Va exista vreodata o astfel de lume pe serverele .ro? -sondaj

Ce varianta preferati ?


  • Total votanți
    45
  • Sondaj închis .

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Plecand de la ideea acestui topic realizat de sylvestru, haideti sa votam timp de 7 zile care dintre cele doua variante preferam pentru o lume viitoare pe serverele .ro.
Atentie, nu ne referim la viteza ci doar la parametrii propusi : limitarea distantei permise de inobilare, prezenta paladinului, sistemul de creere al nobililor.

Alegem :
Varianta 1 daca vrem
- posibilitatea de a innobila la distanta [500, 1000, 1500 de hexuri]
- inexistenta paladinului
- sistemul de recrutare a nobililor pe baza pachetelor de resurse (pret intreg sau redus). Cu fiecare nobil nou recrutat costul urmatorului creste cu un pachet in limita numarului de academii existente - in fiecare sat se pot construi maxim trei academii.

Varianta 2
- limitarea innobilarilor la distanta la 70-100 de hexuri
- introducerea paladinului [cu si fara gasirea de obiecte]
- introducerea alternativa a bisericii
- recrutarea de nobili cu sistemul de taleri. Talerii costa cam la fel ca si pachetele dar la producerea unui nobil nou mai trebuie cheltuite si alte resurse.
 

DeletedUser

Sincer nici una,nici alta...
Ar fi bine daca ar fii combinate intre ele...
Mai degraba as alege lumea 1,dar nu vad esenta jocului fara paladin,mai ales la inceput,ala e baza :D
Totusi votez varianta 1
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am votat prima varianta in primul rand deoarece vreau ceva nou si revolutionar.totusi sistemul cu pachete nu mi se pare chiar asa de bun.sylvestru spunea ca daca ai facut toti cei 3 nobili pe un sat nu ii vei mai putea face inca o data.:(
 

DeletedUser

Fara camera de arme, fara biserica, sistem cu taleri, distanta mare de innobilare.
Cel putin asta ar fi varianta ideala pentru mine.
 

DeletedUser

Varianta 1 nu este cea clasica. In varianta clasica orice nobil costa un pachet de resurse indiferent al catelea nobil recrutat este dar intr-un sat nu se pot recruta mai mult de trei nobili ever.

In varianta 1 nobilii se recruteaza similar ca in sistemul cu taleri doar ca dispare conceptul de taleri si apar <pachetele>.

Intr-un sat care are academie se pot recruta oricat de multi nobili dar nu mai multi decate academii detine jucatorul in toate satele sale.

Asadar, dac un jucator are 10 sate, in fiecare sat avand academii de nivelul 3, rezulta 30 de academii. Jucatorul respectiv poate recruta maxim 21 de nobili [30 academii minus 9 numarul de cucerite]

Un pachet de resurse costa 28.000/30.000/25.000 si fiecare nobil suplimentar costa cu un pachet mai mult decat nobilul precedent.

Daca acelasi jucator de mai sus [are 10 sate] pentru a recruta un nobil nou trebuie sa aiba disponibile 10 pachete [9 sate deja cucerite implica recrutarea anterioara a cel putin 9 nobili]

Pachetele se pot depozita in academii, la fel ca talerii.

DIFERENTA MAJORA DINTRE CELE DOUA VARIANTE CONSTA IN ABSENTA PALADINULUI SI NELIMITAREA DISTANTEI DE INNOBILARE.

A propos, iNNobilare se scrie intotdeauna cu doi N la fel ca iNNora, iNNegri, etc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25931

Varianta 2 : Distanta mica parcursa de nobili, cu paladin/camera de arme, sistem cu taleri

......
 

DeletedUser28343

si eu varianta 2 e mai faina dupa mine . are si paladin cu camera de arme .
 

DeletedUser6558

Varianta a doua . Din punctul meu de vedere, e mai interesant să te baţi cu jucătorii din zona ta decât cu ăia de la şapte mii de kilometri.
 

DeletedUser

Am vazut ca pana la urma, in ciuda rezultatelor poll-ului, setarile Lumii a 17a sunt IDENTICE cu celelalte 15 lumi existente [exceptand Lumea 15, lume clasica updatata]

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus