W56 -tribalwars.net

  • Autor subiect DeletedUser19202
  • Data de început

DeletedUser19202

World 56 (the no hauls world) will start on Friday the 1st of April at around 17:00 server time (CET).

If you have any feedback or questions please click here for the discussion thread.

The settings

Not sure what some of the settings mean? Click here for more information.


Speed: 2.0
Unit speed: 0.6
Paladin: Yes, without weapons
Archers: Yes
Church enabled: No
Noble system: Cheap Packets (rising costs)
Morale: Points and time based
Bonus villages: Yes
Barbarian villages: Grow very slowly to 800 points
Tech system: 10 levels per unit
Beginner protection: 5 days
Tribe limit: 100
Other info: Players can choose their starting direction. There will be an attack and support gap of 100ms. Hauls are disabled. Customized starting building levels.


este prima lume fara farm ceea ce este destul de interesant viteza 2 asa ca cine e interesat poate intra.
eu oricum voi fi prezent cu un mic trib de romani la data aia si probabil ne vedem acolo
 

DeletedUser19202

17;30 LA viteza 2 desi pe 53 am observat ca tot viteza doi insemna vreo 18 min si ceva..oricum cam atat aproximativ
 

DeletedUser

viteza 2 e la cladiri, la productie.. la trupe e viteza 0,6

noi ce lumi de speed 2 am avut, am avut cu viteza 1 la trupe..


cum adica e lume fara farm? nu poti ataca sa iei resurse? Adica unitatile nu pot cara resurse?
 

DeletedUser5809

Cum s-a zis si pe forumul lor, o lume pentru incepatori:D
Pana nu faci nobilul, nu are rost sa ataci. O lume interesanta oricum, nu e pentru cei foarte agresivi.
 

DeletedUser523

Oau o lume in care nu poti farama!!:eek:Ce nasol!Ce sa faci acolo?Sa tricotezi?:D:cool:Va fi cea mai inceata lume din istorie si cea mai plictisitoare.Garantat:cool:
 

DeletedUser16039

O lume aiurea, dar totusi interesanta ...
Inceputul va fi greu, cine are rabdare, va reusi.
 

DeletedUser

o lume pentru pensionari sau pentru inactivi...urata oricum:)


cum adica e lume fara farm? nu poti ataca sa iei resurse? Adica unitatile nu pot cara resurse?


da, exact....nici cand ataci jucatori nu vei lua prada, nu conteaza stadiul jocului:D
 
Ultima editare de un moderator:
Sus