Roma VS Gentle+ RS

DeletedUser48627

Bo$$ tu pe ce lume traiesti?
Cum poti vorbi ca nu va plac tradatorii cand voi v-ati aliat cu regii backstabburilor-jantlemanii.?

Baiatu’ ... stii care e problema?
Hai sa iti dau un exemplu si ma contrazici dupa : Ana e prieten cu Ionut si Ionut e prieten cu Maria.
Ana se combina cu Ionut pe facebook frumos, isi dau tag, anunta oficial, fac live-uri impreuna and so on. La un moment dat Ionut se plictiseste de Ana si se combina pe la spate cu Maria. Ce inseamna asta? Ionut a tradat-o pe Ana!
Acum ... vine un Gigel sau o Veta(nu conteaza sexul) si incepe sa vorbeasca cu Ionut, sa lege o relatie de prietenie.
Asta ce inseamna? Ca Gigel/Veta s-a imprietenit cu un tradator?
Problema de mentalitate. Daca Gentle a tradat Green asta inseamna ca sunt niste tradatori pentru ei, corect?
Problema e ca Gentle nu a tradat inca RS. Asadar, fuckin’ shit, nu sunt tradatori pentru RS.
Morala : traim intr-o societate unde totulse generalizeaza si unde judecam oamenii dupa aparente, dupa prefata.

@Dicsie ... ia-o chill cu 3vs1 te rog eu frumos. Nu de alta dar macar Gentle-ul are tot continentul pe rosu. Sa enumar aliantele? Nu are rost ...

Baiatu’ care zicea ceva legat de RS ca sunt tradatori si recrutari si smecheri si smardoi si idioti si incapabili si multe altele... iti place sa vinzi ciresele Anei in piata si sa stai la barfa cu babele la poarta?

Ai jucat cumva in RS si nu stiu eu? Ai castigat sau ai pierdut o lume cu RS?
Daca nu ... baga joc de glezne si lasa gargara(citez un prieten).

Domnii mei ... dupa ce jucati cu RS-ul sa va permiteti sa comentati despre RS.
Pana atunci comentati despre jucatori, nu despre trib. :)

Ah, da, era sa uit.
Zicea unu’ din Roma ca a fost amenintat cu bataia de unu’ din RS. Fuck, ce urat :(
Cum era vorba aia? “ Te prindem la aeroport cand ajungi in tara, vin cu brigada si o sa vezi tu atunci daca nu ne dai contul” -AMC dai 200 de lei pe 50 de sate si iei numai 10 :)

Off topic : e weekend, lasati ‘organizatele’ si mai simtiti putin pulsul orasului, beti o bere, un vin, jucati o fifa sau iesiti in club. Nu de alta dar unii au ajuns sa nu mai faca diferenta dintre real life si virtual life. :)
 

Crystallis

member
Scor reacție
0
Ba dar nu ati obosit ma de la cat ati tastat aici? Deja triburile pe RO nu mai sunt distractive, dupa ce ca sa ajuns la nivelul care este jocul, fata de lumile 1-20 si nr de jucatori care este de tot rasul, mai ajutati si voi la pocirea jocului. Incetati cu certurile astea, ca la final toti o sa deveniti "prieteni" ca sa inchideti lumea (ceea ce se intampla de cand sa bagat depozitul premium), aliante, inobilari interne, fuziuni + bonus cumparare de conturi mai nou, nu stiu ce fac admini dar ma rog, este o alta discutie. Asa ca chill, beti cateva beri ca se rezolva totul de la sine, precum se intampla de 30 de lumi incoace.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
:)) Cum poate fi cineva gelos pe asta?! Daca iti place sa joci cu tradatorii ,joci cu ei,dar sa nu strigi dupa m-au tradat.Poti sa fi sigur ca noi nu vom recruta nici un jucator Roma,nu ne plac tradatori.
Din pacate nu cred ca o sa apuci sa recrutezi tu Roma aici.
Regii Backstabbului? Suntem primul trib care da backstabb? :)) Nu cred si plus de asta odata am dat, la Green si a durut tare dupa cum se vede..
E important si cum o faci, voi ati fost de cea mai joasa speta. Pe 60 n-a fost nicio alianta ci doar un PNA. Doar Green v-a scos, full stop.
Si vezi ca jucatorii din THOR de pe 53 ar fi de alta parere. Iti spun ca atat timp cat noi vom mai juca triburile, vom intra sa scoatem Gentle de pe fiecare lume pentru ca alte triburi sa se gandeasca de 2 ori inainte sa dea backstab. Felicitari, ati devenit un exemplu!
 

DeletedUser42954

Ba dar nu ati obosit ma de la cat ati tastat aici? Deja triburile pe RO nu mai sunt distractive, dupa ce ca sa ajuns la nivelul care este jocul, fata de lumile 1-20 si nr de jucatori care este de tot rasul, mai ajutati si voi la pocirea jocului. Incetati cu certurile astea, ca la final toti o sa deveniti "prieteni" ca sa inchideti lumea (ceea ce se intampla de cand sa bagat depozitul premium), aliante, inobilari interne, fuziuni + bonus cumparare de conturi mai nou, nu stiu ce fac admini dar ma rog, este o alta discutie. Asa ca chill, beti cateva beri ca se rezolva totul de la sine, precum se intampla de 30 de lumi incoace.
:)) E gluma zilei,cum iti poate trece prin cap ca am putea juca cu jucatori Romei intr-un trib sau alianta?! Nu vorbesc doar de lumea asta oriunde si oricand.Probabil nici ei cu noi,dar cu siguranta noi cu ei niciodata.
Daca e sa apreciez tribul "gren" e doar pentru consecventa lor,ei stiu una si buna cu "gentle",noi una si buna cu Roma.
P.S-nici nu ma intereseaza sa recrutez aici jucatori Romei,iar daca Roma nu va mai juca,jucatori ei nu vor avea ce cauta niciodata in randurile noastre,ei sunt si vor fi parteneri eterni de concurs.
 

DeletedUser48475

Atata timp cat voi nu ati meritat sa castigati lumea 53 din diferite motive...eu nu o iau ca pe o tradare
Ati stat toata harta degeaba..nu ati fost in stare sa va castigati continentul,ati asteptat sa venim noi sa va ajutam,iar la final sa veniti cu pretentii..stiti voi care-s alea
Pai e normal ca multi dintre noi nu am acceptat...daca stiati sa gestionati situatia,lumea 53 era inchisa impreuna...doar ca ati fost prea plini de voi si asta v-a costat
Si mai terminati cu frustrarile astea...totusi e un rahat de joc,ce naiba
Cica:"o sa intram sa scoatem Gentle de pe fiecare lume" ce cacat de gandire aveti,oameni buni? =)))
De-a dreptul penibili
 

marakesh

member
Scor reacție
0
eu nu stiu care e istoria in ultima perioada,., dar daca sunt "backstab-eri" atunci Gentle merita sa fie singuri impotriva tuturor. :))
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Si mai terminati cu frustrarile astea...totusi e un rahat de joc,ce naiba
Cica:"o sa intram sa scoatem Gentle de pe fiecare lume" ce cacat de gandire aveti,oameni buni? =)))
De-a dreptul penibili
Inseamna ca si aliatii vostrii sunt la fel de "penibili" cand vine vorba de Roma, nu ? Cam asta ar fi deductia logica :) Esti foarte tare la diplomatie, Ra :D

Atata timp cat voi nu ati meritat sa castigati lumea 53 din diferite motive...eu nu o iau ca pe o tradare

De-aia ati dat backstab-ul la 2 noaptea unui trib cu 33% din harta, ca erati buni tare si meritati sa inchideti lumea singuri :)))))
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Hai bre, ce ziceti, Roma + green pe 2k-URI diferite și gentle + rs pe 2 k-URI diferite. Război de 50/50 pe o lume viitoare? Va tine ?
 

DeletedUser42559

Sper ca un admin, owner, cineva care raspunde de triburile.ro sau tribalwars in general sa vada ce scriu aici. Probabil s-a mai discutat despre asta.
Nu am mai jucat de vreo 6 ani dar mereu vor exista backstabberi si certuri. Pentru ca nu toti jucatorii vor putea castiga o lume din cauza acestor conditii de victorie (sper ca nu si din cauza acelui numar penibil de mic, un numar insignifiant de pp`uri primite de jucatorii din tribul castigator, sper ca nu din cauza asta ) . Spre exemplu limita intr-un trib este de 40 de jucatori, esti aliat/impreuna cu vreo 70 de jucatori, cel putin 30 de jucatori si-o iau in mufa, isi iau backstab la un moment dat, pentru ca nu pot face parte din "tribul castigator" . Trebuie sa invatati sa nu mai jucati cu 1 miliard de academii si aliati sau trebuie facuta o schimbare majora din partea celor de la tribalwars ca sa nu ma exista backstabberi si certuri. Pana atunci toti dintre noi ne-am injosit sau ne vom injosi in viitor, fara exceptii, pentru a face parte din "tribul castigator" . Asa ca inainte ca X sa-l faci pe Y backstabber sau Y sa-l faci pe X backstabber, uita-te in oglinda, ca doar despre asta s-a vorbit de cand ati facut thread-ul acesta>.>
 
Ultima editare de un moderator:

Centorag

member
Scor reacție
0
Asa ca inainte ca X sa-l faci pe Y backstabber sau Y sa-l faci pe X backstabber, uita-te in oglinda, ca doar despre asta s-a vorbit de cand ati facut thread-ul acesta>.>
Un lucru pe care nu l-ai inteles ( sau poate nu am fost destul de clar): nu faptul ca au rupt alianta a fost problema, si modul josnic de a o face, la 2 noaptea, fara vreo avertizare, dupa o lume intreaga pe care am fost aliati, in momentul in care ei aveau 66% din harta :)
 

DeletedUser41053

Atata timp cat voi nu ati meritat sa castigati lumea 53 din diferite motive...eu nu o iau ca pe o tradare
Ati stat toata harta degeaba..nu ati fost in stare sa va castigati continentul,ati asteptat sa venim noi sa va ajutam,iar la final sa veniti cu pretentii..stiti voi care-s alea
Pai e normal ca multi dintre noi nu am acceptat...daca stiati sa gestionati situatia,lumea 53 era inchisa impreuna...doar ca ati fost prea plini de voi si asta v-a costat
Si mai terminati cu frustrarile astea...totusi e un rahat de joc,ce naiba
Cica:"o sa intram sa scoatem Gentle de pe fiecare lume" ce cacat de gandire aveti,oameni buni? =)))
De-a dreptul penibili

Nu am sa mai discut alte lumi dar cand ati dat backstabul ala v-ati crezut cei mai tari. Uite rezultatul ... pe L60 nu ati reusit sa rezistati 5 zile, lume unde am intrat la provocarile voastre. L64 ati ajuns la performanta de 1 luna unde am intrat o mana de oameni special sa va scoatem pe voi.

Pana acum am reusit sa va scoatem pe fiecare lume si o sa continuam.

Si mai terminati cu frustrarile astea...totusi e un rahat de joc,ce naiba
Frustari aveti voi pentru ca pana acum v-am stricat 2 lumi si o sa continuam sa intram dupa voi si asta va sperie pentru ca am dovedit ce putem face. :cool:

Sa iti mai zic ceva. Pe L53 voi ati castigat o lume ... un trofeu dar ati pierdut jucatori foarte buni in schimb noi am castigat jucatori si pot zice chiar prieteni si asta se poate observa pe lumile pe care v-am scos.

Bafta pe L65 ... cel putin pana in momentul in care veti da relocare. :cool:
 

DeletedUser42954

Hai bre, ce ziceti, Roma + green pe 2k-URI diferite și gentle + rs pe 2 k-URI diferite. Război de 50/50 pe o lume viitoare? Va tine ?
:))Tu nu ai inteles cadet dicsie nimic din ce ti-am zis,data viitoare vom fi in acelasi trib.
Iar daca vrei sa faci o provocare se face in mod direct cadet.Ai auzit de cuvantul "interval"? .R.S-Roma cadet dicsie. Asa se face o provocare,nu ameninti cadet ca vi cu gasca.Ce treaba are RS cu gren?!
Dar a castigat Roma lumea asta si nu stim noi?Anunta si tu public tuturor triburilor ca ii bateti pe toti,sau ii faceti academie si exista un singur trib pe harta Roma.
P.S-slabi astia te-au batut cadet in mai putine luni decat degetele la o mana si nu am jucat cadet speciala,era lumea 61(iara iti joaca memoria feste?).
Si ca idee sa iti arat cat de grandoman esti si ii dispretuiesti pe cei din gren,aici pe topicul acesta apare Roma VS Gentle+RS,nu pomenesti in titlu de ei,pentru tribul Roma sunt inexistenti.(Faptele vorbesc in viata cadet,nu vorbele .Stiu ca esti un artist al vorbelor si vei gasi o scuza pentru grandomania ta,nu ca i-ai aprecia si esti obligat cadet sa gasesti o scuza sa nu ii jignesti)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser48931

Dicsie tarziu foarte tarziu eram la spritz imi pare rau k nu eram on sa vad ca in 5 min eram la tine dar prefer sa imi scrii pe joc ca acolo sint mmai tot timpul aici nu am treaba eu dak nu vezi k baietii tai au si facebook-ul meu poti sa imi scrii si acolo si vine tata imediat oriunde vrei tu
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Mesagere, tu ești atât de noob încât joci 80% deff și cu satele blindate din trib. Ai uitat de circularele pe care le dădeai pe 61.

Ai batut ți-am mai zis noi cum, 1vs1 vedem. Noi așteptăm. Ca sa va mai facem de ras. Voi nu erati un stare gentle + rs sa fiți pe plus cu noi și vorbesti de bătaie.

O sa fim in același trib? Stai sa vezi pe 64 ca deja suntem ;]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42954

Cadet Dicsie , am terminat de innobilat tribul tau acum o luna jumate aproximativ,daca noi suntem noobi,ce cuvant vi se potriveste voua ?Voi care ati fost innobilati de noobi:))
Si apropou de ganduri si pe mine ma poate duce gandul ca esti reincarnarea unui "tantar din secolul trecut" de exemplu,fiecare poate gandi ce vrea cadet.
 
Ultima editare de un moderator:

Dicsie

member
Scor reacție
7
Lauda mare domne, abia după ce aveați 75% din harta, bravo, noobism la grad de Perfecțiune. Ca in război erati 0 barat. Pup
 
Sus