Pace neoficiala de sarbatori pe L7

Doriti ca tribul din care faceti parte sa incheie un PNA global?

  • Da

    Voturi: 69 67,6%
  • Nu

    Voturi: 21 20,6%
  • Chiar daca se incheie, fac ce vreau :)

    Voturi: 12 11,8%

  • Total votanți
    102
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Diplomatie de sarbatori

Imi exprim dorinta de a face un PNA la nivel global ( pe langa protectia de sarbatori ) intre triburi . Sa incetam razboaiele pentru o perioada de timp odata cu venirea sarbatorilor de iarna . Anume din data de 22 Decembrie si pana pe data de 3 ianuarie sa incetam orice agresiuni si sa semnam niste PNA-uri . Sper sa nu fie luata in desert propunerea mea... astept si alte pareri .
 

DeletedUser7708

Total împotriva acestui pna. Cine vrea să nu fie atacat de sărbători, ar trebui să aibe o opţiune pe care să o bifeze. Ei nu vor putea ataca/fi atacaţi. Restul să poată ataca/fi atacaţi. E corect şi pentru cei care vor să aibe un Crăciun liniştit şi pentru cei care vor sate/farmează.
 

DeletedUser

24-25-26 decembrie 2008

31-1-2 decembrie 2008 - ianuarie 2009

Cred ca este cel mai bine si voi propune si mai sus acest lucru ..
 

DeletedUser

Am si eu o propounere..de ziua mea sa nu ma atace nimeni.La fel pe 3 ianuarie plec la Disneyland si va rog mult pe 4 iulie daca se poate...imi vizitez unchiul Sam!

Glumeam si eu.Totusi nu cred ca se poate asa ceva..sunt razboaie peste tot si nu cred ca accepta multi.dar eu as fii pentru :).Ca sa ingras porcul repede!
 

DeletedUser

propunerea in forma initiala e absurda...dread lord e mai aproape de realitate..24-25 si 1-2 e ok zic eu..
 

DeletedUser

Nu s-a stabilit momentan nimic concret referitor la data si intervalul orar exact al pacii de craciun, dar se va anunta in scurt timp.

Ca raspuns la intrebare, da, va exista pace de Craciun si de Anul Nou, iar detaliile vor fi comunicate in timp util.
 

DeletedUser

Total împotriva acestui pna. Cine vrea să nu fie atacat de sărbători, ar trebui să aibe o opţiune pe care să o bifeze. Ei nu vor putea ataca/fi atacaţi. Restul să poată ataca/fi atacaţi. E corect şi pentru cei care vor să aibe un Crăciun liniştit şi pentru cei care vor sate/farmează.

Tu nu erai bolnav si in curs de retragere? Subit esti interesat de pace mondiala si de cum moare marginea hartii de foame? :D
 

DeletedUser15358

ba ii, da sa mai spus. El este un fel de voce a poporului. :))
Buna idee slide sunt de acord.
 

DeletedUser

propunerea in forma initiala e absurda...dread lord e mai aproape de realitate..24-25 si 1-2 e ok zic eu..

in acele zile oricum o sa fie treaba aia cu " nobilul si armata ta au baut in satul dusman , s-au veselit " sau ceva de genu :) dar sarbatorile nu sunt doar acele 4 zile fix ... uite de ex : tu pleci in vacanta de craciun pe 25 ? sau pleci cu cateva zile inainte ... si te intorci pe 2 ianuarie dupa revelion ? sau te intorci putin mai tarziu ... e o chestie si aici . eu am facut o propunere , daca aveti idei mai bune , sau daca vin adminii cu ceva in plus fata de anul trecut ( anul trecut a fost pace si de Craciun si de Pasti si de Anul nou ) ...
 

DeletedUser15358

Mi se pare normal ce ai spus slide,uni poate nu isi fac craciunul aks. Cred ca cea mai buna solutie ar fi sa faca admini ceva,spre ex sa nu poti ataca sau sa fi atacat(macar cei care isi doresc asta). Daca vom face noi jucatori pna,stii bine ca multi nu o sa le respecte. Is o gramada de haladiti care pt cateva sate prefera sa...stea tot craciunu sa inobileze(ai vazut si tu, da ?). Oricum idee e buna.
 

DeletedUser

Hmm. a fost de Pasti? anul asta stiu sigur ca n-a fost de pasti, pentru ca s-a pus problema.
 

DeletedUser

problema nu se pune la acele 4 zile de pace oferite de admini , problema care am ridicat-o eu , se refera la niste pacturi scrise intre triburi , acorduri bilaterale de incetare a agresiunilor pe o perioada sa zic de 10 zile . Nu am cerut neaparat adminilor sa intervina in joc , este un fel de oferta pentru pace prin conventie pentru ceilalti diplomati / conducatori ... etc .
 

DeletedUser

Imi exprim dorinta de a face un PNA la nivel global ( pe langa protectia de sarbatori ) intre triburi . Sa incetam razboaiele pentru o perioada de timp odata cu venirea sarbatorilor de iarna . Anume din data de 22 Decembrie si pana pe data de 3 ianuarie sa incetam orice agresiuni si sa semnam niste PNA-uri . Sper sa nu fie luata in desert propunerea mea... astept si alte pareri .

Eu propun ca intre 22 Dec si 3 Ian fiecare jucator al lumii sa trimita atacuri asupra contului acesti flacau inteligent, ca semn de apreciere.
 

DeletedUser11051

Eu propun ca intre 22 Dec si 3 Ian fiecare jucator al lumii sa trimita atacuri asupra contului acesti flacau inteligent, ca semn de apreciere.

dc ?? eu sustin ideea lui ..
mai sunt si oameni care vor sa petreaca sarbatorile linistiti nu sa stea in noapte de craciun sau de revelion ca ochi in moonitor sa vada daca ii ataca cineva
da de ce sa faci .. mai sunt si oameni disperati dupa pct si sate ..
 

DeletedUser

amon-ra2h, si te intrebi cine e "disperat" dupa puncte si sate cand cineva "sufera" ca este atacat pe triburile.ro. :)

Linistea unui jucator de sarbatori este conditionata de atacurile primite sau de satele pierdute?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8914

ree

Sylvestru propun sa intri si tu pe lumea 7 :) dupaia sa vorbesti


on : aceasta va fii politica noastra , este frumos si demna de un trib matur , unii nu inteleg asta , dar preferam sarbatori calduroase si linistite in familie , care sa nu imi aduca aminte de triburi , macar atat .
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus