despre brandul de trib in lumea 7

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Desi ,,culuarea aceea" pare enervanta, eu m-am obisnuit cu ea... E un mod de a fii identificati mai repede cei din MoD (trebuie totusi sa fim atenti sa nu ii luam pe toti cei care posteaza cu rosu ca fiind din acel trib)

Oricum daca si-au propus sa atraga atentia pe forum sigur au reusit.. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

vulpe sireata sau pui nevinovat?

E o diferenta intre o scurta prezentare si o promovare a unui produs (in cazul nostru trib). La fel este o diferenta si intre a te ciorovai si a fi ursul care trece linistit in timp ce cainii latra sau pisicile scuipa.


pui nevinovat ( sa mai incercam si neshte role-playing :D )

Cunosc si eu diferentele alea. Tocmai de-aia zic ca am avut dreptate....doar primul tau mesaj are un parfum (abia perceptibil ) ce aduce a brand-ing.... restul e cotcodaceala ( :rolleyes: ). Iar ursul nu a prea trecut linistit.

In fine.... continuati-va "promovarea" produsului. Sper sa nu fiu nevoit sa va reclam la Protectia Consumatorului, asta ca jucator de triburi masochist, caruia ii place sa fie atacat si sa geama incetisor dupa sprijin :)))
 

DeletedUser

@ miss piggy, reciteste-mi postul.. apoi mai citestel odata.

Daca nici acum nu intelegi ce vreau sa spun ma las batut.

a si btw. eu am avut grija sa iti scriu nick`ul corect, chiar daca tot restul postului 'a fost o jignire' pt. dumneavoastra :)))))).

cat despre culuareaaceea, pastrati-o sa va aduca multe bucurii si multe sate, sunt sigur ca o sa va excitati dusmanii ( optic ) si nu vor mai putea continua.:D

am citit si recitit, asta e tot ce mi-a sarit in ochi...

Asta ati citit?
1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greºelile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât conþinutul mesajului se pierde, puteþi raporta acel post. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pui nevinovat ( sa mai incercam si neshte role-playing :D )

Cunosc si eu diferentele alea. Tocmai de-aia zic ca am avut dreptate....doar primul tau mesaj are un parfum (abia perceptibil ) ce aduce a brand-ing.... restul e cotcodaceala ( :rolleyes: ). Iar ursul nu a prea trecut linistit.

In fine.... continuati-va "promovarea" produsului. Sper sa nu fiu nevoit sa va reclam la Protectia Consumatorului, asta ca jucator de triburi masochist, caruia ii place sa fie atacat si sa geama incetisor dupa sprijin :)))

Ursul a trecut linistit, puisor...nu a injurat , nu a provocat, a mai dat o explicatie doua..nimic extraordinar.
Primul post nu seamana atat a promovare..cat a nota explicativa , a introducere in joc. Daca vrei e o incursiune in mediul pentru o mai buna comunicare.
preferai un spot publicitar de genul:
"Vrei sa vii in MoD sa testezi ? Te incearca fellingul? Arata-ne ca meriti sa fii un Mesager al Mortii! ..."???
 

DeletedUser2368

Am o singura nedumerire la care miss piggy poate poti sa-mi raspunzi:

Cum a putut sa fie innobilat ANDREYYY-01 cand era cu voi acolo? :D Cum a putut Crioli sa fie atacata atat de mult si sa piarda toata armata? :( Cum puteti sa va certati pe forum? :D

21437 ANDREYYY-01 MoD 259 1 259 - R.I.P. Pacat era un jucator bun, teamu la stricat...! :)

Oricum GG MoD... Sper s-o duceti bine... si sa scapati de cei care va strica imeginea tribului ! :D
 

DeletedUser

hmmm buna intrebare, desi explicatia o stii cu siguranta.
neam de pradatori cei mai multi au preferat atacul apararii si au fost prinsi cu pantalonasii in vine. o bataita in asemena conditii e mai degraba un imbold(zice el, in timp ce eu cred ca o lectie pentru noi toti)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1627

2.Referitor la clasament ..
Eu aveam impresia despre voi [ sau cel putin asa a ti lasat sa se inteleaga , ca stapaniti mai bine jocul ]...
Nimeni nu baga in seama numarul de puncte ..
Nici acum ..nici peste o luna .
Doar ca ce am prezentat eu , nu este clasamentul de puncte .....este clasamentul atacator ...ceea ce este cu totul si cu totul altceva
Un jucator care inspira teama , este un jucator care i si domina autoritar zona ..
Un jucator care i si domina autoritar zona are doua varaiante ...
a]aliante peste aliante si joaca sim city
b]Se impune in jurul lui prin trupe ..[si atunci are o pozitie buna in clasamentul acela

Un jucător care domină zona în perioada de început a jocului îi oferă un "boost" puternic și o moarte lentă. Nu sunt acel tip de om.

Respectele mele aztecule,

Dar numai judeca oameni pe care nici măcar nu îi cunoști!

Eek!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser706

Un jucător care domină zona în perioada de început a jocului îi oferă un "boost" puternic și o moarte lentă. Nu sunt acel tip de om.

Respectele mele aztecule,

Dar numai judeca oameni pe care nici măcar nu îi cunoști!

Eek!

Colega ..
Nu mi permit sa judec pe cineva pe care nu il cunosc sau/si alaturi de care nu am jucat ..
Eu am analizat afirmatia colegului tau care spunea :

Eek! este ca o masina de lupta de neoprit , cea mai cotropitoare fortza a naturii nedezlantzuita momentan , a scos din top 10 tot ce era posibil pana acum iar acum vrea sa isi continue suprematia . Este un mesager al .... "stim noi cui" si are un hobby de a baga frica in orice exista.

Deci daca citeai cu atentie topicul intelegeai in ce context am spus despre tine ca nu esti un jucator de prim plan ..
Cel putin pana acum ..
Asta nu inseamna ca esti un jucator prost ...
Nu sunt in masura sa mi dau cu parerea ...
Eu am analizat doar cei ai jucat pana acum in L7 ...
 

DeletedUser2368

hmmm buna intrebare, desi explicatia o stii cu siguranta.
neam de pradatori cei mai multi au preferat atacul apararii si au fost prinsi cu pantalonasii in vine. o bataita in asemena conditii e mai degraba un imbold(zice el, in timp ce eu cred ca o lectie pentru noi toti)
Asta nu se numeste foamea unora dupa sate facand doar atac... si eu sunt genul FULL ATTACK, no def, cel putin in primul sat... dar cand adopt tactica asta ma bazez pe ceva... in fine revenind la MoD eu iti zic ca singura explicatie este: dusmania intre anumiti colegi de trib, vechea problema: "joc pentru mine, tribul doar ma ajuta pe mine, eu nu pe el", o proasta coordonare (chiar inexistenta) si o organizare care lasa de dorit (daca este facuta - nu sunt prea sigur)... :D

Fara nici o ofensa, MoD are jucatori foarte buni din punct de vedere al rezultatelor pe alte lumi, doar ca unii sunt ingamfati, altii sunt naivi si cred ca daca sunt intr-un trib mare nu au probleme... Totusi un jucator bun stie mereu pe cine se poate baza si pe cine nu, cine ii poate pune probleme, stie mereu la ce sa se astepte si cum poate sa evita anumite placeri... Se mai si greseste, dar nu cred ca ANDREYYY a fost innobilat intr-un minut sa nu poate primi sprijin sau sa faca dodge si sa bage la nobil sau multe si multe alte "tactici" de evitare si supravietuire ! :D

P.S.
Acum nu ma injurati, dar asta e punctul meu de vedere... oricum port un mare respect tribului si va doresc multa bafta... am si eu prieteni pe acolo ! :D
 

DeletedUser1627

Deci daca citeai cu atentie topicul intelegeai in ce context am spus despre tine ca nu esti un jucator de prim plan ..
Cel putin pana acum ..
Asta nu inseamna ca esti un jucator prost ...
Nu sunt in masura sa mi dau cu parerea ...
Eu am analizat doar cei ai jucat pana acum in L7 ...

Din moment ce este începutul lumii 7, și nobilii nici măcar nu prea au apărut, ar fi trebuit să te gândești că poate spunea de ce am făcut pe alte lumi... :)

@xthunderx

Ne descurcăm noi, stai fără griji că nu avem astfel de probleme, cel puțin nu acum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Rang Porecla Punctajul celor mai buni 40 jucători Punctaj total Membri Medie de puncte jucători Sate Medie de puncte sat
1 MoD 618.545 758.874 73 10.396 180 4.216
2 »MaSoN 553.959 1.175.580 185 6.354 338 3.478
3 T-com 517.258 892.706 119 7.502 236 3.783
4 noobs 467.755 604.522 68 8.890 141 4.287



As putea spune ca MoD isi continua odiseea si atat. Insa trebuie sa amintesc pe cei care ne-au parasit fie din pricina jobului, fie pur si simplu nu mai au timp. In acest mod am pierdut 3 mesageri. Le oferim o clipa de gandire si o lacrima doar de noi stiuta, un scrasnet de dinti cand infruntam dusmanul.
 

DeletedUser1627

Side 1: MoD

Side 2: .BURN. H@IT@@ MdA ~AMZ~ ~MdA~ TGH TGR *MdA* =mda= BURN.A

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 112
Tabăra 2: 301
Diferență: 189

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 21
Tabăra 2: 1
Diferență: 20

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 287,947
Tabăra 2: 434,507
Diferență: 146,560

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 59,871
Tabăra 2: 1,485
Diferență: 58,386

image.php
 

DeletedUser3366

Respect pt tine Eek!,dar statistica asta postata de tine nu e un motiv d lauda deoarece un singur trib impotriva a 10,etc. Va avea intodeauna mai multe sate cucerite.Doar daca ati fi dusmani cu toate aceste triburi,iar asta stiu sigur ca restul nu va au la dusmani ci doar neutri(o parte din triburi)
 

DeletedUser1627

Respect pt tine Eek!,dar statistica asta postata de tine nu e un motiv d lauda deoarece un singur trib impotriva a 10,etc. Va avea intodeauna mai multe sate cucerite.Doar daca ati fi dusmani cu toate aceste triburi,iar asta stiu sigur ca restul nu va au la dusmani ci doar neutri(o parte din triburi)


Duşmani
H@IT@@ sfârşit
MdA sfârşit
~AMZ~ sfârşit
.BURN. sfârşit
~MdA~ sfârşit
TGH sfârşit
TGR sfârşit
*MdA* sfârşit
=mda= sfârşit
BURN.A sfârşit

Noi nu suntem un trib agresiv, dacă cineva ne insultă sau ne vrea răul... Este trecut la dușmani... Mare majoritate care sunt aici e din cauza lor... Ei au început... :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

o gramada de dusmani,insa acum m-am uitat la mda...si vad:eek::eek::eek::eek:4 triburi mda

1.Porecla: Makedonia
Prescurtare: MdA
Numărul de membrii: 194
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 463.602
Punctaj total: 1.022.362
Punctaj mediu: 5.269
Rang: 6

2.Porecla: 5 SECONDS
Prescurtare: *MdA*
Numărul de membrii: 68
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 164.412
Punctaj total: 184.205
Punctaj mediu: 2.708
Rang: 84

3.Însuşiri
Porecla: MAKEDONIA ELITE
Prescurtare: ~MdA~
Numărul de membrii: 70
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 170.149
Punctaj total: 213.477
Punctaj mediu: 3.049
Rang: 79

4.Însuşiri
Porecla: makedonia legion
Prescurtare: =mda=
Numărul de membrii: 35
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 16.383
Punctaj total: 16.383
Punctaj mediu: 468
Rang: 297


waw:eek::eek::eek:
in total:194+68+70+35=365 jucatori
dupa ei vine burn repejor:D

oricum ce rost are limita de membri daca exista asemenea triburi:confused::eek:
 

DeletedUser3366

Pt Eek!:poate ii aveti voi la dusmani dar daca nu va au si ei trecuti cu rosu atunci nu este prea corecta statistica ta.

Dowble:nu confunda un trib si/sau academia sa cu alte triburi second hand/imitatii.Deci nu aduna membrii triburilor care au prescurtare asemanatoare pt ca iti va da cu eroare :D,
 

DeletedUser

politzotto draga,
sa stii ca eu apreciez unii jucatori care intra pe o lume doar sa o sondeze si sa ii simta pulsul, mai ales cand renumele ii predece. Cu parere de rau insa te anunt ca nu e si cazul tau..din cate vad esti o ferma ...si inca una micutza...:cool:
 

DeletedUser3366

:)) da a fost dur.Dar spre norocul meu nu bag in seama tot ce se vorbeste de mine,mai ales daca pers. care vorbeste nu ma cunoaste.

Ca fapt divers,inca nu sunt ferma si nam fost niciodata pt ca lupt pana moare si speranta.Am pierdut doar satul principal si ma lupt acum sa imi pastrez asa zisa "ferma" :)

revenind on topic din moment ce ma baga lumea in seama inseamna ca postarile mele anterioare au un gram de adevar in ele.:)
 

DeletedUser

Ca fapt divers,inca nu sunt ferma si nam fost niciodata pt ca lupt pana moare si speranta.Am pierdut doar satul principal si ma lupt acum sa imi pastrez asa zisa "ferma" :)

Atita timp cat nu ai demonstrat nimic in joc si nu ai reusit sa pastrezi satul nu cred ca e cazul sa oracai prea tare daca lumea nu te considera un jucator cu greutate.Unii jucatori lupta pentru a cuceri si pt a isi demonstra veleitatile altii,,lupta pina moare speranta".acuma in situatia asta ce puteai sa zici si tu ca sa nu te faci si mai rau de ras.

revenind on topic din moment ce ma baga lumea in seama inseamna ca postarile mele anterioare au un gram de adevar in ele.:)

Simpla ta existenta in jocu asta nu cred ca e o mare realizare.Vizavi de afirmatia ta...cred ca ai exact aceasi varsta ca si dowle de dinaintea ta, poate putin mai inocent in gindire cind emiti aceste postari dozate cu grame de adevar.sa inteleg de restu de 99% din cadru posturilor tale sunt doar niste ineptii?

acest forum e o provocare pentru jucatori si triburi vizavi de promovarea unei imagini in cadrul jocului.ce legatura au posturile tale si ale celui fugit de acasa la 15 ani nu inteleg.dar poate nici voi nu intelegeti ce e ala branding
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus