despre brandul de trib in lumea 7

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

in afara de a ne explica cat de buni sunteti( si sunteti) ne puteti spune si altceva? de exemplu: viziune asupra jocului, strategie de joc(cat se poate spune), principii ale tribului/membrilor(concret), metode si conditii de recrutare, niste statistici, etc.
 

DeletedUser

Lume, lume, propaganda abia incepe si va continua in timp. vom face fapte mari si ne vom lauda cu ele, vom face greseli imense si ne vom lauda ca am invatat din ele. Asta este unul dintre motivele pentru care nu continui cu prezentarea celor ce compun tribul... ii vor descrie faptele din aceasta lume

Despre admosfera in MoD:
Deocamdata illidan de domina ca puncte , impune prin stil si eleganta in dezvoltare si joc. Eek! e acelasi conducator pasionat si pasional , iar Hun73r cu un strop de nebunie incearca sa coloreze iar harta ca un micut emo( e indragostit asa ca il iertam :) ). pk57 ne coloreaza in schimb forumul cu rapoarte si offtopicuri . Eu incerc sa fac cat mai putine greseli :">, in timp ce cuka ne ia pe toti la aparare :D si-i mandru nevoie mare(versuri ce din coada dau sa sune, deh ...muiere:p)...mai un "La multi ani", mai un banc sau o poza haioasa....toti asteptam nobilii si pan-atunci botezam paladinii, le ascutim armele si dintii (astia musca unde merg), spunem povesti cu rapoarte de farmare si canturi de imbarbatare cu mesaje de la cei jefuiti .... liniste, poate prea liniste...inca nu am auzit un cuvant rau sau o injuratura...o fi normal intr-o Tabara a Mortii?
 

DeletedUser

in afara de a ne explica cat de buni sunteti( si sunteti) ne puteti spune si altceva? de exemplu: viziune asupra jocului, strategie de joc(cat se poate spune), principii ale tribului/membrilor(concret), metode si conditii de recrutare, niste statistici, etc.

sa spunem ca nu se fac invitatii fara recomandare de la cel putin 2 membrii, si peste media tribului...si-apoi intrevine vointa divina a conducerii. la galben eliminare fara discutie. si...cam asta e tot ce pot spune acum.
 

DeletedUser

sa spunem ca nu se fac invitatii fara recomandare de la cel putin 2 membrii, si peste media tribului...si-apoi intrevine vointa divina a conducerii. la galben eliminare fara discutie. si...cam asta e tot ce pot spune acum.
mi se pare foarte buna chestia cu recomandare de la cel putin 2 membri. cea cu media punctelor e o chestiune relativa. mie nu mi se pare ca asta spune foarte multe despre calitatea unui jucator, cel putin la stadiul asta al jocului.depinde de strategia fiecaruia. oricum, fata de mass-recruiting... mult succes si chiar o sa va urmaresc evolutia- mai ales ca am doi vecini din MoD.:eek:
on topic: astfel de topicuri mi se par absolut normale/legitime/necesare
 

DeletedUser7039

nihilus a spus:
Deci toti cei care nu stiu de MoD, de trecutul lui sunt noobi...Asa cum spuneam e o lume noua si trecutul vostru nu ma intereseaza.

De ce sunteti superiori altor triburi pe aceasta lumea... Asta ar trebui voi sa spuneti , nu sa spuneti cat de tari erati pe alte lumi.

Fara lipsa de modestie iti spun ca suntem, probabil, jucatorii cu cel mai mult entuziasm. Avem moralul la superlativ, pofta de joc la maxim si ne ajuta si experienta. Asta probabil iti da iluzia unui aer de superioritate din partea noastra, dar nu e asa! Nu e doar o iluzie...:rolleyes:
 

DeletedUser

Eek! este ca o masina de lupta de neoprit , cea mai cotropitoare fortza a naturii nedezlantzuita momentan , a scos din top 10 tot ce era posibil pana acum iar acum vrea sa isi continue suprematia . Este un mesager al .... "stim noi cui" si are un hobby de a baga frica in orice exista.

Ii plac culorile verde si rosu . Si este un mancator de pitza neintrecut.


iar despre mn nu zic nimic ....
ii las pe altzii sa spuna ce vor :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser706

Eek! este ca o masina de lupta de neoprit , cea mai cotropitoare fortza a naturii nedezlantzuita momentan , a scos din top 10 tot ce era posibil pana acum iar acum vrea sa isi continue suprematia . Este un mesager al .... "stim noi cui" si are un hobby de a baga frica in orice exista.

Ii plac culorile verde si rosu . Si este un mancator de pitza neintrecut.


iar despre mn nu zic nimic ....
ii las pe altzii sa spuna ce vor :)

1.Fara suparare ...

Vorbim de acelasi Eek ![ ?] :

1663 the evil boy 760
1664 Freeangel 759
1665 Sp1suLeTz 758
1666 tzunamy1990 758
1667 Eek! 758
1668 cappelli 758
1669 cehyfangerrard 757
1670 Irinutza22 757
1671 bizzy21y 756

Credema ca daca un jucator de locul 1700 este o forta nedezlantuita ...:confused::confused:
Se pare ca si treaba cu "baga frica" nu se reflecta in clasament ..
Locul 1700 nu este un loc care sa starneasca spaima printre vecini ..
Asta nu inseamna ca ii contest valoarea ca jucator ..
Vom traii si vom vedea ...
Sau poate ai vrut sa scri ... pk57
Tot un membru al vostru
Da ...se pare ca el , se descurca frumusel ..

2.Ideea de a va promova tribul este una buna ...
Desi nu intotdeauna cel care tipa cel mai tare , este si cel mai bun ...totusi nu este o viziune proasta in a va promova tribul ..
Cu unele precizari ...
a]Daca vorbiti toti pe forum fiecare de capul lui , fara o macar aparenta coordonare , lasati impresia de haos ..
Privitii la noobs ..
De obicei ...tac ..
Cand vorbesc ...vorbesc printr un reprezentant [martzian]
In felul acesta lasa o impresie de grup bine organizat , cu reguli stricte , in care nimic nu este de capul lui ..
Alegetiva unul - doi jucatori care sa vorbeasca si sa va reprezinte pe forum [in general .... liderul tribului si inca un jucator ] ...
In felul acesta ceilalti jucatori de pe forum vor sti ca cel care vorbeste in numele vostru , reprezinta cu adevarat politica tribului ..
Nu aveti cum sa vorbiti 100 de jucatori in numele tribului ,chiar daca doriti sa construiti o strategie de imagine , pentru ca nimeni nu ar mai intelege cine vorbeste in numele lui si cine vorbeste in numele tribului ..

3.Daca doriti sa creionati o strategie de imagine pentru tribul vostru [ desi repet ..cea mai buna imagine o faceti in joc si nu pe forum ] ...dar daca totusi tineti la asta , gasiti in trib pe cineva care se pricepe la asta , si stie cum se face asta ...
Nu pictand forumul cu un rosu strident , inestetic ,[ spui ca este forumul lui Barbie , sau Mos Craciun ..nu un forum de joc de razboi ] ve ti atrage atentia asupra voastra si nu jignind ceilalti jucatori ..

Este o diferenta clara intre cuvintele unuia din jucatorii vostrii

corect.suntem la inceput si ca atare incercam sa ne promovam tribul chiar si in fata celor care nu stiu ce a facut pe alte lumi acest trib si ce are de gind sa faca pe aceasta lume.

si inceputul acestei lumi confirma din plin ca tribul mod face tot ce poate pentru a domina acesasta lume fara a lasa deoparte respectul pentru alte triburi (bineinteles vorbim aici doar de acele triburi care au pt ce sa fie respectate).

va doresc tuturor succes in promovarea personala sau a tribului atit in razboaiele pe care le ve-ti purta cat si pe forumul extern.

Desi am avut destule contre cu acest jucator , trebuie sa recunosc ca a reusit sa scrie in cateva fraze ceea ce trebuia sa scrie , fara a exagera , simplu si placut ..
Modest a incercat in felul lui sa promoveze imaginea tribului asa cu a crezut ca este mai bine ...
Dar daca il felicit pe superfr pentru text , pe colegul vostru care scria unei fete :

Si cu pupatu in f.... o sa ne pupi pe toti mai incolo

Daca asa intelegeti sa va promovati tribul ....
Nu e bine ...

Nu veti trezi niciodata admiratie si respect jignind o fata indiferent de motiv .

Multa bafta in incercarea voastra de a construi o strategie de imagine intr un joc de razboi , dar aveti grija sa nu stricati mai mult decat sa construiti o imagine ..
 

DeletedUser

sa fiu scurt si la subiect ...
nu ma intereseaza de tribul noobs , fiecare joaca cum crede ca este cel mai bine dak ei nu vor sa se dea mari ce e ?
sunt mai modesti ca noi
si nu stiu de ce vorbesti pentru ei ? daca ei nu au vorbit inseamna ca nu este nevoie
cat despre eek de cat timp nu te-ai mai uitat la clasament ...
sincer te credeam destept ...
sti ca punctele nu conteaza acum , poate au intrat deja niste jucatorii care au 200 de puncte si sunt pe 40.000 si mai incolo o sa fie in top 10 ...


vreau sa fiu corectat dak a mgresit cu ceva .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

aztec, cu tot respectul...ce treba ai tu cu superfr e treaba ta, bakura nu stiu sa fie la noi in trib.
cum isi conduce Eek! tribul si care e strategia lui de joc..e treba lui . Sunt multi jucatori buni care prefera o armata pe care sa se poata baza , unui puntaj ridicat (cum se numeau cei care vanau puncte? )

si..sa ne fie clar..nu am strigat mai tare...v-am invitat sa va indentificati si voi sa facem cunostinta.

ah
"forumul mare" e pentru toti d-asta apare la fiecare jucator.E o chestiune de alegere personala daca intri sau nu, in nici un caz o optiune a conducerii.

Ca unul singur sa vorbeasca pentru toti inseamna o privire dintr-un singur punct de vedere si nici acela perfect depinzand de timp si dispozitie. Una e impresia de masinarie bine pusa la punct si alta sa fie masinaria bine pusa la punct. Fii convins ca nu au postat aici toti 70 de membrii MoD ,dar oricare 2 ti-ar raspunde in mod diferit. De ce ? Pentru ca avem personalitate fiecare ...si nu aceeasi

...doar in cazul in care te intrebai....EXISTA jucatori buni si experimentati care nu au intrat sa imi expuna parerea aici pana acum nu trebuie sa jignesti pentru ca nu cunosti tu.

PS ideea cu rosu...ma bucur ca ai apreciat-o
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Bacura
Junior Member


Vechi #17 Ieri, 17:34:58 Sus Reply With Quote
dowble cred ca acuma ii prima data cand auzi de tirbu asta...daca nu sti nimica de el mai bine nu te baga in seama si stai in banca ta.Si cu pupatu in f.... o sa ne pupi pe toti mai incolo


:confused:...sincer nu cred

oricum ce e "tirbu"?
:(limba romana va pieri in curand
 

DeletedUser3919

Ah, am si uitat cum e sa sa scrii cu rosu... dar o faceam doar ca sa pun note in catalog :D
 

DeletedUser706

sa fiu scurt si la subiect ...
nu ma intereseaza de tribul noobs , fiecare joaca cum crede ca este cel mai bine dak ei nu vor sa se dea mari ce e ?
sunt mai modesti ca noi
si nu stiu de ce vorbesti pentru ei ? daca ei nu au vorbit inseamna ca nu este nevoie
cat despre eek de cat timp nu te-ai mai uitat la clasament ...
sincer te credeam destept ...
sti ca punctele nu conteaza acum , poate au intrat deja niste jucatorii care au 200 de puncte si sunt pe 40.000 si mai incolo o sa fie in top 10 ...


vreau sa fiu corectat dak a mgresit cu ceva .

1.Eu nu incerc sa discut in contradictie cu voi ..
Este firesc sa incercati sa faceti PP asa cum credeti voi de cuvinta ...nu cum cred eu .
Eu doar i mi expuneam o parere ....
E adevarat ca opinia poate fi buna sau proasta ..

2.Referitor la clasament ..
Eu aveam impresia despre voi [ sau cel putin asa a ti lasat sa se inteleaga , ca stapaniti mai bine jocul ]...
Nimeni nu baga in seama numarul de puncte ..
Nici acum ..nici peste o luna .
Doar ca ce am prezentat eu , nu este clasamentul de puncte .....este clasamentul atacator ...ceea ce este cu totul si cu totul altceva
Un jucator care inspira teama , este un jucator care i si domina autoritar zona ..
Un jucator care i si domina autoritar zona are doua varaiante ...
a]aliante peste aliante si joaca sim city
b]Se impune in jurul lui prin trupe ..[si atunci are o pozitie buna in clasamentul acela ]

De aceea multi jucatorii valorosi considera clasamentul acela definitoriu pentru stadiul acesta al jocului

3.Cat despre tribul noobs ..
A fost doar un exemplu ..
Asa cum puteam vorbi de Narf sau =TGH= triburi care desi sunt extrem de valoroase se vede nu isi fac simtita prezenta printr un spam dezorganizat .
In acest joc ,doar disciplina i ti poate asigura o sansa la postul de invingator

4.Asta nu inseamna ca desconsider tribul vostru ..
Este clar ca aveti jucatori buni ...
Incercam sa spun ca putina organizare ...nu strica .
Plus putina maturitate ...macar la nivel de conducere .
Acestea sunt opinii ...de care puteti tine cont sau nu .
 

DeletedUser7039

Aztecul a spus:
Asa cum puteam vorbi de Narf sau =TGH= triburi care desi sunt extrem de valoroase se vede nu isi fac simtita prezenta printr un spam dezorganizat .
In acest joc ,doar disciplina i ti poate asigura o sansa la postul de invingator

Da, Aztecul. Un spam dezorganizat...Dar nu din vina noastra.
Ceea ce s-a dorit prin acest topic a fost sa ne promovam imaginea. Si nu printr-un dialog cu toti playerii din afara tribului ci printr-un monolog al nostru, al MoD.
Cu siguranta nu ar fi fost un spam dezorganizat daca la fiecare post informativ(atentie! informativ, nu laudaros) nu ar fi intervenit atata lume cu comentarii.

p.s. E un topic rezervat* nu un profil de Hi5. Ma refer la faptul ca nu prea ne convine ca fiecare afirmatie de-a noastra sa fie interpretata drept dovada de infumurare. Incercam sa promovam o imagine la care tinem, nu sa ne laudam.


*=apeland la intelegerea voastra, ne rezervam dreptul de a posta la acest topic fara comentarii inutile din partea altora. Din cate pareri se vad expuse aici, doar a lui Aztecul mi se pare avizata, in rest...Spam-ul vostru!:rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser706

Da, Aztecul. Un spam dezorganizat...Dar nu din vina noastra.
Ceea ce s-a dorit prin acest topic a fost sa ne promovam imaginea. Si nu printr-un dialog cu toti playerii din afara tribului ci printr-un momolog al nostru, al MoD.
Cu siguranta nu ar fi fost un spam dezorganizat daca la fiecare post informativ(atentie! informativ, nu laudaros) nu ar fi intervenit atata lume cu comentarii.

p.s. E un topic rezervat* nu un profil de Hi5. Ma refer la faptul ca nu prea ne convine ca fiecare afirmatie de-a noastra sa fie interpretata drept dovada de infumurare. Incercam sa promovam o imagine la care tinem, nu sa ne laudam.


*=apeland la intelegerea voastra, ne rezervam dreptul de a posta la acest topic fara comentarii inutile din partea altora. Din cate pareri se vad expuse aici, doar a lui Aztecul mi se pare avizata, in rest...Spam-ul vostru!:rolleyes:

La asta ma si refer ...
Este topicul vostru ...este topicul de PP al vostru ..dar rhadookoo , tu sti mai bine decat oricine , ca defapt scopul lui este de a atrage atentia asupra tribului vostru ..
Si conteaza mult cum o faceti !

Tu mai mult ca oricine sti regulile razboiului de PP ...
I ti amintesti ca in L5 in timp ce noi faceam PP ..tu taceai si i ti construiai tribul
Pana ne am trezit ca erati pe locul 1 la cateva milioane de puncte diferenta ..
Pana atunci nu v am vazut facand nici un fel de PP ...
Poate tocmai acea liniste va facut sa avansati singuri si sigur spre locul 1!

Poate gresesc ...dar cred ca tu ai avea multe de spus in tribul MOD ...
Si nu sunt absolut sigur ca tu esti chiar incantat de flama asta de pe forum , in faza asta a jocului ...
Asa cum te stiu ...ai fi preferat sa mergeti tacuti pe locul 1 sa va distantati suficent ...apoi sa faceti valva ..
Repet ...
Asta cred eu ..
Ca nu tu ai decis campania asta ...

PS:Ce ironie ...ai acelasi dusman ..martzian !
Bafta multa ..
La amandoi !
 

DeletedUser3919

Tu mai mult ca oricine sti regulile razboiului de PP ...
I ti amintesti ca in L5 in timp ce noi faceam PP ..tu taceai si i ti construiai tribul
Pana ne am trezit ca erati pe locul 1 la cateva milioane de puncte diferenta ..
Pana atunci nu v am vazut facand nici un fel de PP ...
Poate tocmai acea liniste va facut sa avansati singuri si sigur spre locul 1!
Abia acum am inteles ca impartasindu-ne din experientele tale neplacute tu doar doresti sa ne impiedici sa nu facem si noi aceleasi greseli.
Suntem de-a dreptul miscati de grija pe care ne-o porti.
:rolleyes:
 

DeletedUser

moama ce va agitati cu tribu asta :)) ioooi messengers of death iuiii fugitii :rolleyes: faceti-va "brand" =)) o trajnivar.. i doar un joc virtual ..
 

DeletedUser

aztecule, eu nu am dusmani in acest joc. adversari poate, dar dusmani nu. tribul MOD? nici macar nu ii consider adversari... sunt in acest trib oameni pe care-i respect, sunt oameni carora le stiu valoarea, sunt oameni care-mi plac ... in ceea ce priveste MoD, da e un trib frumos, cu un conducator adevarat, compus din oameni de valoare. ca si Eek!, ma bucur si ma intristez deopotriva ca nu suntem pe acelasi continent. mi-ar fi placut o lupta cu MoD pentru ca sunt niste adversari demni si tari si ar fi fost o lupta fromoasa intre noi... si totusi parca mi-ar placea mai mult sa-i am si prieteni... si asta in niciun caz pentru ca sunt tari sau puternici... ci pentru ca sunt demni de RESPECT.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus