Triburile pe nokia 6300

DeletedUser

De ce nu pot intra pe triburile de pe telefonul nokia 6300?? De fapt pot intra, bag numele si parola, selectez lumea ,dau logare si de aici in colo imi arata daor alb..
 

DeletedUser

miniopera imi zice ca nu se poate conecta la net... imi zice sa fac nu stiu ce setari dar nu inteleg..
 

DeletedUser9828

pentru mini opera iti trebuie setari de la ei pentru a intra
l-ai instalat de pe calculator sau luat de pe telefon direct?
 

DeletedUser

Eu am si 4.2 si 5 dar parca ma inteleg mai bine cu cea veche . Ma misc super rapid ii cunosc toate siretlicurile . :D
 

DeletedUser5809

Daca nu aveti o solutie pentru problema lui nu postati ca va voua va merge pe nu stiu ce telefon, nu cred ca il ajuta asta.
 

DeletedUser

Sunt putine telefoane pe care merge fara opera . E singura solutie :D
 

DeletedUser

am opera 4.2.

Dmn3 de unde iau setarile??? L-am luat direct de pe net, nu de pe calculator.


PS: nu ma intereseaza ce telefoane aveti si nici cu ce versiune de opera lucrati.
 

DeletedUser

Eu nu mi'am facut niciun fel de setari pentru opera . Setarile pentru net le iei cu telefonul , dar depinde in ce retea esti .
 

DeletedUser

sunt in orange. Setarile pentru net mi le-au dat ei... Oricum netu merge pe telefon. Problema e ca atunci cand intru pe opera zice ca nu se poate conecta la retea
 

DeletedUser

Mai face figuri opera . Pe LG , Samsung de astea am patit eu . Incearca cu opera 3 am impresia ca o sa mearga .
 

DeletedUser9828

sunt in orange. Setarile pentru net mi le-au dat ei... Oricum netu merge pe telefon. Problema e ca atunci cand intru pe opera zice ca nu se poate conecta la retea

cu setarile pentru internet de la orange si eu aveam probleme cu opera
si am luat de pe site-ul opera ceva setari pentru reteaua orange dar asta a fost acum ceva vreme cand aveam un telefon mai slab
 

DeletedUser24393

Nu merg toate telefoanele....Tu ai cartela nu abonament,nu?Pe cartela nu merge....Vechiul meu tel nokia 6230 i mergea dar greu si dupa cateva intrari pe cont aparea redirectionari maxime atinse sau asa ceva.....i-ati un e65 si merge strunavezi grafica la perfectie,ca la calculator.......

Sau,i-ati abonament.........daca nu ai...
 

DeletedUser

Nu merg toate telefoanele....Tu ai cartela nu abonament,nu?Pe cartela nu merge....Vechiul meu tel nokia 6230 i mergea dar greu si dupa cateva intrari pe cont aparea redirectionari maxime atinse sau asa ceva.....i-ati un e65 si merge strunavezi grafica la perfectie,ca la calculator.......

Sau,i-ati abonament.........daca nu ai...

stai linistit ca merge si pe cartela,daca ai credit sau WAP activat.eu am cartela orange si merge foarte bine miniopera.a mers si pe 6131 si merge si pe E50

@Unmaked92: http://www.opera.com/mini/download/.mai intai alege marca telefonului,apoi modelul.descarca in calculator,apoi instaleaza pe telefon,folosind cablul de date.ar trebui sa mearga

mai exact,pentru nokia 6300 http://mini.opera.com/global/opera-mini-4.2.14912-advanced-ro.jad.descarci in pc,conectezi telefonul prin cablu de date,folosesti Nokia PC Suite si instalezi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am abonament.....
incerc acum sa instalez cu Nokia suite,. Am incercat si opera 3 tot nu merge...
Acum caut alt telefon... doar ca vreau telefon cu WLan... la scoala este retea wireless si nu vad de ce as plati eu bani la orange daca pot avea mocca.
 

DeletedUser9828

daca esti fan Nokia poti incerca E51 are si Wlan
eu il folosesc si merge sa intru si cu opera si cu browserul telefonului
 
Sus