Intrebari despre nobili

  • Autor subiect Godefroy de Bouillon
  • Data de început

DeletedUser

Buna ... am o intrebare tot in legatura cu adeziunea paladinilor.
Daca Paladinul are ca arma Sceptrul lui Vasco nu ar trebui ca toti nobili sa scada adeziunea cel putin 30 ? sau puterea armei se aplica doar nobilului care insoteste paladinul?
 

DeletedUser37971

Adeziunea scazuta de nobili de ce este influentata?trupe moral noroc?
 

DeletedUser38729

Salutare! Am si eu o intrebare. Daca am creat o generatie de nobil pe un sat si o trimit sprijin pe un sat propriu , pot ataca cu nobilul de pe cel de-al doilea sat? ( asta include cu armata celui de-al doilea sat )
 

DeletedUser

Salutare! Am si eu o intrebare. Daca am creat o generatie de nobil pe un sat si o trimit sprijin pe un sat propriu , pot ataca cu nobilul de pe cel de-al doilea sat? ( asta include cu armata celui de-al doilea sat )

NU, nici un fel de armata nu poate fi folosita in atacuri atunci cand este trimisa sprijin pe alt sat, asa cum ai zis si tu.
 

DeletedUser

am si eu o nintrebare...
un taler pe lumea 24 costa tot 25k lemn 30k argila si 22.5k fier ? sau ma rog in jur de...
 

DeletedUser

Daca am doua sate, amandoua avand curte nobila, produc un nobil la unul dintre sate, pot "muta" nobilul la celalalt sat deoarece satul care urmeaza sa-l cuceresc este mai aproape de celalalt sat?
 

DeletedUser35749

Nu-l poti muta, il omori pur si simplu apoi il recrutezi din nou pe celalalt sat.
 

DeletedUser

Pe lumea 31 daca am 4 nobili din care 1 moare,il pot crea inapoi fara nici un cost suplimentar ?
 
Scor reacție
98
Daca moare un nobilul, acela il poti crea din nou, dar iti trebuie resursele respective pentru a face nobilul (28000 30000 25000 resurse) :D
 

DeletedUser

buna...am o intrebare...
daca am un singur sat si apuc sa imi bat 5 taleri si dupa sunt innobilat si automat inceput nou pe aceeasi lume....ce se intampla ci talerii pe care i-am batut...se pierd?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Da, se pierd. Contorul se reseteaza la 0 in clipa in care dai inceput nou.
 
Sus