despre brandul de trib in lumea 7

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

bla bla :D ...mod...si iarasi mod......

Nu nu ... mud...si iarasi mud...... ;)


Neavand ce face si gandinduse la mine....

Am sa plec de la presupunerea ca asta nu e spam is voi nu sunteti atat de sa nu spun cum sa faci afirmatii nefondate si atunci astept sa va sustineti spusele , nu sa va tavaliti prin noroi incercand sa ne trageti pe noi (inclusiv in conflicte stupide si inutile)


:confused:unde esti tu Tepes Doamne ca punand mana pe ei...
 

DeletedUser

Ai nimerit-o doar partial, chiar nu aveam ce face . Insa esti ultima persoana la care m-as fi gandit, din moment ce nu te cunosc ,nici macar online.
Cat despre tribul voastru, mi se cam rupe.Dar deja a devenit plictisitor sa vorbiti mult despre nimic.
Propaganda pe forum trebuie sustinuta in primul rand cu dovezi pe harta si e prea devreme sa vorbim despre harta la nivelul actual de dezvoltare al lumii 7.

Acum partea cu noroiul .... probabil tu stii mai bine, facand desigur aluzie la nick-ul tau.Si nu, nu-mi plac Muppets.



P.s. : Voi astia din mud ,ati putea gasi alta culoare ? Rosul e destul de iritant ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dragul meu gabi....
rosu e facut sa incite
cat despre noroi...tu l-ai adus cu tine in discutie, e recuzita-ti propie ...o renegi?

ps. inca nu vad argumente solide, doar lauda desarta a persoanei tale
 

DeletedUser

Cati dintre cei din trib , din MoD au jucat pe .net? Sau e doar o parte din povestea voastra si .net.....
 

DeletedUser7039

Pai noi nu jucam pe net... Noi nu avem netul acasa si din cauza asta:mad:
 

DeletedUser

Cati dintre cei din trib , din MoD au jucat pe .net? Sau e doar o parte din povestea voastra si .net.....



Illidan Stormrage
hiotikiri battousai
nemesys3000
Lord Rayden
Eek!
hiotikiri battousai
superfr
Psycho Dad
Harvester of Sorrow
Waler
Elevation
regelesatan
HUN73R
b3sT
wooxer
TheReapper
ANDREYYY-01
jessie
Waler
Masters
POKERISTUL

de astia stiu eu ....

in joc am fost alaturi de Lord Rayden si psyho dad ( 2 si 15),wooxer(15), superfr(15)
in 2 am invatat de la marele trib HOT , in 15 am aplicat, zis eu cu succes, 8 saptamani la rand am fost nr 1 eu pe continentul meu, si psyho dad pe al lui. dar nu se compara experienta net cu ro...parerea mea, aici intervin pb de moral, zi si noapte, mai multa pasiune si...nu mai spun ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

....

Cat despre tribul voastru, mi se cam rupe.Dar deja a devenit plictisitor sa vorbiti mult despre nimic.
Propaganda pe forum trebuie sustinuta in primul rand cu dovezi pe harta si e prea devreme sa vorbim despre harta la nivelul actual de dezvoltare al lumii 7.


P.s. : Voi astia din mud ,ati putea gasi alta culoare ? Rosul e destul de iritant ...

cred ca tu crapi de ciuda ca la tine in trib nu se practica activitati de branding.nu ma cobor la nivelul tau pentru ca ar fi umilitor pentru mine dar iti voi spune o veche zicala pe care poate in timp o vei pricepe:doar prostu moare de grija altuia si cainele de drum lung.

nu vreau sa te simti jingit si nu am incercat sa te jignesc dar daca vrei sa fi respectat si apreciat incearca sa inveti cate ceva de la persoanele care au avut aceasta idee si cum incearca sa lupte pentru promovare.poate iti va prinde bine la imaginea ta de jucator.indiferent daca esti sau nu cunoscut doar de 4-5 oameni in joc.

nu cred ca postezi aici doat pt a te face de ras ci pentru a iti dezvolta veleitatile oratorice si diplomatice.spor in continuare si sper ca lumea va aprecia o evolutie reala atit in exprimarea ta cat si vizavi de argumentele pe care le aduci pentru a sustine ceea ce crezi si postezi cu atita patos pe forum.

 

DeletedUser

cred ca tu crapi de ciuda ca la tine in trib nu se practica activitati de branding.nu ma cobor la nivelul tau pentru ca ar fi umilitor pentru mine dar iti voi spune o veche zicala pe care poate in timp o vei pricepe:doar prostu moare de grija altuia si cainele de drum lung.

nu vreau sa te simti jingit si nu am incercat sa te jignesc dar daca vrei sa fi respectat si apreciat incearca sa inveti cate ceva de la persoanele care au avut aceasta idee si cum incearca sa lupte pentru promovare.poate iti va prinde bine la imaginea ta de jucator.indiferent daca esti sau nu cunoscut doar de 4-5 oameni in joc.

nu cred ca postezi aici doat pt a te face de ras ci pentru a iti dezvolta veleitatile oratorice si diplomatice.spor in continuare si sper ca lumea va aprecia o evolutie reala atit in exprimarea ta cat si vizavi de argumentele pe care le aduci pentru a sustine ceea ce crezi si postezi cu atita patos pe forum.

Intradevar ,tribul meu de pe lumea 7 e jalnic.
Defapt zicala e ceva de genul : Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia,dar cine se mai uita :)
Nu incerc sa devin cel mai cunoscut jucator de pe .ro, incerc sa fiu cat mai enervant pentru voi ... astia de pe forum.Mari zei ai unui joc ,care cred ca daca cuceresc un sat, intreaga lume e la picioarele lor.
Cat despre dezvoltarea mea ca ilustru orator (apropo veleitati nu are ce cauta in acest context), nu cred ca pot face acest lucru pe un forum.
In primul rand ,posturile au legatura mai mult cu partea scrisa a unei limbi ,decat cu cea orala.In al doilea rand, ma pot documenta(google) mai bine inainte de a raspunde in legatura cu un subiect ,lucru ce nu-l poti face intr-o confruntare verbala(orala).
Cand te-ai referit la acest subiect ,cred ca te gandeai la acele notorii debates ... dar aici e cu totul altceva.Intradevar si discutiile de pe forum ajuta la ceva, contribuie la constructia unui caracter ... insa nu la fel de mult ca acele debates.
Si as aprecia ca atunci cand vei mai face referiri la mine ,ca persoana, sa te documentezi inainte ... fie ea si o documentare superficiala,chiar nu e prima data cand scriu pe acest forum si chiar nu joc de doua zile acest joc. Eu m-am interesat de "tribul" vostru si stiu de ce am facut acea comparatie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dap.. asta da activitate de branding, superfr :))) :))).

E clar ca vreti sa faceti ceva, ca aveti o idee asupra rezultatului final, dar nici cea mai mica idee de cum sa reusiti.

@ miss piggy, daca dumneavoastra sunteti responsabila cu p&p, 'brand making', in locul dumneavoastra as lasa si pe altcineva sa incerce :p.

apropo, rosul nu e 'incitant' e 'iritant', noroc ca nu moderez lumea 7, fiindca mar durea ochii sincer de la atata rosu si asa e greu sa citesti un post cu rosu si bolduit pe deasupra..

sau poate ma lasa ochii la 18 ani :D
 

DeletedUser

Deci cei din MoD au si experienta netului, unii din ei... Se cunosc intre ei de ceva vreme... Pareti o poveste minunata.. Dar unde e gunoiul...sub ce pres l-ati ascuns? Nobilari interne de pe sittere marca spaiky nu aveti ? sau alte lucruri de genul asta...

Dap.. asta da activitate de branding, superfr :))) :))).

E clar ca vreti sa faceti ceva, ca aveti o idee asupra rezultatului final, dar nici cea mai mica idee de cum sa reusiti.

E de apreciat faptul ca se incearca sa se faca ceva... Poate ca nu stiu exact cum sa reuseasca, dar cine stie oare....

@ miss piggy, daca dumneavoastra sunteti responsabila cu p&p, 'brand making', in locul dumneavoastra as lasa si pe altcineva sa incerce :p.
Miss piggy... lasa copii sa posteze pe forum... da-le drumul din lesa... nu vezi ce zice lume...ca ii priponesti ca pe niste animele... bad girl... Esti pedepsita... Spui de 20 de ori Inger ingerasul meu.. Si alta data nu mai scapi asa de ieftin... la manastire ajungi... :mad:

Acum vorbind serios eu chiar apreciez ce incearca sa faca... E greu sa faci o propaganda de amploare cand nu sunt decat aprox 20 de jucatori cu nobili (m-am uitat la pct jucatorilor si am presuspus un pic..)....asta eu o vad doar ca o pregatire ptr adevarata propaganda care va fi desfasurata cand vor incepe atacurile cu nobili intr-un numar mult mai mare...Poate ma insel eu... :confused:

apropo, rosul nu e 'incitant' e 'iritant', noroc ca nu moderez lumea 7, fiindca mar durea ochii sincer de la atata rosu si asa e greu sa citesti un post cu rosu si bolduit pe deasupra..

