Un adevarat lider (tribul NOI)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Daca scopul acestui topic sunt atacurile la persoana, topicul va fi inchis.

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.

Este relatarea unui lider : modul cum gandeste :) si cum ia deacizii.

Dupa cum cum se poate citi :
- NOI a avut alianta cu +SAS+ si DHMB.
- dorinta +SAS+ si DHMB de a fuziona se pare ca l-au deranjat.
(tb sa nu zica nimeni nimic, probabil era mai corect)
- si s-a gandit el “ in capu lui”, sa declare razboi.

Multa lumea nu stie de ce de o saptamana suntem in razboi si cum s-a ajuns aici.
Iar aliatii lor ar trebui sa ia aminte.


Consider ca sunt indeplinite conditiile de postare.

Cat priveste micile comentarii..nu m-am putut abtine. E prea tare omu'. m-am amuzat teribil cand am citit povestioara lui trista si nu l-am jignit.
 

DeletedUser6843

- NOI a avut alianta cu +SAS+ si DHMB.?

Nu am cu cine sa ma cert dupa cum vezi.Prefer sa nu mai postez nimic.
 

DeletedUser9828

...

Nu va face-ti probleme ca Stranutelu ii un pic instabil si oricand poate sa dizolve tribul (are antecedente)


PS imi pare rau de tine Stranutelu ca ai ajuns asa rau, cred ca eu si Blue suntem de vina
 

DeletedUser

respect pt stranutelu ..... va face fata in continuare tuturor problemelor ....
 

DeletedUser

Monica draga, e de prost gust ce ai facut tu aici! Nu stiu cum "ia deacizii" stranutelul (daca se satura de acizi poate incerca baze sau saruri, dar nu vreau sa te bag in ceata cu denumiri prea stiintifice pentru tine), eu stiu doar ca e un om onest, care spune clar ce vrea si care incearca sa-si pastreze drumul ales.
E recomandat ca frustratii sa se manifeste in alta parte...deja nu mai e "politica si propaganda", este "hai sa aruncam cu noroi si sa ne dam destepti"...Si "povestioara lui trista" a fost sincera...abia postarea ta m-a intristat, fiind mai veninoasa decat muscatura unui crotal...
Pacat ca unii reusesc doar sa pice in penibil, cand ei vor asa mult sa iasa-n evidenta :d

Edit pentru moderator : nu am atacat persoana, ci doar virulenta postului...(imi cer scuze daca am gresit)
 

DeletedUser

45 Acvila 2.096.716 2.122.762 51 41.623 289 7.345
46 C.G. 2.083.381 4.222.586 416 10.150 1068 3.954
47 RB 2.064.038 3.243.394 173 18.748 702 4.620
48 +SAS+ 1.992.224 7.543.274 952 7.924 2149 3.510




Mie mi-ar fi rusine la 1000 de insii sa fiti deabea in top 50

Locul in top se calculeaza doar dupa primii 40.
deci pot fi doar 40 insi pe prima pozitie:rolleyes:
 

DeletedUser

Daca tot a simtit nevoia sa va povesteasca cum s-au desfasurat lucruile.. asa amuzant cum stie el .. .

Eu nu am facut nimic alteva decat sa-l ajut , i-am facut povestioara publica.

In felul acesta:
- acum stiti si voi prin ce stres trece(chiar daca de obicei nu cititi forumul tribului)- dar sa nu-i plangeti de mila ca nu-i place;
- stiu si membri triburilor direct implicate cum se iau decizii;
- cat si alte persoane mai mut sau mai putin interesate despre atitudinea unor lideri.
 

DeletedUser

Nu va face-ti probleme ca Stranutelu ii un pic instabil si oricand poate sa dizolve tribul (are antecedente)


PS imi pare rau de tine Stranutelu ca ai ajuns asa rau, cred ca eu si Blue suntem de vina

ai incercat si pe privat cu povestea asta :)

1. nu incurca lumile, suntem pe L5 si nu L1
2. e clar ca avem cel putin cate un spion din triburile voastre. intrebatii cum merge treaba intern, daca exista certuri sau altele si spunetile cu voce tare.

pana acum am vazut numai argumente negative pentru tribul NOI. dar ceva real cand vom vedea?
 

DeletedUser

sunt doua categorii de jucatori, iar aceste doua categorii se detesta una pe alta....sunt jucatorii duri care se identifica cu acest joc...se trezesc dimineata si se reped la calculator sa dea comenzi iar noaptea tresar in somn cand viseaza buline rosii, si jucatori care chiar joaca de amuzament. prima categorie o considera pe a doua o specie subumana :)...eu consider ca exista loc in jocul asta pentru oricare dintre cele doua categorii, fiecare cu reprezentantii ei de frunte. fiecare are dreptul sa joace cum, cat, cand, unde si cu cine vrea, cu conditia sa respecte regulamentul.
incalcarea regulilor de bun simt nu reprezinta o incalcare a regulamentului jocului.
toata chestia asta este in primul rand o problema intre noi cei cativa care am petrecut o dupamiaza placuta pe o terasa... o problema care in nu are legatura cu jocul. iar restul, care cunosc toata povestea doar din auzite, fiecare spunand varianta lui, ar face bine sa se abtina de la comentarii.
toata vorbaria asta este inutila...nu se va ajunge niciodata la un consens.
doresc succes tribului NOI si liderilor lor in tot ce si-au propus, mai putin in razboiul contra noastra si a aliatilor nostri.
 

DeletedUser1959

nu am inteles nici o idee de aici...doar ca e o cearta intre NOI si mai careva...in rest idei ambigue
 

DeletedUser6843

j123-te-am intrebat la masa pe ce continente sunteti in expansiune.Nu ai stiut,liderule.Oamenii din NOI care au postat cunosc situatia.Presupun ca tu ai deschis acest topic sa stie lumea si de tine si sa rupa aliantele sau pna-urile cu tribul NOI.Probabil am intrat in razboi si cu tine pentru ca nu esti lider....probabil.


DMN3 pentru mine esti un anonim.Da am dizolvat tribul pe l1,treaba legate de conducere stie jumatate de trib de ce am mai facut.DMN3 de ce ai mai venit in NOI pe l5 daca erai scarbit?De ce ai continuat sa te joci alaturi de mine si cand ai fost innobilat mi-ai trimis resurse?/B]


Am la profilul tribului si nu ma "ascund" cum a mai fost o discutie cu rhadookoo ca mi-a spus succes la un interviu sa ma angajez.Ti-am spus ca doresc sa ma angajez si ca nu stau bine cu banii,asta e frate nu toti ne nastem bogati sau ceva de genu,dar nu am inteprins altceva.Consider ca am prieteni si in joc si BANII NU MA CUMPARA NICIODATA.Ma lupt cu viata aia e,buna sau rea.Sa va distrati voi ca directorii si ca baieti de bani gata,dar aici ne jucam TRIBURILE.Nu sunt prietenos?ma faci sa râd,am putini prieteni mai,dar ma suporta asa si ei sunt aproape toti realizati sau mai stiu eu ce,am mai ramas eu....cum ai spus cine se aseamana se aduna.







j123----stai calm,ca aici suntem un trib de ticalosi si de oameni cu initiativa,daca de tine nu a auzit nimeni si nu faci fata nu e problema mea(nu este injurie,dar baiatu nu stie cum sa iasa in fata,eu nu auzisem de el)




Si ca in joc,daca mai multi sustin ideea din NOI stai linistit ca tot NOI venim dupa tine.NOI nu TU.Ai vrut sa fuzionezi si sa ne faci rau apoi te luai de NOI si implicit de mine si aici e invers.Sincer mai ai ceva de spus???Da o circulara in trib sa te sustina lumea!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6843

nu am inteles nici o idee de aici...doar ca e o cearta intre NOI si mai careva...in rest idei ambigue


mesteruuu:ideea e urmatoarea:
1.Baietii vor sa faca sa pierdem diplomatiile pe care le avem in momentul de fata si sa ma scoata pe mine la interval(si in joc si in real life)(sincer am multe mesaje cu amenintari,sincer la asta s-a ajuns)
2.Au dat mesaj la toti membrii tribului ca sunt ce sunt ca sa produca cearta interna.
3.Triburile se joaca pe plansa nu pe un forum din joc,Logic nu trebuie sa se inchida acest topic,pentru ca trebuie sa se inteleaga totul pana la urma,dar daca cineva scrie ceva trebuie sa am dreptul la replica si daca se ajunge la altceva nu e treaba mea,dar dreptul la replica trebuie sa il am ca oricare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

presupui prost...:)...am primit un link...nici nu stiam despre ce e vorba :)...in alta ordine de idei ce numesti tu expansiune eu numesc dezvoltare normala... sunt lider in 3 k-uri si mai sus de locul 1 nu se poate ajunge :).
de auzit de mine nu aveai cum...am jucat in lumi diferite si sunt 200.000 de conturi...nici eu nu am auzit de tine asa ca suntem chit :).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9828

DMN3 de ce ai mai venit in NOI pe l5 daca erai scarbit?De ce ai continuat sa te joci alaturi de mine si cand ai fost innobilat mi-ai trimis resurse?

pt ca primul trib in care am intrat cand m-am apucat de triburi a fost NOI de pe L1 si am ramas atasat de NOI
scarbit nu am fost numai dupa faza care ai facut-o legata de jucatorul ala la care eram Sitter
ti-am trimis resursele sa nu ramana la ala care m-a innobilat
 

DeletedUser6843

si totusi de ce ai venit in NOI pe l5?eu am inceput jocul mai tarziu si au aveam 500-600 de puncte si eu cca 80 de puncte.de ce ai venit?sunt acelasi NOOB de LIDER.
 

DeletedUser6843

presupui prost...:)...am primit un link...nici nu stiam despre ce e vorba :)...in alta ordine de idei ce numesti tu expansiune eu numesc dezvoltare normala... sunt lider in 3 k-uri si mai sus de locul 1 nu se poate ajunge :).
de auzit de mine nu aveai cum...am jucat in lumi diferite si sunt 200.000 de conturi...nici eu nu am auzit de tine asa ca suntem chit :).



a jucat j123 pe mai multe lumi.eu doar pe 2


el este lider in 3k-uri(exprimare de intemeietor)
-are 3 conturi si e pe primu loc pe 3 continente :D
-sau e comandant pe 3 continente.
-totusi si-a dat seama ca mai sus de locul1 nu se poate ajunge(el a jucat pe mai multe "Lumi" si-a dat seama.
 

DeletedUser9828

si totusi de ce ai venit in NOI pe l5?eu am inceput jocul mai tarziu si au aveam 500-600 de puncte si eu cca 80 de puncte.de ce ai venit?sunt acelasi NOOB de LIDER.

nu am zis niciodata ca esti NOOB si am intrat pt a reface tribul de pe L1

Ps vad ca inca te afecteaza faza cu L1 de aia iti tot aduc aminte :D
 

DeletedUser6843

j123-0000 nu uita ca esti lider si in +SAS+ te rog vorbeste de mai multe continente,acolo SUNTETI 2 TRIBURI LA BUTOANE,nu ma lua cu prietenii tai etc.Eu ma joc doar aici si simplu asa cum sunt si suntem 70% incepatori si suntem MANDRI
 

DeletedUser6843

nu am zis niciodata ca esti NOOB si am intrat pt a reface tribul de pe L1

Ps vad ca inca te afecteaza faza cu L1 de aia iti tot aduc aminte :D


refacere inseamna sa fi venit toti de atunci practic imposibil,daca l-am dizolvat e clar ca nu m`as mai fi jucat cu unii de acolo.duuuh,dar u de ce ai venit pe l5?refacere inseamna altceva.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus