Roma VS Gentle+ RS

DeletedUser48627

Însuşiri
Numele tribului: Reintoarcerea Samurailor 8

Dar vezi ca Roma nu au alianta cu o harta ( nici macar cu un K) , in schimb Gentle au alianta cu tot K44 si voiau alianta si cu tot k45 ( urat sa faci asa, dar nu le-a mers oricum ) ca sa nu piarda vs Roma.

I don't know why and I don't care why or about your wars but I do get triggered when I see a tribe with 100 academies :rolleyes: :mad: " Prostie in numbers " :rolleyes: Si apoi mai vor si alianta cu toata lumea, really|?! Trebuie sa aveti raport de jucatori de 10 la 1 ca sa va jucati jocul asta? E greu jocul nu poti sa o dai 1v1 cu cineva in ziua de azi :( , dar asta e :rolleyes: acum 6 ani pe vremea asta erau de 3 ori mai multi jucatori inscrisi pe o lume noua, acum majoritatea noobi :mad: :oops: . INNOGAMES Y U DO DIS :( FeelsBadMan

Romanian please or this is the new language romano-englez?? Nu se mai da niciodata 1vs1 :) Roma poate sa-ti confirme de pe 61 cand a recrutat tot nwo-ul si a bagat o parte din ei la interne =)) + aveau united si GGWP de partea lor, dar csf :rolleyes:
 

DeletedUser42954

Ca sa fie tabloul complet au ajuns sa ne propuna chiar noua un pna cu tenta de alianta:))
:)) Chiar erau disperati,era harta impartita in doua cat de cat(dar nu era cum dorea Enyx- lumea 61),cand evident au fost refuzati au fugit la Gentle sa se roage de ei
Asta este Roma
 

DeletedUser48539

Ca sa fie tabloul complet au ajuns sa ne propuna chiar noua un pna cu tenta de alianta:))
:)) Chiar erau disperati,era harta impartita in doua cat de cat(dar nu era cum dorea Enyx- lumea 61),cand evident au fost refuzati au fugit la Gentle sa se roage de ei
Asta este Roma

Oamenilor le plac explicatiile mai simple, putem sa scriem aici romane si tot nu se va intelege; si nu pt ca n-ar putea sa inteleaga(desi aici am dubii), ci nu vor sa o faca. Cine a vrut sa vada adevarul, l-a vazut(putem generaliza pt orice lume si orice trib). Pentru restul indiferenta este minimul.
 

DeletedUser29124

Oamenilor le plac explicatiile mai simple, putem sa scriem aici romane si tot nu se va intelege; si nu pt ca n-ar putea sa inteleaga(desi aici am dubii), ci nu vor sa o faca. Cine a vrut sa vada adevarul, l-a vazut(putem generaliza pt orice lume si orice trib). Pentru restul indiferenta este minimul.

Exact...Adevarul e urmatorul...;Jantle e un trib de noobi backstabberi si atat.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Sunteti penibili astia din RS, care intra mereu cu cate 8 academii si pierd.

Una peste alta, nu a fost nicio tenta de alianta, da de pna, in primele zile de la inceperea 61.

Nu am fugit la gentle, ei au venit primii la inceput de lume si ne-au propus, am refuzat, plus de asta, noi doar le-am aratat cum radea RS de ei, si sa vaitau ca pierdeau cate 60 de sate per organizat...frumoasa alianta.

A fost foarte placut sa aud de la elijah: Roma e cu 10 clase peste gentle, am castigat doar prin noroc pur ( United a picat din cauza unor probleme in viata personala a lui Alinutuzu91 ).

Cantati la alta masa, si aratati pe harta acum, gentle si dupa RS, noi ne batem cu oricine de la egal la egal, dar pe 61 eram pe plus 2 vs 1. Dupa ce s-a cucerit tot k-ul unde era United, am devenit 3 vs 1, si atunci am pierdut teren.

P.S: Daca puteam alege din nou, desi stiam ca o pierdem, alegeam tot United. Voi ca si jucatori, 0 pe harta.

Pupici
 

DeletedUser48719

Cantati la alta masa, si aratati pe harta acum, gentle si dupa RS, noi ne batem cu oricine de la egal la egal, dar pe 61 eram pe plus 2 vs 1. Dupa ce s-a cucerit tot k-ul unde era United, am devenit 3 vs 1, si atunci am pierdut teren.

Pupici

Voi chiar nu realizati cat de penibili sunteti ?
Nu va cunosc conflictele inainte de 61, nici nu ma intereseaza.
Ma mir ca puteti veni pe forum sa comentati cu atata "tupeu de jucator" in voi cand sunteti 9v3 pe continet, 1v3 mai simplificat.(, noi ne batem cu oricine de la egal la egal,) Adica, vorba aia, te plangi ca vai, erati cam singurei si nu stiu ce, si aici zmei.
Nu imi place sa ma bag, dar intreceti orice limita cu arogantele astea ieftine in voi.. Eu unul consideram ca sunteti jucatori, nu pamfleti de sandal pe extern, cu posturi ca ale tale, demonstrezi ca sunteti doar niste copii ce au fost lasati fara acadea, si acum si-au adus nu fratele mare, Toti fratii mari pe care i-au gasit si pe la prieteni la scandal.
Da dovada de baiat cu capul pe umeri ce constientizeaza ce se intampla in jurul lui, si vorbeste strict pe harta ca, daca luati bataie aici, e grav pentru reputatia voastra.

Si nu mai aduceti in discutie RS, cu academiile lor, ca va faceti mai penibili, au o mana de jucatori pe K45, unde o sa fie povestea.

Spor si bafta!
 

DeletedUser48539

Sunteti penibili astia din RS, care intra mereu cu cate 8 academii si pierd.

Una peste alta, nu a fost nicio tenta de alianta, da de pna, in primele zile de la inceperea 61.

Nu am fugit la gentle, ei au venit primii la inceput de lume si ne-au propus, am refuzat, plus de asta, noi doar le-am aratat cum radea RS de ei, si sa vaitau ca pierdeau cate 60 de sate per organizat...frumoasa alianta.

A fost foarte placut sa aud de la elijah: Roma e cu 10 clase peste gentle, am castigat doar prin noroc pur ( United a picat din cauza unor probleme in viata personala a lui Alinutuzu91 ).

Cantati la alta masa, si aratati pe harta acum, gentle si dupa RS, noi ne batem cu oricine de la egal la egal, dar pe 61 eram pe plus 2 vs 1. Dupa ce s-a cucerit tot k-ul unde era United, am devenit 3 vs 1, si atunci am pierdut teren.

P.S: Daca puteam alege din nou, desi stiam ca o pierdem, alegeam tot United. Voi ca si jucatori, 0 pe harta.

Pupici

Jucatori pe harta 0 aici, jucatori pe harta 0 acolo. Ok. Daca noi suntem 0 tu ce esti? Un numar complex?
Risti sa arati ca esti mai limitat decat pari.
Alegeati tot United un rahat. Sa-ti spuna enyx parerile lui despre United, noi inca le tinem minte. Cred ca nimeni/Dicsie din aceasta comunitate stie/stia planurile complexe ale lui Enyx cand s-au vazut pusi la zid. Cat vreti sa va las sa fiti ipocriti? E o limita si acolo, parerea mea.
 

DeletedUser48539

Nu am fugit la gentle, ei au venit primii la inceput de lume si ne-au propus, am refuzat, plus de asta, noi doar le-am aratat cum radea RS de ei, si sa vaitau ca pierdeau cate 60 de sate per organizat...frumoasa alianta.


Pupici


Voi nu meritati, dar comunitatea asta sau ceea ce a mai ramas din ea, merita. Merita o statistica si o analiza obiectiva. Sper sa am chef sa ma ocup intr-o zi sa va demonstrez ceea ce deja stiti. Sa stie si cei ce nu au jucat pe 61 cum sunteti. 60 sate la organizat? 40 poate si doar o singura data, ca in urmatoarea saptamana sa luam alte 200. Eu momentan las doar un simplu print de la statistica, voi face rost si de statisticile mai vechi.

http://prntscr.com/jp2j50
 

DeletedUser46152

Sunteti penibili astia din RS, care intra mereu cu cate 8 academii si pierd.

Una peste alta, nu a fost nicio tenta de alianta, da de pna, in primele zile de la inceperea 61.

Nu am fugit la gentle, ei au venit primii la inceput de lume si ne-au propus, am refuzat, plus de asta, noi doar le-am aratat cum radea RS de ei, si sa vaitau ca pierdeau cate 60 de sate per organizat...frumoasa alianta.

A fost foarte placut sa aud de la elijah: Roma e cu 10 clase peste gentle, am castigat doar prin noroc pur ( United a picat din cauza unor probleme in viata personala a lui Alinutuzu91 ).

Cantati la alta masa, si aratati pe harta acum, gentle si dupa RS, noi ne batem cu oricine de la egal la egal, dar pe 61 eram pe plus 2 vs 1. Dupa ce s-a cucerit tot k-ul unde era United, am devenit 3 vs 1, si atunci am pierdut teren.

P.S: Daca puteam alege din nou, desi stiam ca o pierdem, alegeam tot United. Voi ca si jucatori, 0 pe harta.

Pupici


Mare talent care esti:)) tu ala de iti faci autocaracterizare de lux sa te cunoasca lumea si o dai circulara pe o lume intrega:))... cred ca ai inceput sa scri mai mult decat sa joci, ca si pe 64 ai intrat si cand ai terminat de facut misiunile in primele ore te-ai apucat sa dai mesaje prin gentle, inclusiv mie...ti-am zis si atunci dar nu ai vrut sa recunosti..iti era dor de noi dupa doar 2 luni de pauza



nu crezi ca intreci masura cand spui ca eu am zis ca roma e cu 10 clase peste gentle? daca am spus ca a fost un noroc ca united a picat asa repede si a fost un moment in care am zis ca roma e un trib organizat(asta ca eu spre deosebire de multi, inca mai stiu ce e ala respect, si imi place sa apreciez si adversarul daca e unu redutabil) acum vi si faci o fraza care sa sune pompos?
ar trebui sa inveti ce inseamna respectul mare jucator care esti...


si termina cu placa aia cu 3vs 1 .. ca doar nu a inceput lumea cu 3vs 1.... a fost 2vs2, iar cand pierzi ce ai vrea sa devina? 1vs 1?
ca tot sustineti placa aia cu united, desi nu vreau sa comentez discutiile private ale voastre de pe whatsaap, ca nu sunt magar, dar ca sa susti ca ai alege tot united, ar trebui sa nu mai scrii chestia de 3vs1...ca e lipsa de respect fata de united.

spor acolo cu acele aliante...si cu acei suporti care va cresc satele, ca sunt curios tu, care vad ca te-ai apucat de compus, ce minunatie vei mai posta daca nu ne scoateti de pe harta, ca si pe 61 la fel de siguri erati pe voi ...

oricum te contrazici singur in continuare cand zici ca gentle 0 pe harta cand voi mai aveati putin si chemati si pe aia de s-au lasat de ani buni sa intre pe continent cu noi sa aveti un avantaj, daca eram atat de slabi precum afirmi, puteati sa intrati doar voi, dar se stie ca de dat din taste pe aici e usor:)
Si sa nu uit...si pe 60 cand green a intrat sa scoata gentle s-au facut pe lumea aia cele mai multe pp.uri , multi o pot confirma, si aici se pare ca in continentul unde suntem noi si avem pierzatori care vor sa isi ia revansa depozitul ala e doar pe 0..cred ca sunteti destul de inteligenti sa trageti concluzia
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Noi nu am cautat pe nimeni, pe green? Vorbesti fara sa cunosti, ne-am strans sa jucam pe acelasi K.

Respect? Hmm, ce e ala, ala cand spuneai tu ca " nu cred ca ii mai pot duce pe RS cu vrajeala pana la alianta"?

Ciudate vorbe.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Diferenta dintre noi si voi, e ca si noi am avut certuri cu United, dar chiar daca existau conflicte la nivel de jucator si chiar conducere ( Dicsie - Alinutzu91 ) nu ne-am tradat alianta, papagalilor.

 

DeletedUser48539

Zeuss. cu un mesaj post apocaliptic in 3, 2 1. Mi s-a comunicat ca inca nu se stie cine pe cine linge. Cine posteaza cotele?
 

DeletedUser42954

Sunteti penibili astia din RS, care intra mereu cu cate 8 academii si pierd.
Pupici
:)) Dicsie intre tine si "Dancila( doamna a zis anul douazeci-douazeci) nu e nici o diferenta,amandoi le stiti pe toate ,va hazardati in afirmatii care par fundamentate dar nu stiti nimic
:))Dicsie sunt doar 6 triburi de samurai pe lumea asta(nu 8) asa ca iti recomand sa studiezi sistemul de numeratie zecimal
Iti dau o mana de ajutor. Pana sa studiezi sistemul zecimal, intoarce-te la epoca de piatra(cauta intr-o carte de istorie si vezi cu ce s-a caracterizat epoca respectiva) si numara ca aia pe degete
Nu imi multumi pentru ajutor:)
 
Scor reacție
98
Noi nu am cautat pe nimeni, pe green? Vorbesti fara sa cunosti, ne-am strans sa jucam pe acelasi K.

Respect? Hmm, ce e ala, ala cand spuneai tu ca " nu cred ca ii mai pot duce pe RS cu vrajeala pana la alianta"?

Ciudate vorbe.
Deja o dai in penibil, daca noi tradam RS pe 61,nu mai eram trădători pentru voi.. normal ca aveti frustrări pentru ca v ati pierdut timp si bani intr un război echilibrat de la început.. ati pierdut si Gata, ce tot plângeti, a fost razboi Rs si Gentle vs Roma si United de la început până la sfârșit.
Adevarat am venit sa cer alianta inainte sa cada protectia la Roma, am fost refuzat, Enyx a fost la RS sa ceara pna pt 1 luna si a fost refuzat iar Enyx apoi a venit la mine pentru pna eventuala alianta si am refuzat.
 

DeletedUser48539

:)) Dicsie intre tine si "Dancila( doamna a zis anul douazeci-douazeci) nu e nici o diferenta,amandoi le stiti pe toate ,va hazardati in afirmatii care par fundamentate dar nu stiti nimic
:))Dicsie sunt doar 6 triburi de samurai pe lumea asta(nu 8) asa ca iti recomand sa studiezi sistemul de numeratie zecimal
Iti dau o mana de ajutor. Pana sa studiezi sistemul zecimal, intoarce-te la epoca de piatra(cauta intr-o carte de istorie si vezi cu ce s-a caracterizat epoca respectiva) si numara ca aia pe degete
Nu imi multumi pentru ajutor:)

Mesagere chiar risti. Aici Sistemul Zecimal poate fi si reinventat.
 
Sus