Trib pentru extern

  • Autor subiect DeletedUser3357
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Cred ca m-as baga si eu, daca ar fi un V2, cu bonus de noapte activ si fara biserica :)
Numa la asiatici sau la arabi sa nu fie...ca aia sunt pe invers ( cu scrisul ) :D
 

DeletedUser20561

Oo,Sarmulita face trib !Eu va propun sa incercati pe .us ca joaca multi romani acolo.Competitia nu e asa de mare pe la rang 100 dar se intra mai greu in top 5 ca pe .ro.Pacat ca ati pierdut startul lumii 5 de acolo ca e frumoasa lumea ...Si eu am pierdut ceva timp cat am foat coplayerul unuia care a schimbat parola si s-a lasat asa ca am revenit pe contul meu.Dase sunt acolo.

Bafta cu tribul !Da sa nu faci ce faceai pe lumea 4 tot pe .us ca deaia a fost epic fail hx-ul...
 

DeletedUser3357

www.tribalwars.net

Start of World 61



Settings
Game speed 1.5
Unit speed 0.8
Ability to demolish buildings active
Morale active (time-based)
Farm rule inactive
Basic defense 20
Milliseconds active
Fake limit inactive
Research system simplified research
Church inactive
Awards active
Growing barbarian villages active (up to 1000 points)
Bonus villages Enhanced bonus villages
Time frame for cancelling attacks 10 Minutes
Time frame for cancelling trades 5 Minutes
Night bonus inactive
Protection for beginners 3 Days
max. ratio of attackers : defenders inactive
Units
Archers inactive
Scout system The scout can display enemy units, buildings and resources.
Paladin active, items can be found
Nobleman
Increased prices for noblemen: Gold ***ns
Inexpensively recreate noblemen inactive
Max noblemen distance 500 Fields
Loyalty decrease per nobleman attack 20-35
Loyalty increase per hour 1.5
Configuration
Tribe member limit 60
Defeated opponents rankings active, according to points
Account sitting active
Account sitting restriction for permanent account sitting Restricted sitter access after an account has been sat 60 days days within the last 120 days.
Free trade active, time restriction based on the start of the individual player
Select a direction active
Victory requirements One tribe must hold 12 unique Secrets for 48 hours.
Start date 2012-01-16
Version 14420 8.0
----

Cu cei care am apucat sa vorbesc au raspuns pozitiv. Cum nu toata lumea folosest skype si/sau YM, o sa discutam aici. Cui ii plac setarile ?


Este server cu limita la farm, limita ce creste cu fiecare zi ce trece direct proportional cu numarul de sate, pana cand va ajunge la limita maxima pe zi la un moment dat, aceea find de 150k TOTAL resurse.
De retinut ca este fara arcasi, fara biserica, far bonus de noapte, cu paladin cu iteme,cercetare simpla, si ca minele vor produce cu 33% mai mult decat cele standard pe aceeasi viteza.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

daca nu te-ai mai jucat niciodata cu limita de farm,iti spun eu ca nu se poate juca..dupa 2-3 zile o iei razna..dai un farm dimineata si ti-ai facut limita,dupa care stai si te uiti la cladiri
 

DeletedUser3357

daca nu te-ai mai jucat niciodata cu limita de farm,iti spun eu ca nu se poate juca..dupa 2-3 zile o iei razna..dai un farm dimineata si ti-ai facut limita,dupa care stai si te uiti la cladiri

Am decis asta pt ca multi inca joaca si pe alte servere, si nu vreau sa se lasa dupa 1 luna ca nu au timp. + servici, scoala,familie. E decizia cea mai buna.
Am jucat cu limita. Va fi mai inceata dezvoltarea la inceput, dar dupa va fi ok.
Plus ca este productie cu 33% mai mare la mine decat pe aceeasi viteza standard. In mare, produtie va fi ceva mai mare decat cea normala la viteza 2.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Ciudata selectie de setari, limita de prada, bonus de noapte inactiv, mie asta mi se pare putin aiurea...adica vorba lui ciura...dai farmul de dimineata si apoi noaptea ce faci ? :D Bonusul de noapte neactivat este pentru o lume preferata de cei care petrec foarte mult timp online, si asta cam intra in contradictie cu limita de prada, ma rog...pe setarile astea eu nu as juca.
Desi daca stau sa ma gandesc mai bine este o lume oarecum buna pentru cei cu timp mai putin dedicat jocului, daca ar fi fost bonusul de noapte activ ar fi fost perfect. :|
 
Ultima editare:

DeletedUser11365

parerea mea e ca multi se vor lasa de plictiseala...nu o zic in nume de rau..doamne da sa va placa..
 

DeletedUser3357

te-ai atacat?cam usor...nici politicos nu mai poti sa fii pe forum,ca esti taxat prompt..noroc cu tine ca m-ai pus la colt total nejustificat..

nu am inteles ce ai vrut sa spui.
Echipa este deja formata. Multi de la bun inceput au cerut viteza mai mic sau limita de farm, din motivele mentionat mai sus, alt cont deja activ, servici, facultate, familie, etc.
Nu este nimeni obligat sa intre.
 

DeletedUser

Eu zic ca merita incercat,si in afara de limita de farm, restul e foarte ok:)
Dar ma intrebam la paladin o sa fie doar 10 ar me pe lumea aceasta:))?
Vazut ca aracasii sunt inactivi, daca gasim arbaleta pentru ei ce facem cu ea:))?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Daca o sa iti apara asa ceva ( desi este imposibil dpdv tehnic sa apara cele 2 arme pentru arcasi/ac ) o pui la pachet si o trimiti la suport :D
 

DeletedUser3357

Armele iti dai seama ca sunt adaptate la setari.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai am intrebat si eu, si o sa fie doar 10 arme:rolleyes: mai multe sanse pentru o flama:rolleyes: :D
 

DeletedUser

Pai de obicei armele la paladin sunt 11:-? de scadem aracsii si aracsii calereti sunt 9 , mai e vreo arma:))?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus