Viitorul Lumii 5

  • Autor subiect DeletedUser5596
  • Data de început

DeletedUser4920

pai intro luna eu pot sa ma las si alti n jucatori de rank mare.....aici nu conteaza cine este peste o luna mare conteaza farmecu daca tu ai 2 mil si eu 100 de k si mananc de la tine sat dupa sat e farmec am 200 de k si in jur vecini de 20-30 de k nu mai are rost...ai dovedit ce trebuia dovedit
 

DeletedUser4920

Nu zici adevaru cat e fun eu tu si altii joaca cand nu e nu mai joaca ranku conteaza pentru oameni ce traiesc pt rank si statistici
 

DeletedUser3038

incearca sa simti adrenalina. ce senzatii ai cind lupti impotriva tuturor?
 

DeletedUser4920

am vazut ca si pe l2 te-a prins adrenalina aia probabil ai o nevasta foarte convingatoare :)) ( joke ultima parte;) )
 

DeletedUser3038

am renuntat. cind trebuie sa lucrezi 6 zile din 7 sa iti intretii familia nu cred ca ii dai copilului "triburi"
 

DeletedUser

Immo

Eu mizez pe experienta membrilor din tribul nostru( IMMO ) si pe prieteniile care ne leaga ( si pe joc, dar mai ales in lumea reala ). IMMO nu se va destrama niciodata deoarece cei mai buni jucatori sunt din acelasi oras/zona. Este adevarat ca in ultima vreme au intrat in trib anumite "Ferme" sau jucatori care au fost pana acum in triburi "mamut" ( mamut te-ai nascut, mamut mori. daca ai prins aere de mamut, nu le mai scoate nici papa din tine ), dar am certitudinea ca acei jucatori vor disparea. Pe mine unul nu ma opreste absolut nimic sa innobilez un coleg de trib, care habar nu are cu ce mananca jocul si care este jucator de "2 click-uri", cum ii numesc eu.

IMMO are un avans de +100k fata de locul 2 si nu cred ca acest handicap poate fi recuperat prea usor deoarece pozitionarea noastra este foarte buna.

Triburi de top 20: CHEMP, NOA, OS si mai sunt cateva, dar nu mai tin minte numele lor.
 

DeletedUser4920

Opinia lui kodat este buna ...dar este limitare 70 de ore cu nobilul asta e bine va veti extinde 44-45 .....dar spre binele nostru nu se mai intampla ca pe classica vor fi triburi ce vor domina un k intreg si din cauza aliantelor sau a razboaielor surde pe granitele k-urilor se vor bloca...


Exemple lumea 2
 

DeletedUser

merci KoDaT, ca ne-ai inclus si pe noi acolo, nu suntem noi foarte experimentatzi da ne cunoastem de ceva timp si ne place jocul, il jucam sa ne simtzim bine, ne bucuram cand mai crestem in puncte, ne suparam cand pierdem cate un sat, dar o luam de la capat tot cu CHEMP. tribul vostru este destul de bine sudat, si, dupa cum am maizis foarte bine concentrat ca densitate de jucatori. relativ la ce zice Setzel, nu prea sunt deacord. de ce? pentru ca un trib unit cu un lider bun se poate extinde usor din patrat in patrat, asta daca, la timpul respectiv, nu va fi lupta pentru puncte si pentru sate, daca cei din trib aproape de zona conflictului vor intzelege ca este mai important sa cuceresti un sat pentru trib decat pentru tine. probabil ca primul sat, prima lupta de extindere, de iesire din continentul propriu, va fi grea, cine o va castiga va castiga si expansiunea.
nu dau pronosticuri, dar cred ca in momentul in care doi "vanatori de mamutzi" se vor apropia unul de altul, vor fuziona, sau cel putzin aliantza va deveni si mai stransa, si atunci, o sa apara triburi cu adevarat puternice sa faca fatza celor deja consolidate ca IMMO, :.)))) si M.T.
 

DeletedUser4920

asa este dar vor fi batalii lunge si de transeeu la granitele k-urilor asta daca va fi si un adversar demn daca va fi unu slab va fi calcat in picioare ma refeream cand 2 triburi ajung in conflict si sunt 2 triburi cu potential atunci va fi foarte greu sa faci o bresa incat sa zici ca ai un front bun de lupta...
 

DeletedUser

eu am incredere in Trib: Geto-Dacii , ca si pe celelalte lumi sunt nr 1 in toate privintele!
 

