Vot : ->MoD<-

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

un trib este puternic daca rezista pe primul loc in urma unor razboaie adevarate, mai sus s-a spus ca ei atacau dar nu erau atacati asta nu e razboi. la inceputul unei lumi e usor sa ajungi pe primul loc daca ai un trib de jucatori experimentati dar adevarata valoare se arata in lupte cu alti jucatori experimentati nu cand iei sate de la incepatori , ori astfel de lupte apar dupa 7-8 luni de la inceputul jocului. sa ajungi primul la 3-4 luni si sa zici ca te-ai plictisit e un semn de lipsa de curaj, cand incepi sa joci acest joc stii ca dureaza multe luni poate chiar ani!
 

DeletedUser

De la inceputul razboiului pana acum

Side 1: TSL TSA noobs

Side 2: MoD

Timeframe: 15/11/2008 16:05:00la24/11/2008 17:50:13

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,288
Tabăra 2: 318
Diferență: 970

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 150
Tabăra 2: 4
Diferență: 146

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 11,361,499
Tabăra 2: 2,902,358
Diferență: 8,459,141

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,460,544
Tabăra 2: 39,419
Diferență: 1,421,125

image.php
 

DeletedUser1627

Deci nu pot sa nu intervin.

Bloom, tu de la inceputul lumii ai prezis ca MoD nu va rezista mai mult de 6 luni, insa afirmatia ta are o cota de 1.00001. Adica TOTI stiam ca asa se va intampla.

MoD este, si va ramane cel mai puternic trib care a fost pe .ro, poate mai tare ca TLD - L1, si la concurenta cu ~EC~ - LC (spre deosebire de MoD, ~EC~, este de la inceputul LC si pana in prezent pe primul loc).

Se stie ca MoD este un trib cu jucatori care SE PLICTISESC. Vin, isi demonstreaza valoarea, ajung primii, la DISTANTA MARE DE URMARITORI, si in conditii in care nu foarte multi ar rezista (fara aliante, fara pna, si numar mic de jucatori), si apoi se RETRAG IN GLORIE.

Daca MoD nu era un trib BUN, in aceste 4-5 luni se gasea cineva care sa le puna capac, si cu siguranta daca exista un trib care sa le puna probleme, ei ar fi luptat, insa voi (tsl+tsa+noobs) ati declarat razboi unui MoD deja in retragere, si mai mult, l-ati invins :))

Eu personal singurul lucru pe care il am de reprosat lui Eek! este ca pe langa membrii originari MoD, a luat langa el, oameni despre care nu stia absolut nimic, insa PUNCTELE au vorbit pentru ei, jucatori recrutati de la dusmani. Iar cei care au tradat triburile lor, pentru a veni in MoD sunt niste oameni lipsiti de caracter. Nu vreau sa dau nume, insa va stiti, cei veniti din Mason, Mda, AoD, -sL-.

Niciodata un jucator ca J@rik sau sisisi nu isi va trada tribul. Acesti jucatori merita tot respectul meu.

Am cam deviat de la subiectul initial al threadului.

Nu sunt de acord cu DIZOLVAREA TRIBULUI de catre Eek! (decat daca membrii fondatori, toti sunt de acord cu acest gest, nu sa distruga tribul din egoism), insa miss piggy, tu NU AI ABSOLUT NICIUN DREPT sa iti asumi acest NUME, acest BRAND, si anume MoD.

Daca tot erai cu spirit de lupta in continuare si vroiai sa joci in continuare, trebuia sa infiintezi alt TRIB, cu un nume total diferit.

Pentru a folosi numele de MoD ai nevoie de acordul lui Eek!/lamine/thereapper si a celor care REPREZINTA MoD-ul initial.

Later EDIT:

Eu sunt in noobs (contul meu este, eu m-am lasat de ceva vreme), insa va spun parerea mea.

TSL+TSA NU AU AVUT NICIUN RAZBOI.

Noobs(locul 2 pe continent) de la inceputul lumii a avut alianta cu M.T.(locul 3-4 pe continent), si un PNA verbal cu WaR(locul 3-4 pe continent) si AoD(locul 1 pe continent). De aici rezulta noobs NU a avut parte de nici cea mai mica problema in a se dezvolta pe K54. Nici cea mai mica rezistenta.


In schimb MoD, a avut RAZBOI peste RAZBOI, si cu toate astea a reusit sa creasca mai mult ca alte triburi care doar atacau (fara sa fie atacate).

Indiferent de ce spuneti, stiti cu toti ca asa este, si ca MoD a fost tribul NO. 1.

Respect puNkishoR-, mereu ai fost un adversar care a pus accent pe ONOARE! :)


DREAD LORD: Tu acum ne prezici niște statistici ale tale cu un trib care s-a dizolvat de mult!

Urât...
 

DeletedUser7708

punkishor, adevărat ce ai spus tu, cu o deosebire: MaSoN nu era în război cu MoD, prin urmare nu am trădat, eu şi cei din MaSoN care au venit atunci cu mine.
 

DeletedUser

Mod.

Se poate spune despre acest trib ca a fost compus din jucatori buni. Ceea ce se poate spune despre acesti jucatori este ca nu au inteles o mare parte din acest joc.

Tu parcă erai cu mine în trib pe Lumea 3... Tu parcă știi că MoD a fost făcut pentru toți cei ce vroiau să joace singuri, și din cauza asta a fost creat tot, ca tot cei ce vor să joace singuri să poată juca liniștiți, cu harta roșie, să poată să atace pe cine vrea și când vrea să dea ajutor doar cui vor nu cui sunt obligați, să poată juca singuri dar totuși să se afle sub un trib ca să nu mai fie căpiați de invitații...
Asta înseamnă MoD !!! O haită de mercenari ce lovesc împreună pentru că altceva nu au mai bun...

Este un joc de echipa. Asta trebuia sa intelegeti. Insa egoismul fiecaruia macina atat de tare, incat multora nu v-a ramas decat prezenta pe acest forum, si replicile ce se vor cateodata caustice. Altii nici macar la asta nu se pricep.

Va plictisea jocul, ati motivat la un moment dat. Sa inteleg ca jocul a avut farmec doar cand va ocupati de satele de barbari, si apoi, cand au inceput razboaiele, a devenit plictisitor? A... nu... am uitat... sunteti ocupati in RL, atat de ocupati incat nu va ramane timp decat de replicile de pe forumul extern. Sa va aparati si spatele necesita mult prea mult efort, tactica, inteligenta, calitati pe care le posedati, dar le-ati vrut pastrate la secret.


Oricum, MoD-ul a cazut de pe locul 1. Conteaza motivele? :)
 

DeletedUser13326

Oricum, MoD-ul a cazut de pe locul 1. Conteaza motivele? :)

Foarte adevarat. Sincer ma asteptam sa se vorbeasca atat despre MoD, si din acest lucru rezulta faptul ca este un trib mare. Asta este BRAND-ul MoD. Ei s-au retras, insa lumea inca mai vorbeste despre ei (de bine, de rau)

nrs65 a spus:
un trib este puternic daca rezista pe primul loc in urma unor razboaie adevarate, mai sus s-a spus ca ei atacau dar nu erau atacati asta nu e razboi. la inceputul unei lumi e usor sa ajungi pe primul loc daca ai un trib de jucatori experimentati dar adevarata valoare se arata in lupte cu alti jucatori experimentati nu cand iei sate de la incepatori , ori astfel de lupte apar dupa 7-8 luni de la inceputul jocului. sa ajungi primul la 3-4 luni si sa zici ca te-ai plictisit e un semn de lipsa de curaj, cand incepi sa joci acest joc stii ca dureaza multe luni poate chiar ani!

