Intrebari despre nobili

  • Autor subiect Godefroy de Bouillon
  • Data de început

DeletedUser26806

Ai testat sau asa ai auzit/asa banuiesti?
Intreb pentru ca eu am testat si rezultatul a fost ca nu s-au pastrat talerii.
S-au pastrat doar obiectele paladinului.
n-are cum sa se pastreze nici obiectele paladinului (* parerea mea ...)
 

DeletedUser

n-are cum sa se pastreze nici obiectele paladinului (* parerea mea ...)


Eu am jucat mai demult pe L5, unde am cedat satele şi am şters contu' :) . Paladinu găsise toate armele pe parcursu şederii mele pe acea lume.

Acum câteva luni, am intrat iar pe L5, doar în vizită... am făcut Paladinu' şiiiii, aveam toate Armele :D.

Deci îţi garantez că se păstrează :)))
 

DeletedUser

cum fac si eu al doilea nobil ca nu stiu ...toti spun as bat taleri..bine dar cum ii bat..?undei gasesc??cum ii bat???..va rog sami spuneti in detaliu...eu am crez ca sa bati taler inseamna sa ridici curtea nobililor la nielul 2 **** ..va rog as ma ajutati...MULTUMESC
 

DeletedUser25931

Mai intai spune-ne pe ce lume joci?

Daca joci pe lumea clasica nu te pot ajuta, pentru ca nici eu nu stiu ce trebuie sa faci acolo!


Daca joci pe lumile 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16 trebuie sa bati taleri, intri in curtea de nobili si mai jos in stanga o sa iti apara >>Bate taleri. Dupa ce ai batut 2 taleri, pentru ca ai spus ca esti la al doilea nobil, iti faci nobilu (Creare de unităţi).

Sper sa-ti fie de folos ce ti-am spus!
 

DeletedUser25856

Daca joci pe lumi clasice atunci pe fiecare sat poti face numai 3 nobili, cate 1 pentru fiecare nivel al curtii nobile
 

DeletedUser

Intrebare !!!

Am si eu 2 nobili si un sat langa mine si as vrea sa-l cuceresc dau atacuri de aproape 3 zile dar nu se intampla nimik ce mai trebuie sa fac ca sa-l cuceresc ???

Multumesc Pentru Raspunsuri !!!
 

DeletedUser4349

pai a ajuns adeziunea la 0 sau sub?

Nobilu' scade adeziunea cu 20-35...iar adeziunea creste pe ora in functie de viteza server-ului

De asemenea daca trimiti 2 nobili in acelasi atac ei nu vor scadea adeziunea de 2 ori adi 40-70...ci doar o data...
 

DeletedUser

Păi trimiţi atacuri cu nobil (însoţit de trupe) unu câte unu (nu toţi în acelaşi atac) pe acel sat şi atunci când în Rapoarte arată că Adeziunea acelui sat este 0 sau mai jos de zero, ai luat satul :).
 

DeletedUser

Multumesc pt raspunsuri Adeziunea este la 10 mai trebuie putin sa mai atac;)

gata am cucerit satul multumesc pt toate raspunsurile ;):D:)

2.11. Mesajele consecutive care aduc doar completari sunt considerate "post hunting" si sunt interzise.
In cazul in care doriti sa corectati sau sa aduceti completari mesajului dumneavoastra va rugam folositi optiunea "editare".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

buna. am o intrebare pt. cei care joaca pe clasica sau pe l15.
eu cuceresc satul X.
vine Y si imi ia satul.
pot sa fac alt nobil in locul aluia care era in X?
 

DeletedUser

Da poţi!
Când îţi moare un nobil sau pierzi un sat, acesta poate fi refăcut în Curtea Nobilă fără a mai fi nevoit să baţi taleri (asta pentru lumile normale). Dar şi pe cele Clasice, e la fel :).
 

DeletedUser

sall

explicatimi si mier cum e cu nobili pe lumea 15 cu taleri cum se face ca nu inteleg si cate trupe trebuie sa trimit ca sai scad adeziunea???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ca sa faci nobili trebuie sa bati taleri. pentru a face primul nobil trebuie sa ai un taler batut, pentru fiecare urmator nobil trebuie sa ai cu un taler mai mult batut. deci in total 3 taleri. primul taler ramane alocat primului nobil, iar urmatorii doi celui de-al doilea. pentru al treilea nobil trebuie sa ai 6 taleri batuti., talerii 4, 5 si 6 fiind alocati nobilului 3. la al patrulea nobil trebuie sa ai 10 taleri si asa mai departe.

schema ar fi urmatoarea:

nobil 1= taler 1
nobil 2= talerii 2 si 3 (2 taleri; total general 3)
nobil 3 = talerii 4-6 (3 taleri; total general 6)
nobil 4 = talerii 7-10 (4 taleri; total general 10)
nobil 5 = talerii 11-15 (5 taleri; total general 15)
si asa mai departe

si asa mai departe
 

DeletedUser

4 nobili intr-un singur atac au acelasi efect ca 4 atacuri cu cate un nobil?
adica fiecare nobil scade separat adeziunea chiar daaca sunt intr-un singur atac?

gata...era raspunsul mai sus...trebuie sa ii trimit separat nu vazusem..scuzati-ma.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu, tot maxim 35 puncte pot scade...trebuie sa trimiti cel putin 4 atacuri cu nobili, desi au fost cazuri rare cand s-au luat si din 3
 

DeletedUser

sa zicem ca ar fi o scadere a adeziunii standard de 30(am dat un exemplu).
trebuie sa dau patru atacuri separatefiecare cu cte UN nobil sau pot si UN atac cu PATRU nobili?
 

DeletedUser

patru atacuri separate. daca ai doar un nobil il plimbi de 4 ori, dar daca satul este departe se poate chiar de mai multe ori, deoarece adeziunea se reface, in functie de lumea pe care joci cu 1-2 puncte/ora. dar poti trimite si un atac puternic pentru distrugerea trupelor aparatoare urmat imediat de un "trenulet" de 4 atacuri cu nobil. nobilii pot ajunge toti chiar si in aceiasi secunda daca esti indemanatic.
atentie! nobilii nu se trimit niciodata singuri chiar daca satul este gol. si nici insotit doar de spioni sau berbeci.

ca sa vezi exact cum se trimit nobilii urmareste filmuletul asta:

http://www.youtube.com/watch?v=aqdONpE32Ck
 
Ultima editare de un moderator:
Sus