un film...

DeletedUser

deci....cum stateam eu si ma gandeam ca un mare ganditor ce sunt:p..mi-am adus aminte de un film...dar am uitat cum se numeste...si de asta scriu acilea..
deci filmul a fost difuzat mai de mult pe National Tv...si avea mai multe parti....era vorba despre un fel de monstru ce a venit intr-un oras in care era o iarna grea(ningea,batea vantul etc.) si cerea un copil de la cetatenii orasului...ca de nu ii va distruge(parca asa era)...si la final se de decid oamenii(femeile) sa ia cate o bila in mana si la care se nimerea bila(neagra,verde,albastra etc..ca nu-i mai stiu culoarea)ii lua copilu..
Iar apoi dupa vreo nu stiu cati ani sotul femeii care si-a pierdut copilul vede mostrul si copilul sau care acuma era matur in oras...si fuge dupa el...dar acesta dispare cu monstrul dupa colt.
de retinut e ca acea creatura vroia un copil deoarece vroia sa-si predea cunostintele mai departe...deoarece el mai avea putin de trait(in jur de 100 de ani)
nu-mi mai amintesc bine filmul..dar aas aprea daca mi-ati spune despre ce film e vorba
 

DeletedUser

aha..dar eu credeam ca sectiunea offtopic e pentru offtopic....exista alta sectiunea numita INTREBARI ce tine de triburile....deci ma poate ajuat cineva cu filmul asta????
 

DeletedUser

mdea...acuma am vazut ca am postat la intrebari...scz pentru asta...daca se poate sa fie mutat la offtopic..
 

DeletedUser5151

am vazut filmu, e tare.. monstru ala era de fapt diavolul. Nu mai stiu cum se chema exact. Venise diavolu sa isi aleaga mostenitor, sau ceva de genu, si sechestrase o parte din comunitatea oraselului intr-o biserica parca, sau ceva de genu, nu mai stiu exact.. si selectase cativa copii, posibili succesori, dar el nu il putea lua cu forta, ci doar cu acordul parintilor. El ameninta ca omoara pe toti copii din oras daca nu ii aleg un copil. si asa, ghinionu cade pe o familie, copilu unei familii.. si apoi dupa cativa ani faza cu coltu ;))
 

DeletedUser

parca am vazut pe AXN reclama :confused: dar nu-mi aduc aminte cum se numeste
 

DeletedUser5151

Dap, si eu tot pe AXN am vazut filmu, nu e **** ce, dar altfel e destul de fain
 
Sus