zid sate barbare/bonus

DeletedUser

propun ca aceste sate sa nu mai aiba ziduri, sau cel putin sa nu mai faca ziduri dupa ce sunt demolate ( cand da unul inceput nou poate avea zid, dar si aici cred ca se poate elimina de server, cum este si cu biserica), avantaje am avea cu totii, consider ca lupta in acest joc nu o ducem contra barbarelor, ele sunt pe harta pentru a ne ajuta, daca sunt pentru ajutor (in dezvoltare, nu va ganditi ca va sprijina) de ce sa nu avem parte de un ajutor mai "mare"?

Dezavantaje cu aceste ziduri, in special pe lumile noi.

Cu un usor faci 3 ore pana la un barbar anume, cu berbeci pana la acelasi sat faci in jur de 7:45, cati isi permit sa tina berbecii si topoarele atata timp (15:30) in deplasare? am dat un exemplu cu un sat mai departat, dar aceeasi problema e si la satele un pic mai apropiate.
In stadiu mai avansat al jocului la fel sunt dezavantaje, pierderi multe, s-ar putea reduce aceste pierderi cu scoaterea acestor ziduri.

avantajele le vom avea cu totii nu doar eu, pentru ca vor fi peste tot, in caz ca se va pune in practica aceasta propunere.

Daca e idioada aceasta propunere rog sa nu ma injurati:)) insa mie mi-ar place sa fie implementata, daca nu pe toate lumile macar pe cele care vor urma (in caz ca se vor mai deschide si alte lumi)
 

DeletedUser

contra. motiv: daca scoatem zidul si mai stiu eu ce inutilitati din barbari, in cat timp le fac aia care le innobileaza "la cheie", ca or sa fie mici, cu puncte putine :D
acum serios, zidul barbarilor e singura chestie care te mai face sa iei o pauza din autoclick si sa te mai uiti peste ce dai
 

DeletedUser26839

Ce-ar fi sa nu mai creasca nici minele? ma abtin dar nu agreez ideea.
 

DeletedUser

Ce-ar fi sa nu mai creasca nici minele? ma abtin dar nu agreez ideea.

mai bine ziceai, ce ar fi sa mai creasca si minele astea din cand in cand :)) da-mi 5 exemple cu sate bonus peste 100 puncte pe l24, de ce crezi ca suntem nevoiti sa farmam la 3 ore chiar 3 ore si... explicatie: barbarele cresc prea repede minele, sa rupi zidurile la 8 ore zilnic mi se pare o prostie

inteleg ca esti contra dar nu fi ironic cu "minele" ca nu e chiar asa...banuiesc ca stii pentru ce sunt aceste sate pe map, am explicat in primul post, daca nu mai cresc minele ce rol mai au aceste sate?:) si-asa cresc cu viteza melcului:D

am facut o propunere, nu sunteti de acord, va inteleg, mergem inainte asa, nu e nici o problema...toti avem aceleasi setari...si ne adaptam in orice conditii;) bagam topoarele si catapultele pe vecini daca alta solutie nu este...insa voi va tot plangeati ca multi renunta la acest joc ca nu sunt lasati sa joace...nu mai ziceti ca nu sunt playeri sa cumpere pp-uri din cauza noastra:))
 

DeletedUser26839

Cladirile pe parasite cresc aleator..nu au o ordine prestabilita. n-am zis ca sunt impotriva, dar nici ca sunt de accord cu propunerea.
 

DeletedUser

stim cu totii cum cresc, nu cred ca punctele se fac doar din mine...60/70 e media la satele bonus dupa 12 zile de la startul unei lumi cu viteza rezonabila (zic de astea pentru ca nu au avut stapan pana in momentul de fata, insa aici intra si barbarele care sunt din primele zile)

asta ziceam eu marioleu, iar cand am zis ca nu e nici o problema daca nu sunteti de acord nu m-am referit la tine, ci la ceilalti


cred ca se poate inchide aceasta tema...am incercat, nu se poate asta e :)
 
Sus