Discutii libere L100 !

laser.frate

member
Scor reacție
0
Vezi atașament 6184

Felicitari @Tom Hardy . Pararea mea este ca meriti pe deplin acest premiu. Paleta anului!
Cand o sa am putin timp o sa mentionez si toate lumile pierdute dar o sa imi ia ceva timp.

Asteptam si discursul tau ! de obicei tu cand joci pe o lume lasi 2 comentarii pe forum. Unul la inceput motivational si unul spre sfarsit prin care iti anunti retragerea.
El anunta retragerea codat .... prima data cere 10-20-30 de lei de la fiecare sa aibe si el de o oferta si un Sana , si dupa brusc a intervenit viata personala si dispare o luna.
 
Scor reacție
1
Ciudat cum odata cu o iesire in masa a unora din AAO s-a animat si forumul asta cu multi jucatori din Roma.

Dar mai bine agitatie decat liniste totala :D.
 

ANDR3VIL

member
Scor reacție
0
Voi nu intelegeti un lucru. Au facut alianta S.T BMB RAM SI CU HOLS, 4 triburi si ei pierd in fata la roma. Despre asta e vorba animatule
 

cici1

member
Scor reacție
0
Da, felicitari @Tom Hardy , mai bagat la interne pe motiv ca am fost spion Roma că am dat eu inregistrarea de mai sus cuiva de acolo, dar eu nu cunosc pe nimeni din nici un trib, avănd in vedere ca de-abia m-am reapucat de triburile, dar ce sa zic trebuia sa ai un motiv să mai da-i baietilor tai niste satuce, bine ca am stat pe discord cu voi si am ascultat ce rahat manca-i pe acolo, om mai josnic si mai slab ca tine sincer nu am vazut de cand ma stiu si scriu aici sa te fac de tot rahatul ca altceva nu meriti, vrei doar interne. Si la fel si lingaul ala de LordRadu ala mi se pare de o prostie incurabila, sincer nu prea il ajuta mintea, sa-i trimita cineva va rog 50 de lei sa-si ia ceva de mancare ca se plangea continuu pe discord ca nu o mai mancat de vreo 3 zile, probabil acum are deja saptamana de cand sau organizat sa ma cucereasca noaptea ca hotii cu toate fermele trimise pe granita cu Roma/Legend. Ce sa zic jucatori adevarati care-si interneaza si jucatorii activi sii inacitivi, pacat ca n-am stiut in ce trib am ales sa intru aia e. Si asa sa mai enumar si alte nume sa ii stie lumea cu cine au dea face. Incepem cu prietenul alinelu colonelu( pompy) care am atacat impreuna legend sprijinit si tot tacamul, luat sate de la inimici si dintr-o data vad atacuri de la colegutul nostru drag, Tataurs, p0p1cu ferma la el pe sat in granita cu roma a atacat fara sa intrebe macar de ce ataca, dark and warrior, laleib, darkdesire,Ilduce92, Lordradu, enzovalenti si multi altii, in loc sa dea organzizat pe roma ei au facut organizat pe contul meu, aveau deja prea multe sate luate de la inamici si mai sunt multi dar nu merita mentionati aici. Probabil ca scriu si din frustrare aici ca am bagat timp si bani si vine un neica nimeni precum Tom Hardy si-mi organizeaza el satele, dar asta e noi alegem ce slab sa nu zic altfel alegem sa ne conduca. Halal jucatori si conducatori de trib! Mult succes Roma si Legend in eliminarea lor! Voi desface o sampanie cand dispare AAO!
 
Ultima editare:
Scor reacție
0
hahahahha.JPG
 
Scor reacție
0
Eu nu inteleg de ce pe L100 si in anul 2024 inca exista postari de genul..tinand cont ca mai toata lumea stie cu cine are de aface si renumele lui…pe langa asta saracu are si vreo 4 5 lumi pierdute la rand, toate in mod rusinos cu vandut de trib si etc.
 

cici1

member
Scor reacție
0
Oricum e liniște pe forumul asta, am zis macar sa l mai umplu cu ceva și cum am zis n am mai jucat de prin 2011, asa că nu am de unde să-i știu pe indivizi. Suntem liberi să postam ce vrem noi. :)
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Ciudat cum odata cu o iesire in masa a unora din AAO s-a animat si forumul asta cu multi jucatori din Roma.

Dar mai bine agitatie decat liniste totala :D.
Desi mi-am propus sa nu mai raspund la toti crescatorii de barbare, simt cumva ca ai chef de intepaturi, iti dau eu una.

1. Am intrat aici cu foarte putin timp, si desi nu joc ca pe alte lumi, si timpul imi e ff limitat, drept dovada mai sunt colegi care ma ajuta cu sitter, ceea ce eu nu am avut mai niciodata, ce jucati pe harta vs Roma e sincer dezamagitor.

2. Pe 90, mi-am pierdut orice gram de respect sau om corect despre tine. Ai venit cu o propunere de alianta, ai primit maxim PNA, si cand ai simtit si crezut tu ca poti sa castigi o lume si sa intorci harta vs Roma, ai dat razboi si te-ai aliat cu ultimele mizerii pe acest joc. Ce a urmat, cred ca iti aduci foarte bine aminte.

Succes cu statistica, data viitoare, poate alegi mai bine aliatii.
 
Scor reacție
1
Salutare Dicsie,

Am felicitat tribul Roma pentru castigarea lumii 90 si am recunoscut ca a fost tribul mai bun. Spre deosebire de altii, m-am recunoscut invins si am felicitat adversarul la final. Lucrul asta se poate verifica.

Imi pare rau daca te-am dezamagit si ti-ai schimbat parerea despre mine.

Iti urez mult succes si tie pe urmatoarele lumi.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Salutare Dicsie,

Am felicitat tribul Roma pentru castigarea lumii 90 si am recunoscut ca a fost tribul mai bun. Spre deosebire de altii, m-am recunoscut invins si am felicitat adversarul la final. Lucrul asta se poate verifica.

Imi pare rau daca te-am dezamagit si ti-ai schimbat parerea despre mine.

Iti urez mult succes si tie pe urmatoarele lumi.
Daca tu crezi ca incalzeste pe careva felicitarile tale, am impresia ca te inseli. Pare mai mult o scuza felul in care o spui.

Mie si probabil altora, doar ai demonstrat ca esti omul care daca poate si vede ca are sansa pe harta, te arde pentru a castiga o lume si uita intentiile initiale propuse catre un trib. Mai ales ca tu ai venit cu propunerea de alianta, dupa care ai dat razboi pe motive puerile si putin penibile, din ce mai tin eu minte.

Merci pentru urare, dar nu cred ca e nevoie, mi-am facut timp doar pentru cativa de aici care au iesit cu clampa mare candva pe extern, nici nu joc ca pe alte lumi, nici nu conduc, doar ma bucur de joc in limita timpului. Daca eram la conducere, pot spune ca pe voi ma focusam direct. AAO nici nu merita bagat in ecuatie, pe partea de atac sunt lesinati, la deff sunt in moarte clinica, iar la conducere, e un tepar. Ce pretentie sa ai.
 
Scor reacție
1
Salut din nou.

A te recunoaste invins si a felicita adversarul este o scuza? Daca asta e o scuza atunci invocand viata reala pentru faptul ca esti scos la margine ce mai este?
Daca ai pierdut, ai pierdut, recunoaste-o.

Enyx sau alt conducator din Roma poate sa vina sa ma arate cu degetul pentru lumea 90 pentru ca ei au jucat acolo in timp ce tie ti-a fost scurtata calatoria prematur.

Incetarea relatiilor de diplomatie cu Roma acolo erau singura sansa ca TSL sa aiba o sansa la castigarea lumii, asa ca am luat-o. Nu aveam nici puterea nici omogenitatea ce o avea Roma, si stiam ca dupa disparitia celor din Reborn si UT noi am fi avut sanse infime de izbanda.
Cu toate astea Roma a gestionat bine situatia si a castigat lumea. Au fost cel mai bun trib de pe lumea 90 si i-am felicitat pentru asta.

Asta nu scuza faptul ca noi cei din TSL am facut un joc destul de slabut acolo.

Nu am de gand sa imi scuz actiunile. Jocul este unul de razboi, iar asta implica aliante si tradari.

Dar fiecare e liber sa interpreteze situatiile diferit.
 

Best boboo

member
Scor reacție
0
Salut din nou.

A te recunoaste invins si a felicita adversarul este o scuza? Daca asta e o scuza atunci invocand viata reala pentru faptul ca esti scos la margine ce mai este?
Daca ai pierdut, ai pierdut, recunoaste-o.

Enyx sau alt conducator din Roma poate sa vina sa ma arate cu degetul pentru lumea 90 pentru ca ei au jucat acolo in timp ce tie ti-a fost scurtata calatoria prematur.

Incetarea relatiilor de diplomatie cu Roma acolo erau singura sansa ca TSL sa aiba o sansa la castigarea lumii, asa ca am luat-o. Nu aveam nici puterea nici omogenitatea ce o avea Roma, si stiam ca dupa disparitia celor din Reborn si UT noi am fi avut sanse infime de izbanda.
Cu toate astea Roma a gestionat bine situatia si a castigat lumea. Au fost cel mai bun trib de pe lumea 90 si i-am felicitat pentru asta.

Asta nu scuza faptul ca noi cei din TSL am facut un joc destul de slabut acolo.

Nu am de gand sa imi scuz actiunile. Jocul este unul de razboi, iar asta implica aliante si tradari.

Dar fiecare e liber sa interpreteze situatiile diferit.
Pot spune doar ca voi "moral ați câștigat "
Succes pe mai departe!!
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Salut din nou.

A te recunoaste invins si a felicita adversarul este o scuza? Daca asta e o scuza atunci invocand viata reala pentru faptul ca esti scos la margine ce mai este?
Daca ai pierdut, ai pierdut, recunoaste-o.

Enyx sau alt conducator din Roma poate sa vina sa ma arate cu degetul pentru lumea 90 pentru ca ei au jucat acolo in timp ce tie ti-a fost scurtata calatoria prematur.

Incetarea relatiilor de diplomatie cu Roma acolo erau singura sansa ca TSL sa aiba o sansa la castigarea lumii, asa ca am luat-o. Nu aveam nici puterea nici omogenitatea ce o avea Roma, si stiam ca dupa disparitia celor din Reborn si UT noi am fi avut sanse infime de izbanda.
Cu toate astea Roma a gestionat bine situatia si a castigat lumea. Au fost cel mai bun trib de pe lumea 90 si i-am felicitat pentru asta.

Asta nu scuza faptul ca noi cei din TSL am facut un joc destul de slabut acolo.

Nu am de gand sa imi scuz actiunile. Jocul este unul de razboi, iar asta implica aliante si tradari.

Dar fiecare e liber sa interpreteze situatiile diferit.
Esti de-a dreptul penibil sincer cu replicile astea marca vandalu. Roma a castigat si fara mine, rezultatul pentru crescatorii de barbari a fost acelasi. Iar Divino a mai luat bataie de la mine pe 79. In cel mai bun caz, poate considera ca suntem chit, desi pe 79 a fost la fel de irelevant ca aici. Pe 90 iar a luat-o de la Roma, si pe 100, i-am mai zis ca o sa fie mare rusine pentru el daca iar o ia...

Si da, colegii stiu foarte bine de ce am renuntat si nu am nici eu o problema in a-ti spune in caz ca nu stiai motivul; ci anume reprosurile despre timpul petrecut pe joc din partea persoanei cu care imi impart viata, motiv care a dus si al o ruptura pentru o perioada de timp. M-a facut sa realizez ca acolo unde jucam, o faceam 100%, eram mult prea implicat, si imi lua foarte mult timp, fiind unul dintre putini oameni care probabil mereu era in top, fara co-player si organizator de atac, si multe altele pe care le faceam cand eram in conducere. Aici, m-a fraierit puiu sa intru si m-am motivat vazand langa cine e, iar faptul ca mai intra si el pe cont, e un ajutor.

Ce pot sa zic, intepaturile tale sunt mai penibile decat scuzele ca esti genul de om care pupa-n dos pana pune mana pe topor. Iti urez succes in viitoarele aliate, si cine are ochi de citit ce am zis, sa o faca. Iar daca mint cu ceva, colegii din conducere sa ma contrazica. Eu acolo nu am jucat, dar din ce am mai citit printre randuri, cam asa a fost.

Nu o sa sufar oamenii care te ard cu prima ocazie si dupa apar pe extern cu "am felicitat echipa mai buna"; asa, si? Ce treaba are una cu alta...Hai sa jucam harta, si lasa-ne cu povesti despre cat de corect esti tu, ca ai demonstrat pe harta.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Ca sa te scutesc de alte explicatii penibile, si ca ultim raspuns al meu pentru tine:

"Incetarea relatiilor de diplomatie cu Roma acolo erau singura sansa ca TSL sa aiba o sansa la castigarea lumii, asa ca am luat-o.

Asta nu scuza faptul ca noi cei din TSL am facut un joc destul de slabut acolo.

Nu am de gand sa imi scuz actiunile. Jocul este unul de razboi, iar asta implica aliante si tradari."

1. Iti aduc aminte ca tu ai venit la noi pentru alianta, dupa cum stii, Roma si-a respectat mereu diplomatia si a inchis lumi cu diferite triburi. Putea sa faca asta si cu voi fara probleme. Aveai sanse de a castiga lumea si fara sa dai razboi miseleste.
2. Daca ai intrat sa castigi lumea, o puteai face la fel de bine cu Roma. Fara tradari, fara vrajeli ieftine.
3. Ai dat de niste tepari/slabani care erau tot vs Roma, si ai vazut sansa sa ii dai tu lu' Enyx/Roma peste tot pt ca ti-a refuzat alianta in pofida unui PNA.
4. Ai dat razboi pe niste motive penibile si puerile, nu intemeiate, nici pe departe. Daca erau intemeiate, discutia asta nu exista.
5. Nu faptul ca ai dat razboi e problema, si cum ai facut-o si pe ce motive, asta e mai penibil, si in special, faptul ca initial tot tu te-ai prezentat pentru o alianta.

In rest, dupa cum ti-am mai zis, ti-ai pierdut orice credibilitate de om corect si echilibrat, dpmdv.
 
Scor reacție
1
Salut din nou.

Nu ma intereseaza problemele tale din viata ta personala. Asta pana la urma este un joc si fiecare alocam lui o perioada de timp. Faptul ca nu stii sa ai o balanta viata - joc nu e problema mea, si a nimanui de pe aici sincer. Spala-ti rufele in privat te rog.

Eu am propus alianta pana la final, jucand impreuna continent langa continent.
Contra-oferta a fost sa jucam pe diagonala iar la final dupa ce dispar celelalte triburi sa jucam Roma vs TSL. Dupa consultari cu ceilalti din conducere am fost de acord, dar in acelasi timp am facut un PNA cu Reborn pentru ca inafara de 10 membri vechi TSL restul erau jucatori adunati de ici si colo.
Noi ne-am rezumat sa intram in Sud est asa cum am convenit,plus ca nu ne permiteam sa ne intindem neavand un numar mare de jucatori, voi ati intrat cu jucatori atat in k45, k54 si k44.

Au urmat recrutari in k45 asta probabil ca replica la PNA-ul nostru cu Reborn.

Alianta, sau oricum ai vrea sa numesti intelegerea aia, nu imi avantaja tribul cu nimic. Dar intradevar, am fost de acord cu ea si pentru asta merit sa fiu blamat.

Dar nu o sa imi cer scuze ca am incercat mai apoi sa repar o greseala ce in final s-a dovedit a fi fatala tribului meu. Singurul lucru care il regret e ca nu am rupt cu voi mai devreme sau ca nu am spus nu din start.

Si aici inchei.

Nu vreau sa intru prea mult in polemica aici pentru ca aici este lumea 100 nu 90.


O sa continui sa particip la conversatii daca au legatura cu lumea 100 si daca sunt civilizate si fara jigniri.
 
Sus