SOF vs CIRC

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

marius baga atunci si sh, ca noi oricum dak ne aduni individual sarim peste punctajul per total al tribului :))

primii 13 jucatori de la noi au impreuna 48.26 milioane :)) top 28 nu top 60 :))

@puyut, o sa scriu diseara o compunere, ca acum tb sa plec
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2154

Deci inainte sa faci comparatie poate te uiti si te documentezi inainte sa vorbesti. Eu nu stiu cum se face calculul la inamici invinsi pe triburi, dar am facut o comparatie in top 60 la individual ca nu am avut timp sa calculez pentru toti.

Inamici invinsi de playerii din SOF din TOP 60 (inamici invinsi): 29.82 milioane ( 9 playeri)
Inamici invinsi de playerii din CIRC din TOP 60 (inamici invinsi) : 19.77 milioane ( 6 playeri)

aici e vb de tot tribul nu de cativa playeri!!!!
 

DeletedUser2154

marius baga atunci si sh, ca noi oricum dak ne aduni individual sarim peste punctajul per total al tribului :))

primii 13 jucatori de la noi au impreuna 48.26 milioane :)) top 28 nu top 60 :))

@puyut, o sa scriu diseara o compunere, ca acum tb sa plec

ma sa nu scrii mult ca nu citesc!!!
 

DeletedUser

Deci inainte sa faci comparatie poate te uiti si te documentezi inainte sa vorbesti. Eu nu stiu cum se face calculul la inamici invinsi pe triburi, dar am facut o comparatie in top 60 la individual ca nu am avut timp sa calculez pentru toti.

Inamici invinsi de playerii din SOF din TOP 60 (inamici invinsi): 29.82 milioane ( 9 playeri)
Inamici invinsi de playerii din CIRC din TOP 60 (inamici invinsi) : 19.77 milioane ( 6 playeri)

Imi place ca ai ales doar clasamentul care va avantaja :))
 

DeletedUser

Imi place ca ai ales doar clasamentul care va avantaja :))

Chiar nu stiu cum se calculeaza acest clasament, dar poate ne lamuresti tu daca stii si ne explici cum va convine voua. Eu am luat efectiv si am calculat topul invidual al agresorilor pentru primele 60 de pozitii din joc. Daca venea SH sa zica ceva aveau tot dreptul pentru ca sunt number 1 la atacatori.
 

DeletedUser

va spun eu cum se calculeaza clasamentul, pt ca am reusit sa aflu intr-un final, ce-i drept de pe .net mi-a aflat un prieten/prietena, pt ca aici nu stia nimeni :))

Nu stiu daca este corect, dar teoretic punctajul individual ca agresor inseamna numarul locurilor in ferma distruse, adica 5 mil ca agresor reprezinta , punand o medie de 20k trupe pe sat, un total de 250 de sate full distruse. La aparatori identic, 5 mil ca aparator = s-au spart in tine 250 de atacuri full.

Calcularea punctajului ca agresor pe trib s-a schimbat. Inainte se adunau punctajele individuale ale tuturor membrilor tribului ca agresori, si dadeau un numar, acela fiind punctajul tribului. Avea o greseala majora acel punctaj, de exemplu eu daca stateam un an in tribul x si apoi intram in tribul y , acelui trib i se aduna si punctajul meu ca agresor, deci era identic cu calcularea punctajului clasic, cel de puncte.

Acum punctajul ca agresor pe trib inseamna strict punctele dobandite de jucatori in tribul respectiv. Daca eu intru acum in SH, la trib nu se adauga nimic, chiar daca eu am 4 mil ca agresor, se adauga treptat doar ce atac ca membru al tribului respectiv, cand ies punctele raman acolo. Este mult mai corect asa, altfel era banal, puteam si singur sa adun punctajul tuturor membrilor ca sa vad ce punctaj are tribul. Totusi au aparut niste erori la trecerea de la noul sistem la cel vechi.
 

DeletedUser

sa facem puyut cum am promis statistica intre circ si sof, dar iti spun din start, ca nu are nici o valoare, doar dpdv statistic sa spunem, alta era treaba daca erati unii langa altii..

2 CIRC 42,11 Mio.
6 Special Operation Forces 28,59 Mio.

la asta vroiai sa ma refer.

In primul rand nu stiu exact Circ cand a fost infiintat, adica a mai fost in trecut, dar la un moment dat era Elite, deci punctajul relizat de elite er trebui sa fie si el pe undeva pe acolo, oricum separat de cel al Circ-ului. Si de asemenea nu stiu daca punctajul actual este adunat cu puntajul circ de atunci de cand a mai existat. Daca tribul nu a fost desfintat atunci cand s-a creat elite, inseamna ca s-a adunat, daca nu, nu pot garanta.

Ce sa spun de statistica..circ a rupt mai multe trupe :)), eu avut si razboiul cu rip in trecut, unde au dat .. cat au dat da au dat in jucatori cu sprijin, mi se pare ca ei l-au dus pe leto pe 4 (4 leto 13,56 Mio.) ca aparator (poate gresesc dar stiu ca leto era pe k55 parca .. deci in zona circ), deci au atacat mai mult.. au luat satele mai greu.

Daca s-ar putea gasi statistica exacta in cadrul razboiului Sof-Circ, pt ca asta va intereseaza, ar fi ceva, dar acolo e clasamentul general, cu toate razboaiele adunate, de cand au fost infiintate triburile.. deci prea mari tangente cu acest razboi nu are. :)
 

DeletedUser

iti multumim pentru informatii, chiar habar nu aveam despre cum se calculeaza acest punctaj.
 

DeletedUser

Nu stiu daca este corect, dar teoretic punctajul individual ca agresor inseamna numarul locurilor in ferma distruse, adica 5 mil ca agresor reprezinta , punand o medie de 20k trupe pe sat, un total de 250 de sate full distruse. La aparatori identic, 5 mil ca aparator = s-au spart in tine 250 de atacuri full.

Aici trebuie sa te contrazic. Stiu deoarece aceasta informatie am aflat'o de la un admin si orice nu o crede este liber sa intrebe prin sistemul de suport. Punctele ca agresor inseamna numarul trupelor omorate de la inamic. Tocmai de aceea cand ataci un sat si primesti mesajul "Nici unul dintre luptatorii tai nu a supravietuit ..." nu cresti in rang ca atacator.
Punctele ca aparator inseamna trupele omorate tot de la inamic.
 

DeletedUser

Aici trebuie sa te contrazic. Stiu deoarece aceasta informatie am aflat'o de la un admin si orice nu o crede este liber sa intrebe prin sistemul de suport. Punctele ca agresor inseamna numarul trupelor omorate de la inamic. Tocmai de aceea cand ataci un sat si primesti mesajul "Nici unul dintre luptatorii tai nu a supravietuit ..." nu cresti in rang ca atacator.
Punctele ca aparator inseamna trupele omorate tot de la inamic.

e fals ce spui tu man :)) pai eu 90% din rapoarte cred ca le am pe rosu.. si totusi cum am urcat :)) ai mentionat sa intrebam pe cineva.. iti spun eu ca am intrebat, si raspunsul a fost : nu stiu cum se calculeaza, daca vrea cineva va arat pe privat, aici nu am voie :), oricum e total eronat ce spui, ca nu cresc atunci cand nu spargi satul, dar daca este asa, atunci e prost facut programul :)
 

DeletedUser

Hai ca ne vom convinge, am intrebat prin sistemul de suport. Acum sa asteptam si vedem cum este :)
 

DeletedUser

pai asta am spus si eu mai devreme, cand m-am referit ca am intrebat aici si nu stiau, chiar asa mi s-a raspuns, apoi mi s-a dat o informatie gresita. Oricum presupun ca cei care au conceput sistemul are oarece minte.. pt ca logic daca o luam, e total aiurea sa nu se puncteze acele rapoarte, acolo iti afiseaza mesajul ala "ca nu au fost culese informatii" , pt ca nu ai trimis tu spioni :)), daca ai in atac si 50 de spioni de multe ori vezi raportul complet, deci atunci se puncteaza sau cum ? :)) ilogic ;)
 

DeletedUser4933

Aici trebuie sa te contrazic. Stiu deoarece aceasta informatie am aflat'o de la un admin si orice nu o crede este liber sa intrebe prin sistemul de suport. Punctele ca agresor inseamna numarul trupelor omorate de la inamic. Tocmai de aceea cand ataci un sat si primesti mesajul "Nici unul dintre luptatorii tai nu a supravietuit ..." nu cresti in rang ca atacator.
Punctele ca aparator inseamna trupele omorate tot de la inamic.


E chiar invers.....daca ai un raport rosu si te uiti dupa cateva ore, vezi exact cate trupe ai omorat......adica cu o eroare de virgula ca nu iti da decat in mii.....dupa ce am rupt sa zicem 10 sate pe un jucator.....toate rosii....am urcat sa zicem ca agresor cu 30.000.....in felul asta am aflat cam cate trupe am omorat......se pun si trupele omorate primite suport.....

Si la fiecare om omorat ti se pune cate locuri ocupa in ferma....cav grea 6 ti se pun 6 puncte....etc...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2404

mazare are dreptate si parerea mea e ca la total triburi ca agresor se pun pctele facute de membrii in momentul cand erau in trib (daca un jucator precum mazare iese din sh, pctele ca agresor la trib nu se scad ele raman la fel, scz de exemplu) deci daca membrii precum nanmarius au intrat in SOF totalul ca agresor al tribului ramane acelasi se vor pune pctele omorate in cadrul tribului. daca gresesc sa ma contrazica cineva
 

DeletedUser

man, citeste mai atent , am scris asta de prima data :)) da, asa este, si treaba cu locul in ferma, dasta am dat si exemplu, ca altfel nu ma mai apucam sa fac afirmatii :)
 

DeletedUser

Aici trebuie sa te contrazic. Stiu deoarece aceasta informatie am aflat'o de la un admin si orice nu o crede este liber sa intrebe prin sistemul de suport. Punctele ca agresor inseamna numarul trupelor omorate de la inamic. Tocmai de aceea cand ataci un sat si primesti mesajul "Nici unul dintre luptatorii tai nu a supravietuit ..." nu cresti in rang ca atacator.
Punctele ca aparator inseamna trupele omorate tot de la inamic.

Este total gresit.

Clasamentul agresorilor se afla in functie de nr fermei pe care-l ocupa trupele care au fost nimicite de agresor.

Rapoartele "rosii" sunt actualizate dupa aprox 1 saptamana , ptr a nu se putea calcula nr trupelor care sprijina un sat in timp extrem de scurT( daca eu atac un sat si raportul este rosu, datorita acestui clasament pot afla exact cate trupe sunt in acel sat si pot lua o decizie ptr evenimentul urmator, deci este o decizie corecta de a se actualiza la o per cat mai mare).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus