Discutii libere L100 !

KingWeeman

member
Scor reacție
0
nu stiu da numi trebe pe motorina dracu mio creste roti l-a casa moi trezi cu ea la dumnezon cires
de aia ami trebe dinalea cu soare ca o masina am deja

am vazut ca este l-a digi concurs ati pun ei o antrebare si daca le raspunzi bine te suna siti dau vaucer dinala de 15 mi de lei sati pui sistem solar ati dai seama ca ajungi bazat cu atitia bani da nu stiu de ce numa nu m-a suna si pe mine tot astept
1711718515381.png

ancep s-a cred ca as masluite si astea da m-ai ancerc poate ma nimereste si pe mine norocu
 

VooDooMAGIC

member
Scor reacție
1
Pamant in Dubai la super pret .
Pret de nisip la basculanta
Pret de camila adaptata

Baga "PARTIKIP" cu doi Y
 

LeuL BesTiaL

member
Scor reacție
0
Tom Hardy, esti spion al romanilor de ti-au luat atatea sate? :D
Valeu mamuca, năvălesc romanii, sunt cata frunza si iarba, deschide porțile iadului și hai s-o fumam, zise ieseanul stou. La fel ca și Stefan cel mare, si-a dorit ca razesii lui sa lupte ca niște falnici zimbrii dar, au lupat doar ca niste simpli boi. :D
 
Ultima editare:

VooDooMAGIC

member
Scor reacție
1
Pamant in Dubai la super pret .
Pret de nisip la basculanta
Pret de camila adaptata
Pamant la Valeu de mare la roaba
Pamant agricol de sub unghi (cu unghi cu tot este mai scump) 3USD/polonic

Baga "PARTIKIP" cu doi Y
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Observ ca s-a sters tot topicul deschis de Dicsie referitor la banarea lui. Dar situatia nu ar trebui trecuta asa usor cu vederea, si o sa explic mai jos de ce. Daca va plictisiti repede, sariti peste :)
Nu vreau sa "rascolesc" acest caz in mod special, deci nu vreau ca Dicsie/puiu sa o ia personal, nu e, discutia este la modul general, pt ca sunt aspecte cu care ne intalnim aproape pe fiecare lume.
Pana la urma ce decizie s-a luat de catre admini in cazul respectiv si de ce?
Care au fost probele si argumentele ce au sustinut decizia respectiva?
Stiu ca adminii spun ca "Din motive de confidențialitate, nu vom putea oferi un răspuns și nu putem confirma rezultatul investigației. "
Asta e un prim semnal de alarma. Cum adica sa nu dai un raspuns clar?
Regulamentul este public, oficial?
Toti jucatorii sunt tratati in mod egal, in mod corect si obiectiv de catre admini?
Atunci de ce atata secretomanie?
Daca exista corectitudine, atunci trebuie sa existe transparenta, daca nu exista corectitudine, atunci trebuie ca deciziile de genul sa ramana ascunse, asa cum se intampla in prezent. Nu exista alta logica in a ascunde aceste lucruri.
In topicul deshis de Dicsie insusi un admin a postat, in mod public deci, detaliind acea posibila situatie de incalcare a regulamentului.
Atunci este normal si corect, fata de toti cei care joaca acest joc, ca adminul sa ne detalieze si masura pe care a aplicat-o in acea situatie pe care a expus-o public si pe care a catalogat-o, tot in mod public, ca o incalcare a regulamentului, dupa parerea lui.
Nu vreau sa ne cramponam de cazul asta, sa se ia orice decizie este corecta, nu ma intereseaza.
Dar ma intereseaza sa se stabileasca odata, in mod oficial, niste reguli unitare care sa se aplice in cazul tuturor jucatorilor si pe toate lumile.
Pentru ca asta e cea mai mare problema in aplicarea regulamentului in acest joc, ca si in general cand vorbim de aplicarea unor regulamente sau legi.
Si anume, tratamentul diferentiator pentru fapte similare (facandu-se diferente in functie de persoana care le comite sau de persoana care le judeca).
Concret, pe triburile, au fost cazuri de-a lungul timpului in care unii jucatori au fost banati fara ca adminii sa aiba dovezi concrete referitoare la incalcarea regulamentului, ci doar bazandu-se pe propria lor parere ca respectivele actiuni au fost facute incalcand regulamentul?
Eu zic ca da, dar astept un raspuns oficial de la admini, precum si jucatori care au patit asta ar fi bine sa spuna public.
Unii jucatori pedepsiti au fost banati direct, fara sa mai aiba dreptul la a-si demonstra nevinovatia, eventual printr-o filmare, cum a fost in cazul de fata al lui Dicsie/puiu?
Daca raspunsul la intrebarile de mai sus este da, atunci trebuie explicat de ce aici s-a procedat diferit.
Rakanishu a expus o situatie in care, dupa parerea lui, exprimata public, a avut loc o incalcare a regulamentului.
In trecut, s-au blocat conturi doar folosindu-se acest criteriu.
Prin urmare, adminii datoreaza niste explicatii si macar niste scuze celor carora le-au aplicat in trecut un tratament diferit pt fapte similare.
(adica le-au banat conturile fara sa le dea ocazia de a-si demonstra nevinovatia in vreun fel)
Si adminii ar trebui sa introduca in regulament, in mod oficial, si sa aplice tuturor aceeasi regula, ca nu se vor mai bana conturi fara sa li se dea ocazia celor vizati de a-si demonstra nevinovatia.
 

iceXman

member
Scor reacție
0
Joci cu înregistrare ecran când te loghezi de pe pc iar când iei ban, atașezi video în ticket :).
 

RapoNeBRO

member
Scor reacție
0
Observ ca s-a sters tot topicul deschis de Dicsie referitor la banarea lui. Dar situatia nu ar trebui trecuta asa usor cu vederea, si o sa explic mai jos de ce. Daca va plictisiti repede, sariti peste :)
Nu vreau sa "rascolesc" acest caz in mod special, deci nu vreau ca Dicsie/puiu sa o ia personal, nu e, discutia este la modul general, pt ca sunt aspecte cu care ne intalnim aproape pe fiecare lume.
Pana la urma ce decizie s-a luat de catre admini in cazul respectiv si de ce?
Care au fost probele si argumentele ce au sustinut decizia respectiva?
Stiu ca adminii spun ca "Din motive de confidențialitate, nu vom putea oferi un răspuns și nu putem confirma rezultatul investigației. "
Asta e un prim semnal de alarma. Cum adica sa nu dai un raspuns clar?
Regulamentul este public, oficial?
Toti jucatorii sunt tratati in mod egal, in mod corect si obiectiv de catre admini?
Atunci de ce atata secretomanie?
Daca exista corectitudine, atunci trebuie sa existe transparenta, daca nu exista corectitudine, atunci trebuie ca deciziile de genul sa ramana ascunse, asa cum se intampla in prezent. Nu exista alta logica in a ascunde aceste lucruri.
In topicul deshis de Dicsie insusi un admin a postat, in mod public deci, detaliind acea posibila situatie de incalcare a regulamentului.
Atunci este normal si corect, fata de toti cei care joaca acest joc, ca adminul sa ne detalieze si masura pe care a aplicat-o in acea situatie pe care a expus-o public si pe care a catalogat-o, tot in mod public, ca o incalcare a regulamentului, dupa parerea lui.
Nu vreau sa ne cramponam de cazul asta, sa se ia orice decizie este corecta, nu ma intereseaza.
Dar ma intereseaza sa se stabileasca odata, in mod oficial, niste reguli unitare care sa se aplice in cazul tuturor jucatorilor si pe toate lumile.
Pentru ca asta e cea mai mare problema in aplicarea regulamentului in acest joc, ca si in general cand vorbim de aplicarea unor regulamente sau legi.
Si anume, tratamentul diferentiator pentru fapte similare (facandu-se diferente in functie de persoana care le comite sau de persoana care le judeca).
Concret, pe triburile, au fost cazuri de-a lungul timpului in care unii jucatori au fost banati fara ca adminii sa aiba dovezi concrete referitoare la incalcarea regulamentului, ci doar bazandu-se pe propria lor parere ca respectivele actiuni au fost facute incalcand regulamentul?
Eu zic ca da, dar astept un raspuns oficial de la admini, precum si jucatori care au patit asta ar fi bine sa spuna public.
Unii jucatori pedepsiti au fost banati direct, fara sa mai aiba dreptul la a-si demonstra nevinovatia, eventual printr-o filmare, cum a fost in cazul de fata al lui Dicsie/puiu?
Daca raspunsul la intrebarile de mai sus este da, atunci trebuie explicat de ce aici s-a procedat diferit.
Rakanishu a expus o situatie in care, dupa parerea lui, exprimata public, a avut loc o incalcare a regulamentului.
In trecut, s-au blocat conturi doar folosindu-se acest criteriu.
Prin urmare, adminii datoreaza niste explicatii si macar niste scuze celor carora le-au aplicat in trecut un tratament diferit pt fapte similare.
(adica le-au banat conturile fara sa le dea ocazia de a-si demonstra nevinovatia in vreun fel)
Si adminii ar trebui sa introduca in regulament, in mod oficial, si sa aplice tuturor aceeasi regula, ca nu se vor mai bana conturi fara sa li se dea ocazia celor vizati de a-si demonstra nevinovatia.

Este foarte simplu.
In istoria triburile.ro au existat cazuri unde s-a permis dovedirea nevinovatiei, iar acele cazuri au fost cazurile in care exista suspiciunea, existau anumite log-uri strange dar nu exista dovada de necontenit a incalcarii regulamentului. In celelalte cazuri au fost dovezi de necontenit ca s-a incalcat regulamentul.

Muscati. Mestecati. Inghiteti.
 
Scor reacție
0
Care au fost probele si argumentele ce au sustinut decizia respectiva?
Stiu ca adminii spun ca "Din motive de confidențialitate, nu vom putea oferi un răspuns și nu putem confirma rezultatul investigației. "
Asta e un prim semnal de alarma. Cum adica sa nu dai un raspuns clar?
Nu te pot ajuta la restul topicului, insa te ajut aici. Raspunsul este: pentru ca GDPR. Pedeapsa, dovezile, etc sunt furnizate doar jucatorului in cauza, deci in acest caz doar puiu/ dicsie iti pot da detalii, nicidecum raka. Regulamentul este public, insa nu pot primit alti jucatori detalii si dovezi legate de contul altora. Sper ca ti am fost de folos.
In cazul in care nu esti de acord, poti incerca sa te adresezi guvernului Romaniei referitor la protectia datelor cu caracter personal, poate o schimba, cine stie.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Cand o sa dam pe ST, o sa dau nu 400, ci 600+ comenzi pe jucatorii cu 15+ ani de experienta la nivel inalt pe jocul asta, cu video inregistrat si cu ticket in prealabil, fara sa retrag vreo comanda. Ca sa nu mai planga dupa pe extern.

Daca pentru unii nu e posibil sa faca asta, pentru altii este.

Desi timpul imi e foarte limitat legat de joc si cei care mai stau sitter pe la mine si imi sunt mai apropiati stiu asta, imi fac timp.

Pentru mine e foarte simplu, cine se stie nevinovat, face orice e necesar, merge pana in panzele albe. Cine stie ca a calcat pe bec, accepta pedeapsa cea mai mica.

Eu personal, pentru acel ban nu acceptam vreodata o pedeapsa, prefer stergerea. In caz de un alt ban fara explicatii, legat de atacuri, Puiu decide ce accepta ce nu. Aici in schimb, am insistat la el sa nu accepte pentru ca nu am facut absolut nimic gresit, si am demonstrat ca e posibil. Faptul ca unii nu cred, e problema lor. Ori n-au jucat, ori au facut-o la un nivel mai jos.
Ma repet, la mine pe cont, nu a existat nicio comanda imposibila de dat, ori suprapusa.

Ca sa nu mai zic, ca unii sunt abonati la a lua ban dupa ban pe fiecare lume.

In rest, n-am de ce sa mai dau explicatii nimanui, oricum o sa fie vreun noob gen Vlaicu care o sa comenteze la orice desi el e praf.

Succes, pentru mine subiectul e inchis.
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Cand o sa dam pe ST, o sa dau nu 400, ci 600+ comenzi pe jucatorii cu 15+ ani de experienta la nivel inalt pe jocul asta, cu video inregistrat si cu ticket in prealabil, fara sa retrag vreo comanda. Ca sa nu mai planga dupa pe extern.

Daca pentru unii nu e posibil sa faca asta, pentru altii este.

Desi timpul imi e foarte limitat legat de joc si cei care mai stau sitter pe la mine si imi sunt mai apropiati stiu asta, imi fac timp.

Pentru mine e foarte simplu, cine se stie nevinovat, face orice e necesar, merge pana in panzele albe. Cine stie ca a calcat pe bec, accepta pedeapsa cea mai mica.

Eu personal, pentru acel ban nu acceptam vreodata o pedeapsa, prefer stergerea. In caz de un alt ban fara explicatii, legat de atacuri, Puiu decide ce accepta ce nu. Aici in schimb, am insistat la el sa nu accepte pentru ca nu am facut absolut nimic gresit, si am demonstrat ca e posibil. Faptul ca unii nu cred, e problema lor. Ori n-au jucat, ori au facut-o la un nivel mai jos.
Ma repet, la mine pe cont, nu a existat nicio comanda imposibila de dat, ori suprapusa.

Ca sa nu mai zic, ca unii sunt abonati la a lua ban dupa ban pe fiecare lume.

In rest, n-am de ce sa mai dau explicatii nimanui, oricum o sa fie vreun noob gen Vlaicu care o sa comenteze la orice desi el e praf.

Succes, pentru mine subiectul e inchis.
Multa lume d-abia așteaptă sa vadă un "zeu " cum sta 30h sa lanseze non stop (prin click ) atacuri în continuu, fără eroare, sincronizate la ore fixe. De pe contul puiu4 de preferabil, fara sitter, coplayer sau ce alte minuni mai exista în zilele astea .
 

puiu4

member
Scor reacție
0
Observ ca s-a sters tot topicul deschis de Dicsie referitor la banarea lui. Dar situatia nu ar trebui trecuta asa usor cu vederea, si o sa explic mai jos de ce. Daca va plictisiti repede, sariti peste :)
Nu vreau sa "rascolesc" acest caz in mod special, deci nu vreau ca Dicsie/puiu sa o ia personal, nu e, discutia este la modul general, pt ca sunt aspecte cu care ne intalnim aproape pe fiecare lume.
Pana la urma ce decizie s-a luat de catre admini in cazul respectiv si de ce?
Care au fost probele si argumentele ce au sustinut decizia respectiva?
Stiu ca adminii spun ca "Din motive de confidențialitate, nu vom putea oferi un răspuns și nu putem confirma rezultatul investigației. "
Asta e un prim semnal de alarma. Cum adica sa nu dai un raspuns clar?
Regulamentul este public, oficial?
Toti jucatorii sunt tratati in mod egal, in mod corect si obiectiv de catre admini?
Atunci de ce atata secretomanie?
Daca exista corectitudine, atunci trebuie sa existe transparenta, daca nu exista corectitudine, atunci trebuie ca deciziile de genul sa ramana ascunse, asa cum se intampla in prezent. Nu exista alta logica in a ascunde aceste lucruri.
In topicul deshis de Dicsie insusi un admin a postat, in mod public deci, detaliind acea posibila situatie de incalcare a regulamentului.
Atunci este normal si corect, fata de toti cei care joaca acest joc, ca adminul sa ne detalieze si masura pe care a aplicat-o in acea situatie pe care a expus-o public si pe care a catalogat-o, tot in mod public, ca o incalcare a regulamentului, dupa parerea lui.
Nu vreau sa ne cramponam de cazul asta, sa se ia orice decizie este corecta, nu ma intereseaza.
Dar ma intereseaza sa se stabileasca odata, in mod oficial, niste reguli unitare care sa se aplice in cazul tuturor jucatorilor si pe toate lumile.
Pentru ca asta e cea mai mare problema in aplicarea regulamentului in acest joc, ca si in general cand vorbim de aplicarea unor regulamente sau legi.
Si anume, tratamentul diferentiator pentru fapte similare (facandu-se diferente in functie de persoana care le comite sau de persoana care le judeca).
Concret, pe triburile, au fost cazuri de-a lungul timpului in care unii jucatori au fost banati fara ca adminii sa aiba dovezi concrete referitoare la incalcarea regulamentului, ci doar bazandu-se pe propria lor parere ca respectivele actiuni au fost facute incalcand regulamentul?
Eu zic ca da, dar astept un raspuns oficial de la admini, precum si jucatori care au patit asta ar fi bine sa spuna public.
Unii jucatori pedepsiti au fost banati direct, fara sa mai aiba dreptul la a-si demonstra nevinovatia, eventual printr-o filmare, cum a fost in cazul de fata al lui Dicsie/puiu?
Daca raspunsul la intrebarile de mai sus este da, atunci trebuie explicat de ce aici s-a procedat diferit.
Rakanishu a expus o situatie in care, dupa parerea lui, exprimata public, a avut loc o incalcare a regulamentului.
In trecut, s-au blocat conturi doar folosindu-se acest criteriu.
Prin urmare, adminii datoreaza niste explicatii si macar niste scuze celor carora le-au aplicat in trecut un tratament diferit pt fapte similare.
(adica le-au banat conturile fara sa le dea ocazia de a-si demonstra nevinovatia in vreun fel)
Si adminii ar trebui sa introduca in regulament, in mod oficial, si sa aplice tuturor aceeasi regula, ca nu se vor mai bana conturi fara sa li se dea ocazia celor vizati de a-si demonstra nevinovatia.
Domnule Ion aka Legenda, nevinovatia noastra nu a fost demonstrata prin probe aduse de noi catre admini, nu o sa dezvolt cum a decurs totul, nu are nici un sens. In nici un caz nu a fost luat in considerare videoul. Si noi am fost banati direct, dar cu rabdare de ambele parti am rezolvat situatia. Daca ai vreo intrebare poti sa le adresezi direct adminilor, cred ca o sa iti raspunda. Multumim de intelegere si rabdare @Rakanishu .
 
