update

DeletedUser

am visat aseara un fel de nou update pentru triburi:

sa fie la mod de vacanta sa nu poata ataca sau sa fie atacat acel jucator
sa fe la satele cucerite scris astfel:
primul sat:numele primului sat pe care la primit jucatorul si inca il mai are sau daca nu il mai are sa nu fie scris "primul sat"

apoi "sate de barbari cucerite":satele de brbari cucerite

"sate bonus cucerite" satele bonus cucerite de acel jucator

"sate cucereite de la alti jucatori:"sate cucerite de acel jucatori de la alti jucatori.

in dreapta sus:
prietenii sa nu se poata ataca intre ei;dupa parasirea unui trib sa fie interzisa comunicarea cu alti jucatori timp de 24h pentru evitarea copierii diplomatiei unui trib;la mesaje sa se poata scrie si iconite cum e la yahoo;daca cineva jigneste pe altcineva sa fie interzis de pe acea lume;sus in dreapta sa fie adaugate intrebarile/raspunsurile catre suport si sa mai fie adaugat si locul in care sa se vada regulile jocului pentru o acesare mai usoara la ele.


tip sat:

sa fie introdus fortul(capetenia fiecarui sat prin care sa se poata accesa si trupele celorlalte orase peentru a ataca cu toate odata.iar fortul sa fie ca 4 orase extinse la maxim numai ca unite intre ele fara goluri iar trupele de la un sat la fort sa ajunga mai rapid daca e in sprijin chiar daca nau palainul cu ele iar cele care ataca sa ajunga mai incet si fortul sa aiba adeziune 200.

si la premium daca e cumparat sa se poata schimba numele jucatorului.

sincer sa fiu unele lucruri leam inventat pe moment unele chiar leam visat am 11 ani si o groaza de idei si pentru the west am niste idei
2009-10-11 11:57:30
fortul sa fie adaugat la fiecare jucator si sa aiba un castel urias in mijloc si din el sa fie inceputa fiecare cladiere apoi sa fie extinsa fiecare cladire chiar din ea ex:

se construeste cazarma din castel apoi se ridica la lvl 2 direct din ea doar daca primeste comanda

timpul de constructie sa fie de 2 ori mai mare decat in sate si sa se poata numai in fort da 4 comenzi de constructie iar fortul sa aiba la inceput 150 puncte(doar castel) iar la sfarsit 50.000 puncte(sa aiba mai multe cladiri fata de oras)

iar fata de sat as vrea ca nobilul sa fie cercetat in cladirea principala si talerii batuti in curtea nobila pentru a fi mai asemanat jocul cu evul mediu deoarece nobilii traiau in castel (cladirea principala sa fie denumit castel si din ea sa se poata construi/demola dar si creea nobili
 

DeletedUser

Cand am citit primul rand mi-am dat seama ca nu mai trebuie sa citesc mai departe:)) sigur contra:)))
 

DeletedUser

acum citi tot,::)))))) ms ca ma facusi mai fericit pe vremea asta:)))
 

DeletedUser17342

ideile sunt visate pentru ca ai intrat in contact cu ele in alte jocuri:D nu sunt inovatoare

nici una nu e practica :( imi pare rau
 

DeletedUser6558

Nu inteleg de ce va bateti joc de acest om, o parte dintre propunerile lui sunt de bun simt. Regulile jocului ar trebui puse mai la vedere. Nu vad ce ar fi de obiectat aici. In plus, ar trebui facuta diferenta dintre forumul jocului si forumul tribului. Adica un "icon" pentru forumul tribului, vizibil in meniul principal.Un incepator , cum am fost eu de exemplu, intra pe "forum" in ideea ca aici ii gaseste pe ceilalti jucatori , nu are de unde sa stie ca aici e numai o "elita" care in general o sa faca misto de el.
Apoi, daca cineva jigneste ar trebui interzis fara discutii.
Partea cu sitterul de asemenea e de bun simt. Ar trebui limitate drastic optiunile pe care le are un cont aflat in "sitter", ca sa nu mai fie probleme cu incalcarea regulamentului.
Partea cu "prietenii sa nu se poata ataca intre ei" de asemenea e de bun simt, cum si aliatii ar trebui sa aiba blocata optiunea de atac. Dar asta e impotriva mersului general al jocului, unde tradarea e pe ordinea de zi.
 

DeletedUser

Nu inteleg de ce va bateti joc de acest om, o parte dintre propunerile lui sunt de bun simt. Regulile jocului ar trebui puse mai la vedere. Nu vad ce ar fi de obiectat aici. In plus, ar trebui facuta diferenta dintre forumul jocului si forumul tribului. Adica un "icon" pentru forumul tribului, vizibil in meniul principal.Un incepator , cum am fost eu de exemplu, intra pe "forum" in ideea ca aici ii gaseste pe ceilalti jucatori , nu are de unde sa stie ca aici e numai o "elita" care in general o sa faca misto de el.
Apoi, daca cineva jigneste ar trebui interzis fara discutii.
Partea cu sitterul de asemenea e de bun simt. Ar trebui limitate drastic optiunile pe care le are un cont aflat in "sitter", ca sa nu mai fie probleme cu incalcarea regulamentului.
Partea cu "prietenii sa nu se poata ataca intre ei" de asemenea e de bun simt, cum si aliatii ar trebui sa aiba blocata optiunea de atac. Dar asta e impotriva mersului general al jocului, unde tradarea e pe ordinea de zi.

atuncia daca eu am un tren de nobil pe un sat si n-am trupe acolo, sprijinu nu vine la timp, atuncia pur si simplu mi-as baga mod de vacanta si-am scapat

tradarea e una din frumusetile jocului...
 

DeletedUser6558

Despre sitter, am zis ca ar fi bine sa fie limitate optiunile. Cazul descris de tine evident ca nu se poate intimpla. Dar se pot limita optiunile de atac. Ca sa nu se permita atacuri simultane de pe conturi 'sitter', cazul interzis de regulamentul aflat in vigoare.
Despre tradare...de gustibus non est disputandum.
Mie tradarea nu mi se pare nici o frumusete. Tie iti place. Fiecare cu ale lui.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
De acord sau nu, va rog sa mentineti un nivel decent al discutiei si sa nu va grabiti cu apelative de genul celor afisate mai sus (indepartate insa). Respectati parerea tuturor si abtineti-va de la comentarii malitioase.
 
Sus