Roma VS Gentle+ RS

DeletedUser48627

tu trebuia sa joci pe lumi unde era fara limita in trib... @rakanishu poate sa confirme si altii care au mai apucat... la un moment dat cineva care avea peste 1500 de jucatori in trib a facut tichet ca nu poate vedea decat 1500 de jucatori si pe ceilalti de la 1500 incolo nu ii poate vedea/concedia/etc :)
acolo nu mai erau academii

Am jucat, stai linistit.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
nu vrei ? te bat pana se schimba banii moderatorule :)))))
Am vazut pe toate cele 3 lumi pe care ne-am intalnit, Gentlemanule!
giphy.gif
 

DeletedUser48014

Am citit cateva dintre comentarii.
Va spun sincer ca foarte multe dintre ele sunt penibile.

Inteleg ca s-a strans multa frustrare si de-o parte si de cealalta, insa pana la urma jocul se rezuma la cine va castiga lumea.
Indiferent ca acestia se vor numi ROMA, RS, FAME sau oricare alta denumire, totul se va hotara acolo, pe joc...

Indiferent de tribul din care fac parte, consider ca, fiecare dintre triburile actuale de pe lumea 64 au jucatori foarte buni.
Si de-o parte si de cealalta.
O lume nu seamana nicioada cu cealalta. O data castiga unii,altadata altii.
Depinde de implicare, pozitionare, aliante, strategii, buget.


Probabil acesta va ramane singurul comentariu postat.
Asadar vreau sa felicit in avans tribul ce se va descurca cel mai bine pe aceasta lume.

Sa auzim numai de bine!
 

marakesh

member
Scor reacție
0
asta este dedicatie pentru aliatii celor din RS:



Sara pe deal, Sageata suna cu jale
Introducere:

Primind replica săgeții,
Acceptat-așa... din milă...
Se iscă brusc întrebarea :
Illegal o fi Dăncilă?!?

Illegal cuprins de spaimă,
Sare iute jos din pat
La auzul sumbrei vești
C-a primit organizat

Și luând lista de membri,
Răsuflă mai ușurat.
Dar degeab-ai nume multe
Dacă numele n-au sat.

Scoase-un țipăt ca de fată
Dând de veste la Sophia
Că azi noapte ucigașii
Le luaseră moșia.

Și cu spumele la gură,
Luă oștenii toți la rost
Să vadă pe care-oroarea
L-a lovit dormind în post

-Pinule, cu creanga deasă,
Tu de ce n-ai apărat?
-Apăi, șefule...aseară...
M-am uitat la campionat.

-Dar tu, killere răspunde
Unde-s trupele din sat?
-Am crezut că al meu nume
De dușmani m-a camuflat

Pe Luiza cea vitează
N-o mai întrebă nimic
Degeaba ai trupe multe
Dacă satul ți-e prea mic

-Lord lord Mărci,care ți-e scuza?
Illegalul glăsuise.
Dar cum numele-i ne spune,
Lord lord Mărci se bâlbâise:

-Șefule! Nu-nu mă bate!
A-așa fu dat să fie.
Când mă-mă-mă atacară,
Eu avea logopedie.

Și așa cu frica-n vine
Illegal se duse-n pat
Și jură că altă dată
Va fi mai organizat.

După noaptea dureroasă
Învelită în oroare
Nimeni nu va mai aude
De Surcica Dansatoare.


In memoriam: Don Diablo

Diabolicului nostru,
Care stai la agățat,
Nu du paladinu-n Spania,
Când avem organizat.

Liu Hazliu
 

DeletedUser48234

Am vazut pe toate cele 3 lumi pe care ne-am intalnit, Gentlemanule!
giphy.gif

care lumi ? 53 v-am scos,60 nu ne-am intalnit ca am jucat cu dt n-am avut treaba cu voi,61 n-ai jucat si aici inca sunt pe harta :D :D ::D bat la tine ca la hotii de cai bro :))))
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
care lumi ? 53 v-am scos,60 nu ne-am intalnit ca am jucat cu dt n-am avut treaba cu voi,61 n-ai jucat si aici inca sunt pe harta :D :D ::D bat la tine ca la hotii de cai bro :))))
Pai parca era 1vs1? ce-ai facut? Pe 53 ne-ati batut backstabberilor, dupa ati luat bataie pe fiecare lume. Si da n-ai intrat pe 60 cu colegii tai ca sa-ti iei bataie dar ai jucat cu DT care oricum nu mai sunt. Iar aici tribul in care erai a luat bataie si mizez ca Roma o sa te scoata oricum :D
giphy.gif
 

DeletedUser48234

Pai parca era 1vs1? ce-ai facut? Pe 53 ne-ati batut backstabberilor, dupa ati luat bataie pe fiecare lume. Si da n-ai intrat pe 60 cu colegii tai ca sa-ti iei bataie dar ai jucat cu DT care oricum nu mai sunt. Iar aici tribul in care erai a luat bataie si mizez ca Roma o sa te scoata oricum :D
giphy.gif

te bat cu monitoru stins dsaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:)))))))
 

DeletedUser48918

mai MariusBr, eu as zice ca daca esti prost, macar sa taci linistit... esti departe de a fi un jucator de valoare. chiar nu ne intereseaza parerea sau impresiile tale. daca ai reusit sa faci ceva bani, foloseste-i pentru tine sau familie (in caz ca ai, sper ca NU) . esti 0 taiat in patru. daca roma are resurse sau informatii care depasesc limita ta de intelegere, nu inseama ca sunt mai buni, insa sunt mai destepti. cu o mentalitate ca a lui Mesagerul, ca "va scot eu de pe harta", nu demonstrati si nu ajungeti decat penibili.

asa s-a ajus la cretina alegere, raul cel mai mic... ca si cum ai avea ce alege...
 

DeletedUser48627

mai MariusBr, eu as zice ca daca esti prost, macar sa taci linistit... esti departe de a fi un jucator de valoare. chiar nu ne intereseaza parerea sau impresiile tale. daca ai reusit sa faci ceva bani, foloseste-i pentru tine sau familie (in caz ca ai, sper ca NU) . esti 0 taiat in patru. daca roma are resurse sau informatii care depasesc limita ta de intelegere, nu inseama ca sunt mai buni, insa sunt mai destepti. cu o mentalitate ca a lui Mesagerul, ca "va scot eu de pe harta", nu demonstrati si nu ajungeti decat penibili.

asa s-a ajus la cretina alegere, raul cel mai mic... ca si cum ai avea ce alege...

‘Cu o mentalitate ca a lui Mesagerul.’
Pana sa veniti cu arogantele sau cu altele va rog sa demonstrati pe harta.
Veniti cu statistiti, cu tabele, cu rapoarte, cu tot ce vreti. Pana atunci terminati cu spam-ul.
Numai L64 nu e aici : ba L61, ba L53, ba L3, ba L60 and so on.
Pentru frustrati : aveti mesaje in privat pe care le puteti da :)
 

DeletedUser48627

O intrebare pentru Roma/GN : ce faceti in k45? Ati rationalizat depozitul? Luati resurse cu portia?
Foarte volatila piata ...
 

DeletedUser48918

astazi roma ne-a anuntat ca renunta la alianta cu LIKE

motivele sunt infantile, barbare ia toata lumea iar ca ajutor si implicare nu cred ca suntem sub alti "aliati" de top 20+

diferenta este ca noi, LIKE, nu avem placere in a fi inobilati pe fata de roma si nici prosti nu suntem. am inceput sa ne ridicam in clasament si asta deranjeaza.

cred ca se cam termina cu "onoarea" si "cinstea" afisata de roma si ramane aroganta si lipsa de cuvant, adica ceea ce-i caracterizeaza de fapt. poate se mai trezesc si altii si cine stie, un nou imperiu cladit pe PP si minciuna arata foarte bine in ruine :) hai baietii...
 

DeletedUser8906

Salut aly,

Motive ? Barbarele se iau peste tot, dar cu bun simt. Toti au cate o regula prin care se acorda ... R.S intr-un fel, noi in altu, fame s.a.m.d. ... Voi ? Fara rusine si restrictii.
Nu iei in calcul cantitatea de barbare luata si mesajele noastre repetate pe aceasta tema de a limita cumva cucerirea fara nici o limita a barbarelor de catre voi, sau foarte posibil ca cei din conducere sa nu va fi anuntat. Ceea ce iar nu este firesc ...
Cand tu discuti ceva cu aliatul, il rogi ceva iar el te ignora ... Ti se pare firesc ? Nu cred ...

Legat de faptul ca nu v-ati implicat cu nimic in razboiul de inceput cu Gentle-RS, dar chiar de loc ... e iar un semn de intrebare, sau si acest lucru e firesc ? :)))
Pai probabil e cum spui, motivele sunt "infantile" ... si totul era firesc, ca doar asa functioneaza o alianta.
Sa iei barbare fara limita intre aliati, sa ii ignori, sa nu ii sustii in razboiul de pe acelasi continent cu tine ... :)))) (iar aici nu vb de cat puteati contribui, e vorba doar de ce nu ati miscat un deget).

Nu iti da filme cu ridicari in clasament si frica de Like ... aberezi! Ramai treaz te rog ...
Si nu inteleg de ce te plangi, cand ati fost anuntati din timp ... v-am oferit PNA-ul de 24h cum este oarecum normal(o regula nescrisa dar de bun simt), iar abia apoi veți fi trib neutru.

Terminati cu prostiile, nu mai iesiti pe extern ca disperatii ca ati dus-o ca bagatii pana acum :)))) , ati crescut fara sa participati la vre-un razboi, ati crescut din barbare, ne-ati ignorat de cate ori v-am sugerat sa incetati sa luati in neștire barbari, ati avut liniste si pace ... ca prostii din Roma au facut "liniste" in k si de ce sa nu stati doar la umbra cu burtica plina ? :)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8906

O intrebare pentru Roma/GN : ce faceti in k45? Ati rationalizat depozitul? Luati resurse cu portia?
Foarte volatila piata ...

Stai linistit acer, ca dupa organizat iar suntem patroni, nu are inno pp-uri cate putem noi cumpara/cheltui :)))) ... putina rabdare :))
 
Sus