Intrebari despre nobili

  • Autor subiect Godefroy de Bouillon
  • Data de început

DeletedUser5809

Nu as fi avut rabdare sa fac asta. Desi m-am gandit o data sa demolez un sat pana pe la 200 de puncte si sa il fac full de trupe, dar e prea mare bataie de cap.:D
 

DeletedUser

dap,asta cam asa e..insa cum am rabdare sa cresc un sat de la 0,la fel e si cu demolatu' :D:D
 

DeletedUser

in plus, intra >23700 de trupe in el.
si da, e benefic daca vrei sa te distrzi. sa vezi cum e sa ai un sat d-asta inconjurat de conturi de 4-500 k
 

DeletedUser3824

Pedepsit.

Ar fi preferabil si mai util, daca pedepsele pentru greselile comise, s-ar aplica cit mai repede cu putinta.
Am gresit VINERI si DUMINICA dimineata inca nu eram deblocat.
Traim in ROMANIA si asta ne ocupa tot timpul, dar ceva timp tot trebuie gasit pentru noi.
 

DeletedUser

stiu ca joc de geva timp dar gasisem undeva cat scade nobilul deci la un atac cu nobil cata adeziune poate scadea?
 

DeletedUser

La informatiile despre fiecare lume apare asa ceva:

Pierderea loialităţii prin generaţia de nobili 20-35

Deci,teoretic,nobilul nu scade pe toate lumile adeziunea numaidecat cu 20-35
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare:

Prima data:eu am un singur sat,atacatorul are tot un singur sat.Sa zicem ca pe mine ma ataca unul cu nobilii.Prima data ajunge un atac de curatare si apoi 4 atacuri cu nobili.Eu stiu ca nu am nici o sansa.Si atunci il atac eu pe el cu o armata formata din topoare,cavalerie usoara si catapulte.Si setez catapultele sa loveasca curtea nobila.Atacul meu ajunge inaintea atacurilor cu nobili,si ii distruge curtea nobila.Intrebarea mea este:nobilii lui dispar,sau mai scad adeziunea,sau ce se intampla cu ei?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Disparitia cladirii nu duce la disparitia trupelor (trupele nu dispar la demolarea fermei, nobilii nu dispar la demolarea CN).
 

DeletedUser5809

Nobili nu dispar, poti sa il aduci la 100 de puncte si nobili nu ii dispar. Trebuie sa ii prinzi trupele si sa le omori, doar asa dispare nobilul.
Dispare nobilul si trupele doar daca ii iei tu satul inainte sa il cucereasca el pe al tau.
 

DeletedUser17029

Am si eu o intrebare:

Prima data:eu am un singur sat,atacatorul are tot un singur sat.Sa zicem ca pe mine ma ataca unul cu nobilii.Prima data ajunge un atac de curatare si apoi 4 atacuri cu nobili.Eu stiu ca nu am nici o sansa.Si atunci il atac eu pe el cu o armata formata din topoare,cavalerie usoara si catapulte.Si setez catapultele sa loveasca curtea nobila.Atacul meu ajunge inaintea atacurilor cu nobili,si ii distruge curtea nobila.Intrebarea mea este:nobilii lui dispar,sau mai scad adeziunea,sau ce se intampla cu ei?

nobilii nu dipar, iti scad adeziunea si se intorc in sat! daca ii demolezi curtea nobila el va trebui sa isi construiasca alta!
 

DeletedUser

daca are doar un sat inseamna ca cei 4 nobili nu sunt bine aparati ( atacul de radere + 4 nobili insotiti de trupe + eventual defense in sat)... mai bine incerci sa omori cel putin un nobil.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Eu as formula putin diferit : Avand demolata CN, la intoarcerea nobililor acestia se vor putea folosi (se vor vedea in piata) sau va trebui reconstruita cladirea mai intai ?
 

DeletedUser

eu dupa ce am avut CN distrusa si fieraria level 17 sau 18 i`am putut folosi
 
Sus