Chiar asa sa fie?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1195

Aceste triburi pline de jucatori activi ,razboinici(dar care au pacturi de neatacare intre iei si dusmani lor (vezi anumiti jucatori UNITED)) cauta de multa vreme motive pentru a convietui intr-o lume pasnica.Si ce motiv mai bun decat sa dai vina pe admini.Oricum tuturor sefilor care au modificat profilul triburilor lor, si care spera intr-o lume plina de roz le recomand un nou joc.


P.S.Si totusi cine a aparut prima data cu ideea asta??

P.S.2Se pare ca nu am prins loc in camin..ai dracu admini...

probabil s-au terminat posibilitatile de nobilare interna:)

Cum,pana si adminii de camine?....ntz,ntz
 

DeletedUser

Nu e vina adminilor, e vina celor care au venit cu aceasta noua versiune.. Atatea probleme a adus.. A fost un haos total.... In jocul asta pana faci o armata full, deff sau off, dureaza... Cum e sa pierzi timp pretios luand sate barbar si apoi sa iti fie luate.... Nu e chiar bine.. pe de alta parta nu se putea lasa situatia asa... trebuiau restabilite acele conturi.. o situatie fara iesire..si nu sunt de vina jucatorii ptr ea, sunt de vina cei de la Inno Games... intr-un fel isi bat joc de noi... nu voluntar, nu cred asta,dar tot o fac...

Cele 2 zile cu premium... Daca Carmi va dori vreodata sa candideze ptr o functie politica in Romania sunt sigur ca are tot ceea ce ii trebuie... Mita electorala e atat de la moda... ;)

later edit:
Acele triburi nu au cum sa mentina acel protest... E imposibil... Singura metoda care mi se pare eficienta e sa dai delete in masa la conturi... si asta nu o vor face...ptr ca e munca lor :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1195

Acest bug a aparut si pe varianta engleza si pe cea poloneza a jocului la ultimul update.Daca voi credeti ca cineva de la Innogames a facut asta cu intentie,imi pare rau sa va spun,pentru ca pana acum nu am spus cuvinte grele pe forum,sunteti penibili.Pe toate serverele afectate de bug s-a facut acelasi gen de restaurare,dar numai pe cel romanesc au fost discutii, proteste si acuzatii interminabile.

Nihilius imi place noua ta semnatura.:)
 

DeletedUser

Albertus.... chiar te-ai enervat... E normal sa se protesteze, nu stiu de ce acest lucru pare chiar asa de extraordinar. Nu ai nicio vina si totusi pierzi sate, armate... Intentie nu poate fi , n-ar fi nebuni sa isi saboteze jocul.. Poate un pic de incompetenta...O eroare de genul asta...Nu e chiar una usoara, s-au sters conturi... userii sunt suparati si la suparare pe cine sa atace, pe admini care sunt cei care au grija de joc..:)
 

DeletedUser7072

Albertus.... chiar te-ai enervat... E normal sa se protesteze, nu stiu de ce acest lucru pare chiar asa de extraordinar. Nu ai nicio vina si totusi pierzi sate, armate... Intentie nu poate fi , n-ar fi nebuni sa isi saboteze jocul.. Poate un pic de incompetenta...O eroare de genul asta...Nu e chiar una usoara, s-au sters conturi... userii sunt suparati si la suparare pe cine sa atace, pe admini care sunt cei care au grija de joc..:)

dar cine protesteaza? parca era armistitiu. dar inca se ataca in draci. chiar am primit azi vreo 20 de atacuri de la un triv ce declara sus si tare ca nu mai ataca
 

DeletedUser7072

oare care o fii acel trib? ca ne bagam si noi :rolleyes:

united. defapt academia da tot aia e. atacurile au fost penibilie. abia astept sa se actualizeze od ranku. am primit atacuri cu vreo 30000 de topoare. si vreo 2000 de cu in total. nici un berbec sau ceva. astia sigur vor numa sa ma creasca in od. sa nu mai ** de faptul ca nici macar nu au trimis nobili. numa "curatari"
 

DeletedUser7072

:)) adika, ca nu inteleg? :D

adica aveti un trib frumos. nu m-am uitat inca la pozitionare. dar imi plac membri. sunteti pe acolo cativa pe care i-am urmarit. cum s-au dezvoltat, d'astea(cel putin v-am urmarit in trecut, cand aveam si io mai mult timp de triburile)

printre cei vizati esti si tu

da gata ca facem offtopic. apropo sunt atacat si de sun :D
 

DeletedUser

ma alatur si eu protestelor, si declar ca din acest moment inainte voi inceta toate atacurile asupra satelor de barbari
nu se poate asa ceva, daca au apartinut unuia din jucatorii afectati de acel bug?

era si asta o rezolvare, nu? daca nimeni nu cucerea sate de barbari 2-3 zile se puteau indrepta usor problemele
dar ce zic eu aici? hai sa nu mai cucerim sate de barbari, jucatorii mari sa nu mai faca innobilari interne, sa-i lase pe cei mici si sa jucam cu totii corect si frumos
clar, am baut prea multe beri, deja am idei utopice

nu stiu de ce isi mai bat capul, majoritatea oricum nu atacau decat sate de barbari si colegi de trib

in ec trebuie sa-i ameninte crioli ca-i da afara ca sa atace (si ataca toti un jucator ca sa ia intr-o saptamana cate sate au luat 4-5 insi de la paolyka. in 2 ore)
united fuge cat poate de orice conflict (se pare ca de unele poti fugi dar nu te poti ascunde)
in war anisia isi pune in continuare colegii (mai degraba supusii) sa-i sprijine satele sub amenintarea concedierii

deci, pe scurt, majoritatea nu mai joaca demult
dar ce imi pasa mie? pe langa mine au mai ramas cativa care inca mai joaca
de ce m-ar interesa ce face restul lumii cand in jurul meu totul e frumos si roz (rosu aprins mai degraba, dar nu conteaza) :D

chiar mai conteaza o greseala de server cand lumea e asa cum e? ce mare diferenta? satele alea pentru care au "muncit"? pana la urma care e scopul cand apesi butonul ala de "login"? sa pierzi putin timp intr-un mod placut sau sa muncesti pe branci cateva ore ca sa strangi cat mai multe puncte?

le multumesc ca exista celor din ec de pe langa mine care inca mai joaca jocul asta , fara ei ma lasam acum mult timp
 

DeletedUser

deci..cei care nu au reaparut inca..vor mai aparea?deja a trecut ceva vreme..si satele lor nu prea mai exista..
 

DeletedUser

sa fac si eu al 2-lea post aici pe forum si sa imi expun parerea mea:


acesta a fost al doilea si ultimul post
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

vezi ca groapa de gunoi e la tine in casa...mergi de te scalda acolo...vorbesti prostii...antonescu te-ar condamna direct pentru vorbele tale...nici nu ar trebui sa pomenesti numele lui ...mi-e rusine cu tine si cei ca tine...dispari din romania...nu ai ce cauta in tara asta.

abia astept sa fi banat...copil cretin
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@cablas. Esti ungur? Sau alta natie? Daca da, atunci iti inteleg frustrarile. Si daca da... atunci 'marchez vous', ca sa nu spun altfel, in tara ta natala.
Moldoveni, dobrogeni, munteni, ardeleni etc... toti suntem romani aici.

Cred ca ai confundat mahalaua in care traiesti cu forumul extern.
Se pare ca dreptul de libera exprimare garantat de Consitutie e prea mult pentru unii.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus