Tribul GD

  • Autor subiect DeletedUser435
  • Data de început

DeletedUser435

Desi avem pact de neatacare cu tribul GD, sunt atacat consecvent de Bubitza care este din aceasta alianta. Va rog, trebuie sa luam o hotarare cu privire la declararea razboiului contra GD... Toata armata mea de aparare constand din 400 de lancieri, 400 luptatori cu spada, 400 arcasi a fost nimicita. Va multumesc!
 

DeletedUser687

Oh, da

GD este un trib foarte "onorabil". Uite si o discutie pe care am avut-o si noi cu ei ( e de pe forum de la noi )

---------------------NOI

Am si eu niste probleme cu unul din GD^A. Soft il cheama, il farmam de 3,4 zile si cam azi dimineatza cred a intrat in tribul lor. Am continuat sa il farmez ca nu a miscat de loc de 4,5 zile are tot 267 de pct sau asa si acum mi-au trimis unul din GD urmatorul mesaj :

-----------------------EI

pentru atacurile repetate asupra lui Soft chiar si dupa ce a intrat in tribu` nostru... vei fi farmat, dak. nu ii platesti inapoi resursele...

cu stiam si respect
topogigeo

---------------------------------NOI
am raspuns :

A intrat in tribul vostru dupa ce eu il farmam de vreo 3, 4 zile. Nu am vazut nici o miscare la el si nici acum nu vad ca a construit ceva (tot acelasi nr. de puncte are). Daca stiti ca e refugiat si nu joaca si tot vreti sa-l tineti in trib e ok, nu-l mai atac. Respect

---------------------------------EI

DAr problema e... ca din moment ce a intrat la noi n trib? cum poate sa fie inactiv? a fost jucator plecat in vakanzta ... si cand a revenit a reintrat n GD*A academia noastra... orice membru` atacat din tribu` nostru devine dusman

---------------------------------NOI

Nu inteleg de ce mai scrie atunci la voi pe profil ca "Nu acceptam membrii care sunt atacati si cauta refugiu ?" Crezi ca suntem copii sa imi spui ca a fost plecat in vacanta si acum a intrat in academie ? Sa fim seriosi. daca sunteti asa de corecti cum vreti sa pareti atunci ar trebui sa il scoateti din trib. Oricum nu inteleg ce faceti cu acesti jucatori slabi care mai mult va fac viata grea decat sa fie de vreun real folos. Conform regulilor am procedat corect. El este un REFUGIAT.

-----------------------------------------EI

Te crezi mai presus de el? uite-te pe tribalwars are 14 sate si un punctaj total de peste 100 de mii de puncte... intr-o saptamana te farmeaza el pe tine
Si in afara de asta e conducatorul tribului meu de pe tribalwars

-----------------------------------------

Fratilor deci AICI ESTE TRIBURILE.RO :confused:

DECI : NO COMMENT. Mai bine se numeau GetoFermele :)


Partea proasta este ca acum suntem si in razboi cu ei, nu stiu daca pentru acest bullshit sau pentru ca nu avem sapca albastra.

RESPECT.
 

DeletedUser

"jenabil"

Vedeti de aceea nu vreau eu sa intru in vreun trib.....

are 14 sate in tribalwars,vai cat conteaza asta

si eu am peste 30 acolo si sunteti liberi sa ma farmati toti aici daca puteti.Cand se va termina odata si odata cu ideile astea preconcepute si maimutzaielile astea ca domne acum e la noi in trib nu aveti voie sa-l mai atacati..

Greseala e tot de partea voastra.....trebuie sa da-ti o singura replica:"Jucatorul x era farmat inainte sa intre la voi in trib.Vom continua farmarea!" atat si nici un alt raspuns.....

oricum ca sa inchei in acceasi nota

"jenabil"
 

