Triburile Lumea Junior

DeletedUser

poate sa se faca si speed-uri pentru copii?
iar castigatorii sa primeasca drept premiu cite un biberon :D
gindeste-te si tu : de unde cunosc adminii cine si citi ani are?ce ma incurca sa scriu ca am 12 ani si sa joc pe aceasta lume? :p

Pai poate te incurc eu :)

Oricum pe o lume cu copii nu prea vad provocari...
 

DeletedUser17342

Propun sa se infiinteze o lume pe nume "lumea JUNIOR"
Si sa fie pt copii intre 8-14 ani cum e la conquistador
Sa aiba grafica putin diferita
+cu loc de joaca pt copii(in loc de piata centrala)
+Intre aliante sa se poate trimita resurse
+Viteza 2

Ma gandeam la asta pentru a avea si copii o lume ,cu toate ca sunt copii care joaca,dar ar fi interesant sa faceti asa...

Sau daca nu asa ,macar in genul la ce am zis eu...
Multumesc
Astept dezbaterea ideii:)



daca s-ar face asta s-ar gasi cate unu sa intre sa se dea drept 'copil' si sa le dea 'clasa' la toti : ))))))))) sunt unii si asa de disperati
 

DeletedUser

ar trebui facut un nou paket grafic pt cererea ta......nu cred ca au chef sau timp cei de la INNO ....contra :)
 

DeletedUser24393

ba e chiar tare ideea.aici totusi o mica modificare:copiii si incepatorii in general pentru a invata mai usor.in top 100 sunt multi copii,dar de vreo 16 ani,de 10 ani nu prea vezi in top 100 maxim in top 1000,iar la ODA sau ODD nu mai vorbesc,dar cine stie,poate vor fi provocari.in razboaie noi copiii actionam fara "cap"deci atacam cu tot ce avem si creem haos total,iar un copil suprem va exista si va rupe tot in jurul 2 obligandu-i pe restul sa se adapteze mai usor pe viitor.

Si de ce sa faca un pachet grafic nou?apropo nu se scrie cu k,sh,tz,s.a.m.d....
 

DeletedUser

Ar fi interesant,dar cum sa spus mai sus intra uni mai "disperati " si degeaba,aia nu mai este lume pentru copii :)...!Oricum nu cred ca este necesara o astfel de lume :)!
 

DeletedUser

Contra.triburile nu e conquiztador,acolo se vede daca omul e mai in varsta.nimeni nu are de unde sa stie varsta ta reala.
 

DeletedUser24393

da,dar cei cunoscuti si din top nu ar intra,li s-ar recunoaste numele si de uni se stie sigur ca sunt adulti.ideea e ca daca e un no-name cu varsta necunoscuta macar nu va fi cunoscut,deci nu va fi de top,deci incepatori vor avea ceva sanse.si in plus daca ai vorbi cu un adult care se da drept copil ti-ai da seama dupa limbaj.daca folosestefraz gen "bei copilu,nu trebuia sa fi la culcare" iti dai seama ce e,nu?


poate sa se faca si speed-uri pentru copii?
iar castigatorii sa primeasca drept premiu cite un biberon :D
gindeste-te si tu : de unde cunosc adminii cine si citi ani are?ce ma incurca sa scriu ca am 12 ani si sa joc pe aceasta lume? :p

asta cu premiu un biberon mi se pare cam discriminare.cum a zis si -pirate- oricine are dreptul sa joace indiferent de varsta...dar ca de obicei cand un copilas,un "sugar" zice ceva e bagat in seama,dar nu in sensul bun.e luat peste picior,etc.

pentru cei care sunt contra:cu ce va afecteaza pe voi asta?e o problema?voi alocati mai mult timp ca noi,e normal sa fiti in top,deci poate ca vor si alti sa fie.poate ca nu sunteti singurii cu drepturi.

Dar,noi traim in romania!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

aka47..... te inseli amarnic.

cei din top ar intra sub alt nume daca ar vrea, crezi ca ar fi asa greu?? nume de joc sunt o infinitate....

nu sunt de acord cu ideea deoarece nu s-ar putea controla cine intra pe acea lume, plus ca pentru a o aplica, cel mai corect ar fi ca acei copii care vor avea lume speciala sa dispara de pe lumile celelalte si s-ar duce tot jocu de rapa pentru ca multi sunt copii(defapt depinde pana la ce varsta se refera termenul de copil. pentru triburile maxim 15:D)
 

DeletedUser

Propun sa se infiinteze o lume pe nume "lumea JUNIOR"
Si sa fie pt copii intre 8-14 ani cum e la conquistador
Sa aiba grafica putin diferita
+cu loc de joaca pt copii(in loc de piata centrala)
+Intre aliante sa se poate trimita resurse
+Viteza 2

Ma gandeam la asta pentru a avea si copii o lume ,cu toate ca sunt copii care joaca,dar ar fi interesant sa faceti asa...

Sau daca nu asa ,macar in genul la ce am zis eu...
Multumesc
Astept dezbaterea ideii:)

cea mai mare prostie...mie imi place sa ma bat cu altii de rang mai mare decat mine:) atunci arat ce pot:rolleyes:
 

DeletedUser24393

dar sunt unii copii incepatori care nu pot.si cine a zis ca trebuie sa intri si tu?
 

DeletedUser

dar sunt unii copii incepatori care nu pot.si cine a zis ca trebuie sa intri si tu?

esti... sau te prefaci? ce ma opreste sa nu intru si sa zic ca am 5 ani? tu asta nu intelegi ba baiatule si deia esti asa enervant...e o prostie ce vrea el sa faca
 

DeletedUser24393

ziceam ca te obliga cineva sa intri?daca nu,nu vad de ce ti-ar pasa.
 

DeletedUser

Ideea n-ar fi rea... dar asa cum s-a spus, cred ca ar fi mai usor de realizat cu un pachet grafic. si cred ca multi din adulti ar gusta gluma macar cateva zile si ar pune pachetul... macar la caterinca sa vezi cum e sa ataci cu elefanti si girage in loc de berbeci si catapulte. plus ca daca s-ar da drumul la o asemenea lume, ar fi extrem de multi posesori de buletin care ar baga un ochi just 4 fun.
daca totusi s-ar face o lume de genu asta, ar trebui luat in calcul si un "Bonus de gradinita" intre 8-12 dimineata ca sa nu ii invatam de mici sa chiuleasca sau sa urle la parinti sa le ia telefoane smechere ca sa intre sa dea o farmare cat sunt la scoala.
sorry, dar asta nu mi se pare un joc bun pentru cei sub 14 ani. eu una nu mi-as lasa copilul sa se scoale noaptea sa dea atacuri... si e normal ca nefacand chestii de genu' asta nici sa nu evoluezi prea mult. sunt multe alte jocuri pentru segmentul asta de "clientela". si daca ne gandim putin, jocul asta e bazat 90% pe strategie si comunicare... imaginati-va un pusti de 9-10 ani ce aliante ar face... mai ales ca probabil multi dintre voi ati primit diverse mesaje de genul "man, facem ally?! vrei?!?! hai te roooggggg!!!!" ... si cand te uiti la el vezi ca tribul lui e la 2 zile distanta de tine.
haideti sa fim seriosi, mai ales ca si asa sunt destul de multe lumi. sa-i lasam pe copii la jocurile cu Barbie si Tom&Jerry
 
Sus