Atacuri simultane

DeletedUser

Am primit ràspunsul...
Conducerea imi cere sà incerc de unul singur un alfel de atac,sà vàd rezultatul...
Cum dracu' fac eu asta?
 

DeletedUser

pentru inceput poti ataca de proba un cont mic, un jucator inactiv sau chiar un sat de barbari. astfel iti vei "face mana". poate ca dupa ce vei demonstra conducerii ca se poate vor accepta astfel de atacuri.
insa in cazul in care ataci singur un jucator mai mare nu stiu ce sanse de reusita ai deoarece ii va fi foarte usor sa blindeze sau chiar sa evite atacurile si sa omoare nobilii chiar daca vin in aceiasi secunda.
atacul la secunda este bine sa se dea coordonat de catre mai multi jucatori contra unuia singur(fiecare sa ia un alt sat ca tinta) si poate fi de mai multe feluri:
- toate atacurile sa ajunga in acelasi timp. aceasta varianata are avantajul ca jucatorul atacat nu va putea muta trupele dintr-un sat in altul.
- atacurile sa ajunga pana la anumita ora (exemplu ora 14:00 sa fie ora de ajungere a nobililor)

parerea mea strict personala este ca a doua varianta este mai acceptabila din mai multe motive:
- daca atacurile vin dintr-un cont imprastiat sau mare este foarte greu coordonarea tuturor atacurilor. insa nu imposibil. partea proasta este ca se mai intampla ca unele sa trebuiasca sa fie trimise la ore nepotivite (3 dimineata, cand suntem la serviciu sau scoala etc)
- cand atcurile ajung esalonat putem avea un avantaj. sa presupunem ca jucatorul atacat cere sau isi baga singur sprijin. sprijinul va ajunge si el esalonat. astfel avem posibilitatea ca in primele atacuri de radere, care vor ajunge chiar si cu cateva ore inainte de ultimele, sa intalnim in satul atacat mai putine trupe. atunci vom avea sansa sa incepem sa daramam deja zidul. lucru de mare ajutor. daca presupunem ca primul atac intalneste in sat 20 k trupe iar 30 k sunt in curs de a ajunge este mult mai bine decat sa le intalneasca pe toate 50 k in sat. deja avem sanasa sa daramam primele caramizi din zid iar pierderile inamice vor fi deja mai mari. al doilea atac poate intalni un zid 19 sau 18 in loc de 20. in cazul cu 50 k va intalni tot zid 20 (deci multiplicator 106% la defense)
totusi astea sunt numai teorii, totul difera de la caz la caz.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am deja la activ spre sate,nu numai de barbari ci si de jucàtori activi.Am "minà".Chestia este cà mà tot mànincà in palmà de a organiza un atac colectiv,cu mai multi jucàtori dar...nu reusesc sà-i conving.Sunt chiar iritati de insistenta mea.
Eu ii inteleg.Sunt individualisti,ceea ce,de multe ori nu-i ràu dar...jucind intr-un trib,umàr la umàr,eu gindesc cà-i bine sà si atacàm umàr la umàr.
Astfel se poate ridica nivelul de experientà dar si faima tribului.

Cred cà nu gresesc
 

DeletedUser

in mod sigur nu gresesti...ai gresit doar intrand intr-un asemenea trib. nu stiu pe ce lume tribala joci, dar pe lumile avansate in general numai asa se ataca pentru a avea succes. individual poti ciupi un sat, in echipa poti lovi zdravan un jucator sau chiar il poti scoate din joc. sunt frecvente cazurile cand un singur jucator este atacat simultan cu mii de sate de atac. si chiar si asa nu pierde decat cateva din ale lui.
eu iti doresc succes si poate data viitoare vei avea noroc de colegi mai experimentati sau mai dornici de ceva nou.
 

DeletedUser28514

hmm..interesant :D cred ca am sa incerc si eu asa..ca 7 atacuri intr-o secunda mi se pare cam aiurea :p (vezi spoiler la semnatura)

Ceea ce ai tu la spoiler sunt atacuri date de o singura persoana de pe acelasi sat de pe opera si intradevar sunt si in aceiasi milisecunda dar si asa ajung in timpi diferiti.

Cred ca julien1967 a inteles raspunsul la intrebarea sa deci acum poate fi closed.
 

DeletedUser

Se pot da maxim 5 atacuri de pe acelasi sat intr-o secunda...nu mai abera aici:p
 

DeletedUser

Cred cà am sà-mi pun vecinii de cartier sà-si facà sate in lumea care joc...astfel o sà am sigur sustinere
 

DeletedUser28514

De pe un sat, si este vorba de 5 atacuri in aceiasi secunda sa nu se inteleaga altceva.
 

DeletedUser

Se pot da mai multe doar ca 5 e limita impusa de "reguli" dai mai multe si poate te arzi:rolleyes:

iar suferi de noobism? mai mult de 5 nu ai cum :) iti apare ceva gen "mai mult de 5 atacuri in aceeasi secunda nu este permisa"

LE:mad:julien:cu cont ,fara cont premium tot 5 e maximul + ca atacurile la secunda nu depinde de CP ci de browser,net, skill
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Deci 5 atacuri maxim...e de retinut

stai putin, sa nu intelegi gresit...se pot da maxim 5 care sa plece si sa ajunga in acelasi timp...dar daca dau fake-uri pe rand cu lancii, spade, berbeci, cavalerie etc etc trimise la ore diferite dar care sa ajunga in aceiasi secunda se pot da mai multe din acelasi sat.
sau un atac de radere urmat de un trenulet de 5 nobili. vor pleca la ore diferite dar pot ajunge in aceiasi secunda chiar daca sunt mai mult de 5 atacuri.
limita de 5 a fost stabilita din urmatorul considerent: este aproape imposibil, fara sa utilizezi mijloace neregulamentare, sa trimiti mai mult de 5 atacuri intr-o secunda desi unii jucatori se lauda ca pot da mai multe. regulamentul prevede ca fiecare click de mouse sa genereze o singura actiune. deci pentru a da 5 atacuri trebuie date 5 clickuri intr-o secunda.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Hmmmm....devine interesant.Asta nu am incercat.Sà-mi ajungà toti soldatii in aceasi secundà...Am sà incerc sigur
 

DeletedUser28514

iar suferi de noobism? mai mult de 5 nu ai cum :) iti apare ceva gen "mai mult de 5 atacuri in aceeasi secunda nu este permisa"

LE:mad:julien:cu cont ,fara cont premium tot 5 e maximul + ca atacurile la secunda nu depinde de CP ci de browser,net, skill

Te rog eu abtinete.:)



j123 nu dai 5 clikuri intr-o secunda dai 5 eteruri intr-o secunda. Ia incearca tu si vezi de cate ori poti sa dai enter intr-o secunda, eu cred ca de cel putin 5 ori.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

lol :)) mie la 5 atacuri a scris cum am zis mai sus dar totusi mi greu sa cred ca ai dat tu 6 atacuri in aceeasi secunda si datorita faptului ca pagina ti s`a incarcat in 581ms
 

DeletedUser28514

Nu este o pagina sunt 6 pagini toate se incarca in acelasi timp poate sa fie si 1000 ms daca intelegi la ce ma refer. Timpul de reincarcare e acelasi la toate.
 

DeletedUser

j123 nu dai 5 clikuri intr-o secunda dai 5 eteruri intr-o secunda. Ia incearca tu si vezi de cate ori poti sa dai enter intr-o secunda, eu cred ca de cel putin 5 ori.

stiu :)...dar am reprodus din memorie din regulament unde nu se vorbeste de enter ci de click. iar regulamentul s-a scris tot cu gandul la click si nu la enter. la mine in context se spunea ceva si de "mijloace neregulamentare", iar citatul exact din regulament este:

Bots

.... Aceste scripturi au voie să completeze formulare (de ex. trupele care trebuie recrutate in cazarmă) şi au voie să declanşeze maximum o acţiune pro Clic (de ex. Recrutare de trupe). ...

apoi la exemple tot de click se leaga:

Este interzisă folosirea unui script de Meniu rapid care îţi permite trimiterea mai multor atacuri printr-un singur clic.

eu nu incercam decat sa-i explic mai noului nostru coleg de ce exista limita de 5 atacuri.
 
Sus