MARELE trib mic ~INTER

DeletedUser

acest trib a fost infiintat de mine, am avut doar 4 colegi la inceput si am declarat razboi tribului de cateva sute ori mai mare YKZ si familiei lor. pe atunci in ei mai dadeau si UNITED si MeTe, neoficial dadea si GEMINA...

peste un timp UNITED s-a destramat, iar MeTe a facut alianta cu YKZ ... atunci mi-am dat seama ca am ramas singuri, credeam ca voi fi eliminat pana la sfarsitul verii, ar fi ilogic sa rezistam mai mult... peste o luna insa mi-am dat seama ca nu doar vom supravietui, dar vom si progresa, luam de la ei mai multe sate decat ei de la noi, si asta chiar cu incepatori in trib, aveam doar un singur coleg cu experienta, restul erau noobi, insa stateam cu orele si impartaseam experient mea, i-am invatat cat de multe am putut, si asa am reusit sa trecem peste avalansele de atacuri, eram frt bine organizati. in scurt timp de la atatea atacuri colegul meu a ajuns locul 2 la inamici invinsi pe L5, chiar de am intrat tarziu pe L5, suntem abia pe k37(plus k36, k46, k47), de asta si ne numim ~INTER, "INTERSECTIA CONTINENTELOR", am sate pe 4 k-uri.

dupa desfiintarea UNITED, mi-am pus un scop, sa rezist cel putin la fel de mult ca marile triburi care ma inconjoara.

acum nu demult s-a desfiintat si MeTe, atunci mi-am dat seama ca marele scop al tribului meu, care a deventi si moto:"am trait mai mult ca UNITED, am supravietuit MeTe, vom supravietui si YKZ"

deci iata scopul meu, sa avem mai multe zile de trait ca tribul asta, care va fi inamic pana la sfarsitul unuia din noi.

urasc sa schimb diplomatiile, da dovada de slabiciuni. eu nu am schimbat chiar cand eram macelariti de jucatorii YKZ ce imi inconjoara tribul, pe atunci aveam statutul de martiri, nu credeam ca avem sanse, acum insa avem statut de eroi :D

am jurat toti sa nu parasim in nici un caz tribul ~INTER, deci avem 2 cai:
YKZ ne elimina sub numele ~INTER
noi supravietuim YKZ sub numele ~INTER

voi lupta pana la ultimul sat cu acest trib, nu vad sensul jocului daca as cauta cai usoare...

deci ramane sa asteptam sa vedem, care pe care, cine va pleca primul din lista triburilor L5?!:mad:
 

DeletedUser

pai YKZ fuzioneaza cu GLORIA, asta ma face sa plang, razboiul dedicat contra YKZ acum se va risipi daca ei fuzioneaza... dar oare asta e stabilit sau sunt sanse mici sa nu se intample?

ca tare vreau sa mai rup din trupele lor, sa pierd sate apoi sa recuperez si tot asa...
 

DeletedUser2821

Daca sunteti grupari bine de tot ... Cum este de exemplu Die. in k44 asta va poate face sa fiti destul de greu de strapuns ... mai ales daca aveti dusman un trib ca YKZ :)) ... deci succes !
Daca coordonatorul ~INTER (sau ma rog "seful") se ocupa sa coordoneze totul atunci o sa le fie greu sa piarda ceva;)
 

DeletedUser

Tot respectul pentru acest trib! Jucatori foarte buni, activi, si, mai presus de toate, civilizati.
Va dorim viata lunga, si va asiguram de tot sprijinul nostru pe viitor! :)
PS Ultima fraza era pentru YKZ, in special....
 

DeletedUser

tot respectul si pentru ideea voastra, si pentru realizari si pentru profilul tribului :)
 

DeletedUser

ah da, mersi :)
sa nu credetei ca la profil am scris vorbe goale ;)
deci fiecare membru a jurat sa nu paraseasca acest trib, suntem foarte uniti si nu ne temem sa pierdem, deci ne avantam in un razboi cu putine sanse fara frica, poate de asta si ne iese bine treaba :) au putine succese asupra noastra, si asta doar cand se aduna vreo 20 jucatori si dau cate 200 atacuri reale, sate full pe 1-2 membri, si cel mai haios e ca cer ajutor si de la triburile vecine =)) , asta cand am aflat am pufnit in ras :)) sunt de zeci de ori mai mari si cer ajutor de la alte 2 triburi inca si mai mari! si asta doar ca sa ne scoata pe noi din joc!
nu ma plang! credeti-ma, ba chiar am luat asta ca un compliment, si oricum chiar si YKZ ne-a scris multiple mesaje de felicitare pt activitatea eficienta dusa in zona...
la ultimul atac dat de ykz am pierdut multe sate, insa balana la general oricum e de partea noastra :) si asta in conditii extrem de dificile, fiind inconjurat de YKZ din toate partile...



voila!!!


Side 1: ~INTER

Side 2: YKZ

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 161
Tabăra 2: 6,129
Diferență: 5,968

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 51
Tabăra 2: 40
Diferență: 11

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,012,205
Tabăra 2: 27,535,462
Diferență: 26,523,257

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 426,078
Tabăra 2: 322,207
Diferență: 103,871

image.php
 

DeletedUser2821

Vad ca e destul de echilibrat ...
Iti sugerez ceva marick incearca sa vorbesti si cu triburile vecine lor pentru un razboi ;)
Adica sa faceti vreo 3-4 triburi razboi cu ei sa vezi cum cedeaza;)!
Au cedat tirburi mari precum immo apai ykz... .
 

DeletedUser

pai in scurt timp YKZ se uneste cu GLORIA sub alt nume, poate ceva de genul "GLAKUZA", si atunci imi va fi de cateva ori mai greu...


iata cum aratam noi acum o luna jumate:



si cum aratam acum:
harta1hf7.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Vad ca e destul de echilibrat ...

destul de echilibrat???!!! ei trebuiau sa ne elimine deja! scopul initial la mine a fost sa rezist cat mai mult, apoi am vazut ca merge bine si mi-am pus ca scop sa supravietuiesc razboiului. acum 3 saptamani mi-am dat seama ca pot sa ma si dezvolt, nu doar sa supravietuiesc...
acum vreau sa castig razboiul:eek:
 

DeletedUser

Daca sunteti grupari bine de tot ... Cum este de exemplu Die. in k44 asta va poate face sa fiti destul de greu de strapuns ... mai ales daca aveti dusman un trib ca YKZ :)) ... deci succes !
Daca coordonatorul ~INTER (sau ma rog "seful") se ocupa sa coordoneze totul atunci o sa le fie greu sa piarda ceva;)

pai de asta am supravietuit, eu sunt seful, si am functionat ca un cap, am supravietuit pentru ca nu-si vedea fiecare de treaba lui, am un forum perfect in trib, acolo puneam planul pe zi, si pe saptamana viitoare, toti colegii isi indeplineau sarcinile, deci am fost ascultat si tot ce-mi puneam in plan era realizat, suntem o mica familie si functionam toti ca un cap, ca un singur jucator. asta e cel mai tare trib in care am fost, si nu zic asta pt ca e al meu, ci pt ca toate slabiciunile m-am ocupat personal de ele, si stiu ca suntem buni nu pt ca am jucatori buni(doar doi suntem cu experienta, restul acum au inceput jocul), ci pentru ca avem spirit de echipa, nu ne certam, forumul e plin de glume si declaratii eroice cum batem noi la poponeata pe YKZ, avem simtul umorului si nu ne temem de inobilari! toate triburile se destrama pt ca nu se intelegea lumea intre ei sau nu erau coordonati bine de sus.


am depus mult suflet in acest trib si iata ca a iesit din el niste martiri vii! :))
 

DeletedUser

hahaha!!!!!!
incredibil!
sunt inconjurat de lasi, fricosi!

YKZ a cerut ajutorul M.I.R. si deci acum suntem atacati de 2 triburi de sute de membri... fara pic de onoare :)) sar 1000 de hiene la 10 lei viteji...
o sa plateasca toti pt asa miselie!
 

DeletedUser

spui 1000 de membrii parca ar participa toti... sunt poate 10-15 membrii in total care va ataca... Si ykz nu cred ca are decat razboiul cu voi pe cap, voi sunteti mici si sunteti montati sa ii distrugeti, ei insa mai au si alta treaba... e laudabil ce ati realizat da uneori exagerezi
 

DeletedUser12398

spui 1000 de membrii parca ar participa toti... sunt poate 10-15 membrii in total care va ataca... Si ykz nu cred ca are decat razboiul cu voi pe cap, voi sunteti mici si sunteti montati sa ii distrugeti, ei insa mai au si alta treaba... e laudabil ce ati realizat da uneori exagerezi

daca spui ca sunt doar 10-15 membri care ataca te inseli...si ykz daca nu ar avea frica de noi ne-ar ataca non-stop....chiar daca au razboi si cu altcineva sunt 200 de membri deci se pot grupa...dar ei nu mai au curajul sa ne atace singuri
 

DeletedUser

spui 1000 de membrii parca ar participa toti... sunt poate 10-15 membrii in total care va ataca... Si ykz nu cred ca are decat razboiul cu voi pe cap, voi sunteti mici si sunteti montati sa ii distrugeti, ei insa mai au si alta treaba... e laudabil ce ati realizat da uneori exagerezi

mai adaug si eu ceva aici. e adevarat ca acum ne e mult mai usor, stiu ca pare ca exagerez, dar YKZ are si alte probleme pe cap doar de ceva timp. de cand au incheiat alianta cu MeTe si au format familie cu MIR si a disparut UNITED, unicul razboi pe care-l duceau era cel cu noi si ceva neoficial se tachinau cu GEMINA. deci crede-ma, nu exagerez, dadeau in noi zilnic zeci de atacuri, si repet, nu exagerez! deci chiar zilnic cand intram trebuia sa trimit sprijin undeva ca altfel pierdeam satul, aveam atacuri uneori si la 8 dimineatsa si la 23:55 seara. repet, asa cum pare fantastic, nu exagerez! erau momente intradevar grele cand parca vedeam sfarsitul, nu aveam trupe deloc, nimeni din trib nu mai avea decat cateva mii/sute trupe pe sat, si la fiecare atac adunam maruntisurile pe acel sat ca sa-l salvam. iar cand faceau o pauza de 1-3 zile, stiam ca organizeaza ceva mare si atacau toti odata, si neaparat luau macar un sat, cu toate ca goleau mai multe, insa datorita fentelor sau diversiunilor create salvam de la inobilare alte cateva. deci zic asta fara sa exagerez, a fost chiar o situatie inedita pt mine si pt un alt coleg de-al meu care jucam demult pe triburi, am mai stat in asediu dar nu aveam atacuri zilnic pe o perioda de cateva saptamani. ei aveau sute de sate si isi permiteau sa duca un asa asediu.

si cand ai zis 10/15 jucatori YKZ iar ai gresit, se aduna 4-5 de la nord cu 7 de la sud, 3 de la est si 3-4 de la west. la astia adauga vreo 3 care dau atacuri din adancime. chiar saptamana trecuta au dat asa. drumul a durat 36 ore, la fiece jumate de zi vedeam cum se dubleaza atacurile, am avut fiecare cate 50-115 atacuri. pe unul din noi au venit cate 6-9 atacuri reale de curatare pe 70% din sate. a pierdut in acea dimineatsa 5 sate, 2 am reusit sa le salvez.


iar acum raspunde te rog, mai crezi ca exagerez?
 

DeletedUser

Marick, noi cu YKZ ne tachinam bine de tot, se pare :)


Side 1: GEMINA

Side 2: YKZ YKZA

Timeframe: Dintotdeauna



Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 455
Tabăra 2: 279
Diferență: 176

image.php




Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,416,946
Tabăra 2: 1,999,031
Diferență: 1,417,915

image.php





Se pare ca si voi conduceti, desi sunteti a 15-a parte din YKZ...


Side 1: ~INTER

Side 2: YKZ YKZA

Timeframe: Dintotdeauna


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 51
Tabăra 2: 41
Diferență: 10

image.php




Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 426,078
Tabăra 2: 331,907
Diferență: 94,171

image.php
 

DeletedUser

mai adaug si eu ceva aici. e adevarat ca acum ne e mult mai usor, stiu ca pare ca exagerez, dar YKZ are si alte probleme pe cap doar de ceva timp. de cand au incheiat alianta cu MeTe si au format familie cu MIR si a disparut UNITED, unicul razboi pe care-l duceau era cel cu noi si ceva neoficial se tachinau cu GEMINA. deci crede-ma, nu exagerez, dadeau in noi zilnic zeci de atacuri, si repet, nu exagerez! deci chiar zilnic cand intram trebuia sa trimit sprijin undeva ca altfel pierdeam satul, aveam atacuri uneori si la 8 dimineatsa si la 23:55 seara. repet, asa cum pare fantastic, nu exagerez! erau momente intradevar grele cand parca vedeam sfarsitul, nu aveam trupe deloc, nimeni din trib nu mai avea decat cateva mii/sute trupe pe sat, si la fiecare atac adunam maruntisurile pe acel sat ca sa-l salvam. iar cand faceau o pauza de 1-3 zile, stiam ca organizeaza ceva mare si atacau toti odata, si neaparat luau macar un sat, cu toate ca goleau mai multe, insa datorita fentelor sau diversiunilor create salvam de la inobilare alte cateva. deci zic asta fara sa exagerez, a fost chiar o situatie inedita pt mine si pt un alt coleg de-al meu care jucam demult pe triburi, am mai stat in asediu dar nu aveam atacuri zilnic pe o perioda de cateva saptamani. ei aveau sute de sate si isi permiteau sa duca un asa asediu.

si cand ai zis 10/15 jucatori YKZ iar ai gresit, se aduna 4-5 de la nord cu 7 de la sud, 3 de la est si 3-4 de la west. la astia adauga vreo 3 care dau atacuri din adancime. chiar saptamana trecuta au dat asa. drumul a durat 36 ore, la fiece jumate de zi vedeam cum se dubleaza atacurile, am avut fiecare cate 50-115 atacuri. pe unul din noi au venit cate 6-9 atacuri reale de curatare pe 70% din sate. a pierdut in acea dimineatsa 5 sate, 2 am reusit sa le salvez.


iar acum raspunde te rog, mai crezi ca exagerez?



Wow m`am chinuit umpic sa citesc atata, acum vad ca am gresit si imi cer scuze... felicitari ... puneti si o statistica
 

DeletedUser12398

multumim...acum sper ca te-ai convins ca marick nu exagereaza :D:D
 
Sus