Intrebari despre nobili

  • Autor subiect Godefroy de Bouillon
  • Data de început

DeletedUser31577

am o intrebare, daca pt a un cuceri un anumit sat e nevoie sal ataci de 4 ori cu nobili si 2 jucatori ataca satul respectiv fiecare cu cate 2 atacuri si scad adeziunea acelui sat in mod egal cine devine noul proprietar al statului inobilat?
 

DeletedUser

cel al carui nobil ajunge ultimul ii revine satul
si poate fi mai multe atacuri ,indiferent de cate atacuri dati amandoi ultimul ia satul
 

DeletedUser

am si eu o intrebare legata de L18. daca iau un sat care are adeziunea deja scazuta si il iau cu un nobil, ceilalti nobili din "trenulet" vor cuceri iar satul, sau atacurile urmatoare se vor transforma in vizite, avand in vedere ca nu poti ataca membri de trib pe L18 ?
 

DeletedUser5809

Pai, pe tine insuti cred ca poti sa te ataci. Daca iei tu satul cu 1 nobil si mai ai 3 pe drum, cred ca iti mor. Poti sa afli singur, atacate singur cu cateva trupe si vezi raportul daca e vizita sau iti mor trupe, dar mai mult ca sigur ca iti mor.:D
 

DeletedUser15145

am si eu o intrebare legata de L18. daca iau un sat care are adeziunea deja scazuta si il iau cu un nobil, ceilalti nobili din "trenulet" vor cuceri iar satul, sau atacurile urmatoare se vor transforma in vizite, avand in vedere ca nu poti ataca membri de trib pe L18 ?

Buna intrebare. O poti adresa si adminilor. Ei sunt cei mai in masura sa cunoasca astfel de lucruri.
 

DeletedUser

cu siguranta iti vor fi pagube depinde de trupe dar singur te poti ataca:((
 

DeletedUser

Daca era asta sa ma atac singur nu va mai intrebam, pot face asta fara sa intreb pe nimeni ;). Pai pana imi raspund admini mie nu mai are rost sa intreb, pot experimenta singur de la 10 sate in sus.
 

DeletedUser26904

Buna intrebare. O poti adresa si adminilor. Ei sunt cei mai in masura sa cunoasca astfel de lucruri.

ceilati nobili ataca satul respectiv chiar daca e al tau! se vor omora unul pe altul si trupele care ii insotesc, dar satul va ramane al tau.
si daca dai atac cu un nobil pe un sat al tau..tot asa, nu conteaza ca e al tau sau al altuia..armatele se infrunta
 

DeletedUser

lumea 18 are o caracteristica aparte:

- ATENŢIE: membrii din acelaşi trib nu pot fi atacaţi, aceste atacuri se vor transforma în vizite

de aici trag concluzia ca nobilii doar vor vizita satul. poti experimenta totusi nu cu un nobil ci cu cativa lancieri sau spioni sa vezi ce se intampla cand te ataci singur, deoarece regula se aplica tuturor trupelor.
 

DeletedUser

da membri din acelasi trib nu pot fi atacati dar tu singur te poti ataca :p
 

DeletedUser

isi fac academii si ii muta acolo daca lasa sitter sau ii dau afara in caz ca fuge titularul.
 

DeletedUser

Pe mine ma interesa atat daca pot sa imi recuceresc un sat care este al meu. Atata timp cat pe L18 atacurile asupra membrilor aceluiasi trib se transforma in vizita. Ma interesa daca aceasta regula se aplica doar intre 2 jucatori diferiti(dar din acelasi trib) sau si incazul in care te ataci singur.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

te poti ataca e verificat:D

==2 (301|471) K43 3,274 craus [BURN] craus [BURN] 2010-01-27 07:01:16
==2 (301|471) K43 3,274 Neo007 [Wiking] craus [BURN] 2010-01-27 07:01:00
 

DeletedUser

atac minim cu nobil

cat de mic poate fi atacul cu nobil ca sa reuseasca. adica atac un sat golit (preluare de sat) cu zidul la 20 si pe timpul zilei. in afara de nobil cu cat de putini soldati pot sa atac ca sa nu-mi moara nobilul? 100 de lanci ajung? sau 70 de cavalerie grea? sau merge si mai putin? la un moral de 100%.
 

DeletedUser

joaca-te pe simulator ;), eu zic sa trimiti si alea 100 lancii si 70 cav grea, daca nu ai alte obtiuni. cel mai bine e sa le trimiti cu atac.
 

DeletedUser

la noroc +25 zero trupe
la noroc 0 1 lancier
la noroc -25 2 lancieri
 

DeletedUser

O sa-ti moara sigur ca am facut eu trenulet cu 4 nobili si cand a ajuns primul satul era deja la 20% scazut de alt jucator si mi-am bulit 3 nobili , cu toate ca nu prea e normal pe lumea 18 , avand in vedere treaba cu vizita la cei care ii ataci si intre timp pana sa ajunga trupele devine membru de trib
 
Sus