Vot : ->MoD<-

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7708

"Brandul" MoD, de fapt, nu a existat niciodata. A fost doar un trib care s-a trezit la masa bogatilor si a cazut. N-a lasat nimic istoric, nimic glorios. Tot ce a lasat este o amintire ambigua, care va se va sterge in scurt timp din mintile tuturor.
Si asta a fost. MoD a existat ca sa dispara. Orice alta discutie e de prisos.

Cum spuneam la o altă rubrică, şi Germania a pierdut de 2 ori războaiele, dar n-a uitat nimeni. Dar MoD nici măcar nu le-a pierdut...
 

DeletedUser4533

Omule ai habar ce inseanma MoD??:confused: MoD si pe l3 si pe l7 sau retras in plina glorie...cel putin pe l3 au batut tot ce au prins si pe l7 o puteau face,numai ca unu au acordat mai putin timp triburilor si asa ca Eek! a dizolvat tribul

sigur ca da, si tribul Taypan puteau sa rupa tot L7 , dar nu au avut timp si s-au lasat cuceriti, pentru ca altfel erau cea mai mare putere
 

DeletedUser7708

Nu compara tu Taypan cu MoD. Ăia aveau alianţă cu toată harta, noi aveam război cu toată harta.
 

DeletedUser1627

sigur ca da, si tribul Taypan puteau sa rupa tot L7 , dar nu au avut timp si s-au lasat cuceriti, pentru ca altfel erau cea mai mare putere

Diferența între MoD și Taypan este că noi am fost primul loc! Și noi aveam războaie pe absolut toate fronturile... Iar ei, aveau alianță cu toată lumea dar satele de barbari le-au spart capu.

Așa că Șșșșșt!
 

DeletedUser

e ultima data cand intervin:

@eek!
nu credeam ca o sa-mi fie din nou scarba ca am fost cu tine in trib!

noul mod da..poarta numai numele si a vrut sa fie o resuscitare dar m-am lovit de :
Pentru ce avem nevoie de conducator ??
Stapan ne trebuie noua?
Iata parerea mea despre cele ce se intampla: am aruncat ochii pe forum si din putinele puncte de reper mi-am facut, in mare, nishte pareri despre.. ce si cum ;).
1. Vreau sa incep cu o scurta mentiune: cea mai prospera perioada a poporului Israel a fost atunci cand nu au avut un imparat care sa-i conduca. 'Cine are urechi de auzit, sa auda!'.. nu explic cuvintele mele. Las ca cei capabili sa le inteleaga ;).
2. In al doilea rand, si nu vreau sa fiu privit ca si cum as spune-o cu rautate (chiar daca asa se va intampla :D), cand a avut un imparat, acela a fost barbat. Imi place, si nu doar mie, cand doamnele cunosc ce le shade bine sa faca si ce nu ;). Nu intru in detalii si argumente. Va las sa intelegeti mai mult singuri.
3. A da 'dizolvare trib' din proprie initiativa mi se pare un gest de lasitate si lipsa de gandire. Nu intru in detalii. Stiti la ce si cine ma refer.

Ma feresc sa fac mai multe observatii momentan.

asa i-ai invatat eek!

nu a fost niciodata echipa la centru...

Nu te minti ca ai condus tu un trib si a fost fruntas! da..ai adunat jucatorii, dar nu ai condus nimic, nu ai organizat, nici macar nu ai salutat pe toti . Cand TU te-ai saturat ai sunat imprastierea..ca am refacut tribul..singura nu puteam nu? si cand ai vazut asta ai vrut sa vii inapoi cu toate drepturile si laurii
lauri pentru ce? ca ai dat disband si te-ai razgandit? ca ti-a venit cheful de joaca din orgoliul ca nu ai reusit sa distrugi? gata? nu mai e importanta viata dincolo de calculator? traiasca orgoliul, nu? asa le-ai spus la cei care au venit cu tine...ca suntem slabi si fara orgoliu ......pentru ca le-am cerut sa-si aleaga un lider... pentru ca am ascultat ceea ce si-au dorit jucatorii activi..sa nu intervin....nu intervin in continuare.
Ai vrut sa distrugi si ai reusit...bucura-te. De creat insa nu te mai amagi ca ai creat si format pentru ca nu a fost munca ta a fost a tuturor celorlati!

nu am sa raspund la restul acuzelor...cum nu am sa amintesc cat de urat puteai sa ** de unii colegi care si acum te sustin...
am spus mai devreme cu o saptamana lui martian ca are dreptate si ma retrag...sunt intemeietor pentru ca trebuie sa fie unul si atat!


si pentru cei curiosi iata ordinea:

Razboi ! a spus:
MamaZmeilor în data de 15.11. la ora 16:05
In urma actiunilor ostile repetate ale [ally]MoD[/ally] asupra membrilor familiei SITH incepand cu aceasta data ati fost trecuti la dusmani in [ally]TSA[/ally] si [ally]TSL[/ally].

Scapa cine poate.

Aceasta este o circulara si nu ne intereseaza raspunsul vostru.
The End! a spus:
Eek! în data de 15.11. la ora 16:05
Eek! a spus:
๑۩۞۩๑๑۩۞۩๑۝๑۩۞۩๑۝๑۩۞۩๑۝๑۩۞۩๑
† Mesagerii Morții †
๑۩۞۩๑๑۩۞۩๑۝๑۩۞۩๑۝๑۩۞۩๑۝๑۩۞۩๑



Mesagerii Morții au recruitat câteva miliarde de vieți, cu această ocazie noi încet-încet ne îndepărtăm de muritorii de rând.
Ne vom întoarce! Mai devreme sau mai târziu... Ce e sigur e că nu veți scăpa de noi!

Vom zdruncina din nou Lumea 15... Până atunci! Distracție plăcută celor care au rămas!

Respectele mele,
[player]Eek![/player]

S-a termiant treaba... Real-Life e more important... Tot SUD-ul a dat stergere cont, ceea ce voi face si eu :D
Am dat circulara aceasta ca sfarsit de lume... Am fost cei mai buni! Si mereu vom fi ! :) Din pacate nu putem neglija viata :p
Vom reveni in forta pe L15 sa le mai demonstram odata celor de au uitat cine suntem si ce facem!

Eek! astăzi la ora 15:36 Citat Prelucrare Şterge
Ma roade sa dau dizolvare trib :D
Megara astăzi la ora 15:45 Citat Prelucrare Şterge
Eek! a scris:
Ma roade sa dau dizolvare trib :D


Decat asta mai bine dam toti deodata stergere cont.
Eek! astăzi la ora 15:46 Citat Prelucrare Şterge
Megara a scris:

Eek! a scris:
Ma roade sa dau dizolvare trib :D


Decat asta mai bine dam toti deodata stergere cont.

E mai rapid dizolvare trib, plus ca jumate au dat deja stergere cont ;)
Megara astăzi la ora 15:47 Citat Prelucrare Şterge
stiu ca e mai rapid... dar macar iesit toti deodata. Care au dat stergere cont?
prapad astăzi la ora 15:50 Citat Prelucrare Şterge
nu chiar toti au dat stergere cont ,uni vor intra in alte triburi daca nu au intrat deja ,eu o sa stau in MoD pana dispare din L7...poate ne intalnim p alte lumii...
Eek! astăzi la ora 15:58 Citat Prelucrare Şterge
Look la descrierea tribului
Erwynn astăzi la ora 15:59 Citat Prelucrare Şterge
da...frumos :)

Trebuie sa pastram traditia :p MoD nu se distruge pana nu-i dau eu dizolvare... #1 pe L3, #1 pe L7 :D

Ma rog vad ca au cam inceput sa iasa de la noi cand au auzit ca dau dizolvare :-? Ciudat... :D

Eh... Ce pot sa zic...

UNIREA SHOOPPING CENTER - 19:00 - BUCURESTI
ASTAZI!

Pentru cei ce vor sa ne vada in Real-Life cine suntem si cu ce ne ocupam!
Pentru restul!

O viata sau un joc cat mai placut in continuare!

Respectele mele,
[player]Eek![/player]

PS: Cei care se cred ca fac parte din familia MoD in intregul sens al cuvantului... Pot sa dea stergere cont, caci acest lucru l-au facut deja foarte multi!!

Buh byeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Se pare ca in MoD nu se dadeau bomboane ... Membrii se revolta , eek! ce se intampla cu tribul tau ? :confused: NU ti-ai facut treaba ? :rolleyes: Marele conducator este la pamant ? :cool:
 

DeletedUser1627

e ultima data cand intervin:

@eek!
nu credeam ca o sa-mi fie din nou scarba ca am fost cu tine in trib!

noul mod da..poarta numai numele si a vrut sa fie o resuscitare dar m-am lovit de :




asa i-ai invatat eek!

nu a fost niciodata echipa la centru...

Nu te minti ca ai condus tu un trib si a fost fruntas! da..ai adunat jucatorii, dar nu ai condus nimic, nu ai organizat, nici macar nu ai salutat pe toti . Cand TU te-ai saturat ai sunat imprastierea..ca am refacut tribul..singura nu puteam nu? si cand ai vazut asta ai vrut sa vii inapoi cu toate drepturile si laurii
lauri pentru ce? ca ai dat disband si te-ai razgandit? ca ti-a venit cheful de joaca din orgoliul ca nu ai reusit sa distrugi? gata? nu mai e importanta viata dincolo de calculator? traiasca orgoliul, nu? asa le-ai spus la cei care au venit cu tine...ca suntem slabi si fara orgoliu ......pentru ca le-am cerut sa-si aleaga un lider... pentru ca am ascultat ceea ce si-au dorit jucatorii activi..sa nu intervin....nu intervin in continuare.
Ai vrut sa distrugi si ai reusit...bucura-te. De creat insa nu te mai amagi ca ai creat si format pentru ca nu a fost munca ta a fost a tuturor celorlati!

nu am sa raspund la restul acuzelor...cum nu am sa amintesc cat de urat puteai sa ** de unii colegi care si acum te sustin...
am spus mai devreme cu o saptamana lui martian ca are dreptate si ma retrag...sunt intemeietor pentru ca trebuie sa fie unul si atat!

Tu parcă erai cu mine în trib pe Lumea 3... Tu parcă știi că MoD a fost făcut pentru toți cei ce vroiau să joace singuri, și din cauza asta a fost creat tot, ca tot cei ce vor să joace singuri să poată juca liniștiți, cu harta roșie, să poată să atace pe cine vrea și când vrea să dea ajutor doar cui vor nu cui sunt obligați, să poată juca singuri dar totuși să se afle sub un trib ca să nu mai fie căpiați de invitații...
Asta înseamnă MoD !!! O haită de mercenari ce lovesc împreună pentru că altceva nu au mai bun...

Și normal că nu ai putut organiza nimic din moment ce tu te certai tot timpul cu toți... De câte ori ai ieșit din MoD pe parcursul lumii 7 ? Câți au ieșit din trib pentru că nu mai îți suportau "arfele" ? Nu mai vorbii tu de mine...
Am dat dizband la trib pentru că mercenarii ce știau cu adevărat ce reprezintă MoD au plecat...
M-ați scârbit când am revenit în joc și am văzut PNA cu Diablo ? Cine l-a făcut? Cumva tu ?

Nu mai vorbii de ce fac alții și nu mai judeca pe alții... Uite-te întâi la tine... Ai încercat să refaci un trib CARE NU MAI VREA SĂ SE REFACĂ! Ce nu pricepi ?

Și ți-am spus că eu nu o să mă întorc niciodată și nu o să cerșesc niciodată drepturi în tribul care eu l-am format... Pentru că acest lucru este nesimțire din partea voastră! N-ai azuit de ONOARE sau RESPECT vreodată...

Și încă ceva... Ție cine ți-a dat drepturi vreodată în MoD? Le-ai primit pe merit?
Dar întemeietor cum ai ajuns să ai ? Ți l-ai dat cumva singură ?

Nevermind... Totul s-a risipit... Am zis... Readun echipa pe Lumea 15, până atunci mai e mult timp încât lumea să uite cine suntem și să se calmeze apele! Vom arăta atunci cine suntem din nou!

Se pare ca in MoD nu se dadeau bomboane ... Membrii se revolta , eek! ce se intampla cu tribul tau ? :confused: NU ti-ai facut treaba ? :rolleyes: Marele conducator este la pamant ? :cool:

În caz că nu știai, MoD nu mai există, iar membri MoD s-au lasat de mult de joc! Și cei ce au mai rămas s-au "răspândit" sau veghează din umbră...
 

DeletedUser1627

"Din nou"? Da' ati aratat voi ceva maret si nu m-am prins io?
Da am precizat acolo că am arătat ceva măreț și că vom arăta și acolo?

NU!!!

Am precizat că vom arăta și acolo cine suntem! Și anume MoD

PS: Ce-mi plac oamenii inteligenți care își dau seama de care e treaba pe-aici?
Tu joci măcar pe Lumea 7? Sau mai vrei să mai faci niște post-uri?

PPS:
nu m-am prins io?
E nașpa dacă nu te prinzi... Mai ales de bara aia de metal care e situată deasupra butoiului cu (... dacă știi bancul... dacă nu, nu o să te prinzi nici de asta...)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sigur ca da, si tribul Taypan puteau sa rupa tot L7 , dar nu au avut timp si s-au lasat cuceriti, pentru ca altfel erau cea mai mare putere

Chair de taypan vorbesti..e un fel de S-L-R de pe l5 tot taypan@ este intemaietorul..credema acel trib e dezastros
 

DeletedUser

"Din nou"? Da' ati aratat voi ceva maret si nu m-am prins io?

si mai spui ca altii au tupeu si sunt aroganti hah.. sa vedem tu ce ai aratat?

si..desi am promis ca nu am sa mai **:
@ eek! nu ai de unde sa stii ca nu mi-am dat drepturile pentru ca atunci cand le-am primit nu mai erai activ..te retrageai... cica dadeai satele ... iar de iesit din trib..o singura data am iesit ...uita-te la actele jucatorului daca memoria nu te ajuta... sa-mi amintesc aici de ce?

"arfele" mele nu le suportau? sau faptul ca i-ai lasat singuri in mare rosie si nu puteam sa ii ajut, nu puteam sa tin eu promisiunile tale? regretele megarei erau ca nu am toate satele langa ea..nu ca am sate langa ea!
 

DeletedUser7708

Radule, eu i-am dat întemeietor Oanei, ştii bine că stătea sitter la mine destul de mult, putea, dacă voia să facă ceva rău, să facă şi de la mine.

Şi aţi făcut deja destui purici, povestea e încheiată, e drept că poate nu trebuia să ţi se ia drepturile, la fel cum poate trebuia doar să te retragi liniştit fără să te mai agiţi pentru cei care aveau deja delete sau erau în sitter.

MoD a fost o echipă de mercenari, dar mercenari prieteni, ar fi bine la viitoarele meeting-uri să vorbim totuşi toţi unul cu altul, hai să lăsăm loc şi de "bună-ziua" totuşi, am fost colegi.
 

DeletedUser3919

regretele megarei erau ca nu am toate satele langa ea..nu ca am sate langa ea!
Tin la amandoi in aceeasi masura si la fel cum tin si la corectitudine...
Regretele mele nu au fost ca nu ai toate satele langa mine ci ca ai ramas mult timp, chiar prea mult timp, cu 2 sate in zona si te-ai dus sus langa geoxx.
Eram 3 in zona si m-am trezit singura ca tu erai mai mult prin alte parti iar contul lui Mariio de la inceput s-a plimbat pe la mai multi jucatori ceea ce a dus la o dezvoltare lenta ajungand pana la urma sa fie tinta tuturor atacurilor din Rock. Imi cunosc limitele si mi-am dat seama ca singura in zona aceea nu faceam fata.
Inca de la sfarsitul lui august ti-am atras atentia ca daca nu te ocupi si tu de zona nu o sa ne fie usor cu BURN apropiindu-se din est, cu Die la vest si Rock care dau zilnic pe Mariio. Mereu mi-ai zis "acum ma ocup" si te-ai ocupat prea tarziu, dupa ce amenintasem de cateva ori ca dau stergere cont, cand deja erai incercuita de Diablo si s-a facut PNA-ul. Stii bine ca l-am lasat un weekend sitter pe sebica19 care mi-a confirmat ca zona este nasoala si daca nu suntem atente o sa fim facute terci intre Die si BURN.
Ultima data cand am vrut sa dau stergere cont, m-a oprit Eek care s-a oferit sa vina langa mine. Atunci tu mi-ai zis ca nu o sa vina iar daca o sa vina o sa joace numai pentru el si eu tot singura o sa fiu. Si totusi a venit, s-a rugat de hiotikiri sa-i dea un sat ca sa faca saltul peste BURN, apoi a luat unul pregatit de mine. Prea tarziu totusi....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da, au aratat ca au gura mare pe forum, si fug cand e vorba sa isi arate cu adevarat "maretia"
:D:D:D:D...vrei sa iti arat eu maretia?:)))...iti trimit o poza pe mess:))))..
acum depinde la ce te gandesti..eu nu am zis nimic..las sa fie surpriza..:d..
@admini..nu am facut nimic rau cu postul asta...sper ca nu ma trezesc cu surprize:))...era legat strict de joc :D:D :-"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Fara nici o suparare Eek, dar nu ai demonstrat nimic, nici pe L3 nici pe L7. Singurul lucru care se stie despre MoD si e valabil, e ca joaca un timp, apoi tribul se dizolva. Motivele sunt prea putin importante, de ce se dizolva, dar NICIODATA un trib MoD condus de tine nu va reprezenta o amenintare, nici macar pentru un trib de locul 100. In 3-4 luni dispareti de pe harta ca trib, oriunde ati juca.

Asa ca nu ai demonstrat "cine e MoD" decat prin faptul ca nu iti dezminti renumele. Joci o perioada, apoi dispari. Oricine poate face asa ceva, deci esti la fel ca oricare jucator de triburi, nu esti cu nimic mai special; nici tu nici "faimosul MoD", pe care-l conduceai.

Ca parere personala, singura optiune viabila pentru ca MoD sa fie o forta, e sa nu fie condus de tine. In caz contrar, se stie sfarsitul inca de la infiintare.

Succes miss piggy, bafta in real life Eek.
 

DeletedUser13326

Deci nu pot sa nu intervin.

Bloom, tu de la inceputul lumii ai prezis ca MoD nu va rezista mai mult de 6 luni, insa afirmatia ta are o cota de 1.00001. Adica TOTI stiam ca asa se va intampla.

MoD este, si va ramane cel mai puternic trib care a fost pe .ro, poate mai tare ca TLD - L1, si la concurenta cu ~EC~ - LC (spre deosebire de MoD, ~EC~, este de la inceputul LC si pana in prezent pe primul loc).

Se stie ca MoD este un trib cu jucatori care SE PLICTISESC. Vin, isi demonstreaza valoarea, ajung primii, la DISTANTA MARE DE URMARITORI, si in conditii in care nu foarte multi ar rezista (fara aliante, fara pna, si numar mic de jucatori), si apoi se RETRAG IN GLORIE.

Daca MoD nu era un trib BUN, in aceste 4-5 luni se gasea cineva care sa le puna capac, si cu siguranta daca exista un trib care sa le puna probleme, ei ar fi luptat, insa voi (tsl+tsa+noobs) ati declarat razboi unui MoD deja in retragere, si mai mult, l-ati invins :))

Eu personal singurul lucru pe care il am de reprosat lui Eek! este ca pe langa membrii originari MoD, a luat langa el, oameni despre care nu stia absolut nimic, insa PUNCTELE au vorbit pentru ei, jucatori recrutati de la dusmani. Iar cei care au tradat triburile lor, pentru a veni in MoD sunt niste oameni lipsiti de caracter. Nu vreau sa dau nume, insa va stiti, cei veniti din Mason, Mda, AoD, -sL-.

Niciodata un jucator ca J@rik sau sisisi nu isi va trada tribul. Acesti jucatori merita tot respectul meu.

Am cam deviat de la subiectul initial al threadului.

Nu sunt de acord cu DIZOLVAREA TRIBULUI de catre Eek! (decat daca membrii fondatori, toti sunt de acord cu acest gest, nu sa distruga tribul din egoism), insa miss piggy, tu NU AI ABSOLUT NICIUN DREPT sa iti asumi acest NUME, acest BRAND, si anume MoD.

Daca tot erai cu spirit de lupta in continuare si vroiai sa joci in continuare, trebuia sa infiintezi alt TRIB, cu un nume total diferit.

Pentru a folosi numele de MoD ai nevoie de acordul lui Eek!/lamine/thereapper si a celor care REPREZINTA MoD-ul initial.

Later EDIT:

Eu sunt in noobs (contul meu este, eu m-am lasat de ceva vreme), insa va spun parerea mea.

TSL+TSA NU AU AVUT NICIUN RAZBOI.

Noobs(locul 2 pe continent) de la inceputul lumii a avut alianta cu M.T.(locul 3-4 pe continent), si un PNA verbal cu WaR(locul 3-4 pe continent) si AoD(locul 1 pe continent). De aici rezulta noobs NU a avut parte de nici cea mai mica problema in a se dezvolta pe K54. Nici cea mai mica rezistenta.


In schimb MoD, a avut RAZBOI peste RAZBOI, si cu toate astea a reusit sa creasca mai mult ca alte triburi care doar atacau (fara sa fie atacate).

Indiferent de ce spuneti, stiti cu toti ca asa este, si ca MoD a fost tribul NO. 1.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

MoD este, si va ramane cel mai puternic trib care a fost pe .ro, poate mai tare ca TLD - L1, si la concurenta cu ~EC~ - LC (spre deosebire de MoD, ~EC~, este de la inceputul LC si pana in prezent pe primul loc).

Gresit , s-a dovedit de 2 ori ca a fost cel mai slab trib , facut doar din recrutari .


Pentru a folosi numele de MoD ai nevoie de acordul lui Eek!/lamine/thereapper si a celor care REPREZINTA MoD-ul initial.

din nou gresit , nu exista nici o regula care sa interzica asta, puisor :D

In legatura cu loialitatea ta , ea este pusa sub semnul intrebarii si nu o voi discuta aici pe forum pana nu primesc noi informatii .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13326

Dread, nu este cazul sa fi ironic cu mine.

Eu spre deosebire de tine, pot sa fiu foarte obiectiv.

Eu am fost dusman cu ei, cand a fost sa ma cert cu ei, m-am certat. Numai ca acuma ma simt nevoit sa imi exprim punctul de vedere.

Chiar nu inteleg, de ce unora dintre voi le este asa greu sa zica:

DA, MoD a fost CEL MAI BUN TRIB. Acuma nu mai este NIMIC, dar A FOST.

Dread, si tu ai un trib puternic, felicitari, v-ati tinut foarte aproape de MoD, insa repet, voi nu ati avut niciun razboi cu niciun trib din top.

Dread, daca ai citit cu atentie, si eu am spus acelasi lucru, ca doar cu acel lucru a gresit Eek (din punctul meu de vedere), cu recrutarile din triburile pe care le-am enumerat mai sus.

Dar se pare ca tie iti face placere sa te certi, caci discutia e in felul urmator:

1. eu spun ca eek a gresit cu recrutarile din alte triburi
2. apoi tu spui acelasi lucru, doar ca ma acuzi pe mine.
 

DeletedUser15358

Nu contesta nimeni ca a fost un trib cu jucatori buni MoD. Din pctul meu de vedera a avut doar o politca proasta si oricum nu ramanea pe locul 1, din acest motiv au si decis sa se retraga. Nu cred ca e cazul sa il comparam cu TLD de pe L1. Daca nu ma insel TLD a fost 1 an pe primul loc(posibul sa ** aiureli nu am jucat in perioada aia),pe cand MoD a fost 4,5 luni. Chiar daca MoD a avut jucatori foarte buni nu a fost la fel de bine organizat ca TSL TSA sau noobs.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus