discutii despre noul regulament al jocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser184

@mihaifunny - da chiar ti se potriveste numele - esti funny rau ...dar nu filtrezi deloc ce citesti....
daca te loghezi pe alt cont intri la mai multe belele cum ar fi spargere de conturi, conturi multiple si nedeclararea legaturii.
te rog sa treci prin filtrul mintii ceea ce citesti - caci nu de alta logarile pe cont strain erau si inainte, dar se pare ca dai dovada de necitire a regulilor.
daca cumva vrei sa ne incerci limita la verificari, te invit sa incerci sa faci ceea ce tot mentionezi si dupa mai discutam - sa nu te plangi apoi daca cumva ai contul inchis
@gabi23 - sitterul trebuie sa se comporte ca fiind titularul de drept al contului si sa actioneze ca si cum si-ar dori el sa aibe contul - adica sa isi apere satele (cred ca nimeni nu doreste sa ramana fara ele). atat timp cat esti sitter ai grija de sate.daca titularul doreste sa scape de sate le cedeaza singur.
daca totusi exista conturi ce sunt demult pe siting si scopul lor era sa fie impartit va recomand sa scapati de ele caci daca peste o saptamana va depistam aplicam regulamentul si inchidem acele conturi.
 

DeletedUser

@gabi23 - sitterul trebuie sa se comporte ca fiind titularul de drept al contului si sa actioneze ca si cum si-ar dori el sa aibe contul - adica sa isi apere satele (cred ca nimeni nu doreste sa ramana fara ele). atat timp cat esti sitter ai grija de sate.daca titularul doreste sa scape de sate le cedeaza singur.
daca totusi exista conturi ce sunt demult pe siting si scopul lor era sa fie impartit va recomand sa scapati de ele caci daca peste o saptamana va depistam aplicam regulamentul si inchidem acele conturi.

Dar nu mi-ai raspuns la intrebare .. daca eu ca jucator, cuceresc sate de la un jucator aflat pe sitting, incalc in vreun fel regulamentul ?

Regula cu privire la cedare satelor de pe conturile aflate pe sitting, de cand se (va) aplica ?
 

DeletedUser184

tu ca atacator nu incalci regulamentul daca il ataci si posibil preiei satul/satele, insa persoana de are grija de acel cont daca scoate trupele poate sa aibe contul inchis si sa primeasca sanctiune.

regula privind cedarea satelor de pe cont de siting se va aplica incepand cu data de 13 octombrie - regula nu se va aplica retroactiv insa jucatorii prinsi cu conturile pe siting permanent la acel moment risca sa le aibe inchise.
daca cumva aveti asemenea jucatori - scapati de satele lor daca nu vreti sa se aplice si la voi regulamentul.
 

DeletedUser

Eu ma retrag, se pare ca a revenit dictatura si eu nu mai am stomac inca o data pentru asa ceva . Bafta !
 

DeletedUser

Multumesc pentru raspunsuri.
Poate ca nu ar fi rau daca ar fi trimisa o circulara in care sa se anunte noul amanunt cu privirea la conturile aflate in sitting, este o schimbare foarte importanta si va da peste cap cateva triburi.
 

DeletedUser

Cum a spus lamine anterior, este obligatia fiecarui player sa verifice periodic regulamentul. Iar modificarile se pot face in mod neanuntat. Cu asta am fost toti de acord cand am bifat casuta aia cu "accept termenii si conditiile".
 

DeletedUser

Cum a spus lamine anterior, este obligatia fiecarui player sa verifice periodic regulamentul. Iar modificarile se pot face in mod neanuntat. Cu asta am fost toti de acord cand am bifat casuta aia cu "accept termenii si conditiile".


Habar n-aveam ca e obligatia mea sa verific periodic regulamentul, nu stiu unde scria asta. Macar aveti decenta sa dati o circulara care sa anunte userii ca e un nou regulament.

Eu am dat accept pe altceva. Nu am fost in niciun fel consultat in privinta noilor reguli, nu a fost nicio discutie. Le schimbati in mijocul jocului asta nu e fair play., mai ales ca nu a fost nicio discutie.
 

DeletedUser

@mihaifunny - da chiar ti se potriveste numele - esti funny rau ...dar nu filtrezi deloc ce citesti....
daca te loghezi pe alt cont intri la mai multe belele cum ar fi spargere de conturi, conturi multiple si nedeclararea legaturii.
te rog sa treci prin filtrul mintii ceea ce citesti - caci nu de alta logarile pe cont strain erau si inainte, dar se pare ca dai dovada de necitire a regulilor.
daca cumva vrei sa ne incerci limita la verificari, te invit sa incerci sa faci ceea ce tot mentionezi si dupa mai discutam - sa nu te plangi apoi daca cumva ai contul inchis
@gabi23 - sitterul trebuie sa se comporte ca fiind titularul de drept al contului si sa actioneze ca si cum si-ar dori el sa aibe contul - adica sa isi apere satele (cred ca nimeni nu doreste sa ramana fara ele). atat timp cat esti sitter ai grija de sate.daca titularul doreste sa scape de sate le cedeaza singur.
daca totusi exista conturi ce sunt demult pe siting si scopul lor era sa fie impartit va recomand sa scapati de ele caci daca peste o saptamana va depistam aplicam regulamentul si inchidem acele conturi.


adminii isi permit comentarii in legatura cu numele de joc?
nu este deplasat?
nu incalcati nici o regula?:confused:
 

DeletedUser

Mater ,nu exista nicio regula sau fraza care sa ma atentioneze ca trebuie sa verific regulamentul in cazul in care TT hotaraste sa faca unele schimbari.
Atunci cam am bifat casuta respectiva am acceptat anumite reguli, nu aveam cum sa accept reguli ce apar peste un an de la crearea contului meu.
Sunt de acord sa apara modificari in regulament, dar as dori sa fiu si eu anuntat de aparitia acestor modificari.
S-a spus de atatea ori ca voi sunteti pusi acolo sa ne ajutati pe noi, nu sa ne vanati.Iar prin replicile oferite tu imi demonstrezi ca voi doriti ca prin aceasta modificare sa prindeti cati mai multi jucatori nepregatiti si sa dati cat mai multe banuri.Poate ca exista un premiu pentru cel care va bana cei mai multi jucatori pe data de 13 cand se va aplica noua regula.
 

DeletedUser

pai sincer daca se aplica faza cu banurile la cei cu sitturile care cedeaza satele se va reduce f mult din jucatori!
este o regula careia nu ii vad restul..si facand referire la l4 unde viteza este f mica sa innobilezi un jucator de 700k iti ia crek o luna si ceva...cred ca in perioada asta se vor numai innobilari interne
 

DeletedUser

§8) Ştergerea contului / ban
Atunci când jucaţi Triburile trebuie să respectaţi Regulile Jocului. Staff-ul jocului şi moderatorii îşi rezervă dreptul de a închide conturi/a da pedepse oricărui jucător care nu respectă Regulile Jocului. Vă rugăm să urmaţi întocmai orice rugăminte sau îndrumare primită din partea staff-ului tehnic. Nerespectarea acestora nu va fi trecută cu vederea, şi poate rezulta în ban-uri sau închideri permanente de conturi
Daca un admin ma roaga sa ii dau sitter ptr a putea vedea ce e in tribul meu eu trebuie sa ii dau sitter? Orice mi-ar cere un admin potrivit noului regulament sunt obligat sa ma supun. Ar trebui sa existe o anumita limita ...

Gabi are dreptate.. Cati jucatori stiu oare de noul regulament? Citirea forumul extern nu e obligatorie, deci poate ca multi inca nu au aflat de schimbari. Modificare regulamentului fara macar a anunta in prealabil noile reguli, poate sa avem si o discutie pe baza lor e inca o dovada de lipsa de respect fata de useri. In mod normal trebuia anuntat cum va fi noul regulament, sa fie o discutie pe baza lui, apoi sa il puneti in aplicare de la o anumita data. La noi e exact invers. Poate ca ati ramas fara activitate de doriti sa prindeti atata lume in ilegalitate.

pai sincer daca se aplica faza cu banurile la cei cu sitturile care cedeaza satele se va reduce f mult din jucatori!
este o regula careia nu ii vad restul..si facand referire la l4 unde viteza este f mica sa innobilezi un jucator de 700k iti ia crek o luna si ceva...cred ca in perioada asta se vor numai innobilari interne


Sunt atatea conturi mari pe sitter, cedarea de sate fiind programata mai incet..Acum pana pe 13 trebuie sa luam acele sate, pe toate... O sa fie o cursa contra cronometru sa nobilam intern. E o regula inutila care nici macar nu a fost inainte dezbatuta, desi era afecteaza destul de serios jocul .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13763

Ebetu

§2) Mai mulţi jucători cu aceaşi legătură de internet
În timp ce jucătorii împart o conexiune la internet (şi 24 de ore după aceea) nu este permisă absolut nici o interacţiune între conturi. Nu sunt permise transferurile de resurse, să-şi trimită suport sau atac reciproc, atacuri coordonate sau orice altă interacţiune între conturi. împartirea conexiunii trebuie anunţată (setări -> împărţirea conexiunii) şi orice interactiune între conturi este interzisă. Pe Speedserver (SDS) este interzis, ca mai multe conturi să fie jucate de pe un singur computer.


Explicaţii detaliate:
Regula este pentru toţi utilizatorii care joacă pe acelaşi computer sau în acelaşi network. Prin network se înţelege joc în aceeaşi casă, acelaşi loc de muncă sau şcoală unde computerele sunt legate între ele. Toti jucătorii care folosesc o reţea trebuie să declare acest lucru la împărţirea conexiunii
Exemple:
Este interzis să folosiţi un cont pentru a aduce profituri de orice fel altui cont care foloseste aceeaşi reţea.
Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unul altuia
Este interzis ca jucatorii ce folosesc aceeasi reţea să atace, trimită suport sau resurse unui al treilea jucător. Jucătorilor care folosesc aceeaşi legătură de internet nu le este admis să sprijine sau să livreze un al treilea jucător care nu foloseşte aceeaşi legătură de internet. În acest caz, toate cele 3 conturi incalca regulamentul.
Jucătorii cu o legătură comună de internet au voie să atace acelaşi trib.
Este interzisă utilizarea unui cont în beneficiul unui alt cont ce împarte aceeaşi legătură la internet.


mie mi-sa inchis contul acum cateva zile, cu pretextul k am 2 conturi si ca trimit sprijin si atacuri in acelasi timp c cel care impart legatura d internet, acela fiind fratele meu "Ebetu"... eu am avut si am trecuta legatura d internet si am fost sanctionat c 5 sate si lu fratimiu i-a inchis contul, e corect ??? cat timp nu am incalcat regula c sprijin, trimitere resurse si atacuri dc ma sanctionat si lu fratimiu i-au inchis contul ??? astept raspuns. multumesc anticipat si va doresc o seara cat mai buna
 

DeletedUser

tu ca atacator nu incalci regulamentul daca il ataci si posibil preiei satul/satele, insa persoana de are grija de acel cont daca scoate trupele poate sa aibe contul inchis si sa primeasca sanctiune.

@gabi23 - sitterul trebuie sa se comporte ca fiind titularul de drept al contului si sa actioneze ca si cum si-ar dori el sa aibe contul - adica sa isi apere satele (cred ca nimeni nu doreste sa ramana fara ele). atat timp cat esti sitter ai grija de sate.daca titularul doreste sa scape de sate le cedeaza singur.

pare'mi'se ca te cam contrazici...cum adica sitter fiind nu pot sa scot trupele, stiind ca acest lucru poate sa salveze satul?? adica ma comport ca titular de drept al contului...:confused:
 

DeletedUser184

@ nihilius - nu cred ca un admin iti va cere sitting sa vada ce se intampla in tribul tau - te rog nu fabula inutil
daca ai ceva de spus la subiect spune - daca nu abtine-te.
in ceea ce priveste anuntarea jucatorilor despre modificare - citeste prima pagina a jocului - scrie mare acolo si cu link catre acest topic (e acolo de cel putin 0 ora anuntul dar deh ...)
@ sp@rt@nu
sa nu imi spui ca un cont care se lasa se imparte in 60 zile sau 120 zile - caci la asta se refera regula.
peste o saptamana acolo se va "lucra" - conturile ce au depasit limita de 60/120 zile
@ i0gina nu ma contrazic deloc
nu interzic atacatorului sa atace dar interzic aparatorului sa scoata trupe, deci atacatorul trebuie sa rupa trupe.
cand am vorbit de titular (
daca titularul doreste sa scape de sate le cedeaza singur
) m-am referit la persoana care este proprietar de drept (nu sitterul)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Habar n-aveam ca e obligatia mea sa verific periodic regulamentul, nu stiu unde scria asta. Macar aveti decenta sa dati o circulara care sa anunte userii ca e un nou regulament.

Eu am dat accept pe altceva. Nu am fost in niciun fel consultat in privinta noilor reguli, nu a fost nicio discutie. Le schimbati in mijocul jocului asta nu e fair play., mai ales ca nu a fost nicio discutie.

Verifica posturile anterioare, afirmatia nu imi apartine.

Nu te obliga nimeni sa joci daca nu esti de acord cu regulile. Ne cerem scuze ca nu ai fost consultat inainte de schimbarea regulamentului. Nu imi pot imagina cum ne-a scapat asa ceva.
 

DeletedUser

@ nihilius - nu cred ca un admin iti va cere sitting sa vada ce se intampla in tribul tau - te rog nu fabula inutil
daca ai ceva de spus la subiect spune - daca nu abtine-te.

Pana acum nici de intrarea unui admin intr-un trib pe usa din dos nu se auzise, era doar o fabulatie, dar uite ca nu mai e. Fapta fiiind considerata legala ea devine un precedent. Nu putem stii ce ii trece prin minte unui admin. Unde sunt limitele voastre in a cere ceva unui user?

Un admin ptr a nu mai intra ca un hot intr-un trib imi poate cere sitter. Eu ar trebui sa ii acord asta potrivit noului regulament.

Si vreau un raspuns, nu doar simple litere aranjate acolo ca tot spui de vorbire la subiect. Asculta-ti sfatul.:)

05.10.08 19:21 Regulamentul jocului s-a schimbat! Va recomand sa luati aminte la el.
» mai mult


Uite ora exacta. Cand m-am uitat nu era ...Fii sigur ca am verificat si asta..dar daca esti pus pe ironii ce sa faci.. e mai usor sa razi de numele userilor decat sa dai raspunsuri :)



Verifica posturile anterioare, afirmatia nu imi apartine.

Nu te obliga nimeni sa joci daca nu esti de acord cu regulile. Ne cerem scuze ca nu ai fost consultat inainte de schimbarea regulamentului. Nu imi pot imagina cum ne-a scapat asa ceva.

Ironii de 2 bani... nimic nou sub soare.:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu m-am lamurit. Am o saptamana sa iau pe unul de 200k
Se rezolva ;)
 

DeletedUser184

nihilius o sa te rog sa formulezi intrebarea caci am citit si nu am gasit-o.
p.s: eu nu citesc mesajele dupa ce le editezi - eu am citit doar ce ai scris initial.
p.s2.: aici nu se discuta despre regulamentul intern al adminilor ci despre regulamentul jocului - 2 regulamente diferite unul public si altul "privat"
 

DeletedUser

@ i0gina nu ma contrazic deloc
nu interzic atacatorului sa atace dar interzic aparatorului sa scoata trupe, deci atacatorul trebuie sa rupa trupe.
cand am vorbit de titular () m-am referit la persoana care este proprietar de drept (nu sitterul)

in ambele posturi citate era vorba de sitter:
1. nu are voie sa scoata trupe din sat cand este atacat
2. trebuie sa se comporte precum titularul de drept al contului

pei stai asa....cum sa se comporte precum titularul de drept al contului si sa incerce a salva satul, dar sa faca asta nefacand macar un dodge?

si ce ai face in cazul in care un sitter ar scoate trupele si ti'ar spune ca are contul in grija 2 zile, pentru ca titularul are nu stiu ce de facut?

LE: Currently Active Users Viewing This Thread: 222 (26 members and 196 guests)

ce de lume...
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus