Atacuri simultane

DeletedUser

Se pot organiza,in joc,atacuri simultane cu doi sau mai multi jucàtori càtre aceeasi tintà...in asa fel incit sà atace toti in aceeasi secundà?Care este rezultatul?
Multumesc anticipat pt ràspuns
 

DeletedUser

Multumesc...tot insist de ceva vreme pe lingà conducàtorii mei sà organizàm astfel de atacuri iar ei imi rid in nas cà nu este posibil,cà este sinucidere curatà,cà se conteazà atacul individual si cà toti ataatorii isi pierd armata iar cel atacat nu sumte nimic.
Làmurestemà,te rog.
Existà exemple de astfel de atacuri
 

DeletedUser6558

Depinde foarte mult pe cine ataci. Daca cel atacat are motive sa creada ca va fi atacat, isi va umple satul de soldati - daca are de unde- si e posibil ca atacurile sa esueze.
 

DeletedUser

Pai la atacuri fiecare se contabilizeaza separat deci trupele din atacurile care ajung in aceeasi secunda nu se insumeaza insa cu cat sunt mai multe atacuri cu atat sansele de reusita sunt mai mari. Totul depinde de trupele de aparare ce le detine in sat cel atacat.
 

DeletedUser

Offf...eu sunt deplin làmurit dar nu stiu dacà exemplele voastre vor convinge pe cei din conducerea tribului meu.
Cred cà am sà mà resemnez.Vroiam atit de mult sà probez asta dar...imi ràmine sà mà rog sà reuseascà altii in locul meu.
Và multumesc oricum pentru detalii
 

DeletedUser28514

Se pot organiza,in joc,atacuri simultane cu doi sau mai multi jucàtori càtre aceeasi tintà...in asa fel incit sà atace toti in aceeasi secundà?Care este rezultatul?
Multumesc anticipat pt ràspuns

Nu este posibil. Ajungerea atacurilor intr-un sat atacat de mai multi jucatori intr-un timp de forma xx:xx:xx nu este posibila, de exemplu la 4 atacatori vor ajunge atacurile la intervale de timp diferite de ex:

12:00:15 - atac 1
12:00:35 - atac 2
12:00:50 - atac 3
12:00:58 - atac 4
 

DeletedUser5809

Faptul ca tu nu stii nu inseamna ca nu este posibil. Atata timp cat esti atent la ce ora il trimiti si stii momentul cand trebuie sa trimiti tu atacul sa cada pe timpul acela, pur si simplu esti atent si la secunde.
 

DeletedUser28514

altu care sufera de noobism

:)). Nu stau sa ma contraic cu tine, bun intradevar poate m-am exprimat eu gresit ceea ce vreau sa zic este ca atunci cand atacati mai multi in "haita" atacurile vor fi inregistrate pe rand nu toate in acelasi timp deci trupele nu se vor aduna intre ele si vor ataca toate deodata satul acela,ceea ce intreba defapt julien1967.
 

DeletedUser

Nu este posibil. Ajungerea atacurilor intr-un sat atacat de mai multi jucatori intr-un timp de forma xx:xx:xx nu este posibila, de exemplu la 4 atacatori vor ajunge atacurile la intervale de timp diferite de ex:

12:00:15 - atac 1
12:00:35 - atac 2
12:00:50 - atac 3
12:00:58 - atac 4

hmm..interesant :D cred ca am sa incerc si eu asa..ca 7 atacuri intr-o secunda mi se pare cam aiurea :p (vezi spoiler la semnatura)
 

DeletedUser5809

L-am deschis la rugamintea lui julien1967 pentru ca mai are niste intrebari, ce ar fi sa lasi povestile nemuritoare pentru atunci cand are el o intrebare ca sa nu facem spam?
Daca vrei poti sa ii trimiti mesaj personal si sa il ajuti, pare dornic sa invete si vad ca tot ai postat, macar ajuta-l un pic cu adevarat, ce zici :D
 

DeletedUser

Vàd cà nu am fost inteles de unii.
Eu inteleg printr-un atac simultan,organizarea la secundàlovirii unei tinte de càtre mai multi jucàtori.
Ex:jucàtorul x pleacà la ora 12.05.07 spre tintà,distanta este de 10 min 03 sec,ajunge la tintà la ora 12.15.10
jucàtorul y pleacà la ora 10.20.26 spre tintà,distanta este de o orà 54 min 46 sec,ajunge la tintà la ora 12.15.10
Si asa mai departe...
Pentru mine este foarte simplu.Vreau doar citeva confirmàri pentru convingerea conducerii tribului meu.
Rog adminii sà-mi confirme sau sà-mi infirme calculele
 

DeletedUser

Vàd cà nu am fost inteles de unii.
Eu inteleg printr-un atac simultan,organizarea la secundàlovirii unei tinte de càtre mai multi jucàtori.
Ex:jucàtorul x pleacà la ora 12.05.07 spre tintà,distanta este de 10 min 03 sec,ajunge la tintà la ora 12.15.10
jucàtorul y pleacà la ora 10.20.26 spre tintà,distanta este de o orà 54 min 46 sec,ajunge la tintà la ora 12.15.10
Si asa mai departe...
Pentru mine este foarte simplu.Vreau doar citeva confirmàri pentru convingerea conducerii tribului meu.
Rog adminii sà-mi confirme sau sà-mi infirme calculele

pai mai bine da`le siteul acesta conducerii tale si te vor crede dar dupa umila mea parare ar trebui sa`ti schimbi tribul ... conducerea ta e cam incepatoare
 

DeletedUser7708

De acord cu indiana. Cât despre b3stialu, are el dreptatea lui, a vrut să sublineze că nu se însumează probabil. Tehnic vorbind, o secundă are 1000 de milisecunde, în cele mai multe cazuri atacurile vor avea milisecundele diferite(am întâlnit atac cu aceeaşi milisecundă, dar se pare că şi atunci sunt ordonate cumva).
 

DeletedUser

L-am dat...astept ràspuns.
In privinta schimbàrii...hmmm...sunt un tip de caracter foarte statornic.Imi trebuie motive foarte intemeiate sà pàràsesc un trib.
 
Sus