Te rog reciteste ce am scris. Am spus ca MoD, spre deosebire de triburile rivale (TSL/TSA, noobs - care s-au dezvolatat linistiti pe continentele lor), MoD a avut de indurat razboaie cu triburi puternice (din top 20).

Felicitari TSL/TSA + noobs in razboiul de anduranta pe care il duceti impotriva MoD-ului. Este un razboiu greu, dar in timp sunt sigur ca veti reusi sa ii invingeti - in aceasta afirmatie eram ironic.

Spunea cineva ceva legat de politica. Chiar sunt curios ce vor face TSL/TSA, dar in special noobs peste ... 2 luni sa zicem (cand Romania va fi afectata de criza financiara - gluma). Spun asta, caci noobs este un trib care pune accentul pe respect, si pe respectarea aliantelor. Si prezic eu ca in maxim 2 luni, ei nu vor mai avea practic ce ataca. Toata harta va fi impartita in 2 noante diferite de albastru. Si cineva va trebui sa rupa niste aliante (noobs nu va face asta - din orgoliu, ci va lasa celelalte triburi sa rupa aliantele - si va folosi acest lucru impotriva lor pentru a naste un conflict). Abea atunci va fi interesanta Lumea 7. Chiar sunt curios cum se vor imparti intr-un eventual razboi triburile fruntase... daca se vor alia 3-4 sa il scoata pe al 5-lea, sau o sa fie ceva echilibrat ... ramane de vazut :)
 

DeletedUser

Tocmai in asta consta valoarea unui trib. Nu ca sta 4-5 luni pe locul 1, ci ca se mentine acolo constant. Si referitor la paralela cu ~TLD~, o poti retrage. NICIODATA MoD nu va ajunge la valoarea acelui trib, oricat s-ar chinui. Pe L1 am fost contra TLD datorita hartii, dar nu pot sa nu le recunosc valoarea, ca trib.
Jocul asta nu presupune doar a ataca si a te apara. Diplomatia, intrigile inevitabile, razboaiele de anvergura, astea fac deliciul acestui joc, nu faptul ca 5-6 oameni sustin sus si tare pe forum ca ei sunt cei mai buni desi realitatea e alta. Asta e motivul pentru care inca se discuta de MoD, nu altul. Pentru a va trezi la realitate. Daca ar fi fost un joc cu durata de 6 luni, da, ati fi fost castigatori fara drept de apel. Dar pana una alta, MoD a fost pe locul 1, si atat. In politica actuala MoD nu mai exista, nu mai conteaza. Punct.
 

DeletedUser

Foarte adevarat. Sincer ma asteptam sa se vorbeasca atat despre MoD, si din acest lucru rezulta faptul ca este un trib mare. Asta este BRAND-ul MoD. Ei s-au retras, insa lumea inca mai vorbeste despre ei (de bine, de rau)

Si despre cutremurul din 1977 s-a vorbit mult. A produs multe dezastre, insa intre timp lumea a uitat. Memoria este selectiva, si se stie asta. Nu merge pe principiul ca sunt bagati in seama doar pentru ca sunt importanti. Este perimata ideea. :)

Te rog reciteste ce am scris. Am spus ca MoD, spre deosebire de triburile rivale (TSL/TSA, noobs - care s-au dezvolatat linistiti pe continentele lor), MoD a avut de indurat razboaie cu triburi puternice (din top 20).

Enumera cateva razboaie, te rog. (exceptie facand sazboiul cu -sL-; se stie ca -sL-ul era sustinut de noobs.)

Insa am o curiozitate. De ce nu ai fost in MoD? Pozitia pe harta iti permitea asta. Si de ce retragerea ta coincide cu retragerea oficiala a MoD-ului? :)
 

DeletedUser13326

Eu m-am retras datorita faptului ca imi implinisem menirea pe Lumea 7.
- Mi-am dorit sa imi fac trib de la 0, fara sa cunosc pe nimeni (nu un trib de elita, ci un trib cu oameni de caracter precum grissom, Vorse Raider, Kerrigan, invizibill si multi altii) .. mi-am facut!
- Mi-am dorit sa ajung in top 20 cu el .. am ajuns!
- Am fuzionat apoi cu M.T., atingand si locul 3 la triburi.
- Mi-am dorit sa infrunt cel mai de temut adversar dupa Lumea 7, MoD .. l-am infruntat, si daca 4-5 oameni de baza nu ar fi tradat si daca membrii fondatori M.T nu ar fi ales sa FUGA pe Lumea 5 (unde cica aveau probleme - nu stiu, nu am verificat), am fi invins fara probleme (parerea mea).
- Si cel mai important, MI-AM FACUT PRIETENI, oameni cu care si acum mai tin legatura.

Retragerea mea s-a datorat retragerii oamenilor cu care am inceput aceasta lume. 90% din tribul fondat de mine, WaR, s-au retras in timp, si ramasesem ... singur printre straini ...

Cateva razboaie .. BURN, Mda, NOI?

Niciodata nu s-a pus problema ca eu sa ajung in MoD, poate doar satele mele :D.

Pai, in cazul in care cutremurul din `77 era unul de 2 grade (astfel de cutremure sunt foarte dese, si neimportante) nu se mai vorbea despre el dupa. La fel si cu tribul MoD. S-a vorbit (si inca se vorbeste) despre el pentru ca a fost un trib de 7.7 grade pe scara Richter :cool:.

Bloom, TLD a fost invinsa de vreun trib? ..NU, Valiusha a desintat tribul datorita inactivitatii la care se ajunsese in trib. La fel a procedat si Eek, cand a vazut ca din tribul initial au ramas doar 40%, care singuri nu puteau face fata la stilul de joc MoD (no alliance, no nap).

Bloom, ai dreptate, MoD nu mai exista. In momentul asta cel mai bun trib este TSL, urmat de Die. si noobs.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca dizolvam TSL si dam toti delete , suntem cei mai buni si ramanem cei mai buni ?
Nu am fost invinsi de nimeni , o facem noi fiindca ne plictisim , deci putem fi considerati cei mai buni sau nu ?
 

DeletedUser

Daca dizolvam TSL si dam toti delete , suntem cei mai buni si ramanem cei mai buni ?
Nu am fost invinsi de nimeni , o facem noi fiindca ne plictisim , deci putem fi considerati cei mai buni sau nu ?

Intereseaza pe cineva?Vorbiti atata despre cel mai bun, trib, jucator...etc.
E asa de usor de inteles ca "cel mai bun" sau "cel mai prost" in jocul asta nu poate fi cuantificat...e un joc si cine are putin creier si mult timp liber e pe primul loc, cine nu are de niciuna e pe ultimul.

De ce s-a destramat MoD?
Intereseaza pe cineva?Au fost/sunt niste jucatori care s-au descurcat admirabil, ca au plecat de plictiseala sau din orice alt motiv e doar treaba lor.

Cei care stati pe margine si comentati unde erati acum 2 luni cand MoD era in plina glorie?
E atat de usor sa comentezi despre nimic.
 

DeletedUser

:)Orice inceput are un sfarist! Asa a fost sa fie pur si simplu..e doar un joc si nu are rost sa comentam! Treaba lor daca au renutat sa mai joace!. Bravo lor ca au rezistat atat.
 

DeletedUser1627

Va plictisea jocul, ati motivat la un moment dat. Sa inteleg ca jocul a avut farmec doar cand va ocupati de satele de barbari, si apoi, cand au inceput razboaiele, a devenit plictisitor? A... nu... am uitat... sunteti ocupati in RL, atat de ocupati incat nu va ramane timp decat de replicile de pe forumul extern. Sa va aparati si spatele necesita mult prea mult efort, tactica, inteligenta, calitati pe care le posedati, dar le-ati vrut pastrate la secret.


Oricum, MoD-ul a cazut de pe locul 1. Conteaza motivele? :)

De la 40 de sate în sus, jocul devine destul de plictisitor... Mult mai puțin timp să socializezi, mai puțin timp să organizezi, mai puțin timp rămas din timpul de joc pentru a face altceva înafara faptului de a da comandă de armata / cladiri...

Și când majoritatea tovarasilor de pe triburile se lasa de joc, te loveste o plictiseala si mai tare :|
 

DeletedUser

mai .. important e .. MoD -a disparut ( cel actual consider ca e o " fantoma " ) lasati-l sa se odihneasca-n pace .
 

DeletedUser7708

Scuzaţi de offtopicul încins al discuţiei dar nu mă pot abţine să nu râd:

Tags
eek=little girl, manea de 5 000 euro
 

DeletedUser

Deci nu pot sa nu intervin.


MoD este, si va ramane cel mai puternic trib care a fost pe .ro, poate mai tare ca TLD - L1, si la concurenta cu ~EC~ - LC (spre deosebire de MoD, ~EC~, este de la inceputul LC si pana in prezent pe primul loc).

Indiferent de ce spuneti, stiti cu toti ca asa este, si ca MoD a fost tribul NO. 1.

Wrong, .:)
Cred ca majoritatea triburilor de succes de acum au ceva din stilul si jocul tld-ului, dar nu vor ajunge sa depaseasca in faima tribul care a tinut lumea1 muuulte luni fara intrerupere indiferent de ce jucatori s-au lasat sau ce razboaie au avut.
Deci avem un etalon, ~TLD~, putem eventual sa ne raportam la acesta.
 

DeletedUser11051

dupa cum am mai zis "noul mod e doar un fake"

Side 1: TSA TSL

Side 2: MoD SoS

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 102
Tabăra 2: 36
Diferență: 66

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 39
Tabăra 2: 0
Diferență: 39

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 919,032
Tabăra 2: 355,388
Diferență: 563,644

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 357,147
Tabăra 2: 0
Diferență: 357,147

image.php
 

DeletedUser

noul MoD nu are cum sa fie fake din moment ce sunt aceasi jucatori, ok? nu ma furat nici un nume nici un trib, nimic! era desfiintat si jucatorii m-au rugat sa-l refac. vor sa se descurce singuri si cum o fac e treaba lor jocul lor plictiseala lor!
spor la barfa in continuare...sa va aduc si un vin fiert?
 

DeletedUser

MoD inseamna D I S T R A C T I E !!!


Pot sa spun ca in cele 3 luni de MoD am avut parte de 10 ori mai multa actiune decat intr-un an de triburile , MoD a fost cel mai frumos trib in care am jucat pana acum si cel mai bun de departe .
Spune-ti voi ca am fost lasi ca ne-am retras cand eram pe primu loc , dar uitati ca toti ati cerut alianta cu MoD si a-ti fost refuzati pe rand , uitati ca MoD vreme de 3 luni de zile a maturat pe jos cu triburi precum BURN , M.T. , TSA , TSL (47 la 4 Dread , neprezentare pana sa dea EeK! disband) .
Eu cred ca declinu a inceput in momentu in care sa retras Eek! , ceilalti nu au avut stofa necesara pentru a conduce tribu , s-a facut pna cu Diablo , s-au mai facut 3-4 academii si am hotorat sa ma retrag in momentu cand mi-am dat seama ca MoD nu poate fi condus decat de Eek! .
Ce sa va mai zic restu de pe aici care comentati toata ziua despre MoD , gen martzian , dread lord , talharul sau hotul cum lo chema pe ala ca nu le stiu numele la toti supusii lu dread lord , sunteti invidiosi , dar va inteleg .
Daca se va mai face pe vreo lume MoD si voi fi chemat sa joc , voi veni cu cea mai mare placere ... in rest numai bine.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus