Triburi de viitor

  • Autor subiect DeletedUser6077
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser18409

referitor la triburi...e prematur sa ne dam cu parerea
despre penny,va rog sa nu-mi mai ** ca jucator
cadem in penibil
 

DeletedUser33206

cele mai bune triburi din istoria triburilor sunt aici, bine?:rolleyes:



nu toate din cele mai bune dar unele din cele f bune sunt....daca te-ai fi uitat mai in spate putin ( printre primele lumi ) si nu incepand de la lumea 20 incoace de cand joci tu ai fi vazut ca avalon, wwizz, menthor de exemplu au facut istorie pe lumile unde au jucat...pot spune chiar ca sunt triburi care si-au pus amprenta asupra .ro cu conducatori f buni nu ca acum cand orice noob care joaca pt prima oara isi face trib...binenteles ca nici o lume nu seamana cu alta si va trebui sa demonstreze si aici ca si pe alte lumi insa nu cred ca e normal sa faci niste afirmatii gratuite...daca nu ai auzit tu de ele asta nu inseamna ca sunt si slabe...nici eu nu am auzit de tine pe l24 ( unde am inteles din alta postare de a ta ca joci) insa nu imi permit sa afirm nici ca esti un jucator bun nici unul slab...totusi din ce ai spus ca ai intrat in pici ma indoiesc ca esti ...un jucator adevarat nu cred ca vreodata isi va parasi tribul sa intre la mai bine...prefera sa moara impreuna cu tribul lui decat sa isi incalce principiile...cam jucatori din astia au triburile astea slabe de care spui ceea ce mai rar gasesti acum.
 

DeletedUser

Reteta de succes este si sa ai 50 membrii care intra in acelasi k, si iti mai faci si 2,3 academii gen TRANC si restul, tot in acelasi k, si deja e usor sa domini zona. Din 3,4 triburi poti sa dai de 80 de jucatori buni cat este limita aici.
 

DeletedUser11867

daca asta e reteta de succes inseamna ca triburile sau dus la vale mai rau decat am crezut ca valoare a jucatorilor
 

DeletedUser

De pe la L15 incoace, asa s-a intamplat cel putin pe un continent. Un trib care intradevar a fost pre-made, a intrat cu 50 jucatori ( sau ceva ) si-au mai facut si 2,3 academii tot in acelasi k, si normal ca domina zona. Mi baga o alianta sau doua, si aia e. isi dominoa continetul. asta nu inseamna ca daca intra altii peste ei in continent o sa faca fata. Doar isi domina zona.
 

DeletedUser11867

De pe la L15 incoace, asa s-a intamplat cel putin pe un continent. Un trib care intradevar a fost pre-made, a intrat cu 50 jucatori ( sau ceva ) si-au mai facut si 2,3 academii tot in acelasi k, si normal ca domina zona. Mi baga o alianta sau doua, si aia e. isi dominoa continetul. asta nu inseamna ca daca intra altii peste ei in continent o sa faca fata. Doar isi domina zona.

pai da rezista pana intra cineva ei..eu prefer intotdeauna sa dau in triburi cu academii decat cele fara...
 

DeletedUser

Pot sa si reziste si cand o sa aiba si conflict cu alt trib dintr-un continent alaturat. sunt sanse mari ca din 5 triburi sa ramana 80 de jucatori ceva mai rasariti.
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
daca iti zic povestea de pe l19 cum un trib cu 3-4 academii Titanii dominau lumea 19 pana cand un grup de oameni sau hotarat sa puna capat tiraniei si au scufundat intreg titanicul de la tribul mare pana la academii,
au inceput sa dea stergere cont de frica si sa migreze care unde apuca,
degeaba sunt 1000 daca ai alaturi jucatori barbaristi,internisti si refugiati,
cand vine un trib organizat bine nimic nu le poate sta in drum,nici macar ditamai tribul cu toate academiile lui la un loc
 

DeletedUser

daca iti zic povestea de pe l19 cum un trib cu 3-4 academii Titanii dominau lumea 19 pana cand un grup de oameni sau hotarat sa puna capat tiraniei si au scufundat intreg titanicul de la tribul mare pana la academii,
au inceput sa dea stergere cont de frica si sa migreze care unde apuca,
degeaba sunt 1000 daca ai alaturi jucatori barbaristi,internisti si refugiati,
cand vine un trib organizat bine nimic nu le poate sta in drum,nici macar ditamai tribul cu toate academiile lui la un loc

De acord cu tine. Asa se intampla de cele mai multe ori. Continentul o sa il domine in pricipiu. Pana a intrat altii in ei mai este mult, conteaza diplomatiile fiecarora, etc.
 

DeletedUser

daca iti zic povestea de pe l19 cum un trib cu 3-4 academii Titanii dominau lumea 19 pana cand un grup de oameni sau hotarat sa puna capat tiraniei si au scufundat intreg titanicul de la tribul mare pana la academii,
au inceput sa dea stergere cont de frica si sa migreze care unde apuca,
degeaba sunt 1000 daca ai alaturi jucatori barbaristi,internisti si refugiati,
cand vine un trib organizat bine nimic nu le poate sta in drum,nici macar ditamai tribul cu toate academiile lui la un loc

ai uitat de numerotati ( ~1~ , ~2~ samd ) trib cu 2 academii . si da , titanii de care zici tu vroiai sa inchida lumea prin fuziuni , dupa 2-3 saptamani parca au disparut .

nu conteaza cantitatea ci calitatea
 

DeletedUser

Ai si tu dreptatea ta. am aplicat pe L10 cred tactica asta, de a speria pe cei multi si noobi. Am luat cateva sate noaptea in zona strategige si de la jucatori cheie ca si zona pe harta, si cand au inceput sa trimita defence la respectivii ca namacii, am luat sate moca de la noobi. s-au dus in o luna. nu am profitat la maxim totusi, au fost alte triburi care au luat de la ei mai multe sate decat noi, cu toate ca noi lansasem cele mai multe nuke-uri, fake-uri, etc.
 

DeletedUser32745

Nu mai dati nuke-uri, ca mii de anii nu mai poate fi populata zona... ganditi-va si voi la mediul inconjurator... luati exemplul gaurii, care are numai armament Eco.
 

DeletedUser30856

nu toate din cele mai bune dar unele din cele f bune sunt....daca te-ai fi uitat mai in spate putin ( printre primele lumi ) si nu incepand de la lumea 20 incoace de cand joci tu ai fi vazut ca avalon, wwizz, menthor de exemplu au facut istorie pe lumile unde au jucat...pot spune chiar ca sunt triburi care si-au pus amprenta asupra .ro cu conducatori f buni nu ca acum cand orice noob care joaca pt prima oara isi face trib...binenteles ca nici o lume nu seamana cu alta si va trebui sa demonstreze si aici ca si pe alte lumi insa nu cred ca e normal sa faci niste afirmatii gratuite...daca nu ai auzit tu de ele asta nu inseamna ca sunt si slabe...nici eu nu am auzit de tine pe l24 ( unde am inteles din alta postare de a ta ca joci) insa nu imi permit sa afirm nici ca esti un jucator bun nici unul slab...totusi din ce ai spus ca ai intrat in pici ma indoiesc ca esti ...un jucator adevarat nu cred ca vreodata isi va parasi tribul sa intre la mai bine...prefera sa moara impreuna cu tribul lui decat sa isi incalce principiile...cam jucatori din astia au triburile astea slabe de care spui ceea ce mai rar gasesti acum.

reciteste ce am scris, poate am folosit si eu o exprimare fortata, dar nu am zis ca am intrat in pici...daca nu ma cunosti, fa bine si da-ti cu parerea despre altceva, cum ar fi evolutia jocului triburile in ultimii 3 ani... Oricine poate vedea ca triburile nu mai este ce-a fost, si ca nu mai sunt triburi de calitate sau nu rezista multe triburi pe harta incat jocul sa fie dinamic in toate punctele cardinale.

Acum, intra tribul 'x' cu multiconturi duble fata de numarul membrilor si pac, oau ce tare suntem...apoi mai intra ceva triburi serioase dar care din cauza timpului nu pot face fata, si mai trebuie sa fie neaparat si un trib de oameni onesti, cinstiti care o sa joace o vreme....poate sunt triburi bune pe l27, eu unu nu le vad...sunt vreo 2-3 in top 20 care merita atentie, restu'..amatori si plagiatori...(sa nu zic altfel)

triburile bune au disparut de mult din pacate...si acum sunt ramasite...asta e parerea mea, daca nu esti de acord cu ea eu ma bucur:p
 

DeletedUser8802

adinamo spui ca in afara de 2-3 triburi toate sunt ''facaturi'' nu te contrazic poate ai dreptate dar din pura curiozitate ne poti enumera si noua cele 3 triburi pe care tu le consideri ''veritabile'':cool:
 

DeletedUser8802

eu cred ca si BURN sunt de viitor au jucatori vechi in meserie:p
 

DeletedUser41259

tribul cel mai bun este al celor care sunt dispusi sa plateasca.....la inceput era un simplu cont premium si multumea foarte multi jucatori..acuma au bagat la plata manager de cont,injumatatirea timpului(si altele) si toate astea contra bani....in trei luni pe aceasta lume vor ramane maxim 600-700 de jucatori din vreo 22000 cat s-au inscris....ma rezum la atat deocamdata ca sa nu primesc ban,avertisment,sanctiune si ce-o mai fi...
 

DeletedUser33206

reciteste ce am scris, poate am folosit si eu o exprimare fortata, dar nu am zis ca am intrat in pici...daca nu ma cunosti, fa bine si da-ti cu parerea despre altceva, cum ar fi evolutia jocului triburile in ultimii 3 ani... Oricine poate vedea ca triburile nu mai este ce-a fost, si ca nu mai sunt triburi de calitate sau nu rezista multe triburi pe harta incat jocul sa fie dinamic in toate punctele cardinale.

Acum, intra tribul 'x' cu multiconturi duble fata de numarul membrilor si pac, oau ce tare suntem...apoi mai intra ceva triburi serioase dar care din cauza timpului nu pot face fata, si mai trebuie sa fie neaparat si un trib de oameni onesti, cinstiti care o sa joace o vreme....poate sunt triburi bune pe l27, eu unu nu le vad...sunt vreo 2-3 in top 20 care merita atentie, restu'..amatori si plagiatori...(sa nu zic altfel)

triburile bune au disparut de mult din pacate...si acum sunt ramasite...asta e parerea mea, daca nu esti de acord cu ea eu ma bucur:p


din pacate indiferent cat am lungi discutia asta nu vom ajunge la nici un rezultat asa ca ma abtin sa mai fac alte comentarii....lasam timpul sa decida daca intr-adevar acele triburi cu traditie pe lumile mai vechi vor confirma din nou sau nu
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus