Discutii libere L100 !

catallinu

member
Scor reacție
3
Ca tot am ajuns la discutiile astea legate de orice e permis, voiam doar sa spun ca tine de oameni in final. Nu e razboi adevarat sa fie pe viata si pe moarte si caracterul omului se vede dintr-un joc.

Si pentru ca de-a lungul anilor Roma a fost acuzata de tot felul de nenorociri, uite ca oamenii din Roma nu sunt lipsiti de caracter. Si desi jucatorii ne antureaza sa cumparam conturi, ne incapatanam sa nu facem asta.

Ultimul care vrea sa vanda contul este Mihaitza84. Pentru cine e interesat si de dovezi, ma poate contacta in privat.
Si nu in ultimul rand, pentru adversarii nostri de pe harta, o dovada de fair play din partea Romei.


Succes in continuare. Si tie Mihaitza….cred ca ramai la pateu cu paine si saptamana asta
 

Best boboo

member
Scor reacție
0
Ca tot am ajuns la discutiile astea legate de orice e permis, voiam doar sa spun ca tine de oameni in final. Nu e razboi adevarat sa fie pe viata si pe moarte si caracterul omului se vede dintr-un joc.

Si pentru ca de-a lungul anilor Roma a fost acuzata de tot felul de nenorociri, uite ca oamenii din Roma nu sunt lipsiti de caracter. Si desi jucatorii ne antureaza sa cumparam conturi, ne incapatanam sa nu facem asta.

Ultimul care vrea sa vanda contul este Mihaitza84. Pentru cine e interesat si de dovezi, ma poate contacta in privat.
Si nu in ultimul rand, pentru adversarii nostri de pe harta, o dovada de fair play din partea Romei.


Succes in continuare. Si tie Mihaitza….cred ca ramai la pateu cu paine si saptamana asta
Sper va nu vrea si asta 500 euro :))
 

Vlaicu

member
Scor reacție
0
Salut din nou.

Nu ma intereseaza problemele tale din viata ta personala. Asta pana la urma este un joc si fiecare alocam lui o perioada de timp. Faptul ca nu stii sa ai o balanta viata - joc nu e problema mea, si a nimanui de pe aici sincer. Spala-ti rufele in privat te rog.

Eu am propus alianta pana la final, jucand impreuna continent langa continent.
Contra-oferta a fost sa jucam pe diagonala iar la final dupa ce dispar celelalte triburi sa jucam Roma vs TSL. Dupa consultari cu ceilalti din conducere am fost de acord, dar in acelasi timp am facut un PNA cu Reborn pentru ca inafara de 10 membri vechi TSL restul erau jucatori adunati de ici si colo.
Noi ne-am rezumat sa intram in Sud est asa cum am convenit,plus ca nu ne permiteam sa ne intindem neavand un numar mare de jucatori, voi ati intrat cu jucatori atat in k45, k54 si k44.

Au urmat recrutari in k45 asta probabil ca replica la PNA-ul nostru cu Reborn.

Alianta, sau oricum ai vrea sa numesti intelegerea aia, nu imi avantaja tribul cu nimic. Dar intradevar, am fost de acord cu ea si pentru asta merit sa fiu blamat.

Dar nu o sa imi cer scuze ca am incercat mai apoi sa repar o greseala ce in final s-a dovedit a fi fatala tribului meu. Singurul lucru care il regret e ca nu am rupt cu voi mai devreme sau ca nu am spus nu din start.

Si aici inchei.

Nu vreau sa intru prea mult in polemica aici pentru ca aici este lumea 100 nu 90.


O sa continui sa particip la conversatii daca au legatura cu lumea 100 si daca sunt civilizate si fara jigniri.
Salut,
Nu înțeleg de ce încerci sa-i explici lui Ficsie diverse aspecte din alte lumi, omul e clar frustrat...lasa-l.
 

Vlaicu

member
Scor reacție
0
Ca tot am ajuns la discutiile astea legate de orice e permis, voiam doar sa spun ca tine de oameni in final. Nu e razboi adevarat sa fie pe viata si pe moarte si caracterul omului se vede dintr-un joc.

Si pentru ca de-a lungul anilor Roma a fost acuzata de tot felul de nenorociri, uite ca oamenii din Roma nu sunt lipsiti de caracter. Si desi jucatorii ne antureaza sa cumparam conturi, ne incapatanam sa nu facem asta.

Ultimul care vrea sa vanda contul este Mihaitza84. Pentru cine e interesat si de dovezi, ma poate contacta in privat.
Si nu in ultimul rand, pentru adversarii nostri de pe harta, o dovada de fair play din partea Romei.


Succes in continuare. Si tie Mihaitza….cred ca ramai la pateu cu paine si saptamana asta
Salut,
Si eu am dovezi ca ati incercat sa cumparati cont, asa ca...usor cu gargara, ca incepeti sa va dati cu stangu-n dreptu'.
Succes.
 

Facsala123

member
Scor reacție
0
Ca tot am ajuns la discutiile astea legate de orice e permis, voiam doar sa spun ca tine de oameni in final. Nu e razboi adevarat sa fie pe viata si pe moarte si caracterul omului se vede dintr-un joc.

Si pentru ca de-a lungul anilor Roma a fost acuzata de tot felul de nenorociri, uite ca oamenii din Roma nu sunt lipsiti de caracter. Si desi jucatorii ne antureaza sa cumparam conturi, ne incapatanam sa nu facem asta.

Ultimul care vrea sa vanda contul este Mihaitza84. Pentru cine e interesat si de dovezi, ma poate contacta in privat.
Si nu in ultimul rand, pentru adversarii nostri de pe harta, o dovada de fair play din partea Romei.


Succes in continuare. Si tie Mihaitza….cred ca ramai la pateu cu paine si saptamana asta

Sunt curios ce o sa se intample...

O sa il interneze?
O sa ii ofere Divinno pretul cerut si o sa ii ia satele?
O sa il lase sa joace, semn ca au incercat sa ne prinda cumparand conturi ca sa aiba o scuza pentru pierderea lumii?

Cine poate sti..
 
Scor reacție
0
Salut,
Si eu am dovezi ca ati incercat sa cumparati cont, asa ca...usor cu gargara, ca incepeti sa va dati cu stangu-n dreptu'.
Succes.
Exista triburi ce cumpara conturi si triburi care cer 100 lei pe revolut .. in alta ordine de idei asteptam razboiul adevarat Roma vs ST.. pana acum ambele au atacat verigile ce le considera mai slabe..indiferent de “care pica prima-Legend sau revolut”, harta se va jucamin continuare pt ca vor fi sate suficiente in ambele tabere..o lume faina

PS: am vazut printurile cu mihaitza de ceva timp..a incercat si el saracu sa faca rost d un ban..de parca nu stia lumea ca e un cersetor…acuma s a si exteriorizat:)) indiferent c a fost vrajeala sau nu…mi se pare josnic sa ceri bani fie pe bune fie la harneala…dar nu e fa si cum nu ne am astepta de la mihaitza, membru ST, aliat cu hardy tzeparul si fost membru al DKabana…suma viciilor ramane constanta.
 
Ultima editare:

Redi cel Mare

member
Scor reacție
0
Vă luați de Hardy dar văd ca îi copiați strategia și recrutați în loc să cuceriți. Ziceți ca AAO e slab dar hai ca îi luăm la noi ca de atacat e mai greu :)). Până și alianță cu EC e o gluma bună. Așa ca vedeți-vă de joc și nu vă mai uitați în curtea altora. Nu are rost.
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Parca era si o vorba: Urasc tradarea, dar ii iubesc pe tradatori.

Sau era invers?

De ce ai recruta la greu dintr-un trib pe care il iei atat de mult la misto pentru ca are jucatori slabi, asa cum face ROMA cu AAO?

Va stricati calitatea tribului, nu e bine. Asa a facut si imperiul roman.

Bine, toate se vor uita la final de lume, asa cum am vazut ca se uita multe in jocul asta.

Unii apar dupa cateva lumi si sunt foarte vocali, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat inainte...

Succesuri tuturor! :)
 
Scor reacție
0
Parca era si o vorba: Urasc tradarea, dar ii iubesc pe tradatori.

Sau era invers?

De ce ai recruta la greu dintr-un trib pe care il iei atat de mult la misto pentru ca are jucatori slabi, asa cum face ROMA cu AAO?

Va stricati calitatea tribului, nu e bine. Asa a facut si imperiul roman.

Bine, toate se vor uita la final de lume, asa cum am vazut ca se uita multe in jocul asta.

Unii apar dupa cateva lumi si sunt foarte vocali, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat inainte...

Succesuri tuturor! :)
Majoritatea parerilor despre AAO pleaca legate de conducere; nu despre jucatori..cum se intampla mai mereu:)..de aia si ST s a aliat cu hardy….era frumos un razboi Roma - ST ..harta inca permite asta
 

Facsala123

member
Scor reacție
0
Vă luați de Hardy dar văd ca îi copiați strategia și recrutați în loc să cuceriți. Ziceți ca AAO e slab dar hai ca îi luăm la noi ca de atacat e mai greu :)). Până și alianță cu EC e o gluma bună. Așa ca vedeți-vă de joc și nu vă mai uitați în curtea altora. Nu are rost.


Pe langa ce a zis Watcher, e chiar amuzant cum un trib ce:
- a facut jocuri de culise sa incurajeze fuziunea intre 2 triburi ce au intrat pe lume special sa se bata (RAM si Hools);
- s-a aliat cu tribul celui mai paleta si lipsit de integritate jucator de triburile de pe server;
- a amenintat BMB-ul ca nu vor inchide lumea 94 impreuna, daca nu sta de partea ST-ului pe L100;
- a incercat de nenumarate ori sa recruteze jucatori din FIIND si sa cumpere conturi din Legend;
Sa ne imputeze noua ca facem recrutari de pe harta :)

S.T.-ul s-a injosit si a ajuns trib mamut, cu 6-7 academii (pe lume cu limita de 100 de membrii la trib) la 2 luni dupa inceperea lumii, si ajung sa ii reproseze ROMEI ca recruteaza jucatori nemultumiti de conducerea defectuoasa a jucatorului pe care tot serverul il stie drept paleta - jucator ce in prezent este aliatul #1 al ST-ului.

Spor la joc, surprizele vor continua.
 

Vlaicu

member
Scor reacție
0
Pe langa ce a zis Watcher, e chiar amuzant cum un trib ce:
- a facut jocuri de culise sa incurajeze fuziunea intre 2 triburi ce au intrat pe lume special sa se bata (RAM si Hools);
- s-a aliat cu tribul celui mai paleta si lipsit de integritate jucator de triburile de pe server;
- a amenintat BMB-ul ca nu vor inchide lumea 94 impreuna, daca nu sta de partea ST-ului pe L100;
- a incercat de nenumarate ori sa recruteze jucatori din FIIND si sa cumpere conturi din Legend;
Sa ne imputeze noua ca facem recrutari de pe harta :)

S.T.-ul s-a injosit si a ajuns trib mamut, cu 6-7 academii (pe lume cu limita de 100 de membrii la trib) la 2 luni dupa inceperea lumii, si ajung sa ii reproseze ROMEI ca recruteaza jucatori nemultumiti de conducerea defectuoasa a jucatorului pe care tot serverul il stie drept paleta - jucator ce in prezent este aliatul #1 al ST-ului.

Spor la joc, surprizele vor continua.
Esti din alt film, tinere...
 

Redi cel Mare

member
Scor reacție
0
Facsala asta crede ca și pământul e plat cred haha. Nu are rost sa aduc subiectul Babyee la lumina și ce ați putut scrie de acolo la jucătorii st. Vezi-ți de joc atâta am zis. Te crezi prea mare și ești mizerie de sub unghii
 
Scor reacție
0
Esti din alt film, tinere...
Oricine va bate e din alt film, e prost, e gunoi, nu stie de capu lui etc. dar voi ce sunteti ma?.. stie mesageru ca i ati vandut tribu la Hardy? Ca n a putut omu sa intre o lume si n ati putut bate un trib de palete , asa c ati ales varianta usoara, fuziunea sub conducerea lor?.. exact asta e motivu pt care conducerea da tonu si faptu ca parerea despre un trib e de fapt parerea despre conducere..cum voi fara conducerea RS n ati fost in stare sa bateti un trib mediocru, ati ales sa faceti fuziune, in situatia in care 50% din membrii joaca pe 99 si au ales sa rupa alianta cu el special… tot iti dai cu parerea pe aici legat de unu si de altu, dar nu vad unde e “hools” pe harta:)
 

Vlaicu

member
Scor reacție
0
Oricine va bate e din alt film, e prost, e gunoi, nu stie de capu lui etc. dar voi ce sunteti ma?.. stie mesageru ca i ati vandut tribu la Hardy? Ca n a putut omu sa intre o lume si n ati putut bate un trib de palete , asa c ati ales varianta usoara, fuziunea sub conducerea lor?.. exact asta e motivu pt care conducerea da tonu si faptu ca parerea despre un trib e de fapt parerea despre conducere..cum voi fara conducerea RS n ati fost in stare sa bateti un trib mediocru, ati ales sa faceti fuziune, in situatia in care 50% din membrii joaca pe 99 si au ales sa rupa alianta cu el special… tot iti dai cu parerea pe aici legat de unu si de altu, dar nu vad unde e “hools” pe harta:)
nu l-am jignit, i-am zis doar ca e din alt film.
Tot aud de chestia ca n-a reusit Hools sa-i scoata, in primul rand Hools nici nu macar nu a avut organizat pe RAM, fuziunea respectiva s-a facut din mai multe motive. Le stiti prea bine, dar incercati sa duceti orice discutie in favoarea voastra.
Am inteles ca o faceti sa destabilizati anumiti jucatori, sa-i recrutati, samd, asta e tactica Roma de mult, dar ce postati, de multe ori, e din alt film.
Stiu jucatorii aia ca defapt schimba tabara si ei o sa ramana doar cu asta?
La fel cu Hardy (nu-l cunosc, nu stiu ce a facut sau ce face), mestecati acelasi ca**t de cateva lumi incoace...ma aveti dantura?
 
Scor reacție
0
nu l-am jignit, i-am zis doar ca e din alt film.
Tot aud de chestia ca n-a reusit Hools sa-i scoata, in primul rand Hools nici nu macar nu a avut organizat pe RAM, fuziunea respectiva s-a facut din mai multe motive. Le stiti prea bine, dar incercati sa duceti orice discutie in favoarea voastra.
Am inteles ca o faceti sa destabilizati anumiti jucatori, sa-i recrutati, samd, asta e tactica Roma de mult, dar ce postati, de multe ori, e din alt film.
Stiu jucatorii aia ca defapt schimba tabara si ei o sa ramana doar cu asta?
La fel cu Hardy (nu-l cunosc, nu stiu ce a facut sau ce face), mestecati acelasi ca**t de cateva lumi incoace...ma aveti dantura?
Pai mestecam dar uite ca s a adeverit:))..nu ti pune semne de intrebare ca s a adeverit? Mai punem la socoteala si mesajele lui mihaitza care se milogeste de puiu sa i vanda satele, intai cu 3000, apoi cu 1800..fie real fie vrajeala, unde e “demnitatea” in asta?:)…peste tot pe toate lumile, aia de pierd au mereu aceeasi placa: “schimba tabara si raman doar cu asta”..aici nu va doare dantura de la mestecat rahat?..ca peste tot la fel, lasa pe aia de castiga sa si faca probleme de locuri la final..asa mestecau unii si pe 85, si n a ramas nimeni pe dinafara:)

PS: nici AAO n a facut nici un organizat de vreo 3 saptamani, deci cam aceeasi situatie cu Ram si Hools..probabil le place pacea prea mult..sau mna,sa stea capra.

PS2: Luand in considerare modu in care s a terminat 99 si cearta fix dintre triburile de au fuzionat aici..oare cum au ajuns triburile astea sa faca fuziune? Si daca au fuzionat, de ce unii jucatori s au dus la ST ? Care sunt motivele ? De ce n au ramas conducerile atat ram cat si hools sa organizeze K ala si au ales sa mearga in ST ? Raspuns: pentru ca hardy.

Spor la gasit scuze, ba ca recrutari ba ca adminii ba cumparari de conturi etcetcetc.
 

Vlaicu

member
Scor reacție
0
Pai mestecam dar uite ca s a adeverit:))..nu ti pune semne de intrebare ca s a adeverit? Mai punem la socoteala si mesajele lui mihaitza care se milogeste de puiu sa i vanda satele, intai cu 3000, apoi cu 1800..fie real fie vrajeala, unde e “demnitatea” in asta?:)…peste tot pe toate lumile, aia de pierd au mereu aceeasi placa: “schimba tabara si raman doar cu asta”..aici nu va doare dantura de la mestecat rahat?..ca peste tot la fel, lasa pe aia de castiga sa si faca probleme de locuri la final..asa mestecau unii si pe 85, si n a ramas nimeni pe dinafara:)

PS: nici AAO n a facut nici un organizat de vreo 3 saptamani, deci cam aceeasi situatie cu Ram si Hools..probabil le place pacea prea mult..sau mna,sa stea capra.

PS2: Luand in considerare modu in care s a terminat 99 si cearta fix dintre triburile de au fuzionat aici..oare cum au ajuns triburile astea sa faca fuziune? Si daca au fuzionat, de ce unii jucatori s au dus la ST ? Care sunt motivele ? De ce n au ramas conducerile atat ram cat si hools sa organizeze K ala si au ales sa mearga in ST ? Raspuns: pentru ca hardy.

Spor la gasit scuze, ba ca recrutari ba ca adminii ba cumparari de conturi etcetcetc.
Eu nu caut nici o scuza, voi vreti sa pareti ceea ce nu sunteti.
Tot ce pot spune e ca aveti anumite frustrari si incercati sa scapati de ele, aici, pe triburile.ro .
Pe 85 au ramas multi pe dinafară, nu mai bate câmpii...
Hai ca am lungit discutia prea mult. Succes.
 

Best boboo

member
Scor reacție
0
Eu nu caut nici o scuza, voi vreti sa pareti ceea ce nu sunteti.
Tot ce pot spune e ca aveti anumite frustrari si incercati sa scapati de ele, aici, pe triburile.ro .
Pe 85 au ramas multi pe dinafară, nu mai bate câmpii...
Hai ca am lungit discutia prea mult. Succes.
Tu pe 85 unde ai rămas?:))
 
Sus