Ultima editare:

puiu4

member
Scor reacție
0
Multa lume d-abia așteaptă sa vadă un "zeu " cum sta 30h sa lanseze non stop (prin click ) atacuri în continuu, fără eroare, sincronizate la ore fixe. De pe contul puiu4 de preferabil, fara sitter, coplayer sau ce alte minuni mai exista în zilele astea .
Am mai luat si o pauza de baut apa. Ai n ani de triburile, aici inchei discutia :)).
 

Best boboo

member
Scor reacție
0
Multa lume d-abia așteaptă sa vadă un "zeu " cum sta 30h sa lanseze non stop (prin click ) atacuri în continuu, fără eroare, sincronizate la ore fixe. De pe contul puiu4 de preferabil, fara sitter, coplayer sau ce alte minuni mai exista în zilele astea .
Nu mai fi asa curios,poți înghiți acum
 

LeuL BesTiaL

member
Scor reacție
0
Leule pe tine te-a bătut oblivion. N-ai ce să comentezi :))
Eu am prezentat cele întâmplate și am postat rapoartele la momentul respectiv. In mod clar ies la suprafata cei ipocriți. Nu eu sunt cel care ar trebui sa ma rusinez. În alta ordine de ideei dacă aveam 5 jucatori de nivelul meu, restul de nivel mediu și fără sa fiu tradat, as fi castigat lumea. Fiind singur nu cred ca, ar fi reușit cineva mai mult. Rușinos este să ai trib cu lumi câștigate și sa te bată alții fiind la umbra clanului și pierzând timpul cu cuceriri de barbari și cuceriri interne.

 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Postarea mea era adresata in mod special adminilor, si mai precis @Rakanishu , pentru ca el a postat public despre cazul lui puiu4, ba chiar l-a pus intr-o lumina negativa, exprimandu-si public parerea ca acolo a avut loc o incalcare a regulamentului, postand pe forum si detalii despre cele cateva sute de atacuri trimise de pe acel cont.
Din nou, nu vreau sa se inteleaga ca as considera nedreapta decizia luata in acest caz, nu o consider nicicum, pt ca nu am probele necesare ca sa o evaluez, nici nu e de datoria mea sa fac asta, nici nu ma intereseaza in mod special.
Deci nu vreau sa se simta vizat vreun jucator, nici Dicsie, puiu4, etc., ba chiar imi cer scuze daca postarea mea le atrage vreo defavoare.
Nu cer si nu ma intereseaza detalii concrete despre cazul lor, pt ca nu ma intereseaza sa fie aplicata o masura anume.
Eu am vrut sa discutam situatia generala si modalitatea de solutionare a cazurilor in care adminilor "li se pare" ca un jucator a incalcat regulamentul, dar nu au dovezi concrete in acest sens.
Dar inteleg ca intervin orgoliile celor impartiti in 2 tabere pe aceasta lume si nu se va ajunge la vreo discutie constructiva.
Spor la joc tuturor!
 
Sus