Vot : ->MoD<-

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Fiecare poate sa-si exprime opinia:
S-au lasat din cauza:
1) motivelor prezentate de ei.. bolnav, "real life", "ca sa castige un pariu" etc.
2) ca nu au facut fata razboaielor si au vrut sa iasa bine de pe aceasta lume (sa nu iasa murdar " brandul mod")..

:p:D:p
EnD oF MoD (aici)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10829

nu avem de unde sti
din punctul meu de verere daca sau lasat pentru ca erau bolnavi, probleme in real-life, tot respectul, viata personala inainte de toate
si daca sau lasat pentru ca nu faceau fata razboielor bine au facut sau lasat in plina glorie si sincer nu cred ca ati face fata, si ca vati dori sa fie tribul vostru cum era MoD, pe primul loc, vanat de toata lumea inconjurati si de dusmani
Asa cum au fost guralivi, smecheri, superiori au demonstrat ca sunt un trib de elita
Bafta si felicitarie mele pentru ce au realizat:D
 

DeletedUser

eu zic ca s-a intamplat ce s-a intamplat din cauza ca au pierdut locul 1 :rolleyes:
 

DeletedUser7708

eu zic ca s-a intamplat ce s-a intamplat din cauza ca au pierdut locul 1 :rolleyes:

Au pierdut locul 1? :)) Sir, dăduseră vreo 10 delete de ceva vreme, şi erau măcar 5 în primii 40 ai tribului. Eu zic că TSL a urcat pe 1, nu că MoD ar fi căzut pe 2. Ştii foarte bine că MoD, cu echipa completă, nu ar fi avut ce face din toate triburile astea care se vor mari câştigători în faţa MoD-ului.
Singurul război care l-a pierdut MoD a fost împotriva duşmanilor ca lipsa de interes pentru a continua.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dfa ...prietenul meu..lasa-i tati pe astia sa abereze..lasa-i..au demonstrat deja k nu isi merita timpul.:))...cn stie care din MoD i-a innobilat odata..si acum se razvratesc slugile:)))
 

DeletedUser15358

MoD a fost un trib de elita,cu multi jucatori buni cine contesta asta nu stie ce vorbeste. Indiferent de ce probleme ati avut idee e una: Veti ramane nesemnificativi pt lumea 7 ca trib !!!
 

DeletedUser

MOD ...hmm ... mai intai aruncati o privire aici http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=6810

Cred ca multi jucatori care au urmarit forumul au putut observa ca in fiecare zi se vorbea despre MOD , cat de buni sunt , ce fac, etc .
Defapt aroganta , acest aer superior pe care il afiseau de fiecare data si lipsa de respect pe care o aveau fata de restul jucatorilor a dus la decaderea lor .

Mod-ul nu a pierdut numai din cauza triburilor adverse pe care si le-au creat singuri , Mod-ul a fost macinat si din interior . Pentru multi jucatori din acest trib nu au contat decat punctele , cat mai multe sate . Deoarece nu a avut o baza stabila si 60 % din jucatori, daca nu mai mult, au fost recrutati din triburile cu care au avut razboi, nu a existat echipa , nu s-a format o unitate, fiecare jucand pentru el iar acoperiti de acesta prelata de fum se credeau superiori tuturor si de neinvins .

Au avansat mult , chiar si cu recrutarile pe K 44 , jumatate din continent , dar in acelasi timp si-au atras si mai multi inamici .

Au incercat in cele din urma cand au observat ca totul devine din ce in ce mai greu iar expansiunea nu mai progreseaza bine sa creeze PNA-uri si aliante , dar din pacate era prea tarziu .

Odata cu creearea unei aliante a marilor triburii cu scopul eliminarii Mod-ului ,multi jucatori din MOD s-au vazut incoltiti , multi au cerut invitati , chiar aliante sau pna cu jucatori din alte triburi si chiar cu intregul trib .

Dar deoarece aceasta coalitie nu a acceptat nici un compromis , Mod-ul s-a vazut nevoit sa lupte pe 3 fronturi , pierderile au inceput sa apara .
Fiind atacati constant si fara sa li se ofere o sansa de scapare nu aveau decat 2 optiuni : - fie joaca pana la capat, un razboi pierdut si un timp pierdut .
- fie dau stergere cont

Cativa jucatori au ales varianta a doua , din pacate nu a fost de ajuns, au trebuit sa continuie in ipocrizie si chiar dupa stergere cont sa se considere superiori.

Respect pentru cei ramasi si cei care vor lupta pana la capat si vor duce greul , acei jucatori care sunt nevoiti sa suporte consecintele unei conducerii slabe si cu o strategie dezastruoasa .

Bafta in continuare .
 

DeletedUser

o combinatie din cele 2...
real life plus faptul ca inca erau in top...s-au decis sa se retraga cat timp inca mai avea cine sa se retraga ca sa zic asa...
dupa ce toti acei playeri si-au dat delete sau au renuntzat la joc, au ramas putin jucatori activi, asa ca acestia s-au decis ca nu mai are rost, si disband...
eu presupun ca MoD daca ar fii ramas in forma lui cea mai buna(fara delete, probleme in viatza, etc) ar fii facut fatza la aceste razboaie...
nu se stie daca ar fii putut totusi sa creasca in continuare la ritmul alert la care au facut-o pana acuma, dar oricum, ar fii ramas cei mai buni...
 

DeletedUser

nu ar fi crescut la fel...urmau razboie serioase...nu ce au fost pana acum...
iar mod ave un singur pct slab...lipsa de solidaritate..si in razboiele seriose ar fi insemnat mult...desigur..eu aici vorbesc doar de cateva zone ale tribului...si nu de toti:)


dread...exagerezi...ce crezi ca pierdeam daca ne -o luam in razboi???
eu unu as fi fost mandru sa va iau cu mn "la moarte" daca eram infrant...

chiar crezi ca e asa de important titlul de "thebest" sau "invincibles" ????

si de era una de ne-ar fi tradat de frica..pe ala il innobilam primul..
dar repet dread..padure fara uscaturi nu exista...
numai criticati MoD prin prisma acelor "uscaturi"
tu ce parere ai?

Odata cu creearea unei aliante a marilor triburii cu scopul eliminarii Mod-ului ,multi jucatori din MOD s-au vazut incoltiti , multi au cerut invitati , chiar aliante sau pna cu jucatori din alte triburi si chiar cu intregul trib .

Dar deoarece aceasta coalitie nu a acceptat nici un compromis , Mod-ul s-a vazut nevoit sa lupte pe 3 fronturi , pierderile au inceput sa apara .
Fiind atacati constant si fara sa li se ofere o sansa de scapare nu aveau decat 2 optiuni : - fie joaca pana la capat, un razboi pierdut si un timp pierdut .
- fie dau stergere cont

Cativa jucatori au ales varianta a doua , din pacate nu a fost de ajuns, au trebuit sa continuie in ipocrizie si chiar dupa stergere cont sa se considere superiori.

Respect pentru cei ramasi si cei care vor lupta pana la capat si vor duce greul , acei jucatori care sunt nevoiti sa suporte consecintele unei conducerii slabe si cu o strategie dezastruoasa .

Bafta in continuare .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Au pierdut locul 1? :)) Sir, dăduseră vreo 10 delete de ceva vreme, şi erau măcar 5 în primii 40 ai tribului. Eu zic că TSL a urcat pe 1, nu că MoD ar fi căzut pe 2. Ştii foarte bine că MoD, cu echipa completă, nu ar fi avut ce face din toate triburile astea care se vor mari câştigători în faţa MoD-ului.
Singurul război care l-a pierdut MoD a fost împotriva duşmanilor ca lipsa de interes pentru a continua.

de ce crezi asta ? pana acum din cate stiu nu ati avut nici un razboi cu unu din triburile mari odata si odata tot se ajungea la razboi cu " Sith familly " sau cu Die. si atunci era de vazut cum va descurcati intr-un razboi ADEVARAT dar din cate am inteles familia " Sith " v-a declarat razboi inainte de faza cu dezolvarea tribului . sa vedem cat mai tine MOD-ul actual .
 

DeletedUser

mod a cazut pentru ca a fost format dintr-o mare de oameni buni la triburile, cu o foarte buna parere despre ei. mod a cazut pentru ca erau acolo prea multe personalitati puternice, care nu acceptau ca si alta parere poate fi buna. in momentul in care intr-un trib sunt doi lideri care se lupta pentru a-si impune ideile tribul respectiv are o problema. cand sunt 10 lideri, nu e democratie, ci haos.

democratia poate functiona intr-un joc gen sim city. intr-un joc de razboi este obligatorie o ierarhie cat mai aproape de cea militara, in care unul comanda si isi asuma responsabilitatea penmtru ce comanda, iar ceilalti asculta. daca sunt multi care dau ordine, daca sunt multi razvratiti care nu asculta ordinele, tribul devine o multime de jucatori buni, dar in niciun caz o echipa.
 

DeletedUser

martian..in ceea ce priveste despre cum trebuie condus un trib..sunt perfect de acord..
dar in ceea ce priveste cum a cazut mod-ul ..am o intrebare..erai din MoD? ..e scurta si la obiect intrebarea:)
doar stii ca te apreciez:)..deci nu vreau sa crezi ca am ceva cu tn
 

DeletedUser

Am mai spuso si o mai spun MoD-ul a cazut de pe locul 1 deoarece ei au vrut asta,sau lasat multi jucatori de joc ex hiotikiri si mai sunt si alti de aceea parerea mea personala este ca daca aveau timp de joc puteau face fata tuturor razboaielor..pentru mine au fost si va ramane cel mai mare trib de pe .ro degeaba mai comentam acuma dupa ce sau retras ca am fost mai buni ca ei... ne mintim singur fratilor....
Sper sa nu sa fi suparat nimeni...
 

DeletedUser11501

Am mai spuso si o mai spun MoD-ul a cazut de pe locul 1 deoarece ei au vrut asta,sau lasat multi jucatori de joc ex hiotikiri si mai sunt si alti de aceea parerea mea personala este ca daca aveau timp de joc puteau face fata tuturor razboaielor..pentru mine au fost si va ramane cel mai mare trib de pe .ro degeaba mai comentam acuma dupa ce sau retras ca am fost mai buni ca ei... ne mintim singur fratilor....
Sper sa nu sa fi suparat nimeni...

E greu sa ajungi in varf...dar si mai greu e sa te mentii acolo;)
Restul sunt povesti pentru copii.
N-am apucat sa fim mai buni pentru ca au cedat nervos si au fugit care incotro inainte de a se inclesta "spadele" si "lancile"....:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1627

Voi nu înțelegeți ceva :))

MoD a cazut de pe locul 1 că am dat eu dizolvare... :D

Și credeți-mă că dacă mai aveam timp să stau pe joc ca la începutul acestei lumi sau ca la începutul lumii 3... Noi încă eram aici! Și încă fără alianțe și PNA-uri... :D
 

DeletedUser11051

eek te contrazic
ai dat "dizolvare trib" cand ati cazut pe 2
uitate la orele cand am postat eu clasamentu si cand ai dat dizolvare
parca la pariu ..
 

DeletedUser

eek te contrazic
ai dat "dizolvare trib" cand ati cazut pe 2
uitate la orele cand am postat eu clasamentu si cand ai dat dizolvare
parca la pariu ..

A cazut de pe locul 1 cand a spus ca da dizolvare si a inceput sa plece din mebri apoi a dizolvat tribul
 

DeletedUser11051

a cazut pe locu 2
apoi au plecat 2-3 membri si dupa a dat dizolvare trib ...
stiu foarte ** cum sa intamplat asa ca nu mai lua apararea lu eek!

si dupa ce au cazut pe 2 eek a vrut sa dea dizolvare si iau retras dreturille ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Voi nu înțelegeți ceva :))

MoD a cazut de pe locul 1 că am dat eu dizolvare... :D

Și credeți-mă că dacă mai aveam timp să stau pe joc ca la începutul acestei lumi sau ca la începutul lumii 3... Noi încă eram aici! Și încă fără alianțe și PNA-uri... :D

Hai sa fim seriosi Eek!.. :))
Daca te chinuiai putin ne povesteai cum inventati si cladiri noi pe L7.. si primeati si puncte premium gratis pentru treaba asta :))


Mie lucrurile astea mi se par imature :
- Noi nu picam de pe primul loc nici daca ne alerga adminu cu securea..
- Ba nuuuuuu.. ca suflam eu o data cu paladinu si alunecati de pa Harta!




Ca sa fiu Ontopic am sa-mi exprima parerea despre ce stiu si ce cred.
Adevarul este undeva la mijloc.

1) In prima faza.. cand mergea -sL-ul bine.. combinat cu o lipsa de timp a lui EEk! se ajunsese la ideea de dizolvare.
2) Au ajuns la concluzia ca ar pica prost pe extern daca ar face asta si au continuat. Unii au carpit jocul cum au putut.
3) MAXIM 5 persoane dintre toate cele care s-au lasat au facut`o din cauze obiective in RL sau plictiseala care ar putea fi inteleasa si aici i-as enumera pe : DFA1, Eek!, hitokiri, sebica si inca cineva.. i-am uitat numele.
4) Cand a urmat si razboiul cu noi, noobs... MoD pierdea teren destul de grav.. cei 5 care au carpit jocul au ajuns la capatul sacului si au realizat ca un razboi cu noobs.. le-ar manca tot timpul.. si nu i-ar putea face fata.
5) In plin declin, cei 5 si-au anuntat pe rand intentia(din nou) de a parasi corabia MoD-ului.. iar cei cu mai putin sange`n vine.. s-au panicat si s-au lasat si ei.. invocand aceleasi motive.


Ca sa fiu sincer.. din punctul meu de vedere balanta inclina spre partea cu razboaiele.
Daca am gresit cu ceva imi cer scuze.. eu am facut tot posibilul sa ma axez doar pe lucruri concrete.. pe care le stiam eu.. si cat mai putin pe intuitia mea.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus