TRIBUL NOOBS cel mai dezorganizat

DeletedUser

De cand am fost dat afara din ~LN~ deoarece nu am vrut sa cedez cele 8 sate luate de mine prin multa munca de la un jucator celor din noobs cu,,,care aveam PNA,acestia au inceput sa ma atace...si nu oricum...ci tot tribul cu nobili...pana acum,dupa aproape 100 de spionaje ,vin spre mine 394 de atacuri si numarul lor continua sa creasca...sunt si cate 4-5 jucatori din noobs care ataca acelasi sat cu nobili...or sa se innobileze unii pe altii :)) abia astept sa ii vad :))

PS: Noobsilor,faceti-va un topic cu rezervari ca va incurcati dragilor :))
 

DeletedUser

De cand am fost dat afara din ~LN~ deoarece nu am vrut sa cedez cele 8 sate luate de mine prin multa munca de la un jucator celor din noobs cu,,,care aveam PNA,acestia au inceput sa ma atace...si nu oricum...ci tot tribul cu nobili...pana acum,dupa aproape 100 de spionaje ,vin spre mine 394 de atacuri si numarul lor continua sa creasca...sunt si cate 4-5 jucatori din noobs care ataca acelasi sat cu nobili...or sa se innobileze unii pe altii :)) abia astept sa ii vad :))

PS: Noobsilor,faceti-va un topic cu rezervari ca va incurcati dragilor :))



nu cred ca jucatori de talia celor din n00bs se cearta pe sate`...mai ales intre ei`...
mi se pare ca lor e cam totuna cine ia satele si cine nu...

dar mai gandeste`te un pic...poate ca unii nobili is trimisi fara trupe doar ca sa te deruteze...la asta nu te`ai gandit aaa?
apropo de unde ti`ai dat seama ca acei 4-5 jucatori de ataca cu nobili?
ai calculat distanta pentru fiecare atac?bagi mana`n foc ca is nobili?
si daca sunt catapulte cu spioni?si nu ai fost tu atent?


se cam face moda sa te lauzi cu cate atacuri ai si cate sate pierzi si cati te ataca...

dar facem un pariu ca in curand ramai fara sate?^^
si daca nu...ai respectu` meu`...

 

DeletedUser

Da...insa eu le multumesc deoarece nu ma puteam lasa de joc pur si simplu...trebuia sa fiu cucerit...si oricum...mie asa imi place sa joc...cu multa actiune...ma plictisisem...e altceva cand ai 408 atacuri...acesta e farmecul jocului :D...asta este muzica ce-mi place \:D/
 

DeletedUser

Da...insa eu le multumesc deoarece nu ma puteam lasa de joc pur si simplu...trebuia sa fiu cucerit...si oricum...mie asa imi place sa joc...cu multa actiune...ma plictisisem...e altceva cand ai 408 atacuri...acesta e farmecul jocului :D...asta este muzica ce-mi place \:D/



pai bravo tie mah`...sa ne tii la curent cu dodge`urile...
acuma zici ca iti place sa ai atatea atacuri...numai sa te auzim pe la kiss fm si pe tine...

Daniel a spus:
tu stii ca ma ataca acuma?!is nobili multi...mai trimit niste resurse!

gandurile tulburate ale lui Daniel

 

DeletedUser

Nu ma opun...insa am descoperit cum pot sa le pun bete in roate intr-un mod mai necatolic :))...chiar daca inseamna sa cedez satele unui nou amic >:)

insa cum am mai zis asa ma pot lasa de joc...ca incerc acest lucru de mai bine de 2 ani si nu reusesc :|
 

DeletedUser

Nu ma opun...insa am descoperit cum pot sa le pun bete in roate intr-un mod mai necatolic :))...chiar daca inseamna sa cedez satele unui nou amic >:)

insa cum am mai zis asa ma pot lasa de joc...ca incerc acest lucru de mai bine de 2 ani si nu reusesc :|



pai puteai sa iesi din trib si sa`i ataci pe toti`...e cea mai buna metoda...
2-3 zile esti cel mai tare...si dupa aia dispari...
 

DeletedUser

dar de ce sa ies cand am fost dat afara :))
eu nu vreau faima pentru mine...ci dezonoare pentru tribul ce se considera unul dintre cele mai bune ...
 

DeletedUser

haideti sa nu uitam scopul tribului noobs, acela de a forma si coordona noi jucatori de triburi.

acum un aproape 2 ani radeam de un coleg de pe L4 ca a atacat cu 2 nobili intr-un atac si am ajuns sa atac cu 4 intr-un atac.

nu e nici o problema daca sunteti invidiosi pe tribul noobs si pe ce au realizat ei, avem timp cu totii sa aratam de ce suntem in stare, iar in privinta asta, tribul noobs a castigat respectul unor jucatori si triburi de valoare, cu care nu se indentifica multi care posteaza pe aici...

go go noobs :)
 

DeletedUser

Eu te-am dat afara din ~LN~ si sunt mandra de alegerea facuta!Au fost unii care au facut poza aia de la profil de ras,avian si altii nu merita sa fie bagati in aceiasi oala cu voi!!!Cand o sa invatati ce este ala respect si sa va tineti cuvantul dat atunci o sa ajungeti bine si in RL nu numai in joc...
 

DeletedUser

cel mai probabil deschis din lipsa de atentie din partea celorlalti...
 

DeletedUser

Eu te-am dat afara din ~LN~ si sunt mandra de alegerea facuta!Au fost unii care au facut poza aia de la profil de ras,avian si altii nu merita sa fie bagati in aceiasi oala cu voi!!!Cand o sa invatati ce este ala respect si sa va tineti cuvantul dat atunci o sa ajungeti bine si in RL nu numai in joc...

dar eu nu am ripostat ca m-ati dat afara...treaba voastra daca asa ati gandit voi ca trebuie sa faceti avansuri celor din noobs,sa le acordati o ofranda este treaba voastra...
 

DeletedUser

Nu este vorba de ofranda. Este vorba de bun simt si de respect fata de niste colegi si fata de conducerea tribului. Daca tu crezi ca poti face ce doresti, ti s-a dat aceasta sansa. Suntem curiosi cu totii cat timp rezisti de unul singur. Eu personal iti urez bafta deoarece o sa ai nevoie.
 

DeletedUser

Nu este vorba de ofranda. Este vorba de bun simt si de respect fata de niste colegi si fata de conducerea tribului. Daca tu crezi ca poti face ce doresti, ti s-a dat aceasta sansa. Suntem curiosi cu totii cat timp rezisti de unul singur. Eu personal iti urez bafta deoarece o sa ai nevoie.

Crede-ma...chiar imi place si chiar asta imi doresc... ;) Si cred ca am avut destul respect pentru conducere...pana sa fiu luat de fraier...cum ar fi ca maine sa ti sa spuna sa cedezi jumatate din sate celor din noobs,pentru ca asa au cazut de acord conducerile celor 2 triburi...chiar daca sunteti doar in PNA...?cum ar fi?
 

DeletedUser

satele ti s-au cerut inainte sau dupa ce i-ai adus injurii unui membru noobs?
 

DeletedUser

De cand am fost dat afara din ~LN~ deoarece nu am vrut sa cedez cele 8 sate luate de mine prin multa munca de la un jucator celor din noobs cu,,,care aveam PNA,acestia au inceput sa ma atace...si nu oricum...ci tot tribul cu nobili...pana acum,dupa aproape 100 de spionaje ,vin spre mine 394 de atacuri si numarul lor continua sa creasca...sunt si cate 4-5 jucatori din noobs care ataca acelasi sat cu nobili...or sa se innobileze unii pe altii :)) abia astept sa ii vad :))

PS: Noobsilor,faceti-va un topic cu rezervari ca va incurcati dragilor :))

Ok, alex ne stim personal.. si ma stii si de glumet si de serios :)
Pentru a clarifica situatia.. voi face o scurta cronologie :
1) Un ins l-a injurat pe martzian, pentru ca i-a destramat tribul (300) si i-a stricat lui "joaca".
2) Noi am cerut acordul ~L N~ sa-l innobilam pentru fapta sa.
3) Cu cine am vorbit eu personal, a dat dovada de foarte mult caracter.. si ne-a explicat.. "Noi deja il innobilam intern, insa aveti dreptate.. aveti acordul nostru sa o faceti pentru ca sunteti indreptatiti. Incepeti sa luati sate, dar aveti grija.. ca satele lui sunt rezervate si de jucatori de la noi. Dupa ce le iau ei, vi le vor ceda."
4) Noi am atacat ce a fost de atacat.. si cand a venit clipa revendicarii... tu nu ai facut-o. (Ok, a fost alegerea ta, deci ti-ai asumat un risc. Noi nu am vrut sate mocca, pentru ca nu stam in 5-8 sate cate or fi luate de tine, dar era vorba despre un cuvant pus in joc de Conducatorii tai.. si probabil pentru ca le-ai fi patat cuvantul, d-asta te-au dat afara)

Cam asta a fost cronologia faptelor. Nu am spus ceva partinitor, pentru ca nu aveam de ce. Chiar asa s-a intamplat. De aici voi trageti concluziile.


Cat despre faptul ca noi atacam cu 100 de nobili pe un sat, nu vad de ce sa fie ceva "urat". Politica tribului nostru este una : Satele apartin tribului. Nu conteaza cine le ia, atata timp cat ele raman in trib. Noi nu rezervam, ci avem intentii de innobilare. In fine, asta-i alta mancare de peste.
Uite cine stie :D


nu cred ca jucatori de talia celor din n00bs se cearta pe sate`...mai ales intre ei`...
mi se pare ca lor e cam totuna cine ia satele si cine nu...


Faptul ca la un timp atat de scurt, s-au strans atatea curatari si atatea atacuri nu nobili, nu mi se pare ceva ce ne-ar dezonora, ci din contra :) Ti-am spus si pe privat, eu ma asteptam sa fie mult mai multe.

Cat despre atacuri, vei vedea cand vor ajunge cat de coordonate, sau cat de slabe au fost. Ramane de vazut. Iti multumin daca vei lupta, pentru ca (virgula) cu cat luam satele mai greu de la adversar, cu atat ne bucuram mai mult pentru ele :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

m-am abtinut sa scriu aici. totusi, am sa demonstrez cat de dezorganizat este noobs cu un raport:

Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
2.1%
Moral: 100%

Agresor: alexeragon
Sat: 01A Patrick noobul (497|459) K44

Număr: 0 0 3121 0 476 1807 0 0 0 0 1 0
Pierderi: 0 0 3121 0 284 1807 0 0 0 0 1 0


Apărător: martzian
Sat: escadronul 01 (451|450) K44

Număr: 97029 81406 0 95409 673 0 0 61504 0 2642 0 0
Pierderi: 148 124 0 145 1 0 0 94 0 4 0 0

mentionez ca doar 10% din trupele alea defensive de la mine sunt trupe proprii. ale mele sunt pe granite, iar restul este suport strans in cateva ore.

mentionez ca a trimis la mine 17 atacuri. a ajuns un singur atac si mai sunt 8 in curs. 8 atacuri au disparut pentru ca pe timpul deplasarii trupelor lui catre satele mele satele de baza au fost inobilate (8 sate)

de asemenea, din acest raport se poate vedea ca nici macar acest sat, de unde a venit atacul la ora cand am postat raportul nu se mai afla in posesia celui care a deschis topicul, ci in posesia tribului noobs.

pot sa spun ca am cucerit si eu un sat de la el, cu pierderi extrem, extrem de mici. am avut atacuri de la colegii mei, insa toate atacurile venite dupa ultimul meu nobil au fost atacuri false, asa cum este si normal sa se intample.

in ceea ce priveste figura care vrea sa ne-o faca cu cedarea satelor catre terte persoane... ma face sa zambesc ingaduitor. alti jucatori de pe aceste servere, cu mult mai buni si mai priceputi decat el au incercat sa ne traga clapa si nu au reusit...
 

DeletedUser

Intr-adevar...la sprijin v-ati organizat...chiar am ramas :eek: cand am vazut rapoartele...oricum dupa cum am mai zis nu mai am chef de joc si v-am lasat...mai exact am lasat sitter pe cineva sa scoata trupele din sate ;)
 

DeletedUser

stiu ca noobs are acest efect asupra adversarilor. cand vrem sa ne luptam cu careva, asa dezorganizati cum suntem, brusc, adversarii nostri realizeaza ca au o viata personala frumoasa si se lasa de joc. din cauza asta noobs nu a mai reusit sa duca un razboi serios de foarte multa vreme.
 

DeletedUser

:))))
am mai zis...incerc de fff mult timp sa ma las si nu puteam doar pur si simplu...acum multumita voua am mai facut rost de timp pentru altceva...multumesc ;)
 
Sus