discutii despre noul regulament al jocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

@aztecul

1. nu cred ca toti cei care au postat in acest thread ar fi gainari, deci ai grija ce fel de apelative folosesti
2. daca nu ai nimic de discutat ontopic...mai bine iti pastrai parerile pentru tine
3. regulamentul chiar s'a schimbat...poate ca nu ai avut timp sa te uiti peste el...uita'te mai bine
 

DeletedUser4586

eu am o intrebare pentru mintile luminate ale adminilor.

de exemplu la noi in retea sunt 50000 de calculatoare, cand ati pus regula aia stupida ca tre sa declaram ca jucam in aceiasi retea v-ati gandit ca poate nu ii cunosc pe toti utilizatorii retelei?

:) exista diferente intre 50000 de jucatori diferiti si un jucator cu 50000 de conturi :)
 

DeletedUser706

@aztecul

1. nu cred ca toti cei care au postat in acest thread ar fi gainari, deci ai grija ce fel de apelative folosesti
2. daca nu ai nimic de discutat ontopic...mai bine iti pastrai parerile pentru tine
3. regulamentul chiar s'a schimbat...poate ca nu ai avut timp sa te uiti peste el...uita'te mai bine

1.Am spus ca sunt gainari care se plang ca sunt vanati de admini , cand defapt ei sunt niste trisori de duzina [ am si exemplificat ]
Nu am spus ca toti cei care au scris aici sunt gainari , dar printre cei care au scris ...sunt si din aceia !

3.Daca regulamentul sa schimbat ...spunemi o singura regula care acum 3 ani nu era iar acum este !
Deci exemplifica care sunt schimbarile de detaliu , nu de nuante !
 

DeletedUser

Lamine un raspuns si mie... cum de sari tu numai peste unii... ;)
 

DeletedUser

1.Am spus ca sunt gainari care se plang ca sunt vanati de admini , cand defapt ei sunt niste trisori de duzina [ am si exemplificat ]
Nu am spus ca toti cei care au scris aici sunt gainari , dar printre cei care au scris ...sunt si din aceia !

3.Daca regulamentul sa schimbat ...spunemi o singura regula care acum 3 ani nu era iar acum este !
Deci exemplifica care sunt schimbarile de detaliu , nu de nuante !

eu iti recomand inca o data sa'ti pleci ochii peste regulament...citeste faza cu "actiunile sitter'ului"
 

DeletedUser706

nihilius
Prietene stiu ca tu esti "opozitia " pe aici pe forum ...
Totusi esti unul dintre cei care pot purta o discutie la subiect , nu batand campii ...
Asa ca explica si unui noob ca mine ...

Ce naiba sa schimbat in regulament

Hai sa vorbim clar ..
Deci punctul A era inainte ...."nu ai voie sa treci strada " ...
Iar acum ...punctul A este ..."ai voie sa treci strada " ?

Ce este acum si nu era inainte ?
 

DeletedUser

eu iti recomand inca o data sa'ti pleci ochii peste regulament...citeste faza cu "actiunile sitter'ului"

el cred ca nu stia regulamentul...dar posteaza si el..ca sa nu il uite lumea

referitor la regulament:aceasta faza cu actiunile sitterului de fapt nu le convine multora
 

DeletedUser

nihilius
Prietene stiu ca tu esti "opozitia " pe aici pe forum ...
Totusi esti unul dintre cei care pot purta o discutie la subiect , nu batand campii ...
Asa ca explica si unui noob ca mine ...

Ce naiba sa schimbat in regulament

Hai sa vorbim clar ..
Deci punctul A era inainte ...."nu ai voie sa treci strada " ...
Iar acum ...punctul A este ..."ai voie sa treci strada " ?

Ce este acum si nu era inainte ?

Acum serios..tu macar ai citit regulamentul? cred ca nu... daca il citeai cred ca nu mai vorbeai asa, ca nu s-a schimbat nimic. iti spun doar atata, citeste regulamentul ala inainte sa mai spui ca nu s-a schimbat nimic. O sa vezi tu mai bine ce s-a schimbat. Nu cred ca atata lumea e nebuna si spune ca s-a schimbat regulamentul degeaba...
 

DeletedUser5151

Regulile sunt bune, un pic cam inexacte si neclare in anumite locuri, sunt unele reguli discutabile, dar asta e in romania.. nah... nu doar pe triburile..

Eu atat sper ca va fii cineva sa le si aplice, si mai ales sa observe pe cei care le incalca ;)

Bafta!
 

DeletedUser5025

Prietene ai aruncat o privire pe harta ..?
Sunt cateva zeci de mii de sate ...
Mult mai frumoase decat ale lui "fratele" tau ...

De mutat "fratele" tau se poate muta , ca nu ii interzice lamine asta ....dar sate ...daca chiar i ti place sa ai multe ...cucereste si tu cateva din jurul tau , si lasa satele lui fratele tau sa le bantuie stafiile

Nu e mai frumos jocul cand cuceresti tu satele ?

mai aztecule eu zic sa-ti vezi de treaba ta, ca sate am cucerit eu destule.
aici discutam un principiu care e tampit si care trebuie schimbat.

de exemplu daca impartirea legaturii e intr-un trib dusman asta inseamna ca nu-l poti ataca?
 

DeletedUser

Din cate am inteles pana acum daca un sitter da satele care sunt in grija lui in mod voluntar atunci el va fi pedepsit si cel care ia sate nu va pati nimic. Poate m-am inselat eu, nu am citit bine. Aici chiar doresc un raspuns.
 

DeletedUser4586

Pe scurt si romaneste,daca iei sate mocca vei fii penalizat..
 

DeletedUser706

Acum serios..tu macar ai citit regulamentul? cred ca nu... daca il citeai cred ca nu mai vorbeai asa, ca nu s-a schimbat nimic. iti spun doar atata, citeste regulamentul ala inainte sa mai spui ca nu s-a schimbat nimic. O sa vezi tu mai bine ce s-a schimbat. Nu cred ca atata lumea e nebuna si spune ca s-a schimbat regulamentul degeaba...

Pai chiar crezi ca sunt nebun cand spun ca nu sa schimbat nimic ?
Am citit regulamentul de 5 ori ...si e acelasi de acum 3 ani !

Hai sa o luam babeste ca asa discutam aiurea ..

Deci mult comentatul punct :

Mod de vacanţă (locţiitor)
Modul de vacanţă este o modalitate de a înlocui temporar un jucător. Din moment ce este temporară, dacă un cont a avut sitter pe o perioadă de 60 de zile în ultimele 120 de zile, atunci contul va deveni cont “limitat”, adică de pe acest cont nu se vor putea trimite atacuri sau resurse. Este interzisă crearea mai multor conturi şi folosirea Modului de Vacanţă pentru a juca pe toate. Fiecare cont trebuie să aibă un jucător activ. Dacă jucătorul se decide să renunţe la joc, pe cont nu este permis să joace un sitter permanent. In timp ce un jucător stă sitter pe cont, între acest cont şi jucătorii ce împart aceeaşi legătură de internet (inclusiv prieteni, familie, colegi ce joacă de pe aceeaşi reţea) cu sitter-ul nu sunt permise niciun fel de interacţiuni (atacuri, suport, trimiterea de resurse, atacuri sau suporturi coordonate). Aceasta regulă se aplică şi conturilor ce au sitteri ce împart aceeasi conexiune la internet. Orice interactiune este interzisa 24 de ore după ce modul de vacanţă a fost încheiat. Este interzis să staţi sitter la un cont doar pentru a trimite resurse altor jucători. Conturile ce sunt utilizate în mod clar ca şi conturi de susţinere vor fi închise. Toate regulile prezentate la §2 trebuie respectate întocmai. Jucătorii şi sitteri sunt responsabili în mod egal pentru greşelile făcute pe conturile de sitter. Atunci când alegeţi un sitter, să fiţi siguri că este o persoană de încredere.

Exemple:
Este permisă atacarea şi cucerirea satelor de pe contul pe care sunteţi sitter.
Este permis să atacaţi jucători ai aceluiaşi trib de pe contul dvs şi de pe contul administrat ca sitter (atacuri pe jucatori diferiti).
Este interzis să scrieţi mesaj unui jucător (ce urmează a fi atacat) doar pentru a vedea dacă este pe cont, de pe un alt cont ce foloseste aceeasi conexiune de internet cu dvs (inclusiv contul de sitter).
Este interzis ca un jucător să atace acelaşi jucător atât de pe contul lui cât şi de pe contul la care este sitter. Regula se aplică chiar dacă diferenţa dintre orele de ajungere a atacurilor de pe un cont şi de pe celalalt este mai mare de 24 de ore. Acelaşi jucător poate fi atacat de pe ambele conturi doar după 24 de ore de la încheierea modului de vacanţă.
Este interzisă atacarea sau sprijinirea unui jucător ce împarte aceeaşi legătură de internet cu sitter-ul.
Este interzisă atacarea unui jucător la care este sitter un jucător ce împarte legătura de internet cu dumneavoastră.
Este interzisă sprijinirea sau atacarea unui jucător de pe contul dvs şi de pe contul unde sunteţi sitter.
Este interzis să jucaţi permanent pe un cont ca sitter, doar pentru a îl folosi drept cont de susţinere.

Sa o luam ca la gradinita :

Modul de vacanţă este o modalitate de a înlocui temporar un jucător. Din moment ce este temporară, dacă un cont a avut sitter pe o perioadă de 60 de zile în ultimele 120 de zile, atunci contul va deveni cont “limitat”, adică de pe acest cont nu se vor putea trimite atacuri sau resurse. Este interzisă crearea mai multor conturi şi folosirea Modului de Vacanţă pentru a juca pe toate. Fiecare cont trebuie să aibă un jucător activ. Dacă jucătorul se decide să renunţe la joc, pe cont nu este permis să joace un sitter permanent

Acesta este modul de vacanta de acum 3 ani ...
Anul trecut pe TW eu am intrat in spital si o tipa [Simiga] mi a tinut sitter ..
Eu am stat in spital destul asa ca au trecut mai bine de 3 luni ...
E ...
Imediat a fost atentionata ca a trecut ceva timp , si ca risca sa fie incuiate ambele conturi !

Si asta era acum un an !

Este permisă atacarea şi cucerirea satelor de pe contul pe care sunteţi sitter.

Regula de la inceputul jocului !

Este permis să atacaţi jucători ai aceluiaşi trib de pe contul dvs şi de pe contul administrat ca sitter (atacuri pe jucatori diferiti).

Regula de la inceputul jocului !

Este interzis să scrieţi mesaj unui jucător (ce urmează a fi atacat) doar pentru a vedea dacă este pe cont, de pe un alt cont ce foloseste aceeasi conexiune de internet cu dvs (inclusiv contul de sitter).

Regula de la inceputul jocului !

Este interzis ca un jucător să atace acelaşi jucător atât de pe contul lui cât şi de pe contul la care este sitter. Regula se aplică chiar dacă diferenţa dintre orele de ajungere a atacurilor de pe un cont şi de pe celalalt este mai mare de 24 de ore. Acelaşi jucător poate fi atacat de pe ambele conturi doar după 24 de ore de la încheierea modului de vacanţă.

Cautati pe forum sa vedeti ca se discuta despre asta inca de acum 3 ani cand a inceput jocul ...
Personal am fost atacat de unul care era sitter ...si a fost inchis !
Acum 3 ani !

Ce sa mai ....
Toate punctele sunt ...si au fost de la inceputul jocului ...
nihilius ..cred ca sti ca sunt unul din cei mai vechi jucatori ...
Si nu din triburi ..
Sunt unul din cei mai vechi jucatori de cand a inceput jocul pe .net !
Cand spun ca regulile sunt aceleasi ...credema ca stiu ce spun !
Nu joc de ieri de azi ....si in 20 de servare jucate , daca nu cunosteam regulile ...eram mancat !

Dar ..
Daca , totusi tu poti sa mi arati unde s au schimbat regulile ...astept exemplificarea ta exacta .....asa cum am facut si eu ..
Pentru ca sa discutam asa , doar de arta de a discuta ...nu are rost ..

Spune exact care regula sa schimbat !
 

DeletedUser

Aztecul ,"regula" cu privirea la cucerirea satelor de pe un cont aflat pe sitting nu exista ,nici macar pe .net (au existat multe discutii si la ei).
Ea a fost introdusa acolo toamna trecuta ,tocmai pentru ca si acolo era aceeasi situatie ca si la noi cu cedarea conturilor.
Intradevar ,nu a aparut nicio regula noua.Dar au fost aduse modificari la regulile deja existente.Lucruri ce pana acum erau permise si acum nu mai sunt.
 

DeletedUser

ce sa-ti dea?invata mosule sa scrii romaneste

Daca stam sa analizam textele fiecaruia nu ajungem niciunde.

Iar din punct de vedere gramatical nici cuvantul "DEA" nu e prea corect exprimat, iar dupa tinerile mele de minte, n-ai sa gasesti un "dea" in vocabularul romanex ori in dex ..
 

DeletedUser706

Aztecul ,"regula" cu privirea la cucerirea satelor de pe un cont aflat pe sitting nu exista ,nici macar pe .net (au existat multe discutii si la ei).
Ea a fost introdusa acolo toamna trecuta ,tocmai pentru ca si acolo era aceeasi situatie ca si la noi cu cedarea conturilor.
Intradevar ,nu a aparut nicio regula noua.Dar au fost aduse modificari la regulile deja existente.Lucruri ce pana acum erau permise si acum nu mai sunt.

gabi ..
Care regula tata ..?
Asta :

Este permisă atacarea şi cucerirea satelor de pe contul pe care sunteţi sitter.
 

DeletedUser

La asta ma refer aztecule :
Pe un cont nu poate juca cineva sitter pe o perioada mai lungă de timp doar pentru a da ceda satele contului la care este sitter.


@MidEvil ,ai voie in continuare sa cuceresti sate moca.Cu conditia ca ele sa fie cedate de proprietarul contului si nu de un loctiitor pe acel cont.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Alta minunatie :eek:...daca intrerupi comenzile la trupe si nu observi ca iti da inapoi mai multe resurse esti pedepsit ca nu anunti ???

Apoi sa imi fie cu iertare, de fiecare data cand dau intrerupere la comenzile de trupe sa stau cu calculatorul in fata sa socotesc daca am primit inapoi 90% si nu 91 sau 97% ?? Poate daca eram Rain Man observam imediat !
 

DeletedUser706

La asta ma refer aztecule :



@MidEvil ,ai voie in continuare sa cuceresti sate moca.Cu conditia ca ele sa fie cedate de proprietarul contului si nu de un loctiitor pe acel cont.

Gabi ..
Sa fim seriosi ..
Tu nu joci de ieri de azi ...
Asta nu e nici o regula noua ..
Daca vrei i ti aduc martor ca anul trecut in vara cand am fost in spital ....sitterul meu a primit mesaj de la suport ca ii baneaza contul pentru ca sta de prea mult timp sitter ...iar cand i am spus sa preia satele ...mi a spus ca este ilegal ..
Ce naiba gabi ...
Daca nu stiam ...nu ma bagam in discutie !


PS: In cazul in care nu ar fi fost aceasta regula ar trebui introdusa ..

Uitate la un agarici de pe aici care incearca sa se bage in seama cu mine ..
Tipa tare ca de ce au bagat regula asta ...
Am dat o verificare pe tw stats ..
Are 90 % suta din sate preluate !!!!!
"Mare jucator " ...!!
Oricum nu cred ca regula asta te deranjeaza pe tine , nihilius ,sau jucatori care i si ia satele singuri si nu prin "preluari " ...
Tipa ..tot aia care nu sunt in stare sa si ia un sat singuri !
Dar repet ...regula asta exista !

Am sa caut mesajul de la suport de acum un an sa vezi ca nu e o regula noua !
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus