Intrebari despre nobili

  • Autor subiect Godefroy de Bouillon
  • Data de început

DeletedUser

sal al

mi-am batut 2 taleri pe lumea 18 si mi-am facut un nobil si am cucerit un sat iar la al 4 atac mi-a murit nobilu
si cand sa imi fac alt nobil nu m-a lasat o mai trebuit sa bat un taler ca sa pot face un nobil
pai daca tot raman talerii si nu mai aveam nobil de ce nu m-a lasat sa fac alt nobil cand aveam 2 taleri?
 

DeletedUser

Pai ii cam asa:
Primu nobil - 1taler
Al doilea - 2 taleri
al treilea - 3 taleri
al patrulea - 4taleri ...
etc..
 

DeletedUser

mi-am batut 2 taleri pe lumea 18 si mi-am facut un nobil si am cucerit un sat iar la al 4 atac mi-a murit nobilu
si cand sa imi fac alt nobil nu m-a lasat o mai trebuit sa bat un taler ca sa pot face un nobil
pai daca tot raman talerii si nu mai aveam nobil de ce nu m-a lasat sa fac alt nobil cand aveam 2 taleri?

nu ti-a murit nobilu.
pe scurt: de cate ori cuceresti un sat, nobilu cu care ai adus adeziunea la 0 sau la valoare negativa, iti ramane in sat.
sa ma exprim plastic, e conducatorul satenilor din satul proaspat cucerit :D
 

DeletedUser

sau asa...posteaza raportul.... de la ultimu atac unde spui tu ca ti-a murit nobilul..
 

DeletedUser

Vorbesti tu ala care pe infernal a pierdut 20 de sate intr-o zi.Hai go ca triburile e prea complex pt. tine care nici nu sti calumea ce e nobilul,ca tu numai NOOBILI ai avut!



Si daca te ataci pe tine cu nobilul iti iei satul din nou,te poti ataca singur am patit-o aseara cu un sat care avea adeziunea la 31 si eu trimisesem trenulet....
 

DeletedUser

intrebare intrebatoare, poate s-a mai pus dar n-am avut timp sa citesc toate posturile :|

nobilul moare doar daca mor mai mult de jumatate din trupe?
 

DeletedUser

Nobilul este unitate pedestra, adica merge pe jos! Depinde ce are presupusa victima in sat! Daca il trimiti cu topoare, are cele mai mari sanse de reusita! Daca il trimiti insotit de CU si ala are spade in sat si iti mor 10% din CU, iti moare si nobilul, spadele axandu-se asupra unitatilor pedestre! Cel mai bun raspuns il gasesti exersand in simulator cu diferite structuri ale atacului/apararii! Nu uita sa faci la fiecare cu noroc in diferite parti! +/-
 

DeletedUser

o intrebare eu daca am la paladin sceptrul lui vasco care scade adeziunea cu 30 si + 1 nobil nu scade adeziuna cu 50? nu asa ar trebui?
 

DeletedUser34265

NU!

In mod normal, fara paladin cu arma, o scade intre 20-30, cu nobilul si paladinul o sa scada adeziunea peste 30 intotdeauna!
 

DeletedUser

ok mersi si inca o intrebare Nobilimea coboară adeziunea unui sat duşman cu cel puţin 30. În afară de aceasta, puterea de luptă se măreşte cu 30% la atac şi cu 20% la apărare asta e pentru toate unitatile sau pentru nobili?ca ma gandesc ca nobili ce fac cu atac si def
 

DeletedUser

NU!

In mod normal, fara paladin cu arma, o scade intre 20-30, cu nobilul si paladinul o sa scada adeziunea peste 30 intotdeauna!

Paladin-ul inarmat cu sceptrul scade adeziunea cu cel putin 30 iar fara sceptru scade intre 20-35, iar puterea de atac/aparare creste doar la nobil nu si la celelalte trupe ;)
 

DeletedUser

lolomen a spus:
o intrebare eu daca am la paladin sceptrul lui vasco care scade adeziunea cu 30 si + 1 nobil nu scade adeziuna cu 50? nu asa ar trebui?
Nobilul ia adeziune aleatoriu intre 20 si 35! Daca e trimis cu paladin insotit de Sceptrul lui Vasco, ia minim 30 din adeziune!
Tu trimiti doi nobili: primul insotit de paladin inarmat cu Sceptrul lui Vasco, urmat de inca un nobil!
DA!!! Ai dreptate!!!! Minim 50 adeziune se ia! MINIM!!!
 

DeletedUser34265

Nobilul ia adeziune aleatoriu intre 20 si 35! Daca e trimis cu paladin insotit de Sceptrul lui Vasco, ia minim 30 din adeziune!
Tu trimiti doi nobili: primul insotit de paladin inarmat cu Sceptrul lui Vasco, urmat de inca un nobil!
DA!!! Ai dreptate!!!! Minim 50 adeziune se ia! MINIM!!!

El spune ca daca trimiti paladinul care ia din adeziune minim 30 insotit de nobil care ia minim 20==>30+20=50 dar e imposibil sa scada adeziunea cu 50 cu nobilu si paladinu!!!

cel putin asa am inteles!
 

DeletedUser

Fiti si voi mai clari, poate omul se prinde mai greu.

@lolomen. Situatii:

- trimiti nobilul singur, adeziunea este scazuta cu o valoare intre 20-35;
- trimiti nobilul insotit de paladin si artefact sceptrul lui Vasco, adeziunea este scazuta cu o valoare de cel putin 30.

Adeziunea o poate scadea doar nobilul, nu si paladinul.
 

DeletedUser24788

Nobilul ia adeziune aleatoriu intre 20 si 35! Daca e trimis cu paladin insotit de Sceptrul lui Vasco, ia minim 30 din adeziune!
Tu trimiti doi nobili: primul insotit de paladin inarmat cu Sceptrul lui Vasco, urmat de inca un nobil!
DA!!! Ai dreptate!!!! Minim 50 adeziune se ia! MINIM!!!
carier ... nu fă caterincă pe seama omului ... e şi el începător la fel cum am fost noi toţi

si ca sa fiu on topic: 1)Nobil însoţit doar de trupe FĂRĂ PALADIN scade adeziunea între 20 şi 35
2)Nobil însoţit de trupe prin care şi paladin+SCEPTRUL LUI VASCO scade adeziunea intre 30 şi 35
 

DeletedUser

Men of West a spus:
Quote:
Text original Carrier
Nobilul ia adeziune aleatoriu intre 20 si 35! Daca e trimis cu paladin insotit de Sceptrul lui Vasco, ia minim 30 din adeziune!
Tu trimiti doi nobili: primul insotit de paladin inarmat cu Sceptrul lui Vasco, urmat de inca un nobil!
DA!!! Ai dreptate!!!! Minim 50 adeziune se ia! MINIM!!!

carier ... nu fă caterincă pe seama omului ... e şi el începător la fel cum am fost noi toţi

si ca sa fiu on topic: 1)Nobil însoţit doar de trupe FĂRĂ PALADIN scade adeziunea între 20 şi 35
2)Nobil însoţit de trupe prin care şi paladin+SCEPTRUL LUI VASCO scade adeziunea intre 30 şi 35
Ce caterinca???? Am zis exact ce ai zis si tu!
Si chiar am zis bine ce am zis si cred ca am fost de ajutor!
Daca voi vedeti jignire in postul meu, atunci nu mai stiu ce sa cred!
:mad:
 

DeletedUser24788

Text original Carrier Vezi discuţiile
Nobilul ia adeziune aleatoriu intre 20 si 35! Daca e trimis cu paladin insotit de Sceptrul lui Vasco, ia minim 30 din adeziune!
Tu trimiti doi nobili: primul insotit de paladin inarmat cu Sceptrul lui Vasco, urmat de inca un nobil!
DA!!! Ai dreptate!!!! Minim 50 adeziune se ia! MINIM!!!


el se referea cum ia Un singur nobil ... tu l-ai dus in eroare ...
 

DeletedUser

Cum adica unul singur?
Adica trimite paladinul fara nobil si apoi trimite un nobil?
 
Sus