme de acest fel.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus