ABYSS - incheiere de server

  • Autor subiect DeletedUser46919
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser46919

Din lipsa de timp a unora dintre conducatori, care au fost nevoiti sa abandoneze jocul in ultima vreme, tribul ABYSS isi inceteaza activitatea pe acest server. Imi cer scuze colegilor pentru faptul ca nu am mai putut sta alaturi de ei. Am fost un trib care s-a format ad-hoc, pe scheletul unui alt proiect care nu a functionat, nu am intrat ca un nucleu de jucatori ce se cunosteau si jucau dinainte. S-a jucat doar cu o singura academie, fara recrutari aiurea si cu restrictie la barbare pt o perioada buna de timp. Locul 10 obtinut si mai ales jocul pe care l-am facut au fost onorante pentru noi. Tin sa multumesc colegilor pentru atmosfera frumoasa din trib si pentru colectivul bun pe care am reusit sa il formam aici. Profitand de lipsa noastra, a doi dintre fondatori, au lucrat in folosul altui trib si 2-3 caractere murdare, din interior, si din exterior, cica aliati erau ( recrutau inamicii nostrii, dintr-un trib de 2 lei )...si aici ma opresc cu comentariile.

Transmit totusi colegilor mei : cand o sa aveti ocazia , ardeti-l pe John.Stark, sa nu il iertati, pentru noi este un amarat de tradator ce milogeste la sate si atat !


Contributia nostra la razboiul cu familia Sp@rt@ ar fi fost si mai mare daca harta ne-ar fi adus mai aproape de ei. Multumim Cyyupanezu, ai zis ca suntem jucatori de weekend, si te-am cam jumulit de pene :))


Parte 1:
Triburi: ABYSS, Abyss2
Parte 2:
Triburi: AOD-B, AOD-A, 300-2, 300-6, SP@RT@, 300-8

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 802
Tabăra 2: 2,372
Diferență: 1,570

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 46
Tabăra 2: 2
Diferență: 44

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 2,955,085
Tabăra 2: 9,112,696
Diferență: 6,157,611

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 213,687
Tabăra 2: 7,155
Diferență: 206,532

chart



Toata statistica...lipsesc unele triburi ce au disparut ( ex. -H-,_H_, 300-7. ), dar toate cotizante de sate la noi.


Parte 1:
Triburi: ABYSS, Abyss2
Parte 2:
Triburi: AOD-B, AOD-A, 300-2, 300-6, SP@RT@, 300-8, ~H~, RoA!, STONE, VK-, R.o.A, R.a.A

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 190
Tabăra 2: 22
Diferență: 168

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 779,337
Tabăra 2: 97,500
Diferență: 681,837

chart





Multumim familiei Find! pentru colaborare, aliati de cuvand, respecta intelegerile, recomand cu toata increderea ! Din ce in ce mai rar o sa gasiti asa ceva pe L 43 ( atentie ! ). Multumim si partenerilor de joc care au fost corecti cu noi !

Si in final , un mic remember : aparuse un trib Sociopatii, care se voia a domina L 43. Primele miscari au fost ale lui Hannibal. si John.Stark, care au incercat sa ne recruteze jucatorii, prin diverse mesaje, de la dulcegarii, la amenintari. Nu au luat nici macar un singur jucator, in conditiile in care ABYSS este undeva pe loc 17 - 18, iar ei pe locul 1. A urmat apoi un organizat, in care ~SP~ cauta marginea hartii, noi standu-le in drum. Au luat cca 4 sate din care in 2 zile noi am recuperat 3 sate....Si in final, s-au mai si certat intre ei dupa acest organizat...si ~SP~ a disparut. Asta ca sa nu uite aia cu gura mare si caracter nasol.....


Succes tuturor si sa faceti un joc frumos !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38023

cand o sa aveti ocazia , ardeti-l pe John.Stark, sa nu il iertati, pentru noi este un amarat de tradator ce milogeste la sate si atat !

Pentru noi John.Stark a fost un aliat de mare nadejde si un coleg pe care ni l-am dorit din momentul in care am avut prima discutie cu el. Ne-a ajutat mai mult decat putea orice conducere sa o faca.. Fara sa aiba drepturi si fara sa fie uns cu vreun titlu, omul a luat culoarea in serios si s-a zbatut pentru noi cum nu s-au zbatut altii pentru conturile proprii.. Pentru noi, niste necunoscuti care, din intamplare, eram cu bleu pe harta .. La nevoie si-a mobilizat vecinii si colegii si lucrul asta a cantarit neasteptat de multe trupe, motiv pentru care il respectam si ne declaram acum si public datoria de 18 cartuse de tigari bune fata de el..

Cand unui jucator ii cer niste conducatori sa nu isi mai respecte aliatii fara a oferi niste motive palpabile si respectivul continua sa o faca, eu nu gasesc niciun tradator in John.Stark.. Gasesc altundeva..
 

DeletedUser46919

Pentru noi John.Stark a fost un aliat de mare nadejde si un coleg pe care ni l-am dorit din momentul in care am avut prima discutie cu el. Ne-a ajutat mai mult decat putea orice conducere sa o faca.. Fara sa aiba drepturi si fara sa fie uns cu vreun titlu, omul a luat culoarea in serios si s-a zbatut pentru noi cum nu s-au zbatut altii pentru conturile proprii.. Pentru noi, niste necunoscuti care, din intamplare, eram cu bleu pe harta .. La nevoie si-a mobilizat vecinii si colegii si lucrul asta a cantarit neasteptat de multe trupe, motiv pentru care il respectam si ne declaram acum si public datoria de 18 cartuse de tigari bune fata de el..

Cand unui jucator ii cer niste conducatori sa nu isi mai respecte aliatii fara a oferi niste motive palpabile si respectivul continua sa o faca, eu nu gasesc niciun tradator in John.Stark.. Gasesc altundeva..

Afost bagat cu un scop la noi, si deobicei nu prea gresesc ( de aici si corecta precizarea ta ca s-a zbatut pentru voi, pentru noi nu a facut nimic ). De la inceput nu a facut nimic pentru trib, dar cineva a tinut sa il aduca acolo, eu nu l-am dorit, daca as mai fi jucat pleca de multa vreme. A mai fost refuzat odata la recrutare, dar l-a luat ~SP~ repede, pentru ca e bine sa recrutezi orice zace pe harta. Era un spargator de triburi, se muta de colo-colo, rezerva jucatori fara trib sau conturi abandonate cu doua maini.


Tu esti vesnicul tradat....pretexte... nu stiu de ce te-ai simtit cu musca pe caciula. Ati fost sprijiniti atunci cand ni s-a cerut ( gasesti in joc la profilul lui bidam veer discutia, mi se pare relevanta ). Erau si pe forumul comun multumirile pentru ``un sprijin neasteptat de la un trib micut``cand a fost organizatul din Sp@rt@ pe contul pe care joci si tu ...dar acum nu mai este bine...Nu am chef de polemici, iti place John.Stark, ia si pupa-te cu el, nu m-a interesat prea mult sa intervina cineva, topicul era un fel de ramas-bun fata de cei cu care am jucat pe acest server, cu precizarile de rigoare. Am intalnit si foarte multe persoane cu verticalitate aici. Sa stearga moderatorul atunci si sa lase numai topicurile care ii convin lui, ca doar de aia e forum pentru joc de politica si propaganda....ca sa stergem daca nu ne place...Este si ceva propaganda aici....la adresa unuia sau altuia, cine citeste se va prinde repede...

Spor la joc !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38023

Am primit sprijin de la bidam veer si a primit si el sprijin de la noi.. Asta e una din datoriile pe care le are un aliat, cel putin in opinia mea..

Ai putea sa-i scoti unuia ochii ca l-ai sprijinit atunci cand il vezi pe harta cu rosu, nu cand te obliga culoarea bleu..
Nu gasesc nimic nefiresc in a-i cere sprijin aliatului tau, iar discutia postata la profilul lui nu inteleg ce rost are.. O chestie neprincipiala si de prost gust.. E ca si cand, dupa incetarea unui contract angajare, angajatul nu respecta secretul de serviciu si se apuca sa toarne concurentei..


Eu cred ca a fost bagat cu un scop la noi, si deobicei nu prea gresesc

Ba nu, tu crezi prost si probabil gresesti destul de des, altfel nu ai ajunge in situatia sa te retragi dezamagit.. Noi intotdeauna am avut intentii bune cu voi, regretam ruptura si, personal, nu imi explic cum ati putut sa aveti sitter din Sparta pe cont de conducere, sau poate ca explicatia ar fii 1000 de lei fictivi veniti din partea spartilor..
Sau naiba stie, pe lumea asta sunt 10 tampiti in fiecare 15x15.. Noroc ca avem putinele exceptii de partea noastra..
 
Ultima editare de un moderator:

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Am primit sprijin de la bidam veer si a primit si el sprijin de la noi.. Asta e una din datoriile pe care le are un aliat, cel putin in opinia mea..

Ai putea sa-i scoti unuia ochii ca l-ai sprijinit atunci cand il vezi pe harta cu rosu, nu cand te obliga culoarea bleu..




Ba nu, tu crezi prost si probabil gresesti destul de des, altfel nu ai ajunge in situatia sa te retragi dezamagit.. Noi intotdeauna am avut intentii bune cu voi, regretam ruptura si, personal, nu imi explic cum ati putut sa aveti sitter din Sparta pe cont de conducere, sau poate ca explicatia ar fii 1000 de lei fictivi veniti din partea spartilor..
Sau naiba stie, pe lumea asta sunt 10 tampiti in fiecare 15x15.. Noroc ca avem putinele exceptii de partea noastra..

img



didil5

didil5

Puncte: 18.175
Loc: 1752
Inamici învinşi: 19.980 (2823.)
Trib: 300-4
 

DeletedUser46919

Gresesti tu mai rau ca mine, nu m-am retras dezamagit, nu mai joc de doua luni si jumatate, si am fost pe deplin multumit de ceea ce s-a realizat, in conditiile date in primul post. Stie tot tribul de cand si de ce nu mai joc, intreaba-i , sunteti colegi acum. iar tribului nu am ce reprosa atat timp cat unii din noi nu au mai putut fi alaturi de ei.


Aia cu 1000 de lei fictivi pentru nu stiu ce o sa ma faca sa rad multa vreme de acum incolo...didil5 era acolo sitter si cand ii rupeam in statistici...te-ai prins ? Cum voiai sa stea, sa stea judecatorul1234 sitter la didil5, ca sa il vada ?:))) Merci pentru preentscreen, faceti mult rau unui om care ne-a ajutat, si indirect v-a ajutat si pe voi, lovind in Sparta.

Dar asta este, daca atata pot asii acestui joc...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46919

Tu stii ca s-ar putea sa ai dreptate?

Unii din colegii mei s-ar putea sa mai tina minte, daca au fost atenti, cand judecatorul1234 anunta pe forum, posibil chiar pe unul din forumurile comune , in fct de cum era plasat jucatorul inactiv : jucatorul X din 300-7 sa zicem, inactiv, scos la innobilare interna...Desigur, nu au fost prea multe cazuri, 2-3, pt ca Spartanii dadeau multe din conturile inactive la sefi, si mai putine le faceau publice pt innobilare interna. Alte informatii mai importante veneau strict la conducere prin pm, in 2-3 jucatori sau pe forumul secret.

Iar pentru sprijin nu scot ochii nimanui, tocmai , amintesc ca am incercat sa ne respectam angajamentele si zic ca am si reusit in buna masura...M-ar mira sa regrete ceva ``un trib mare`` care tocmai ne-a luat jucatorii , in calitate de aliat...Joc de multa vreme jocul ca sa cred asa ceva. Ati scapat de un aliat incomod, prin pozitia pe harta, avea si cateva secrete si e drept, un aliat care stagnase si cam lancezise in ultima vreme, din varimotive : harta s-a inchis ( recrutari noi facute de aliatul nostru, fratele mai mare, de la inamicii nostrii RoA!...nu RoA, ceilalti, cu care aveam intradevar razboi si noi si voi. Cu RoA! nu puteati avea razboi pt ca nu erati vecini, decat pe hartie ), cei din conducere au renuntat usor-usor la joc, avand si ei motivele lor , ma rog, chestii de bucatarie interna de care s-a profitat... poate ca acum era momentul.

Daca vad un singur mesaj in care se spune la voi sa nu ne recrutati jucatorii ABYSS pentru ca ne sunt aliati, sau macar sa va interesati mai inainte de a veni primele mesaje de recrutare care e situatia la noi, si daca dorim ceva anume, fuziune etc ( adica sa fi fost consultati inainte si noi si sa vedeti daca luam o decizie oficiala sau nu )etc, eu imi cer scuze aici pentru convingerile mele. E o chestie de principiu,posibil ca deznodamantul sa fi fost acelasi...dar intre aliati trebuia sa existe.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46530

Auzi dom'le, john.stark =)))))))0

paleta aia nu stia sa-si faca grupe la sate =))))))

sunt curios cum a ajuns cineva ca john stark, care se milogea pe conferinte pe skype sa-l invatam sa farmeze sa ajunga om de nadejde cica, chiar si acum tin minte ca era bataie de joc in knock cat si in sp, ba chiar a trebuit sa-i faca altcineva grupele ca el nu putea :)))


john.stark, mare jucator, mare caracter, toata stima pentru acest specimen scapat din laboratoarele staliniste
 

DeletedUser46919

Ca si in realitatea de zi cu zi, astia cad bine si sunt apreciati, oportunistii...astea-s vremurile, se pare ca s-a molipsit si jocul :) Ce rau imi pare acum ca nu l-am concediat cand incepuse sa imi scrie mie ca el vrea sa ia satele de la 4-5 jucatori de pe langa el, ca si cum se astepta ca scriindu-mi asta, sunt ca si rezervate. Nici nu am vrut sa ma obosesc sa ii mai raspund, am vrut sa ii dau eject direct, dar m-au temperat colegii. Nu am facut-o ca sa nu las in urma probleme nerezolvate, deja eram out din joc...ultimele zile . Fiind dat afara trebuia si ``rezolvat`` rapid. Sunt sigur ca se gaseau maini care sa i se intinda doar pt ca avea ditamai contul ( nu se uita nimeni pe tw stats sa vada cum crescuse ), ca doar pe lumea asta s-a dat cu arcanul si s-a luat tot ce se putea lua prin triburi, ferme, oameni de baza, noobi si jucatori buni la gramada. Despre caracter nici nu mai deschid discutia....
 
Ultima editare de un moderator:

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Tu stii ca s-ar putea sa ai dreptate?


Ihi..partea in care bidam veer a cerut sprijin si noi am trimis blind desi nu raspundea la mesaje si nu a ridicat zidul pe sat a disparut la ”montaj”

bidam veer mai 30, 07:32
salut.poti sa imi trimiti si mie ceva din scurt pe [coord]372|489[/coord]..e nou luat.religios,zid in crestere.mi-am trimis si eu ceva,dar ajunge mai greu:)

LadyLethal mai 30, 09:12
sigur:)

bidam veer mai 30, 14:42
ms..le trimit inapoi mai diseara,sau maine dimineata cel tarziu

LadyLethal mai 30, 14:43
cine te-a atacat?

bidam veer mai 30, 14:46
adryan66 ala,dar i-am dat cu flit.am bagat flama in sat,dar am ramas descoperit la celalalt...[plus ca am avut probleme cu netul,nu am putut gestiona situatia cum am vrutsi mi-am distrus2 fulluri atac aiurea

[/quote]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46919

Cand nu ai replica vii cu clatite din astea....v-a servit un retard un preentscreen cu un sitter , ati luat-o de buna, cum o ia si pestele cand da in nada la carlig, s-a inceput cu ``spionul``, ``tradatorii``,`` s-au vandut pe bani fictivi``...ati deconspirat omul pe care il aveam de la inceputul jocului in alte triburi ( poate nu vede cine trebuie postul ala si scapa, nu plateste ), un secret pe care era normal sa il stim doar noi, si dupa asa gafa, venim cu replici din astea lipsite de consistenta...nici un cuvant despre recrutarile facute in RoA! de exemplu...pai daca la nivelul asta recrutam din asa trib...:))) Adevarul deranjeaza, stiu, tribul nr.1 isi pateaza obrazul pentru ca nu isi respecta stautul de aliat la care s-a angajat, dar nu este vina mea...

Cateva sate luate cu tickete de ici, cateva furate de colo, lasi sitter pe unul si paseaza satele, desi au fost bine primiti in trib, asa se capatuieste omul si pe urma face figuri, nu ii mai ajungi la nas :))

Nu e interzis nicaieri sa postezi in subiectul altuia, dar macar vino cu chestii serioase. Faptul ca nu a ridicat zidul, sau mai stiu eu ce nu a facut nu arata catusi de putin faptul ca nu ne-am respectat calitatea de aliati. Iar eu vad ca pe acolo , scrie si ceva ca ar fi avut probleme cu netul....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40036

Auzi dom'le, john.stark =)))))))0

paleta aia nu stia sa-si faca grupe la sate =))))))

sunt curios cum a ajuns cineva ca john stark, care se milogea pe conferinte pe skype sa-l invatam sa farmeze sa ajunga om de nadejde cica, chiar si acum tin minte ca era bataie de joc in knock cat si in sp, ba chiar a trebuit sa-i faca altcineva grupele ca el nu putea :)))


john.stark, mare jucator, mare caracter, toata stima pentru acest specimen scapat din laboratoarele staliniste

un prost l-a invatat sa farmeze,un prost pe nume bidam veer...el habar nu avea de scriptul FA si acum e mare jucator care stie sa farmeze si stie atatea lucruri despre triburile...pacat ca nu intelege si prea multe din ce spune si face.
Caracterul lui?daca incep sa vorbesc despre johnny stark si ce a facut pe l43,ati ajunge la o concluzie evidenta:ii place sa pupe ceva,pana cand nu ii mai este util acest lucru
 

DeletedUser46530

un prost l-a invatat sa farmeze,un prost pe nume bidam veer...el habar nu avea de scriptul FA si acum e mare jucator care stie sa farmeze si stie atatea lucruri despre triburile...pacat ca nu intelege si prea multe din ce spune si face.
Caracterul lui?daca incep sa vorbesc despre johnny stark si ce a facut pe l43,ati ajunge la o concluzie evidenta:ii place sa pupe ceva,pana cand nu ii mai este util acest lucru

pff, noi l-am evitat cand ne intreba de farm... da ce fain se milogea pe privat la noi sa-l invatam una alta... de-ai stii :))

pacat ca mnk e ultima destinatie, daca mnk va castiga, va fi bine pentru el, daca nu... nu mai are scapare :)
 

DeletedUser46919

Cand era in ~SP~ si incerca sa rupa fara succes jucatori de la noi, in toate mesajele se adresa ca si cum el era miezul tribului, noi am horatat, noi facem conferinta, noi vrem sa facem nu stiu ce cu tribul :))...isi pusese si poza la profil imediat dupa infiintare Sociopatilor de ziceai ca el e fondatorul :)))...halal om de baza , sau mai bine zis sluga :) Daca scuipa astazi undeva , maine linge...dupa cum este si vorba, la figurat vorbind... Pana la urma urmei vi-l meritati drept coleg, daca e apreciat ca om de nadejde...pentru noi ramane fix ce am scris mai sus, si chiar mai rau !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46551

Auzi dom'le, john.stark =)))))))0

paleta aia nu stia sa-si faca grupe la sate =))))))

sunt curios cum a ajuns cineva ca john stark, care se milogea pe conferinte pe skype sa-l invatam sa farmeze sa ajunga om de nadejde cica, chiar si acum tin minte ca era bataie de joc in knock cat si in sp, ba chiar a trebuit sa-i faca altcineva grupele ca el nu putea :)))


john.stark, mare jucator, mare caracter, toata stima pentru acest specimen scapat din laboratoarele staliniste


Marele jucator vorbea
 

DeletedUser46530

Cand era in ~SP~ si incerca sa rupa fara succes jucatori de la noi, in toate mesajele se adresa ca si cum el era miezul tribului, noi am horatat, noi facem conferinta, noi vrem sa facem nu stiu ce cu tribul :))...isi pusese si poza la profil imediat dupa infiintare Sociopatilor de ziceai ca el e fondatorul :)))...halal om de baza , sau mai bine zis sluga :) Daca scuipa astazi undeva , maine linge...dupa cum este si vorba, la figurat vorbind...

stark marele conducator =)))
 

DeletedUser40036

immortal r-de ce am postat acel mesaj la profilul de pe joc?pentru ca o anumita persoana,numita lady lethal,a mancat ceva ce da un miros urat, pe o conferinta dintre find si mnks,precum ca doar stark si inca 2-3 au sprijinit-o pe ea atunci.iar eu nu am fost unul din cei 2-3...si sursa mea e de incredere.de aceea exista acel mesaj la profil.si vezi ca ce spui tu se bate cap in cap cu ce zice altcineva de pe cont,o anumita domnisoara/doamna
ladylethal,ai condamnat conducerea abyss pentru faptul ca stia de sitterul de la judecatorul...vezi ca ai un fost conducator abyss in trib la tine.de ce el nu e tradator si restul sunt?oare sa aiba de a face cu faptul ca respectivul a indrumat restul tribului abyss spre mnks,si in urma acestui mic favor,2 jucatori din abyss primesc drepturi prin triburile maniacilor?zic si eu,nu dau cu parul sau cu nobili:p...inca ceva:vrei sa scoti in evidenta ca pe contul comosicuss se afla didil cu acel print?iar esti pe langa,foarte pe langa ca si cu tot ce ati spus sau ati presupus.si ma refer la toti maniacii
vrei sa vorbim despre alianta dintre cele 2 triburi si in ce conditii s-au incheiat?ar trebui sa ii dati un refresh pietrarului,ca el se cam face ca uita unele lucruri.ma refer la k43...si stiti despre ce este vorba.concluzia mea:abyss v-a fost aliat,in timp ce voi ati vazut in noi,la momentul incheierii aliantei,un eventual pericol.de asta ati acceptat alianta,si cand v-ati vazut pe locul 1 de atata timp,nu va mai era utila alianta,asa ca ati facut in asa fel incat sa o rupeti.stiu ca o sa negati acest lucru,dar poate unii care mai citesc acest topic vor intelege ce fel de persoane sunteti cu adevarat
comosicuss,vrei sa vorbim de jucatorii cu coloana verticala?sunt putini...mai sunt si unii care au inceput sa ma faca in fel si fel pe mine.si stii si tu cat am facut pentru trib.dar fiecare primeste ceea ce merita,desi mai sunt si victime colaterale:(
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Daca tu erai un conducator bun nu iti pleca nimeni din trib .Se pare ca nu te suportau si abia au astepat ocazia sa plece:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus