Triburile-telefon

DeletedUser

Buna tuturor. Sunt nou in joc si pe forum. Joc in noua lume 9.
Va rog sa ma iertati ca deschid un nou topic legat de triburile pe internet. Am vazut si am citit cateva dintre aceste topicuri, insa nu am gasit raspunsul la toate intrebarile mele. Sunt, astfel, nevoit sa fac topic pentru ca vreau un raspuns mai exact si mai tehnic, nu vreau sa fac experimente pe telu meu si pe abonamentul meu si pana la urma sa nu iasa nimica.
Am inteles ca se poate juca de pe telefon. Dar banuiesc ca nu dupa orice telefon.

Sunt cam noob in materie de internet pe mobil.
Eu am un Nokia 3110 Classic si are caracteristicile (cele care cred ca sunt folosite pentru internet):
WAP 2.0 ; HSCSD ; Edge Class10 ; GPRS Class10
xHTML browser ; JAVA MIDP 2.0
Ar merge triburile de pe telefonul meu (inclusiv constructiile si atacurile)?
Am nevoie de opera mini? Care versiune?

Daca da: Eu am abonament simplu de la Orange. Ce obtinue imi recomandati sa imi pun pentru putea juca? Sa mearga jocu si sa nici nu platesc o factura mult mai mare.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Scuzati postul prea lung si scuzati ca am deschis un nou topic pe aceasta tema.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:)

din cate stiu eu ar trbui sa mearga se vede ceva cam naspa .. (cel putin pe telu` meu)
daca esti pe VF activeaza-ti netu` pe 1 zi si incerca :)
 

DeletedUser16640

Sal

Da merge dar trebuie sa ai activata oferta orange word unlimited si opera mini 4.2 eu acum sunt p tel
 

DeletedUser

Da merge dar trebuie sa ai activata oferta orange word unlimited si opera mini 4.2 eu acum sunt p tel

Mersi de ajutor. Uite, eu am incercat sa intru pe joc fara sa am nici o obtiune de internet activata si imi intra pe pagina de start, pun numele si parola si cand sa intru zice ceva ca datele mele vor fi redirectionate nu stiu ce.
Am incercat sa downlodez si opera mine (atat 4.2 cat si 3.1) si cand incerc sa instalez apare ceva eroare, zice ca "connection failed" si nu stiu ce apoi.
Asta am incercat, repet fara sa am obtiune de internet activata. Avand in vedere ca fara obtiune aceste 2 actiuni, descrise mai sus, nu au functionat, vor functiona dupa ce imi activez obtiunea de internet?
Scuzati daca sunt un pic cam noob :eek:
 
Sus