Asta e riscurile meseriei de user...crezi ca mie mi-e usor sa citesc asta??? Asta e culoarea "Infamului" doar (il salut pe lamine pe aceasta cale :p) si a lui Dave (el e chiar mai rau decat restul la un loc... e taios) mai nou..

S-a dorit sa se atraga atentia...Sa se individualizeze... ce doreai sa foloseasca ? roz bon bon cu picatele...

sau poate ma lasa ochii la 18 ani :D
impliniti sau neimplinititi? sper ca nu esti si tu una din exceptiile de care vorbea albertus...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

oh da, replica lui nihilius, sunt sigur ca daca eram un user oarecare ( postura din care de altfel am si postat ) nu imi disecai postul cu atata savoare:D:rolleyes:.

Culuarea ma irita.. i-am zis-o si lui Lamine, lui Dave inca nu am avut ocazia sa ii spun.. sunt sigur ca va citi acum :)) .

Da, se mai intampla sa gresesc cand scriu.. nu-i problema... mersi ca mi-ai aratat, altadata cand am sa gresesc o sa fiu sigur ca o sa fie un cavaler care sa imi arate unde am gresit, fiindca nimic nu e mai important decat o amarata greseala, iar acel cavaler esti tu:p

impliniti sau neimplinititi? sper ca nu esti si tu una din exceptiile de care vorbea albertus...

Impliniti.. trebuie sa recunosc ca nu am idee despre ce exceptii a vorbit albertus, sunt sigur ca daca e un subiect asa de interesant incat abia astepti sa imi spui totul despre el pe privat.:rolleyes:

Off si ca sa nu uit, critica nu e un lucru rau, daca vrei sa construiesti un pod nu e deajuns sa iti doresti, trebuie sa si stii ce faci.:confused: ( tinand totusi de proportii :D )

acum te rog sa ma scuzi, trebuie sa ma pun sa gasesc ce inseamna nihilo nihil.. :rolleyes:
 

DeletedUser

Alta intrebare ptr miss piggy... dc aveti profilul numai in engleza? parca e si o regula ca profilele sa fie in limba romana... :confused:


sacalaka ...nu e despre tine si ce iti place tie...e despre MoD... tu te-ai referit la Mod si eu am analizat ce ai spus tu despre ei...singura parte care nu avea legatura directa, doar indirecta e ce am scris despre varsta ta...

Uita-te la cum postez eu inainte de a face pe victima.. Poti sa vezi ca de obicei disec un topic si dau replica pe bucatele... nu iti inchipui ca am facut asta ptr tine special...te supraestimezi..

Acum nu ai zis nimic de Mod, ai vorbit doar de cat de victima esti tu...Revino la MoD mai bine, n-am chef sa imi iau vreun warn absolut gratuit pentru tine...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

brandul trebuie sa fie in primul rand un nume cunoscut si o imagine dar cu siguranta nu cea pe care vreti voi sa o creati ci imaginea pe care ceilalti o percep ...si asta va veni in timp

...despre MoD putini sunt cei care stiu foarte multe, mai degraba vedem cateva nume de jucatori acolo care pot fi etichetate drept branduri...despre trib nu stiu ce sa zic :rolleyes:

din punctul meu de vedere branduri sunt :TLD, Avalon, Alger, Mason, noobs, etc, etc...nume cunoscute care te duc imediat cu gandul la diversi jucatori care si-au creat imaginea, buna, sau mai putin buna, atat in joc cat si pe forum...

toti incercam mai mult sau mai putin sa transformam tribul nostru intr-un brand si cu toate astea sunt sute de triburi no-name....pentru ca e din ce in ce mai greu sa iesi in evidenta cu ceva

...un joc bun nu mai ajunge, pentru ca sunt multi care joaca bine, de inobilari interne se ocupa Spaiker :D, de recrutari masive TLD :rolleyes:, Avalon e deja legenda iar de triburi mamut nici nu mai vorbesc, sunt cateva memorabile nu?:D


Sper ca nu am suparat pe nimeni ca nu am de gand sa ma cert cu voi :p
 

DeletedUser

Ar fi de preferat ca topicul ACESTA sa nu ramana neglijat.... pentru ca, intr-adevar, e o idee buna.


O propaganda scurta pe forum....ca apoi, tribul sa devina renumit in timpul jocului.
Nu asa, cum procedeaza baietii din MOD, ciorovaindu-se cu rosu..... in cel mai bun caz, impresioneaza doar pustanii noi veniti pe forum...dar si astia o sa-i uite repede, daca vor incepe sa bage Jetix episoade noi cu Naruto :D
 

DeletedUser

eu am fost nevoit sa ma uit la un episod ( pe youtube )....cand eram pe Lumea 4, un trib de fanatici Naruto faceau probleme micutelor mele sate.... deci m-am documentat, ca sa pot discuta cu ei pe aceeasi lungime de unda. Un "chakra" bagat la misto , un "genin" introdus aleatoriu....si-am obtinut PNA-ul :p


Mie imi place rosul :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Atata sfada si nici un pic de rosu!!
Rusine mie, noua...
ma simt ca la o intalnire AA:

prezentarea tribului recunosc ca trebuie tradusa . multumesc pentru atentionare;

recunosc ca am avut o prima trimitere la marginea hartii in MoD

si... recunosc ca admir pe dave si lamine ca stil de joc, pasiune si mai ales strategie(aici mai mult dave), pe forum nu i-am urmarit pe nici unul.(nimeni nu e perfect) N-am stiut ca e culoarea lor.

Sakala daca tu la 18 ani ai probleme cu ochii...mai bine le tratezi acum. Nu e nevoie sa cauti pe google sa aflii cum rosu domina, incita si excita (nervul optic , nu te gandi la prostii).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ar fi de preferat ca topicul ACESTA sa nu ramana neglijat.... pentru ca, intr-adevar, e o idee buna.


O propaganda scurta pe forum....ca apoi, tribul sa devina renumit in timpul jocului.
Nu asa, cum procedeaza baietii din MOD, ciorovaindu-se cu rosu..... in cel mai bun caz, impresioneaza doar pustanii noi veniti pe forum...dar si astia o sa-i uite repede, daca vor incepe sa bage Jetix episoade noi cu Naruto :D


vulpe sireata sau pui nevinovat?

E o diferenta intre o scurta prezentare si o promovare a unui produs (in cazul nostru trib). La fel este o diferenta si intre a te ciorovai si a fi ursul care trece linistit in timp ce cainii latra sau pisicile scuipa.

 

DeletedUser

MoD-ul e un trib care reuneste o gramada de veterani ai jocului, la o simpla privire pe lista jucatorilor, oricine a jucat macar jumatate de an pe serverul romanesc recunoaste nume mari, jucatori care au facut istorie aici.
E normal, cand sunt atatea personalitati la mijloc, fiecare sa vrea sa iasa in fata, sa se afirme, sa aduca un plus de "publicitate" tribului din care face parte. Si e si mai stresant pentru noii membri sa se impuna, fiind inconjurati de asemenea "monstri sacri".

Asa ca fiecare incearca, intr-un mod sau altul, facand mai mult sau mai putin spam sa iasa in fata! Si vor iesi, pe multi din ei ii cunosc din l3 (unde am fost si eu MoD-ista), dar nu numai. Nu sunt genul care sa taca si sa faca. Din contra, vorbesc mult, si in general fac cel putin la fel de multe pe cat se lauda!

Contrar lor, noi, noobi, suntem mult mai linistiti (cred ca sunt singura nooaba carea a primit warn pentru spam :D). Majoritatea colegilor sunt jucatori buni, nu sunt insa jucatori faimosi, si daca e cazul de facut show, se face pe forumul intern, aici intervenim extrem de rar, si doar atunci cand chiar avem ceva de spus! Vorba aztecului, daca avem ceva de zis o facem prin reprezentantul nostru, martzian.
Noi nu incercam sa ne promovam brandul, preferam sa ramanem in umbra, mergem pe pricipiul "tace si face".

Insa e drept, daca toti ar fi ca noi, probabil forumul extern ar fi tare monoton :D, asa ca in calitate de mare consumator de spam, apreciez asemenea topicuri ca cel deschis de miss piggy!
 

DeletedUser

@ miss piggy, reciteste-mi postul.. apoi mai citestel odata.

Daca nici acum nu intelegi ce vreau sa spun ma las batut.

a si btw. eu am avut grija sa iti scriu nick`ul corect, chiar daca tot restul postului 'a fost o jignire' pt. dumneavoastra :)))))).

cat despre culuarea aceea, pastrati-o sa va aduca multe bucurii si multe sate, sunt sigur ca o sa va excitati dusmanii ( optic ) si nu vor mai putea continua.:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus