Discutii Libere L84 !

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Sa joci in ziua de azi pe o viteza 1 mi se pare ca-ti bati joc de tine ca jucator :D Dar fiecare e liber sa joace unde vrea :D
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Pai crezi ca jocul asta mai atrage jucatori noi? Maine poimâine chiar vor juca doar pensionari :D
Probabil ... dar macar intre 2 pensii ai cam vrea macar sa si joci putin ,nu doar sa iti rupi atacul /deful si pe urma sa admiri rasaritul si apusul de soare , pana se refac trupele , pe setarile astea .... cu toate bonusurile posibile si imposibile .
Cum dusmani nu prea aveti , as zice sa aveti spor la barbare ,dar la viteza asta si faptul ca vor creste doar pana la 1000 puncte , suna mai degraba a injuratura :(
 

stou

member
Scor reacție
0
Nu arunc cu săgeți. Doar am constatat ce triburi fara angajamente acum nu au intrat si am enumerat mai multe tocmai sa nu va simtiti lezați in vreun fel. Am acceptat decizia voastra chiar daca nu am înțeles argumentele pe deplin. Dar pt mine subiectul e inchis.
Sper pt voi ca pe 85 sa nu fie viteza 2 ca nici pe viteza 2 nu stiu ca voi sa fi jucat .
Ai acceptat care decizie a noastra si ce argumente nu ai inteles ca la asta m-ai lasat fara cuvinte
Din cate stiu oferta mea a fost sa nu intrati pe 84 si sa asteptati lumea 85 atat
Ati luat decizia sa intrati aici din n motive foarte bine nu e nici o problema fiecare joaca unde vrea cand vrea cu cine vrea si impotriva cui vrea ,e ceva normal punct
Dar la cum expui problema pare ca la intreg acest server ii este frica de voi si de asta sunteti cam fara oponenti pe 84
Degeaba toata lumea va spunea ca nu sunt dintre cele mai bune setari si nu doresc sa joace asa ceva voi tot contrariul il sustineti !
In fine sa nu o lungim degeaba cat timp ratiunea evidenta nu va prima in fata orgoliului
 
Scor reacție
0
Era totusi mai bine daca Roma & Green nu jucau pe 84, dădeau o șansă si la celelalte triburi să-și facă jocul si sa aibe șansă la câștigarea unei lumi. Septembrie, noiembrie tot acolo erați, inteleg nerăbdarea dar nu o sa aibe farmec lumea asta. Zicea cineva de 80 ca ar fi acțiune ca pe Wembley , s-a adeverit sa nu fie , dar încă se poate pe 85.

Zicea Enyx ca au anunțat de mult ca intra pe 84, dar nu se stiau setarile atunci așa ca nu ar fi aruncat nimeni cu pietre in voi daca ati fi amânati intrarea :))

Dar, daca nu au atata timp jucătorii Roma & Green nu e nici-o problema , viteza 1 e ideală si nu cred ca are nimeni nici-o problema cu ea.

Plus ca nu cred ca admini ar avea o problema daca s-ar scoate la vot niste preferinte de setări inainte de 85, atata timp cat se respecta ciclul Inno gen viteza mare/mica etc.
 

Unloving

member
Scor reacție
1
Eu sunt de acord cu enyx, desi detest tribul din alianta lor. Cine drq mai are timp sa joace la fiecare 3-4-5 lumi o viteza 2 la maxim? Depinde si ce munca faci. Am ramas cred 300-400 jucatori pe bune p aici, printre care 200 medii, 150 ce se considera jucatori si 50 ce stiu jocul; restul 2000 acolo stim ce sunt. Joci pe viteza 1 lejer pe .ro la ce a ramas aici, dar si atunci ai nevoie de o echipa pe cinste. In rest o data pe an(parca) e turneul ala pe .net de viteza 4, acolo sa ne facem smecheri. Lasati in rest coaele p acasa ca nu stiti sa le folositi cand e nevoie. Se trag aici de niste razboie inutile unde am ramas ultimii dobitoci care joaca. Hai mai bine sa facem echipe pt urmatorul turneu de pe .net sau unde va mai fi ceva de genu. Razboaiele astea de pe ,ro au devenit superflui.
 
Ultima editare:

Vndhl

member
Scor reacție
2
Eu sunt de acord cu enyx, desi detest tribul din alianta lor. Cine drq mai are timp sa joace la fiecare 3-4-5 lumi o viteza 2 la maxim? Depinde si ce munca faci. Am ramas cred 300-400 jucatori pe bune p aici, printre care 200 medii, 150 ce se considera jucatori si 50 ce stiu jocul; restul 2000 acolo stim ce sunt. Joci pe viteza 1 lejer pe .ro la ce a ramas aici, dar si atunci ai nevoie de o echipa pe cinste. In rest o data pe an(parca) e turneul ala pe .net de viteza 4, acolo sa ne facem smecheri. Lasati in rest coaele p acasa ca nu stiti sa le folositi cand e nevoie. Se trag aici de niste razboie inutile unde am ramas ultimii dobitoci care joaca. Hai mai bine sa facem echipe pt urmatorul turneu de pe .net sau unde va mai fi ceva de genu. Razboaiele astea de pe ,ro au devenit superflui.

Daca m-a invatat jocul asta ceva este ca o echipa in care esti si tu , nu prea mai are nevoie de dusmani ... stii ce zic ? :rolleyes:
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Era totusi mai bine daca Roma & Green nu jucau pe 84, dădeau o șansă si la celelalte triburi să-și facă jocul si sa aibe șansă la câștigarea unei lumi. Septembrie, noiembrie tot acolo erați, inteleg nerăbdarea dar nu o sa aibe farmec lumea asta. Zicea cineva de 80 ca ar fi acțiune ca pe Wembley , s-a adeverit sa nu fie , dar încă se poate pe 85.

Zicea Enyx ca au anunțat de mult ca intra pe 84, dar nu se stiau setarile atunci așa ca nu ar fi aruncat nimeni cu pietre in voi daca ati fi amânati intrarea :))

Dar, daca nu au atata timp jucătorii Roma & Green nu e nici-o problema , viteza 1 e ideală si nu cred ca are nimeni nici-o problema cu ea.

Plus ca nu cred ca admini ar avea o problema daca s-ar scoate la vot niste preferinte de setări inainte de 85, atata timp cat se respecta ciclul Inno gen viteza mare/mica etc.
Noi voiam un 1.2 viteza

Legat de faptul că anunțasem de mult intrarea si ca nu vezi o problema in a a amana,eu obișnuiesc sa ma tin de cuvânt.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Plus ca nu cred ca admini ar avea o problema daca s-ar scoate la vot niste preferinte de setări inainte de 85, atata timp cat se respecta ciclul Inno gen viteza mare/mica etc.

Putem face asta, asa cum am facut si pentru 83. Legat de 84 setarile au fost oarecum mai restrictive, singurele puncte unde am putut interveni au fost la cercetare, marimea barbarelor si numarul lor pe harta ( probabil ati observat cei care jucati ca sunt mai multe ca in lumile trecute ). Am zis sa punem cercetarea pe 3 nivele sa mai facem si ceva altfel, acum ca am gresit sau nu, ramane de vazut.

La lumea 85 ( nu intrebati ca nu stiu inca nici macar aproximativ cand va fi, dar presupun ca prin Noiembrie ) o sa deschidem un thread de propuneri, dar din experientele anterioare, cu siguranta vor fi x propuneri de n feluri, ma rog...tragem linie, facem media si vedem. La viteza putem pune un 1.6 sau chiar 2.0
 

stou

member
Scor reacție
0
Centorag cred ca abia acum acum am inteles cu adevarat pe deplin de ce baietii ti au pus porecla centofleac
Ma baiatule au fost doar argumente la toata tevatura ce a iesit dupa invitatia facuta .
Interpretata dupa orgoliu si nu dupa ratiune a iesit din kkt bici
Fiecare joaca ce vrea repet viteza 1 ,2 ,20 nu are importantza ,e strict alegerea fiecaruia si dreptul lui
Din pacate interpretand prost si orgolios o simpla invitatie s-a dat complet inutil din stangul in dreptul.
A fost geva de genul daca va invitam sa jucam un meci de fotbal in loc sa raspundeti simplu si direct boss is obosit abia am venit de la munca sau nu vin pt ca maine dimineatza ma duc la lucru ,nu daca zic asta o sa para ca mie frica, hai sa zicem ca noi avem cramponi de sintetic nu de gazon si e mai bine sa jucam tenis de picior nu fotbal ,asa o sa dea mai bine.
Daca am invitat roma-green pt 85 nu am facut acest lucru ca sa va denigrez ci strict din faptul ca am considerat ca puteti fi un adversar mai mult decat redutabil pe harta (nu e vreun atac la adresa voastra ci un mare compliment) cu sanse foarte mari de a putea castiga o lume impotriva noastra
Daca nu se poate datorita faptului ca preferintele celor doua tabere nu coincid nu e nici o problema multa bafta pe viitor
 

stou

member
Scor reacție
0
Putem face asta, asa cum am facut si pentru 83. Legat de 84 setarile au fost oarecum mai restrictive, singurele puncte unde am putut interveni au fost la cercetare, marimea barbarelor si numarul lor pe harta ( probabil ati observat cei care jucati ca sunt mai multe ca in lumile trecute ). Am zis sa punem cercetarea pe 3 nivele sa mai facem si ceva altfel, acum ca am gresit sau nu, ramane de vazut.

La lumea 85 ( nu intrebati ca nu stiu inca nici macar aproximativ cand va fi, dar presupun ca prin Noiembrie ) o sa deschidem un thread de propuneri, dar din experientele anterioare, cu siguranta vor fi x propuneri de n feluri, ma rog...tragem linie, facem media si vedem. La viteza putem pune un 1.6 sau chiar 2.0
Raka sa iti dea Dumnezeu sanatate :)))
Pe 85 ne anuntam deja prezantza 1.6 e perfecta
 

Centorag

member
Scor reacție
0
nu am facut acest lucru ca sa va denigrez
Asemenea setari sunt praf .Pentru triburi care se respecta nici macar nu sunt de luat in seama
nu, doar ai spus ca niciun trib care se respecta nu joaca pe asa setari :))) Ai grija, eu nu m-am luat de faptul ca nu-ti convine viteza (pe asta pot s-o inteleg, vrei mai multa actiune, face parte din tactica voastra de a ataca des) sau alte chestii de genul, eu m-am luat de tine de la faptul ca din start ai insultat ambele triburi cand ai comentat setarile. Singura setare de care am comentat este cercetarea pe 3 niveluri, care chiar adauga un nivel tactic in acest joc, degeaba faceai misto de ea mai sus. Din partea mea, fiecare trib joaca pe ce setari doreste, noi n-am vrut sa facem pauza, voi n-ati vrut setarile astea, perfect ok. Dar nu ma lua la misto si dupa tot eu sunt ala care nu stiu ce.
 
Ultima editare:

stou

member
Scor reacție
0
Da asa am spus dar se pare ca m-am inselat
A fost o presupunere nu o insulta .Nu am spus ce triburi au intrat pe 84 nu se respecta .Am presupus ca nici un trib care se respecta nu va intra pe astfel de setari ,si m-am inselat .
Unde este marea insulta ca nu inteleg ?
Am facut misto de setare nu de tine care o joci.
Si continui sa imi intaresti credintza ca ti se potriveste de minune Centofleac (aici da ma iau de tine ) dar tot pe o baza(afirmatiile tale) si niciodata fara fundament.
Deci sa recapitulam unde sunt insultele si atacurile catre voi din partea mea ma (ma refer la triburile green si roma ca entitati )
Si de unde vine restul polemicilor ?
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Da asa am spus dar se pare ca m-am inselat
A fost o presupunere nu o insulta .Nu am spus ce triburi au intrat pe 84 nu se respecta .Am presupus ca nici un trib care se respecta nu va intra pe astfel de setari ,si m-am inselat .
Unde este marea insulta ca nu inteleg ?
Am facut misto de setare nu de tine care o joci.
Si continui sa imi intaresti credintza ca ti se potriveste de minune Centofleac (aici da ma iau de tine ) dar tot pe o baza(afirmatiile tale) si niciodata fara fundament.
Deci sa recapitulam unde sunt insultele si atacurile catre voi din partea mea ma (ma refer la triburile green si roma ca entitati )
Si de unde vine restul polemicilor ?
Nu stiu care restul, am fost foarte clar mai sus ca fiecare joaca pe ce lumi / setari doreste. Cat despre "porecle", nu o sa ma cobor la acel nivel :)
 