DeletedUser

asa este dar vor fi batalii lunge si de transeeu la granitele k-urilor asta daca va fi si un adversar demn daca va fi unu slab va fi calcat in picioare ma refeream cand 2 triburi ajung in conflict si sunt 2 triburi cu potential atunci va fi foarte greu sa faci o bresa incat sa zici ca ai un front bun de lupta...

atunci intra in tablou strategia si aliatzii. clar o sa fie o lupta dura si de durata, problema ie ca la sfarsitul iei sa nu apara un oprtunist sa castige au muncit cei ce s-au luptat. ca asa se intampla de obicei, hup tzusti apar sacalii. :)
 

DeletedUser

.....cine trimite invitatii de a intra intr-un anumit trib vede progresul,faptul ca esti activ sau trimit la intamplare invitatii ....
 

DeletedUser

parerea mea: deocamdata nu se poate spune cum va arata mai tarziu pot spune asa : Noa un trib foarte strans , insa care cred k vor incepe sa se inghita unii [pe altii si nu le va fi bine "immo"- u trib bun , cu un avans considerabil ... cred k se vor mentine cv timp in top dak vor ramane uniti "o.s." un trib f. bun care are multe sanse de reusita si cred k vor ramane in top 10 =nBz= un trib cu multi jucatori buni , insa acum sa vdm dak ii tin benzina .... sunt destul de rasfirati si o sa le fie destul de greu , insa dak vore reusi sa creeze un nucleu vor face istorie

M.T. - tribul meu , desi s-ar putea sa fiu subiectiv , cred k va ramane mult timp in top 5 si poate ajute chiar si pe primul loc . sunt multi jucatori cu experienta care au jucat pe L3 in tribul cu acelasi nume si au venit sa formeze aici un trib macar la fel de bun ... se va ajunge la un numar destul de mic de membrii in scurt timp si va domina zona de s-v prin numarul de sate , experientza acumulata pana acum in acest joc si vor ramane uniti ptr. k se bazeaza pe prietenii foarte bune din viata reala...

restul triburilor din top 20 le prevad un sfarsit destul de rapid ...
 

DeletedUser

:(

o sa apara triburi cu adevarat puternice sa faca fatza celor deja consolidate ca IMMO, :.)))) si M.T.

Am discutat cu tine la inceputul lumii 5, cred, si mi-am dat seama ca tu si tribul tau veti face o figura frumoasa. Poate n-a fost drept din partea mea sa dau pronosticuri, dar cred ca tu ai gresit cand ai inclus in lista triburilor cu adevarat puternice, tribul :)))). Sa nu uitam ca este un trib care s-a forma prin razvratirea membrilor TBE( mamutul suprem la inceput de lume ) si ca are la conducere un tip de genul lui Danimaxxx. Mai exact, la conducere se afla Adrian Barbarul care este un jucator de duzina. Se lauda la un moment dat cu experianta lui la conducere( CONDUCATOR DE GRUPA PE NUJ CE LUME ).

In fine. CHEMP este un trib care merita luat in seama, iar tu, INTRISECULE, ai toata stima pentru munca pe care o depui acolo.

--------------------------------------------------------------------------

Clasamentul pe lumea 5 nu este stabilit desi vreau sa cred ca IMMO va ramane pe primul loc. Vor aparea triburi noi prin fuziuni care mai de care mai "neintelese" si "neasteptate".

Am descoperit zilele trecute un trib dragut, format din jucatori care se afla/s-au aflat din topurile de pe lumea 3 si nu numai. Majoritatea sunt din renumitul PRIORY(lumea 3) din care am fost onorat sa fac parte. Este vorba despre tribul MWP.

**************************************************************

Am pastrat pentru sfarsit "noul proiect" de pe lumea 5. Cred ca multi ati primit acest mesaj
( vezi mai jos-rosu) prin care ati fost invitati sa va alaturati noului trib cu niste caracteristici cel putin ciudate, asta ca sa nu spun aberante.

Sal
Nu te supăra ca te deranjez, dar am şi eu o intrebare
Astăzi voi infiinţa un trib care va fi format din oameni cu o bogată experienţă pe triburi.ro si m-am gândit ca ai vrea sa vii şi tu (da, am văzut că faci parte din alt trib, dar te rog citeşte mesajul până la sfârşit)

In acest trib:
-toţi membri vor avea drepturi egale (vei avea si tu drept de conducator la fel ca tiţi ceilalţi membri, pentru ca am incredere in tine)
-ne respectaţi vă respectăm va fi deviza noastră
-pe forum se vor discuta doar strategii si alte lucruri care privesc binele tribului (NU va exista topicuri precum prezenţa sau fazan sau orice altceva de genu ăsta)
-dacă vei fi membru al acestui trib înseamnă că ai experienţă (nu vei cere ajutor, decât in cazuri extreme)
-numele îl vom hotarâ împreună pe forum, important este sa fim uniţi

Aştept un răspuns de la tine (indiferent dacă e da sau nu)
Cu stima si respect toky

P.S. dacă mai ai si alte idei pt organizarea noului trib te rog sa mă anunti


Tribul se numeste *S*U* si este condus, pe langa toti membrii, de catre toky.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus