Roma VS Gentle+ RS

DeletedUser42954

Mersi ca mi-ai enumerat lucrurile pe care nu le-ati facut pe lumiile anterioare , poate candva va veti putea lauda si cu ce ati facut voi....dar pentru asta cred ca trebuie sa asteptati l65 sau unde vei mai intra voi.
Tu care esti fan Roma si ai jucat cu Roma foarte mult,e bine ca ai spus cuvantul "cred".Vom innobila Roma inca o data pe lumea asta.Iar noi nu simtim nevoia sa ne laudam,nu am creat noi acest topic care din start are o denumire mincinoasa Roma VS Gentle+RS.Sincer nu simt nevoia sa stau de vorba cu voi,nu ma interesati,drept dovada ca nu veti gasi un mesaj pe joc adresat celor din Roma :"Vai draga nu vi la noi ,e atmosfera frumoasa....",dar nici nu pot asista impasibil la arogantele postate de cei din Roma.
P.S-acum trei luni inca mai innobilam la legiunile Romane.Cand Roma va castiga o harta in 105 zile sa ne anunte.Noi am castigat 61 in aproximativ 105 zile practic,restul e o formalitate.
 
Ultima editare de un moderator:

catallinu

member
Scor reacție
3
Ce dracu se intampla aici? Lumea in vacanta, batai, camatari. Traiti periculos si nici nu va dati seama.
La ce se ajunge de la un kkt de Joc...
Roma a pierdut lumi din diverse motive, insa jucatorii n-au fost niciodata atat de fixati pe cineva. Pana la urma toti joaca dintr-un hobby si pentru distractie. De exemplu, am pierdut 49 din cauza unei tradari. Ne-am luat revansa pe 56. La sfarsitul lumii am intrat in conferinta comuna cu maniacii si am ras impreuna de situatiile lumii. O parte din ei au jucat sau joaca la noi pe diverse lumi. Asta ar trebui sa spuna ceva de oamenii din Roma.
Asta ar trebui sa se intample pe fiecare lume. E un joc si n-ar trebui sa va afecteze atat de mult in viata reala.
Mesagerule, cred ca ar trebui sa iei o pauza de la joc. Sa te bucuri un pic de viata. Mi se pare ca te roade si te macina grav pe interior. Dintr-un jucator (poate bun-nu te cunosc atat de bine incat sa ma pronunt) te-a transformat intr-un hater obsedat. Spui ca singurul tau scop pe joc este sa scoti Roma....dupa parerea mea asta cere cateva sedinte la psiholog.
Am mai scris aici...va roade invidia ca jucatorii din Roma baga pp si ca vezi doamne nu e corect fata de voi. Pun pariu oricand, pe oricat ca tu si oamenii tai jucati cu conturi suport si cu scripturi ilegale. Dar asta, in opinia ta este corect. Asta nu imi arata decat micimea filozofiei voastre despre un joc si frustrarea ca voi nu aveti pp cat v-ati dori. Vrajeala din asta ca voi n-ati baga atatia bani in joc n-o mai cred de mult. Nu puteti intelege niste principii simple legate de cum functioneaza jocul asta si aveti impresia ca totul vi se cuvine gratuit. Mai mult, trisati jocul pentru interesele voastre meschine si egoiste cu suporti si alte metode. Te lauzi ca stai sitter la jucatori in permanenta...pai ce kkt e asta? Ori ai jucatori, ori joci singur?
Gibilan camataru...poate si tu ar trebui sa iei o pauza. In momentul in care esti dispus sa cauti oamenii acasa sau la servici sa va luati la bataie, nu mai e un joc. Si nici tu un om care sa mai cunoasca fairplay-ul si bunul simt.
Mi-e scarba de ce se intampla aici. V-ati coborat atat de jos incat nu greu va mai puteti numi oameni.
 

DeletedUser42954

Mda,asta ai inteles tu. Ce e drept imi aleg cate un sitter in momentul in care e un organizat pe noi dintr-un singur motiv, imi place sa ma apar.Asta nu inseamna insa ca eu joc peste tot ci doar ca ma ocup de def.
Obsesie pentru Roma? Nu cred ca e corect spus asa ceva, venim dupa o victorie asupra ei pe 61,dar ma repet cand faci din joc o mocirla si iti permiti sa cumperi conturi cu bani gheata din RS atentezi la inteligenta tribului si nu trebuie sa te astepti la aplauze si tot la "mocirla",( trebuie sa dispara asta din joc si jocul sa fie corect).
Amenintari cu bataia?! O poveste scurta : Roma a cumparat contul lui bla-bla pe 61,omul s-a razgandit si a schimbat parola,l-au amenintat cu politie,procuratura(pentru inselaciune),apoi s-au razgandit si l-au amenintat in real cu bataia.
Hai sa nu o dam cu morala cand toata mizeria asta a fost iscata de Roma si sa nu dam altora sfaturi cum trebuie sa joace si sa ne laudam singuri ca suntem moralisti.
Macar bunul simt sa il fi avut si sa va cereti scuze jucatorilor nostri pentru gestul facut si era cu totul altceva,dar ne-ati tratat cu dispret si tot timpul v-ati uitat de sus la noi,parca voi sunteti zei si noi niste simpli muritori.
Te-ai raportat la relatia voastra cu manicii,spre cultura ta tribala am fost aliati cu ei pe 60 si am facut tot posibilul sa ii ajutam acolo si pot sa iti zic ca fratele lui samy joaca cu noi in trib.
E un proverb Romanesc :" sa vezi barna din ochiul tau,apoi paiul din ochiul celuilalt"
Iar cu ultima ta propozitie perfect de acord,numai ca din alt unghi privita.
Si iti mai pot spune povestea cu lupul moralist,dar nu are rost,.
 
Ultima editare de un moderator:

catallinu

member
Scor reacție
3
Eu n-am de ce sa-mi cer scuze nimanui. Si mai lasa vrajeala asta cu corectitudinea doar in situatiile in care iti convine tie. Spune sincer. Joci cu scripturi ilegale si cu conturi suport? Nu poti sa zici ca te zboara astia de pe joc. Altfel le rupi in doua. Dar esti moralist pe aici. Fi barbat. Asuma-ti.
Ba eu cred ca ai o obsesie pentru Roma mai grava decat crezi. Cu atat mai mult cu cat vii din pozitia de castigator si ar trebui sa fi satisfacut. Dar tu insisti in bezna mintii cu scosul Romei. Mai si spui ca o sa intrii special pentru asta. Pai asta e joc ce faci tu sau o obsesie personala?
Nu toti suntem prosti pe aici sa punem botul la harneala din asta de spatelr blocului.
Eu n-am jucat pe 61. Mi se fix rupe ce s-a intamplat acolo. E istorie. Am inteles, ai scos Roma. Bravo. Cred ca am inteles si eu si toti ceilalti carora nu le pasa. Mai ia o pauza ca n-o sa-ti ridice nimeni statuie.
Barna din ochii mei? N-am ce sa vad. Sunt unul dintre cei mai corecti jucatori de pe .ro
Bag pp? Da, pentru ca n-am timp sa stau sa joc farmville cu barbarele si nici nu bag scripturi ca apoi sa ma dau mare jucator.
Pot fi lupul moralist oricand vreau, pentru ca imi permit sa fiu asa. Pentru ca nu are nimeni ce sa-mi reproseze pe joc si pentru ca in general sunt lup si nu oaie.
 

DeletedUser42954

E ok,poti in final sa crezi ce vrei.Numai ca nu esti tu in masura sa imi pui intrebari cum joc,pentru mine numele tau reprezinta pe harta niste sate pe care le voi innobila mai repede sau mai tarziu si atat(nu ma intereseaza cine esti si de unde vi).
Ai dubi asupra corectitudini,poti face tichet.Iar eu vorbeam la modul general de Roma(si nu particular).Morala poti incerca sa ti, cui iti permite,aici e discutie si atat.
Nu doreati discutii pe extern,nu faceati topic si nimeni nu va baga in seama.
P.S-nu o sa vezi mesaj dat de noi colegilor tai de trib cu indemnul "hai la noi" ,deci se poate si fara comunicare.
 
Ultima editare de un moderator:

catallinu

member
Scor reacție
3
O tii in continuare pe a ta. Uite ca daca tu te afisezi pe aici ca un mare jucator imi permit sa te intreb. Din nou ai impresia ca poti sa ne faci din vorbe pe toata lumea. Repede sa fac ticket. Stii bine ca l-as face degeaba ca nu joci asa de ieri de azi si stii cum sa ocolesti regulile. Esti doar un trisor mic, cu gura mare. Nici nu conteaza daca ma innobilezi sau nu. Esti si vei fi mereu un cheater cu impresii de jucator. Daca n-ai fi fost, nu ti-ar fi fost rusine sa zici ca esti curat.
Nu stiam ca ai sclavi in trib care n-au dreptul sa se mute daca vor. Ce atata ca s-au dat mesaje, ca s-au facut invitatii. Nu esti chiar stapanul tribului tau.
Sunt in masura sa pun ce intrebari vreau, cui vreau. N-o sa-mi dictezi tu ce intrebari sa pun. Iar raspunsurile tale ma conving, din nou, ca tu esti un cheater.

Cheater, cheater, cheater
 

DeletedUser42954

Ma rog fiecare cu doctrina lui,vad ca aici e ca in partidele politie. Daca e sa merg pe comparatia asta si sa il citez pe presedintele Romaniei,cunoscand si caracterul celor din samurai nu ii vad in "Partidul Penalilor".
RS e mai mult decat un trib,e un grup de prieteni,e un grup de oameni de caracter,care impartasesc aceleasi valori morale in primul rand: cinste,corectitudine,onestitate...care au in comun un joc de strategie si tactica.
Ce ii impiedica sa plece,exact calitatile respective. Liderul lor e "Unknown Legend",iar eu sunt unul din zecile(cu toate ca a-si putea spune sute) de samurai care fac parte din aceasta mare familie.
Ce ne impiedica sa recrutam sau sa fim de acord cu recrutarile dintr-un trib cu care suntem in razboi? Exact cuvintele de mai sus.Nu putem juca in trib cu cei care schimba tabara strategic.
P.S-de asta sunt mai multe triburi cu mai multe strategi ca fiecare sa poata sa aleaga tribul care ii convine.
 

catallinu

member
Scor reacție
3
RS e mai mult decat un trib,e un grup de prieteni,e un grup de oameni de caracter,care impartasesc aceleasi valori morale in primul rand: cinste,corectitudine,onestitate....

Presupund ca am stabilit deja cat de corect esti tu, care trisezi la joc, din randurile de mai sus inteleg ca toti sunteti la fel.
Sa incheiem atunci aici epopeea corectitudinii si a caracterului celor care joaca Triburile si sa nu mai deschizi subiectul in legatura cu altii atata timp cat la voi in curte nu e curat.
Have fun
 

DeletedUser42954

:)) Ma rog,fiecare intelege ce vrea,dar doresc sa mai subliniez odata cuvantul "samurai" e cuvantul care caracterizeaza din plin tribul RS.
 

Facsala123

member
Scor reacție
0
Ciudat.. Eu la istorie am invatat ca samuraii erau niste razboinici neinfricati si plini de onoare... Nu niste jeguri. Dar poate Mesagerul stie mai multe.
 

Crystallis

member
Scor reacție
0
Sper ca un admin, owner, cineva care raspunde de triburile.ro sau tribalwars in general sa vada ce scriu aici. Probabil s-a mai discutat despre asta.
Nu am mai jucat de vreo 6 ani dar mereu vor exista backstabberi si certuri. Pentru ca nu toti jucatorii vor putea castiga o lume din cauza acestor conditii de victorie (sper ca nu si din cauza acelui numar penibil de mic, un numar insignifiant de pp`uri primite de jucatorii din tribul castigator, sper ca nu din cauza asta ) . Spre exemplu limita intr-un trib este de 40 de jucatori, esti aliat/impreuna cu vreo 70 de jucatori, cel putin 30 de jucatori si-o iau in mufa, isi iau backstab la un moment dat, pentru ca nu pot face parte din "tribul castigator" . Trebuie sa invatati sa nu mai jucati cu 1 miliard de academii si aliati sau trebuie facuta o schimbare majora din partea celor de la tribalwars ca sa nu ma exista backstabberi si certuri. Pana atunci toti dintre noi ne-am injosit sau ne vom injosi in viitor, fara exceptii, pentru a face parte din "tribul castigator" . Asa ca inainte ca X sa-l faci pe Y backstabber sau Y sa-l faci pe X backstabber, uita-te in oglinda, ca doar despre asta s-a vorbit de cand ati facut thread-ul acesta>.>

Este simplu, iti dau eu solutia. Fiecare trib "oficial" poate sa aibe x nr de academii. Limita de membrii in academii sa fie de jumatatea limitei de membrii per lume. Exemplu limita 40 pe lumea 65 academia/le 20 sau in functie de decizia adminilor. Pana la urma academiile sunt academii, sa ai de unde sa inlocuiesti in caz ca cineva se lasa sau este inobilat in tribul mare, Iar prin academie oficiala la sf lumii in caz ca tribul mare inchide lumea si academia primeste 300 de pct fieacre jucator in parte, este o extensie a tribului. Jucatorii din academie nu pot fi atacati de tribul mare. Si garantez ca nimeni nu va mai vrea sa faca parte dintr-o academie neoficiala. Doar imunitatea ca nu poti fi atacat in academie de catre tribul mare sti ca faci parte din familie

La fel cu aliantele si PNA-urile sa introduca conditii care se negociaza inainte de a se realiza alianta PNA-ul. Exemplu. conditiile unei aliante pot consta in:

- incalcarea aliantei de catre 1 trib prin atacarea a mai multor jucatori (ex 10 jucatori) se sanctioneaza cu reducerea moralului/puterea atacului tribului respectiv cu x%. sau daca doar cativa membrii ataca doar ei primesc sanctiunea,
- pe durata aliantei nu se pot ataca triburile; doar prin ruperea aliantei de catre un trib, sanctiunile conditiilor negociate intra in actiune, sau de comun acord, fara sanctiuni. Posibilitatile sunt nelimitate.

la fel cu PNA-ul se pot introduce N conditii care se pot negocia de conducerile triburilor respective.

Iar daca alianta tine mai mult de sa zicem 6 luni, nu mai poate fi rupta prin urmare alianta va duce pana la sf lumii, asta daca nu se dezbina vre-un trib din cele 2. Alianta permanenta se poate realiza doar intre 2 triburi nu mai multe. Si tribul care a terminat pe 2 din alianta respectiva castigatoare de pe lume, membrii primesc sa zicem 150 de pct, sau macar sa fie mentionati si sa primeasca un trofeu ceva. cum este cel pe care le primesti ca ai inchis o lume cu tribul x. Ar mai putea adminii, sa zicem la tribul castigator sa ofere cate 1-2 steaguri fin fiecare din cele move, si celor din tribul care au terminat pe 2 1-2 steaguri din cele asure(albastru deshis), tot asa din fiecare. Iar academiile daca raman primesc 1-2 din fiecare pt academia tribului castigator din cele albastre, iar academiei tribului care a terminat pe 2, cate 1-2 din fiecare din cele verzi. Chestia sta in recompense si care au impact direct psihic asupra jucatorului.
 
Ultima editare:

DeletedUser48918

oricate reguli s-ar inventa, jucatorii o sa incerce sa le fenteze
tendinta din ultima vreme este ca lumea sa se termine prin "diplomatie" si nu prin lupta. de aia, lumile sunt foarte scurte, ele practic se finalizeaza in cateva luni apoi urmeaza formalitatile.
cand tribul de pe locul 1 si cel de pe 2 sau 3 au alianta si fiecare din ele inca 5-10 academii, ce farmec mai are jocul? practic joaca 30-50 de oameni, aceeiasi "magnati" ai pp-urilor si scripturilor impreuna cu multi-multele lor conturi. ceilalti nu conteaza, sunt crescatori de sate cu impresii de jucatori.
asadar, cred ca solutia resuscitarii jocului ar fi axarea pe lupta si nu pe diplomatie. nu stiu exact ce masuri se pot lua, dar sa inchei o lume in 3 luni este aberant, mai bine se fac doar speciale sau speed atunci.
 

DeletedUser48475

Nu am sa mai discut alte lumi dar cand ati dat backstabul ala v-ati crezut cei mai tari. Uite rezultatul ... pe L60 nu ati reusit sa rezistati 5 zile, lume unde am intrat la provocarile voastre. L64 ati ajuns la performanta de 1 luna unde am intrat o mana de oameni special sa va scoatem pe voi.

Pana acum am reusit sa va scoatem pe fiecare lume si o sa continuam.


Frustari aveti voi pentru ca pana acum v-am stricat 2 lumi si o sa continuam sa intram dupa voi si asta va sperie pentru ca am dovedit ce putem face. :cool:

Sa iti mai zic ceva. Pe L53 voi ati castigat o lume ... un trofeu dar ati pierdut jucatori foarte buni in schimb noi am castigat jucatori si pot zice chiar prieteni si asta se poate observa pe lumile pe care v-am scos.

Bafta pe L65 ... cel putin pana in momentul in care veti da relocare. :cool:


N-am pierdut nimic pe 53
Si daca o luam cu backstab...stiti foarte bine ca v-ati aliat cu un trib pe 61 doar sa scoateti gentle...dupa care le-ati dat-o pe la spate(imi scapa numele tribului pe 61)...asa ca,daca noi suntem backstaberi....voi ce sunteti?
 

DeletedUser41053

N-am pierdut nimic pe 53
Si daca o luam cu backstab...stiti foarte bine ca v-ati aliat cu un trib pe 61 doar sa scoateti gentle...dupa care le-ati dat-o pe la spate(imi scapa numele tribului pe 61)...asa ca,daca noi suntem backstaberi....voi ce sunteti?

Daca te referi la L60 cat timp ati fost pe harta noi am avut doar 2 pna-uri cu mnks si cu suits. Cu suits am facut alianta dupa ce voi erati deja innobilati pe banda rulanta, dar pentru ca nu aveam aceasi strategie de joc am incetat alianta. Inainte sa rupem alianta am propus fuziunea si ei nu au vrut. Alianta s-a rupt cu un pna de 3 zile ... nu ca voi cum ati facut pe L53 ... nu ne-ati dat pna nici 24 de ore sa pot face un poll si sa intreb jucatorii ce vor sa faca in continuare.

Citeste ce inseamna backstab si mai vorbim pana atunci bafta pe L65 :cool:
 

DeletedUser48627

Depozitul plin in k45
Romanilor, va arata ‘fonduri insuficiente’?
Incercati la Provident ...
 
Sus