DeletedUser

intr-adevar GD

avem de a face cu efectul de romanizare a mentalitatii romanesti, in care nu primeaza fairplayul sau corectitudinea ci tine mortis sa scoata in evidenta lipsa de caracter si minciuna, nesimtirea si sa nu uit tiganizarea( partea urata k sa nu se confunde cu Romales)....injuraturile, traficul cu resurse, mitocania, minciuna, lasitatea si toate aceste frumoase caracteristici incep sa se regaseasca din ce in ce mai mult in acest joc care la inceput era fun dar acum a devenit chiar steril..stii ca il ataci pe unul te injura, stii ca ai o alianta dar nu te poti baza pe ea, stii ca ala se dezvolta pentru ca are multiacount si triseaza dar asta este, vezi cum un membru al tau primeste cadou inchiderea contului dar altul care injura nu, intri intr-un trib de genul GD si esti amenintat cu farmarea ca ei vb aia sunt corecti si se ridica pe spatele altor triburi...etc(am facut si un pic offtopic, sorry dar asta este)
 

DeletedUser

pentru atacurile repetate asupra lui Soft chiar si dupa ce a intrat in tribu` nostru... vei fi farmat, dak. nu ii platesti inapoi resursele...

cu stiam si respect
topogigeo

Dar cat respect dom'le. Dar de respect pentru regulile jocului ai auzit topogigeo? Vad ca la voi se instraineaza conturile la greu. De unde stiu asta? Pentru ca adevaratul posesor al contului s-a lasat de joc (o stiu pentru ca il cunosc personal pe om).
(Bine-nteles ca i-am scris in-game 'impostorului' de vreo 3 ori in care l-am intrebat cum si in ce fel a ajuns pe contul ala si bine-nteles ca nu mi-a raspuns niciodata. Oare de ce?)
 

DeletedUser687

Totul se face dupa tipicul romanesc. Daca putem sa tragem tepe de ce sa nu o facem ? :)
 

DeletedUser

http://ro1.triburile.ro/game.php?village=898&screen=info_player&id=927
Dave în data de 08.06. la ora 02:03
Am sa te rog sa ceri atacatorului sa-mi puna la dispozitie un raport care sa dovedeasca faptul ca a atacat-o. ma refer la o perioada rezonabila de timp, sa zicem nu mai vechi de 7 zile si un atac standard, nu spioni sau atacuri false.
Nu cer nimic deosebit, este normal sa oferi probe in sprijinul afirmatiilor pe care le faci.
Daca acel raport exista, putem incerca sa gasim impreuna o solutie privind statutul ei de refugiat. Daca nu, am sa te rog sa o consideri pe oana.mica drept membru BPS si un aliat impotriva TLD.

aquilla în data de 08.06. la ora 01:51
btotbla, a atacato

aquilla în data de 08.06. la ora 01:50
nu eu am atacato

Dave în data de 08.06. la ora 01:47
Daca a fost atacata de catre tine te rog sa-mi trimiti un raport privind atacul.
E normal, in momentul in care sustii un lucru sa-l poti si dovedi.

aquilla în data de 08.06. la ora 01:41
pai a fost atacata.

Dave în data de 08.06. la ora 01:40
linkul pe care l-ai primit, reprezinta schimbarile de trib ale jucatorului in discutie, de pe tw-tools.
Poti vedea acolo data iesirii din TLD si data intrarii in BPS.
In alta ordine de idei, ca sa ceri pe cineva drept refugiat, ar trebui sa faci dovada ca a fost atacata recent de catre tine. Daca ai un raport care sa dovedeasca acest lucru, putem discuta despre statutul de refugiat.
Referitor la statutul in trib, da, sunt head Diplomat si Consilier principal.
De luat peste picior, nu vad ce anume poti considera drept jignire din mailurile trimise.

aquilla în data de 08.06. la ora 01:22
deci ea era din TLD. stiu foarte bine in ce trib era ptr ca e langa mine. si nush daca tu reprezinti tribul tau. eu voin continua sa o atac, nu permit sa fiu luat peste picior.

Dave în data de 08.06. la ora 01:19
http://www.tw-tools.com/index.php?object=stat&method=tribe_ally_changes&lng=ro&type=html&id=102
Poti verifica daca doresti. In data de 5 a intrat in IM iar de acolo, astazi, la invitatia mea a venit in BPS.
De asemenea, pana acum nu a mai avut un atac din partea ta sau GD, deci nu cred ca poate fi considerata refugiata.
Sper ca intelegi situatia si o consideri pe oana.mica un membru BPS cu drepturi depline.
Multumesc anticipat.

aquilla în data de 08.06. la ora 01:09
deci oana mica face parte din TLD, abia acum am vazut ca a intrat in BPS. deci e refugiata. daca imi dai ordin o sa tratam altfel

Dave în data de 08.06. la ora 00:48
Am sa te rog sa incetezi atacurile asupra lui oana.mica

Mesajele acestea au fost trimise de cãtre Dave mai departe.

Legionaire în data de 08.06. la ora 00:45
nem problem.

Dave în data de 08.06. la ora 00:45
Am sa te rog sa nu o tratezi pe oana.mica drept refugiat.
Este o prietena personala si a venit din IM in BPS la invitatia mea personala.

http://ro1.triburile.ro/game.php?village=898&screen=info_player&id=927
http://ro1.triburile.ro/game.php?village=898&screen=info_player&id=927
http://ro1.triburile.ro/game.php?village=898&screen=info_player&id=927

-----------------------------------------------------------------------
De jos in sus!

imi pare rau, dar pe serverul asta nu se tine seama de cele mai elementare reguli de onoare. Cereri facute pe inchipuiri, aliate incalcate fara nici o notificare, razboaie declansate fara avertisment, sniperi, samd.
Nu e vorba doar de GD, e vorba de marea majoritate!
Pacat! :(
 

DeletedUser

http://ro1.triburile.ro/game.php?village=898&screen=info_player&id=927

-----------------------------------------------------------------------
De jos in sus!

imi pare rau, dar pe serverul asta nu se tine seama de cele mai elementare reguli de onoare. Cereri facute pe inchipuiri, aliate incalcate fara nici o notificare, razboaie declansate fara avertisment, sniperi, samd.
Nu e vorba doar de GD, e vorba de marea majoritate!
Pacat! :(

si cata dreptate ai, mai ales ca cei din GD o dau l aintors dupa cum cred ei de cuvinta, vara pic de respect pentru adversari...
 

DeletedUser

finally

in ciuda incercarilor disperate ale liderilor GD ,adevarata fata a acestui trib a iesit la iveala.gasim d toate la ei:lasitate,minciuna,lipsa d onoare si nu in ultimul rand vulgaritate
 

DeletedUser

degeaba ne chinuim noi....conducerea GD in special nu are pic de bun simt si nici onoare in vene
:D
nu o sa inteleaga termenii astia in veci....
 

DeletedUser

am citit Dave...dar eu cu alte triburi deocamdata nu am nimic...:rolleyes:

vad ca ati gasit motiv de discutie. mircea nu uita ca tu bateai apa in piua cand tribul tau pregatea de zor sa ne loveasca. CIRC nu a fost si nici nu vai un trib onorabil. de TLD sa nu mai zic ca ei cer pna apoi ataca si dupa ce vad ca sunt cu armatele rupte si nu mai fac fata la atacuri vin si se milogesc iar dupa pna ptr a o lua de la capat. plus ca unii dintre voi nu faceti altceva decat sa faceti reclama proasta (nu e vb numai de GD) sperand astfel ca veti atarage antipatia altor triburi asupra celor vizati. noi ne-am respectat aliantele si pna-urile atata timp cat si cei in cauza ne-au respectat. dovada ca suntem dintr-o familie de tiburi. daca eram asa de nesimtiti nu cred ca mai eram unde suntem acum. cat despre forumul tribului nu cred ca ar trebui sa discutati. e chestie privata. asta denota ca voi nu sunteti persoane asa de superioare cum vreti sa pareti. vb cu altii despre vocabular, etc. dar nu cred ca stiti lucruri elementare legate de o discutie, negociere, etc.
proverbe gen vorba lunga saracia omului, sau despteptul cedeaza primul si multe altele cred ca arata cat de inteligenti sunteti. nu cred ca ati face fata unui duel fata in fata (verbal ma refer).
 

DeletedUser

ar fi bine sa nu mai inventezi miciuni dastea cu milogeala.stiu ca esti obisnuit sa ti minti naivii din trib pt canuta dar,nu veni si pe forum aici cu scorneli de astea ca nu faci altceva decat sa cazi in derizoriu:mad:
 

DeletedUser

de TLD sa nu mai zic ca ei cer pna apoi ataca si dupa ce vad ca sunt cu armatele rupte si nu mai fac fata la atacuri vin si se milogesc iar dupa pna ptr a o lua de la capat. plus ca unii dintre voi nu faceti altceva decat sa faceti reclama proasta (nu e vb numai de GD) sperand astfel ca veti atarage antipatia altor triburi asupra celor vizati.

ce tupeu ai baiete...dupa ce te trezesti din somn,spala-te pe fata ca sa te revigorezi..
:D
"se milogesc" caracterizeaza GD cred ca ai incurcat triburile...;)

si vorba aia,unde sunteti voi akum ca nu va vad?....a ba da,2 locuri sub TLD...mdeah...
 

DeletedUser

vad ca ati gasit motiv de discutie. mircea nu uita ca tu bateai apa in piua cand tribul tau pregatea de zor sa ne loveasca. CIRC nu a fost si nici nu vai un trib onorabil. de TLD sa nu mai zic ca ei cer pna apoi ataca si dupa ce vad ca sunt cu armatele rupte si nu mai fac fata la atacuri vin si se milogesc iar dupa pna ptr a o lua de la capat. plus ca unii dintre voi nu faceti altceva decat sa faceti reclama proasta (nu e vb numai de GD) sperand astfel ca veti atarage antipatia altor triburi asupra celor vizati. noi ne-am respectat aliantele si pna-urile atata timp cat si cei in cauza ne-au respectat. dovada ca suntem dintr-o familie de tiburi. daca eram asa de nesimtiti nu cred ca mai eram unde suntem acum. cat despre forumul tribului nu cred ca ar trebui sa discutati. e chestie privata. asta denota ca voi nu sunteti persoane asa de superioare cum vreti sa pareti. vb cu altii despre vocabular, etc. dar nu cred ca stiti lucruri elementare legate de o discutie, negociere, etc.
proverbe gen vorba lunga saracia omului, sau despteptul cedeaza primul si multe altele cred ca arata cat de inteligenti sunteti. nu cred ca ati face fata unui duel fata in fata (verbal ma refer).

ce fel de duel aquilla???hai sa incercam un duel verbal, oricum si dovezile graiesc am deschis un topic care atesta ipocrizia GD si a sefilor de acolo, imi cer scuze ca folosesc eja cuvinte grele, dar daca voi sunteti nevoiti intr-un joc sa mintiti si sa apelati la astfel de tehnici sa va pastrati in top.....ma mir ca mai aveti curajul sa scoateti capul pe forum sa postati.....asa cum i-am zis si lui h3r0 pritenul tau daca tac si las de la mine sa treaca nu inseamna ca sunt prost, dar sa vii sa compari circul care este pe locul 7-8 ep propriile picioare dupa ce in voi au pompat resurse sute de jucatori......fapt si recunoscut , si dupa ce in aliantel voastre s-a intamplat sa nu aveti nevoie sa recurgeti la tertipurile ieftine decat cu triburile pe care le-ati crezut ca puteti sa le rupeti cand vreti voi???
CL si TLD au ramas in razboi contra voastra fata sa mai ridice in slavi familia sau ceva....sunteti in familia aia doar ca va cunoasteti intre voi si asta nu este un merit!!! nu stiti sa va capatati respectul si sa aveti onoare, asa ca din partea mea continuati cu negarile si ipocrizia( si inca o data imi cer scuze ca folosesc cuvinte grele dar deja este cazul):mad:
si daca eu bateam apa in piua cum zici...cum se face ca noi inca stam si nu dam atacuri masive???asta arata inca o data minciunile tale si ale diplomatului tau ....sincer mi-e rusine mie ca iti permiti sa flosesti nume ale stramosilor....
macar eu am fost sincer!!! nu am zis ca nu vreau razboi si ca vreau alianta ca sa pot sa musc cum ati muscat voi pe la spate de 2 ori miseleste si cu lasitate
 
Ultima editare de un moderator:
Sus