Ciupan3zu

member
Scor reacție
0
Eu propun sa incheiati discutiile ca nu isi mai au rostul ,ca am ales sa jucam pe setarile lumii 84 e fix treaba noastra ,ca nu a-ti intrat e problema voastra , fiecare trib e liber sa joace unde vrea,ce mi sa parut mie lipsit de fairplay este afirmatia ta stou cand ai spus ca suntem triburi de mana a 2 ca nu ne respectam si ca jucam pe setarile respective dar fiecare cu gandirea lui ,succes pe 85.
 

stou

member
Scor reacție
0
Da asa am spus dar se pare ca m-am inselat
A fost o presupunere nu o insulta .Nu am spus ce triburi au intrat pe 84 nu se respecta .Am presupus ca nici un trib care se respecta nu va intra pe astfel de setari ,si m-am inselat .
Unde este marea insulta ca nu inteleg ?
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Eu propun sa incheiati discutiile ca nu isi mai au rostul ,ca am ales sa jucam pe setarile lumii 84 e fix treaba noastra ,ca nu a-ti intrat e problema voastra , fiecare trib e liber sa joace unde vrea,ce mi sa parut mie lipsit de fairplay este afirmatia ta stou cand ai spus ca suntem triburi de mana a 2 ca nu ne respectam si ca jucam pe setarile respective dar fiecare cu gandirea lui ,succes pe 85.
Pai si nu este asa? Ce trib care se respecta intra pe setarile astea penibile. Sa-ti mai spun ceva, desi probabil o sa zici ca va atac.
Eu care nu joc pe 84 stiam de multa vreme ca nu intra nici dracu pe 84. Daca mai adaugi si setarile astea de pensionari....chiar vrei sa-mi spui ca niste jucatori care se respecta chiar vor juca pe 84? In conditiile in care se stia ca DK nu va intra. Se stia ca doar roma green vor intra. Ce satisfactie poti sa ai tu ca jucator care te respecti sa castigi o asemenea lume....unde fara nici o gluma, n-a intrat nici dracu sa joace. Deci efectiv e doar roma-green in rest nimeni. Unde mai pui ca sunteti si aliati :D E o situatie tragicomica :D Evident ca n-aveti cum sa va bateti intre voi, dar si pe alta parte o alianta de 2 triburi mari contra barbare...E oribil.
Daca erati triburi care va respectati cred ca ati fi asteptat 85, poate cu setari mai bune si poate cu adversari pe masura(poate intra dk poate nu, dar oricum sigur se mai gaseau triburi mari si bune) :D
Repet, nu este un repros la adresa voastra(poate asa pare, scriu in graba :D ). Este o situatie dubioasa :D Poate nu am dreptate 100% dar nu stiu, ca si jucator care te respecti, vrei sa joci contra jucatori buni, sa ai o satisfactie cand castigi. Castigi, pierzi mesteci orbit :D Ai alta satisfactie cand bati sau pierzi contra unul bun, asa aici? doar barbare :D Nu vreau sa jignesc alte triburi, dar asta este adevarul.
Ps.: mai bagati multi suporti langa zeus? :D
 
Ultima editare:

Tiristul

member
Scor reacție
0
E prieteni toti

Fără titlu.png
 
Ultima editare:
Sus